REKRUTACJA DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH

I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

odbędzie się w dniach 1 – 29.03.2024 r.

Wnioski dostępne są w zakładce „Zapisy do szkoły”.

Kompletną dokumentację należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Wszelkie informacje pod numerem telefonu: 58-694-21-44

• ŻYCZENIA

Niech tegoroczna Wielkanoc

przyniesie wszystkim chwilę wytchnienia,

czas do życiowych podsumowań,

beztroskie momenty spędzone w gronie najbliższych

oraz optymizm na poświąteczny czas.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kiełpinie

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca 2024 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu pierwszy dzień wiosny. Było bardzo kolorowo, ponieważ wszystkie przedszkolaki ubrane były we wiosenne kolory. Dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej, brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz wykonywały prace plastyczne, gdzie główną rolę odgrywała postać Pani Wiosny.

• ,,DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH'' W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

21 marca 2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Biblioteka szkolna zawsze chętnie dołącza się do tej akcji promującej różnorodność językową. Wydarzenie to stwarza dodatkową okazję do zwrócenia szczególnej uwagi na edukację językową człowieka. Biblioteka zamieniła się w inny wymiar kulturowy: było kolorowo, zabawnie, zaprezentowała zbiory książek obcojęzycznych, słowniki i gry. Uczniowie mogli podziwiać gazetkę promującą języki, a także przeczytać informacje na plakatach jak czytać w języku obcym: cześć lub witaj.

• KOLOROWY KOROWÓD NA PRZYWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca uczniowie klas I-III witali wiosnę. Dopisała pogoda, dlatego na ulicach Kiełpina pojawił się przepiękny, kolorowy korowód rozśpiewanych i roześmianych dzieci. Szczególną uwagę zwracały transparenty, przepiękne kwiaty, balony i oczywiście symbolizująca pożegnanie zimy Marzanna. Całe wydarzenie przyciągało uwagę mieszkańców, którzy wychodzili na ulicę serdecznie wszystkich pozdrawiając. Dzień minął szybko i radośnie. Mamy nadzieję, że wiosna na dobre już od jutra u nas zagości!

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

21 marca odbył się w naszej szkole już od wielu lat tradycyjnie Dzień Języków Obcych. To wspaniała uroczystość, która przynosi wiele radości. Wszystkie klasy 4-7 przepięknie zaprezentowały wylosowany kraj przygotowując cudowne, kolorowe ,,stoiska", na których znajdowały się przysmaki, ulotki, karty historii, charakterystyczne przedmioty oraz wiele innych różności. Uczniowie klas rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkursach tj. Kahoot dotyczący stolic Europy, Tłumaczeniu angielskich cytatów, Konkurs muzyczny pt. ,,Jaka to melodia" oraz Bieg z naleśnikiem. Wszystkiemu przyświęcała świetna zabawa i radosna atmosfera, co można zaobserwować na zdjęciach. Dziękujemy naszym uczniom, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie.

Piątek 29.03.2024