Menu

 • ZAPISY

  W SEKRETARIACIE SZKOŁY TRWAJĄ ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  I KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019


  Formularze zgłoszeniowe są dostępne w sekretariacie Szkoły

  oraz na stronie internetowej Szkoły

  https://zskielpino.edupage.org/text6/?

 • UWAGA!

   

  W związku z rozpoczęciem rozbudowy szkoły zobowiązuje się pracowników, uczniów, rodziców i interesantów do:

  1. Zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad BHP na terenie przyszkolnym, szkolnym i budynku.
  2. Przestrzegania zakazu wchodzenia na teren budowy.
  3. Korzystania wyłącznie z wejścia głównego szkoły.
  4. Przestrzegania zakazu wjazdu samochodem na teren szkoły w godzinach 7.30 – 15.00

   

  Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów przebywających na terenie szkolnym po zakończeniu zajęć szkolnych.

  Podczas trwania zajęć i na przerwach uczniom nie wolno opuszczać terenu szkoły bez opieki nauczyciela.

 • IX GMINNY KONKURS CZYTANIA „CZYTAM, WIĘC JESTEM”

  Dnia 21marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w  Kartuzach odbył się IX Gminny Konkurs Czytania „Czytam, więc jestem” dla klas II - III SP W konkursie wzięło udział 18 uczestników ze szkół gminy Kartuzy. Konkurs przebiegał w II etapach.  Pierwszy etap polegał na głośnym przeczytaniu tekstu przygotowanego wcześniej przez ucznia. Do drugiego etapu komisja konkursowa wytypowała 7 najlepiej czytających uczniów. Druga część polegała na przeczytaniu losowo wybranego, nowego  tekstu pochodzącego z utworów Łukasza Wierzbickiego. Cieszymy się z sukcesu  Klaudii Gosz (uczennicy  klasy 3c naszej szkoły), która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

   Opiekun: Pani Renata Kosznik

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX GMINNY KONKURS CZYTANIA „CZYTAM, WIĘC JESTEM”.

 • SUKCES TROP DANCE

  17 marca 2018 roku  zespół Trop Dance  pod kierunkiem pani Anny Kasprzyckiej  brał udział w II Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych ,,Kaszubski Stolem" w Kartuzach.Tu na scenie spotkało się wiele formacji tanecznych z całej Polski reprezentujących domy kultury i szkoły tańca. Wśród tak licznych grup tańca klasycznego, współczesnego, hip-hopu, dancehall, freestyle, disco show, show dance, nasz zespół wywalczył III miejsce. Gratulujemy sukcesu tancerzom i trenerce!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SUKCES TROP DANCE.

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ- ELIMINACJE GMINNE

  Dnia 9 marca 2018 roku w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów, z czego siedmioro zakwalifikowało się do części finałowej osiągając następujące wyniki:

  KATEGORIA WIEKOWA: 10-13lat

  I miejsce- Amelia Sikora

  III miejsce- Kinga Przychodna

  V miejsce- Jakub Westfal

  KATEGORIA WIEKOWA: 14-16 lat

  I miejsce- Aleksandra Grzenia

  III miejsce- Kinga Przychodna

  IV miejsce- Karolina Gorlikowska

  V miejsce- Michał Fierka

  Amelia  Sikora i Aleksandra Grzenia zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 6 kwietnia 2018 roku w Kartuzach. Uczniów do konkursu przygotowywał Pani Zdzisław Krause.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ- ELIMINACJE GMINNE.

 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ,,DZIEŃ BABECZKI"

  Dnia 21 marca 2018 roku w naszej szkole odbędzie się kolejna akcja charytatywna w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu pt. ,,Dzień Babeczki”. W tym dniu do szkolnego koordynatora Pani Joanny Kurowskiej można przynieść babeczki,  które będą sprzedawane przez wolontariuszy naszej szkoły. Zebrane pieniądze przekażemy na rzecz Kartuskiego Hospicjum. Zapraszamy chętnych rodziców i uczniów do udziału w realizowanym działaniu.

   

 • ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI"

  Konia z rzędem temu, kto na co dzień pamięta, że Pi rozwijamy dziesiętnie w następujący sposób.

  π = 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510582097…
  i tak można w nieskończoność.

  Dnia 16.03.2018 roku kolejny raz odbył się „Dzień i noc z liczbą PI”. Uczniowie mieli możliwość poznać tajemniczą liczbę Pi, zagrać w ciekawej gry planszowe i multimedialne, rozwiązać szyfry, sprawdzić się fizycznie w konkurencjach matematyczno – sportowych. Łącznię ponad 250 uczniów zmagało się tego dnia z liczbą PI.   Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie każdy z uczestników otrzymał upominek. Wieczorem na wszystkich czekała słodka niespodzianka – tort z motywem liczby Pi  oraz pyszna pizza, która znakomicie wszystkich smakowała po całodniowym wysiłku.

  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 1  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 2  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 3  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 4  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 5  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 6  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 7  ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI" - Obrazek 8

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ,,DZIEŃ I NOC Z LICZBĄ PI".

 • SPORTOWY WYJAZD DO ERGO ARENY

  Dnia 16 marca 2018 roku grupa uczniów uczących się języka kaszubskiego uczestniczyła w wyjeździe do ERGO ARENY na mecz piłki siatkowej gdańskiego TREFLA. Uczniowie wyśmienicie  kibicowali i integrowali się ze sportową społecznością Pomorza. Opiekunami wyjazdu były Panie: Jolanta Czerwińska i Lucyna Herbasz.

  SPORTOWY WYJAZD DO ERGO ARENY - Obrazek 1 SPORTOWY WYJAZD DO ERGO ARENY - Obrazek 2

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPORTOWY WYJAZD DO ERGO ARENY.

 • KASZUBSKI KONKURS RECYTATORSKI

  Dnia 6 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się Kaszubski Konkurs Recytatorski ,,Rzecz o Panu Tadeuszu”. Marta Stolc uczennica klasy IIIA zajęła III miejsce za recytację fragmentu ,,Pana Tadeusza”. Do konkursu przygotowywała się wraz z Panią Jolantą Czerwińską.

 • ZAJĘCIA WARSZTATOWE W MUZEUM KASZUBSKIM W KARTUZACH

  Dnia 16 marca 2018 roku uczniowie klas III, IV  i V  uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach , podczas których mogli własnoręcznie wykonać oryginalne, kolorowe  palmy wielkanocne z tradycyjnych materiałów: suszonych kłosów zbóż, bukszpanu, wierzby oraz kolorowych kwiatów z bibuły i krepiny.
  Każda palma była unikalna i wyjątkowa, a przede wszystkim samodzielnie wykonana.
  Po zakończeniu naszego spotkania wszyscy stanęli do pokazu swoich dzieł i do wspólnej fotografii.
  Przy okazji wizyty w muzeum nasi uczniowie przywieźli swoje prace konkursowe – ,,Wielkanocne pisanki z okazji 95-lecia miasta Kartuzy".
                                                              

  Elwira Formela

  ZAJĘCIA WARSZTATOWE W MUZEUM KASZUBSKIM W KARTUZACH - Obrazek 1 ZAJĘCIA WARSZTATOWE W MUZEUM KASZUBSKIM W KARTUZACH - Obrazek 2 

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAJĘCIA  WARSZTATOWE  W MUZEUM KASZUBSKIM W KARTUZACH.

 • GMINNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PROZY POLSKIEJ ORAZ POEZJI ŚPIEWANEJ

  Dnia 15 marca 2018 roku w Centrum Kultury ,,Kaszubski Dwór” w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy Polskiej oraz Poezji Śpiewanej. Uczniowie prezentowali się w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie wystąpiło 34 recytatorów. Ich deklamację oceniało jury w wybornym składzie aktorskim: Jolanta Zaworska, Violetta Seremak i Maciej Szemiel. Podczas oceny uwzględniano takie aspekty jak: interpretacja tekstu,  dobór repertuaru oraz kultura słowa. Cieszymy się z pięknej recytacji naszych uczniów oraz otrzymanych nagród.

  Kategoria klas I-III

  II miejsce- Antonina Tomicka (opiekun Pani Anna Cirocka)

  Kategoria klas IV-VI

  II miejsce- Helena Bronk (opiekun Pani Anna Knut-Żołnowska)

  Kategoria klas VII i oddziałów gimnazjalnych

  III miejsce- Monika Baziuta (opiekun Pani Brygida Klawikowska)

  Kategoria Poezja i Poezja Śpiewana

  II miejsce- Marta Stolc (opiekun Pani Grażyna Magulska-Plichta)

  Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się Antonina Tomicka oraz Marta Stolc. Odbędą się one 22 marca 2018 roku.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za udział i gratulujemy sukcesu nagrodzonym.

  GMINNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PROZY POLSKIEJ ORAZ POEZJI ŚPIEWANEJ - Obrazek 1 GMINNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PROZY POLSKIEJ ORAZ POEZJI ŚPIEWANEJ - Obrazek 2 GMINNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PROZY POLSKIEJ ORAZ POEZJI ŚPIEWANEJ - Obrazek 3

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GMINNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PROZY POLSKIEJ ORAZ POEZJI ŚPIEWANEJ..

 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ,,NURSERY RHYMES”

  Dnia 15.03.2018 roku odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski z języka angielskiego ,,Nursery Rhymes”  w SP nr 5 w Kartuzach. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Kinga Przychodna I miejsce w kategorii klas 4-7, Eryk Izbebski III miejsce oraz Eliza Went wyróżnienie w kategorii klas 2-3. Gratulujemy!!! 

  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ,,NURSERY RHYMES” - Obrazek 1

 • KANGUR- MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY

  Dnia 15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego pt. ,,Kangur", który miał charakter jednorazowego testu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność rywalizacji matematycznych. Dziękujemy uczniom za udział i oczekujemy wyników.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KANGUR- KONKURS MATEMATYCZNY.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  W dniach 5-7 marca 2018 roku  w naszej szkole odbyły się  rekolekcje wielkopostne. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach  w kościele oraz szkole. W tym roku rozważano hasła nawiązujące do takich cech jak: wiara, roztropność i sprawiedliwość.

   Uczniowie klas 0-VI wzięli udział w modlitwie Drogi Krzyżowej oraz Spowiedzi Świętej. Obejrzeli również filmy pt. ,,Dom na skale” i ,,Sędzia sprawiedliwy” oraz aktywnie pracowali w grupach wykonując zróżnicowane zadania. Chętnie tworzyli krzyżówki, rebusy do hasła: ,,sprawiedliwość” i prace plastyczne ukazujące ,,Dom na skale”. Trafnie zauważyli, że to metafora naszej wiary, która powinna być trwała, umocniona właściwym postępowaniem w życiu codziennym oraz dobrymi uczynkami wobec bliźnich. O takich też wartościach opowiadali sportowcy, którzy odwiedzili naszą szkolną społeczność. Inspiratorkami działań były katechetki Panie: Joanna Kurowska, Maria Dmochowska i Jolanta Wrońska.

  Uczniowie klas VII i oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w rekolekcjach pod hasłem:  ,,W młodym ciele zdrowy duch", które odbyły się na hali sportowej.

  Ekipa rekolekcyjna wprowadziła uczniów w klimat sportowy, zapalając znicz i przeprowadzając ćwiczenia sportowe.  Młodzież snuła rozważania wokół czterech cnót kardynalnych:  roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo. Uczniowie mieli okazję przysłuchiwać się  wywiadom ze znanymi sportowcami, odwiedzili nas między innymi: Rafał Formella zapaśnik, Dominka Nowakowska - biegaczka, Magdalena Szczerkowska - pingpongistka. Ponadto młodzież miała okazję porozmawiać ze sportowcami, zobaczyć ich pokazy  oraz powalczyć razem z nimi. Podczas rekolekcji  aktywnie uczestniczyli w zabawach sportowych, Drodze Krzyżowej, mieli okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz czynnego udziału we Mszy świętej.

  Rekolekcje prowadziła 10 osobowa ekipa rekolekcyjna składająca się z wolontariuszy pod opieką księży: ks. Szymona  Dorawy, dk Andrzeja Patrzykąta, ks. Arkadiusza Okroja.

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - Obrazek 1 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - Obrazek 2 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - Obrazek 3

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.

 • KONKURS INTERDYSCYPLINARNY ,,COPERNICUS"

  27 lutego 2018 roku Amelia Sikora i Igor Szymański reprezentowali naszą szkołę w Szkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym  ,,Copernicus", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS INTERDYSCYPLINARNY ,,COPERNICUS".

 • WARSZTATY BALONOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Uczniowie oddziałów przedszkolnych wzięli udział w spotkaniu z animatorem, który uczył w jaki sposób skręca się balony, aby w jednej krótkiej chwili móc przenieść się do świata zabawy. Dzieci samodzielnie wykonywały różne elementy takie jak: pieski, kwiaty, berła czy miecze. Nie jest to prosta sztuka, dlatego efekty pracy dają wiele satysfakcji. Twarze dzieci były rozpromienione, bo warsztaty balonowe to świetna zabawa!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY BALONOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH.

 • STRAŻNICY LEŚNI O OCHRONIE PRZYRODY

  Uczniowie oddziałów przedszkolnych a,b i c wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Straż Leśną z Nadleśnictwa Kartuzy. Tematyka spotkania dotyczyła całego środowiska leśnego. Przedszkolaki dowiedziały się różnych ciekawostek o roślinności oraz zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Dzięki licznym pomocom dydaktycznym czas ten był niezwykle interesujący. Dzieci bardzo chętnie słuchały, wykazywały się swoja wiedzą i doświadczeniami, a co najważniejsze zadawały strażnikom ogrom pytań. Było to bardzo owocne spotkanie i zasiało w dzieciach ziarnko ,,przyjaciela przyrody”,  dlatego też planujemy już dalsze przedsięwzięcia z tej dziedziny.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii STRAŻNICY LEŚNI O OCHRONIE PRZYRODY.

 • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH- ELIMINACJE SZKOLNE

  Dnia 08.03.2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Udział wzięło 14 osób z klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Do konkursu powiatowego przeszli:  Maksymilian Jarzębiński z klasy III A oraz Dominika Jelińska z III C Gratulujemy  sukcesu. 

  Sylwia Łagan i Łuksz Formela

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH- ELIMINACJE SZKOLNE.

 • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ- ETAP SZKOLNY

  Dnia 6 marca 2018 roku w  Szkole Podstawowej w Kiełpinie  odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Poezji  Śpiewanej- etap szkolny. Głównym celem  była popularyzacja polskiej literatury pięknej i kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej. Konkurs odbywał się w kategorii wiekowej: kl. I-III. Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali jeden utwór poetycki. Komisja konkursowa  w składzie: p. Anna Cirocka, p. Renata Kosznik oraz p. Estera Jelińska wyłoniła 2  osoby, które będą reprezentować klasy I - III  naszej szkoły w gminnych eliminacjach  15 marca 2018 roku w Kartuzach. I miejsce zajęła - Maria Formella z kl. IIA, zaś  II miejsce- Antonina Tomicka z kl. IA Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki, których fundatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie.  Serdecznie wszystkim dziękujemy i gratulujemy!       

  Anna Cirocka, Renata Kosznik

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ- ETAP SZKOLNY.

 • IX GMINNY KONKURS CZYTANIA „CZYTAM, WIĘC JESTEM” – ELIMINACJE SZKOLNE

  Dnia 07 marca 2018roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się eliminacje do IX Gminnego Konkursu Czytania  „Czytam, więc jestem” dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Głównym celem  było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich uzdolnień. Uczniowie zaprezentowali się czytając losowo wybrany tekst prozatorski. Na przygotowanie mieli około 10 minut. Komisja konkursowa w składzie p. Renata Kosznik, p. Anna Cirocka, p. Estera Jelińska wyłoniła dwie osoby, które będą reprezentować naszą szkołę  w gminnych eliminacjach 21 marca 2018roku w SP nr 2 w Kartuzach Zwyciężczynie konkursu to  Klaudia Gosz z klasy 3c ( I miejsce) oraz Eliza Wendt  z klasy 3b ( II miejsce). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Nagrody zakupiono dzięki wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie.

                                                                                                                 Renata Kosznik i Anna Cirocka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX GMINNY KONKURS CZYTANIA „CZYTAM, WIĘC JESTEM” – ELIMINACJE SZKOLNE.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć