Menu

 • UWAGA!

   

  W związku z rozpoczęciem rozbudowy szkoły zobowiązuje się pracowników, uczniów, rodziców i interesantów do:

  1. Zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad BHP na terenie przyszkolnym, szkolnym i budynku.
  2. Przestrzegania zakazu wchodzenia na teren budowy.
  3. Korzystania wyłącznie z wejścia głównego szkoły.
  4. Przestrzegania zakazu wjazdu samochodem na teren szkoły w godzinach 7.30 – 15.00

   

  Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów przebywających na terenie szkolnym po zakończeniu zajęć szkolnych.

  Podczas trwania zajęć i na przerwach uczniom nie wolno opuszczać terenu szkoły bez opieki nauczyciela.

 • Komunikat w sprawie sposobu płatności za dożywianie !

  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom od grudnia 2017 roku  udostępniamy numer konta:

  PKO BP 95 1020 1866 0000 1302 0038 0972

  na który należy kierować wpłaty za dożywianie  dzieci.

  Cennik za miesiąc grudzień znajduje się na stronie szkoły w zakładce ŚWIETLICA SZKOLNA!

 • ŚWIĄTECZNA PRZERWA

  Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie przypominamy, iż świąteczna przerwa w naszej szkole trwa od  22 grudnia 2017 roku (piątek) do 1 stycznia 2018 roku. Do szkoły wracamy 2 stycznia 2018 roku (wtorek).

   

 • KONKURS MATEMATYCZNY

  KONKURS – ORZEŁ MATEMATYCZNY

  14 grudnia 2017 roku uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym – Orzeł Matematyczny. Konkurs trwał 60 minut. Test składał się z 21 pytań o różnym stopniu zaawansowania. Każdy uczeń otrzyma dyplom uczestnika. Najlepsi mają szansę uzyskania tytuł laureata oraz cenną nagrodę. Na wyniki czekamy do lutego.

  B. Mielewczyk, M. Jaworowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS MATEMATYCZNY.

 • KONKURS BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY

  Z przyjemnością informujemy, że „Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Utwór o Tematyce Bożonarodzeniowej” został rozstrzygnięty. Serdecznie dziękuję nauczycielom, wychowawcom, opiekunom, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom, które podjęły wyzwanie i spróbowały swoich sił w konkursie. Wszystkie prace były fantastyczne, widać w nich było serce, zaangażowanie i przemyślenia na temat konkursu.

  Jury w składzie: p. Anna Knut-Żołnowska, Magdalena Pestka, Barbara Celińska-Jakubowicz, Grażyna Magulska-Plichta, Ludwika Stubińska przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

  I miejsce: Lena Jaroszewska kl. V, Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie

  II miejsce: Wiktoria Kwidzińska  kl. VI, Szkoła Podstawowa w Mirachowie

  III miejsce: Inga Langa kl.VI, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

  Wyróżnienie: Oliwia Reglińska kl. VI, Szkoła Podstawowa w Miechucinie.

  Laureatom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 14 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 12.30.

  Szanowni Państwo przypominamy, że nagrody należy odebrać podczas uroczystości, gdyż w innym przypadku przechodzą one na własność organizatora konkursu.

 • WYCIECZKA DO OCEANARIUM W GDYNI

  10.12.2017

  6 grudnia 2017r. kl. VIIB, VIIC i IIB Gim. uczestniczyły w mikołajkowym wyjeździe do Oceanarium w Gdyni i do kina na film pt.: „Listy do M3”.

                  W pierwszej części wycieczki uczniowie oglądali różne gatunki ryb zgromadzonych w oceanarium oraz film o budowie i zachowaniu rekinów.  Następnie wzięli udział w zajęciach grupowych z wykorzystaniem mikroskopów oraz w spotkaniu z rekinami „na żywo” oglądanymi w specjalnym akwarium. W międzyczasie uczniowie spotkali też Mikołaja, który częstował wszystkich słodyczami oraz wzięli udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał.

                  W końcowej części wycieczki, po krótkim spacerze, wszyscy z przyjemnością obejrzeli film „Listy do M3”, dzięki któremu uczniowie wprowadzeni w świąteczny nastrój, z uśmiechami na twarzy wrócili do domów.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA DO OCEANARIUM W GDYNI.

 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ,,POLACY- KRESOWYM STRACEŃCOM"

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                                                                                                        Św.  Jan Paweł II

   

  Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunami Joanną Kurowską i Ewą Konkol w dniach 27 listopada do 6 grudnia 2017 roku zorganizowało Bożonarodzeniową Zbiórkę żywności dla Polaków na Kresach w ramach akcji: ,, POLACY – KRESOWYM STRACEŃCOM”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej. Zebrano i zapakowano 30 paczek z żywnością oraz artykułami chemicznymi. Dziękujemy uczniom i rodzicom za bardzo aktywne włączenie się w akcję, warto pomagać bo DOBRO POWRACA. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

  Joanna Kurowska

  WYDARZENIE OPSANO W MEDIACH: http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2017/12/kielpino-uczniowie-wlaczyli-sie-w-zbiorke-zywnosci-dla-polakow-na-kresach

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ,,POLACY- KRESOWYM STRACEŃCOM".

 • WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

  6 grudnia 2017 roku obyły się warsztaty mikołajkowe dla przedszkolaków z grup a, b i c. Był to bardzo pracowity dzień. Uczniowie wykonywali indywidualnie bombki choinkowe, mając do wyboru wiele atrakcyjnych zdobień. Po zajęciach plastycznych przystąpili do wspólnych zabaw na hali sportowej. Przedszkolaki miały przyjemność zatańczyć wspólnie krótki układ taneczny do piosenki ,,Jingle bells" oraz wziąć udział w kilku konkurencjach i rozbijaniu piniaty, w której było pełno słodkości. Jednak najważniejszym elementem były odwiedziny Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci słodkim upominkiem. Dzień ten był bardzo wyjątkowy i sprawił dzieciom mnóstwo radości.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY MIKOŁAJKOWE.

 • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

  Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Dzisiaj wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajkowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. W dalszej części spotkania Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

  Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU.

 • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

  Dnia 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w ramach półfinału Powiatowej Ligi Szkół.

  Nasza drużyna złożona z zawodników klas VII SP oraz klas II i III oddziałów gimnazjalnych SP zdobyła 7 punktów, zapewniając sobie tym samym drugie miejsce w turnieju. Zwyciężyła drużyna Somonino I, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna z Sulęczyna. Pozostałe miejsca przypadły drużynom: Somonino II oraz Goręczyno.Drużyna reprezentująca naszą szkołę grała w składzie: Nikodem Leman, Kacper Szczesny, Krzysztof Jeliński, Adrian Pestka, Krzysztof Hinc, Igor Grzymkowski, Błażej i Bartek Belgrau, Paweł Naczk, Michał Socha, Konrad Wierciński, Kacper Okrój. 

  I Trener: Błażej Adamus

  II Trener: Dariusz Kurzawski

  W organizacji turnieju pomogli również: Joanna Rompska, Kornelia Kożyczkowska, Grzegorz Laskowski.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ.

 • XIX WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

  Uczennice naszej szkoły Patrycja Arent i Julia Liedtke wzięły idział w finale XIX Wojewódzkich Igrzyski Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Doskonale nas reprezentowały i w zaciekłej rywalizacji zajęły VI miejsce. Gratulujemy zarówno im jak i trenerowi Panu Grzegorzowi Laskowskiemu.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XIX WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT.

 • KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA"

  3 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się już dziewiąty koncert charytatywny pt. ,,Dobro powraca”. Celem realizowanych działań było niesienie pomocy najuboższym dzieciom oraz doposażenie placówki. Inicjatorami tak szczytnego przedsięwzięcia byli: Pani  dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły oraz Rada Rodziców.

  Niebywałe wydarzenie rozpoczęło się występem szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego School Life, który wprowadził przybyłych w świąteczną atmosferę zbliżających się świąt. W dalszej części spotkania wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor placówki  Jolanta Kosznik. W swoim wystąpieniu podziękowała za udział przybyłym gościom oraz podkreśliła ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowanie występów wokalno-tanecznych i  wykonanie ozdób świątecznych. Jak co roku niezwykłe arcydzieła  powstawały w szkolnej świetlicy, gdzie tworzyli je uczniowie  wraz z Paniami: Jolantą Malanowską i Lucyną Herbasz. Głos zabrał również Burmistrz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński dziękując lokalnej społeczności za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu.  

  Podczas wspólnie spędzonego czasu mogliśmy podziwiać występy taneczne w wykonaniu przedszkolaków i starszych uczniów należących do grup tanecznych: Trop Dance oraz Iskry. Zebranych do wspólnego kolędowania zapraszali występujący na szkolnej scenie. Można było usłyszeć pieśni w wykonaniu poszczególnych klas oraz szkolnego chóru Monodia. Repertuar występów  był zróżnicowany i każdy mógł przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Zespół Wesołe Ludki  nawiązał do do dawnych tradycji kultywowanych na Kaszubach. Pomiędzy występami odbywały się licytacje oraz losowania loteryjki fantowej. Mieszkańcy Kiełpina i pobliskich okolic chętnie wspierali tak szczytny cel. Już po raz kolejny pokazali, że ,,Dobro powraca”.  To niezwykłe wydarzenie sprawiło, iż odwiedziło nas wielu gości. Mogliśmy cieszyć się obecnością rodziców naszych uczniów i ich rodzin, ale również  ,,Przyjaciół Szkoły”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie bowiem:

  ,,Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa,

  dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa”.

   

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert Charytatywny.

 • Koncert Charytatywny

  Serdecznie zapraszamy na

  Koncert Charytatywny

  „Dobro powraca”

  3 grudnia 2017 roku godz. 15:00

   

  w  Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Kiełpinie

   

  PROGRAM 

  1500     Występy klas 0-1 oraz klas 5-6,

  Taneczny zespół ISKRY

  1600     Występy klas 2-4, Chór MONODIA,

  Regionalny zespół WESOŁE LUDKI

  1700    Taneczny zespół TROP DANCE

  Występy klas 7 i gimnazjalnych     

  Muzyczny zespół SCHOOL LIFE       

   

  Sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły

  Licytacje, Kawiarenka - serwująca kawę, napoje, bigos, gofry, wypieki domowe.            

   

  Cel koncertu:

  Pomoc świąteczna dla najbardziej potrzebujących

  dzieci i młodzieży naszej szkoły, doposażenie szkoły.

   

  ZAPRASZAMY!!!

 • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                                                                                                        Św.  Jan Paweł II

  Szkolne Koło Wolontariatu organizuje Bożonarodzeniową  Zbiórkę Żywności dla Polaków na Kresach - dla ubogich rodzin oraz dzieci z Domów Dziecka. Prosimy o suche produkty - mąkę, makarony, ryż, kasza, cukier, mak, słodycze, konserwy, owoce w puszkach, bakalie, herbatę, kawę, produkty o długim terminie ważności jak również środki higieniczne. Przyniesione rzeczy dostarczamy do wychowawców klas. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i będzie prowadzona do 6 grudnia 2017 roku.

                                                                                                                      Joanna Kurowska

 • ANDRZEJKI

  30 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe dla uczniów poszczególnych etapów edukacyjnych. Wszyscy doskonale się bawili przy rytmicznych przebojach muzycznych. Na szkolnej scenie mogliśmy również podziwiać niezwykłe andrzejkowe kreacje.

            

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ANDRZEJKI.

 • POWIATOWY KONKURS LITERACKI- REGULAMIN

  POWIATOWY KONKURS  NA NAJPIĘKNIEJSZY UTWÓR O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ 

  „MOJA ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ” – REGULAMIN

   

  ORGANIZATOR:

  Szkoła Podstawowa w Kiełpinie  

  CELE KONKURSU:

  • zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej, do rozwoju fantazji i wyobraźni  oraz podzielenia się osobistymi przemyśleniami, nadziejami i uczuciami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia
  • upowszechnianie oraz utrwalanie bogatych tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia
  • propagowanie twórczości dzieci i młodzieży

  ADRESAT:

  Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VII z powiatu kartuskiego.

  WYMAGANIA:

  • Konkurs obejmuje pracę literacką (opowiadanie, wiersz, inna forma literacka).
  • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę literacką.
  • Praca powinna koncentrować się wokół Świąt Bożego Narodzenia, może nawiązywać do tradycji i obyczajów regionu, ukazywać piękno tradycji rodzinnych.
  • Format prac: maksymalnie 4 strony A4, czcionka 12.
  • Każda praca musi być opisana: imię i nazwisko autora, nazwa szkoły i klasy, do której uczęszcza, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna) oraz telefon kontaktowy lub e-mail nauczyciela.
  • Autorem/autorką tekstu musi być jedna osoba.

  TERMINY I WARUNKI UCZESTNICTWA:

  • do 07 grudnia 2017 r. – nadsyłanie prac na adres:

  Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

  ul. Szkolna 29

  83-307 Kiełpino

  z dopiskiem „Konkurs Bożonarodzeniowy”

  Lub

  Na adres e-mail: ania.knut@poczta.onet.pl

  z dopiskiem „Konkurs Bożonarodzeniowy”

  • 11 grudnia 2017 r. - opublikowanie wyników konkursu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kiełpinie: https://zskielpino.edupage.org/
  • 14 grudnia 2017 r. – uroczyste podsumowanie konkursu w Szkole Podstawowej w Kiełpinie

  OCENA I NAGRODY:

  • Prace zgłoszone do konkursu oceni Komisja powołana przez organizatorów.
  • W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

  INFORMACJE:

  oraz Magdalena Pestka: e-mali: megi.stg@gmail.com

  POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

  • Prace nadesłane na konkurs stanowią własność organizatora i nie będą zwracane.
  • Udział w konkursie jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na publikację danych osobowych oraz prac konkursowych wyłącznie w celach związanych z konkursem.
  • Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.
  • Nagrody nieodebrane przez laureatów podczas uroczystości przechodzą do puli nagród przyznawanych w kolejnych edycjach konkursu.

    

 • DELTA – OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ PRZYRODNICZY”

  Dnia 30.11.2017r. pod opieką Pani Marzeny Rybakowskiej w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Przyrodniczy” dla uczniów klas 4-5. Wzięło w nim udział 9 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 21 pytań zamkniętych. Organizator konkursu ogłosi wyniki i przekaże do szkoły w lutym lub marcu 2018 roku.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DELTA – OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ PRZYRODNICZY”.

 • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

  30 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera,  ponieważ świętowane były andrzejki. Wszystkie dzieci miały na sobie piękne i kolorowe stroje. Nie zabrakło radosnych zabaw i wróżb. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały poznane piosenki.  Uczestniczyły w konkurencjach oraz zabawach zespołowych. Był także słodki poczęstunek, na który z niecierpliwością czekały.  Zabawa była przednia, dlatego dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

  Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU.

 • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO- ETAP SZKOLNY

  Dnia 24.11.2017 roku  w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Wzięło w nim udział 8 uczniów  naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test, który składał się z pytań zamkniętych i otwartych. Nasi gimnazjaliści musieli wykazać się doskonałym opanowaniem wiadomości i umiejętności z języka polskiego.

  Najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Klasa II  gimnazjum: Julia Czapp, Aleksandra Grzenia
  2. Klasa III gimnazjum: Dominika Jelińska

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO- ETAP SZKOLNY.

 • EDI- OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI

  Uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką Pani Bożeny Mielewczyk I Pani Ludwiki Stubińskiej przystąpili 27 listopada 2017 roku do Ogólnopolskiego Konkursu z Fizyki - EDI. Uczniowie zmagali się z testem składającym z 30 pytań, zróżnicowanym pod względem trudności.Na wyniki konkursu czekamy od ogólnopolskich organizatorów do lutego 2018 roku.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii EDI- OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć