• Zapisy

dla uczniów klas I-III SP - maj, czerwiec w godzinach pracy świetlicy.
          Zapisy odbywać się będą w świetlicy szkolnej.
          Załącznik:

ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

Elementarna nasza zasada to cisza i spokój.

Bezwzględnie przestrzegamy zasad zachowania w świetlicy szkolnej.

1. Przychodzę do świetlicy zaraz po przybyciu do szkoły lub po skończonych zajęciach.
          2. Zgłaszam wychowawcy każde swoje przybycie i wyjście.
          3. Nie wychodzę ze świetlicy bez zgody wychowawcy.
          4. Nie oddalam się od wychowawcy podczas wyjść poza salę świetlicową.
          5. Przestrzegam zasad kulturalnego zachowania - jestem grzeczny, miły i uprzejmy wobec innych osób.
          6. Używam zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia.
          7. Bawię się i pracuję w sposób bezpieczny dla siebie i innych.
          8. Szanuję innych, nikomu nie dokuczam, nie używam przemocy, brzydkich słów, nikogo nie przezywam, nie obrażam, nie wyśmiewam.
          9. Biorę aktywny udział w zajęciach.
          10. Słucham uważnie poleceń nauczyciela, nie przeszkadzam nauczycielom w prowadzeniu zajęć, innym dzieciom w pracy i zabawie.
          11. Mogę korzystać z pomocy wychowawcy przy odrabianiu zadań domowych.
          12. Dbam o porządek: plecaki, książki, gry, zabawki kładę w wyznaczonym miejscu, po zajęciach i zabawie zawsze porządkuję swoje otoczenie.
          13. Szanuję sprzęty i przedmioty będące na wyposażeniu świetlicy.
          14. Szanuję cudzą i swoją własność. Bez zgody właściciela nie ruszam cudzych rzeczy.
          15. Dbam o higienę osobistą oraz siadam przy stoliku, gdy spożywam posiłki i napoje.
          16. Zmieniam obuwie i pozostawiam w szatni ubrania wierzchnie.

Wychowawca świetlicy: może wpisać uczniowi uwagi pozytywne lub negatywne z zachowania – w klasowym zeszycie uwag; może o niewłaściwym zachowaniu ucznia poinformować wychowawcę klasy, dyrektora szkoły, rodziców.

RAMOWY PLAN DNIA ŚWIETLICY

7.00 - 8.30          schodzenie się dzieci, zajęci według zainteresowań

8.30 - 11.30       zajęcia zorganizowane, przygotowanie do lekcji, wspólne czytanie

11.30 - 11.45     przerwa obiadowa