•

Nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne - drukarkę 3D. Zakup był możliwy dzięki pozyskanym środkom z programu MEiN "Laboratorium przyszłości".

Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć lekcyjnych, a w szczególności matematyczno-przyrodniczych pozwala na uatrakcyjnienie zajęć poprzez kreatywne podejście do nauki. Zastosowanie drukarki 3D wraz z wszystkimi jej możliwościami efektywniej przygotuje uczniów do kariery w inżynierii, projektowania oprogramowania 3D oraz udoskonali inteligencję przestrzenną, kompetencje cyfrowe oraz innowacyjne myślenie. Otwarta /przeszklona/ konstrukcja tego modelu drukarki pozwoli uczniom z bliska zobaczyć proces drukowania. Pierwsze doświadczenia z drukarką 3D już za nami.

Zaczynamy od małych projektów, ale już za niedługo kto wie.. ;) ..

Linki do projektów 3D:

thingiverse.com