• WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

• 17 maja uczniowie klas V i VI udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W tym pięknym mieście mieli możliwość zwiedzić Stare Miasto, Exploseum, Muzeum Pieniądza, Muzeum Mydła i Brudu oraz wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach. Ponadto poznali historię i zabytki miasta. Była to bardzo ciekawa lekcja historii a nawet pierwszej pomocy. Wieczorem wróciliśmy do Kiełpina zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

Ewa Magulska-Plichta

• XII WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI ROZRYWKOWEJ W GDAŃSKU

• Dnia 10.05.2024 r. odbył się etap wojewódzki XII Konkursu Piosenki Rozrywkowej w Gdańsku, który został objęty honorowym patronatem przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: „Monodia” w składzie: Maria Formella, Wiktoria Sławska, Zofia Butowska, Roksna Stolc oraz „School life” w skałdzie: Dominika Dargacz, Filip Wadecki, Paweł Laskowski, Marta Klawikowska, Nikodem Cirocki, który to wywalczył sobie III miejsce piosenką w języku angielskim „Feeling Lonely”. Prócz zajętego miejsca na podium, dwóch muzyków zostało dodatkowo wyróżnionych: Filip Wadecki za grę na perkusji oraz Nikodem Cirocki za grę na gitarze.

Gratulujemy sukcesu uczniom oraz opiekunom: Grzegorzowi Laskowskiemu, Szymonowi Lewandowskiemu oraz Elżbiecie Kupieckiej

• WARSZTATY MALARSKIE W PRZEDSZKOLU

• Dnia 14.05.2024r. w naszym przedszkolu grupa I miała możliwość brać udział w warsztatach malarskich poprowadzonych przez malarkę – Panią Małgorzatę Kulawczuk-Gruba, których celem było budzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci w zakresie malarstwa oraz tworzenie warunków do odbioru sztuki i samodzielnego tworzenia. Dzieci malowały piękne kompozycje na płótnie. Każda z prac jest wyjątkowa i piękna, ale łączy je jedno: serduszko włożone w pracę i ogrom wyobraźni.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za poświęcony przedszkolakom czas i podzielenie się swoją wiedzą. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze kolejny raz.

Katarzyna Tym

• GMINNY PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW I GRUP TANECZNYCH- TANECZNE SHOW 2024

• Dnia 09.05.2024r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie dzięki dotacji Gminy Kartuzy odbył się Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych- Taneczne Show 2024. Środki na realizację przedsięwzięcia pozyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie. Konkurs prowadziła Anna Kasprzycka. Wzięło w nim udział dziewięć drużyn, występujących w dwóch kategoriach. Łącznie na scenie zatańczyło ponad 90 młodych tancerzy.  Puchary wręczył burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Dariusz Las. Każda drużyna została nagrodzona, natomiast Puchar Burmistrza Kartuz za Najwyższy Poziom Artystyczny otrzymała formacja taneczna ,,Small Dance'' z SP nr 2 w Kartuzach. Konkurs ma na celu kształtowanie i propagowanie kultury fizycznej poprzez taniec sportowy, stworzenie nowych inicjatyw edukacyjnych w zakresie edukacji sportowej oraz popularyzację tej formy aktywności. Zespoły mogły zaprezentować się w różnych stylach tanecznych.

Mini-formacje (6-9 lat)

1. Zespół Taneczny Prokowo, SP Prokowo
            2. „Kolorowa Tęcza”, SP Staniszewo
            3. Grupa „Perełki”, SP Kiełpino

Formacje (10-14 lat)

1. Grupa „Iskry”, SP Kiełpino
            2. Grupa „Charlotte Dance”, SP Prokowo
            • wyróżnienie: Grupa „The Crazy Energy”, SP Staniszewo

Puchar burmistrza Kartuz za najwyższy poziom artystyczny

• Grupa „Small Dance”, SP nr 2 Kartuzy

Dziękujemy wszystkim za obecność, dobrą zabawę i zapraszamy za rok!

WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W LOKALNYCH MEDIACH:

• ,,DZIEŃ STRAŻAKA'' W PRZEDSZKOLU

• Dnia 07.05.2024r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Strażaka. Głównym celem tego święta było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, budowanie zaufania do osób wykonujących ten zawód, przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa oraz sposobów zachowania się w różnych sytuacjach. Młodsze dzieci zapoznały się z numerami telefonów alarmowych, a starsi utrwalili poznane już wiadomości. Z okazji obchodzonego święta dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, muzyczno-ruchowych, wykonywały również ciekawe prace plastyczne. Z okazji Dnia Strażaka odbył się także przedszkolny konkurs plastyczny pt. "Dzielny strażak".

Izabela Romanowska