Menu

 • UWAGA!

   

  W związku z rozpoczęciem rozbudowy szkoły zobowiązuje się pracowników, uczniów, rodziców i interesantów do:

  1. Zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad BHP na terenie przyszkolnym, szkolnym i budynku.
  2. Przestrzegania zakazu wchodzenia na teren budowy.
  3. Korzystania wyłącznie z wejścia głównego szkoły.
  4. Przestrzegania zakazu wjazdu samochodem na teren szkoły w godzinach 7.30 – 15.00

   

  Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów przebywających na terenie szkolnym po zakończeniu zajęć szkolnych.

  Podczas trwania zajęć i na przerwach uczniom nie wolno opuszczać terenu szkoły bez opieki nauczyciela.

 • VII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY ,,SZLAKIEM POLSKICH LEGEND"- ETAP SZKOLNY

  Dnia 21 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Szlakiem polskich legend" - etap szkolny dla uczniów klas trzecich.  Celem konkursu było zachęcanie dzieci do pogłębienia wiedzy na temat legendarnych początków państwa polskiego oraz zainteresowanie uczniów historią ojczyzny  poprzez legendy. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość  treści wybranych legend polskich. Zgodnie z regulaminem z każdej III klasy mogło wziąć udział maksymalnie trzech uczniów. W konkursie łącznie wzięło udział dziesięcioro dzieci. Zadaniem uczestników konkursu było zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi w przygotowanym tekście. Pytania bardzo szczegółowe, łatwe nie były! Katarzyna Chejmanowska, Tamara Hildebrand i Małgorzata Borzyszkowska spisały się znakomicie! Zwycięscy konkursu stworzą drużynę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Szlakiem polskich legend” 19 marca 2018 roku w Gdańsku.  Trzymamy kciuki!!!
   

  Barbara Sajek i Elwira Formela

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY ,,SZLAKIEM POLSKICH LEGEND"- ETAP SZKOLNY.

 • MIĘDZYNARODOWY EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO- IESOL

  Dnia 21 lutego 2018 roku  w naszej szkole odbył się międzynarodowy egzamin IESOL wieńczący cykl zajęć rozwijających z języka  angielskiego w ramach projektu pt. ,,Szkoła nowych możliwości - rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy uczniów i nauczycieli Gminy Kartuzy”.  IESOL jest nowoczesnym egzaminem pisemnym oceniającym zdolność komunikowania się w języku angielskim przez osoby, dla których jest to język obcy. Uczniowie szkoły podstawowej zdawali go na poziomie A1, a uczniowie oddziałów  gimnazjalnych  zmierzyli się z poziomem A2. Uczestnicy rozwiązywali test, który składał się z zadań ze słuchu, zadań na rozumienie tekstu czytanego oraz pisania w języku angielskim. Uczniowie otrzymają  certyfikat zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego, co da im duże możliwości w dalszej karierze edukacyjnej i zawodowej. Trzymamy za nich kciuki i czekamy na wyniki. 

  Lidia Jończak i Łukasz Formela

  MIĘDZYNARODOWY EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO- IESOL - Obrazek 1  MIĘDZYNARODOWY EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO- IESOL - Obrazek 2 MIĘDZYNARODOWY EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO- IESOL - Obrazek 3

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIĘDZYNARODOWY EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO- IESOL.

 • Program Wychowawczo-Profilaktyczny z udziałem Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

  W ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się dwudniowe zajęcia z udziałem funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

              W dniu 15.02.2018r. uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą, jak istotne są pierwsze chwile w  sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Poznali definicję resuscytacji krążeniowo oddechowej. Obejrzeli pokaz postępowania z osobą nieoddychającą z użyciem AED.  Zostali również zapoznani z wyposażeniem Torby Ratunkowej typu R1. Następnie pod czujnym okiem prowadzącego zajęcia, każdy uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Mieli możliwość przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową z jednoczesnym użyciem AED.

  Uczniowie z prawdziwym zaangażowaniem przystępowali do ćwiczeń motywowani faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

  W dniu 16.02.2018r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie w ramach zadań prewencyjnych dla szkół uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w zajęciach  profilaktycznych dotyczących  środków odurzających, głównie narkotyków i dopalaczy. Podczas spotkania przybliżono również  uczniom pracę policjanta związaną z prowadzeniem różnego rodzaju misji. Zajęcia zostały przeprowadzone przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, który przybył z psem policyjnym, aby pokazać młodzieży umiejętności, jakie posiada specjalnie szkolony pies do wykrywania narkotyków.

  Cała społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, które prowadzone były w sposób ciekawy i niezwykle przystępny.

  Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie działań szkolnych w zakresie profilaktyki.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Program Wychowawczo-Profilaktyczny z udziałem Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach..

 • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

  Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyczyniamy się do ochrony otaczającego nas środowiska.
  Dzięki zorganizowanej akcji zbiórki elektroodpadów możemy jako Szkoła otrzymać Ekwiwalent na pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy.

  Jeżeli przechowujesz w domu, garażu czy na podwórku zużyty sprzęt elektryczny i ekologiczny przekaż go na rzecz Akcji Szkolnej! Sprzęt można składować w terminie 25.02.2018r.-01.03.2018r. na parkingu gospodarstwa agroturystycznego              ,,U Rychertów" w Kiełpinie. 

  Jeżeli w Twojej firmie składowany jest niepotrzebny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zgłoś firmę do odbioru w ramach Akcji Szkolnej i pomóż Szkole w zbiórce! Odbierzemy zalegający sprzęt z firmy i wystawimy Kartę Przekazania Odpadów!

 • KONKURS ANGIELSKIEJ PIOSENKI WALENTYNKOWEJ

  16 lutego 2018 roku uczennica klasy VIIc Renata Kujalova reprezentowała naszą szkołę w V Konkursie Angielskiej Piosenki Walentynkowej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Warcinie. Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego oraz śpiewu jako wyrazu artystycznego. Renata rewelacyjnie wykonała piosenkę pt. „Crazy in love” z repertuaru Beyonce. Uczennica konkurowała z najlepszymi, dlatego składam wielkie wyrazy uznania i dziękuję za udział w konkursie.

  Lidia Jończak

  KONKURS ANGIELSKIEJ PIOSENKI WALENTYNKOWEJ - Obrazek 1


   

 • PROGRAM eTWINNING pt. ,,ROZTAŃCZENI - ZAKRĘCENI:)”

  Od lutego do czerwca  w ramach programu eTwinning będzie realizowany przez klasę IIa  oraz zespół Trop Dance pod kierunkiem pani Anny Kasprzyckiej projekt pt. ,,Roztańczeni- zakręceni:)”.  Do współpracy zaprosiliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  z Żukowa oraz Przedszkole Publiczne nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Wspólnym celem pracy przy muzyce będzie promowanie kultury europejskiej poprzez rozwijanie w dzieciach umiejętności integracji, współpracy oraz odpowiedzialności na różnych etapach edukacyjnych. Chcemy, aby dzięki pracy zespołowej rozwijały się również indywidualne zdolności każdego dziecka, a ciekawość pozwalała ujawnić inicjatywę, aktywność i samodzielność młodego człowieka. Efekty pracy będą prezentowane na Twinspace platformy eTwinning, co przyczyni się do pozyskania nowych przyjaciół oraz niestandardowej umiejętności komunikowania się.

  Pierwszą naszą podróż do Francji rozpoczęliśmy 15 lutego 2018r. Marysia, Ania i Marta opowiedziały o tym, co w ramach projektu ,,Roztańczeni-  zakręceni :)  będzie działo się w naszej klasie i szkole. W tym odcinku przypomnieliśmy sobie najważniejsze symbole Polski, określiliśmy położenie Francji w Europie, poznaliśmy jej walutę, kilka najważniejszych słów oraz wykonaliśmy wieżę Eiffla. Na zakończenie został przeprowadzony quiz podsumowujący zdobyte wiadomości. Mamy nadzieję, że nasze prace będą się podobały  zarówno dzieciom z Żukowa jak i z Wodzisławia Śląskiego. Jesteśmy ciekawi, w jaki sposób Wy poznajecie ten ciekawy kraj. Pozdrawiamy smiley

                                                                                                                          Anna Kasprzycka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PROGRAM eTWINNING ,,ROZTAŃCZENI- ZAKRĘCENI:)” .

 • Ferie zimowe

  Chętni uczniowie mieli możliwość udziału w zajęciach, które odbywały się w naszej szkole w okresie ferii. Podczas spotkań rozwijano zainteresowania sportowe, pasje taneczne i kulinarne. Ponadto można było również skupić uwagę na grach logicznych. To niewątpliwie był bardzo radosny czas dla dzieci, które w sposób atrakcyjny spędziły dni bez zajęć szkolnych. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ferie zimowe.

 • Ferie zimowe

  W dniach 29.01.2018r.-31.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie zaplanowano  atrakcyjne zajęcia dla uczniów naszej Szkoły w godzinach od 9.00-13.00.

  FERIE_ZIMOWE.docx

 • BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Dnia 25.01.2018r w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się bal karnawałowy trzech grup przedszkolnych: ,,D, E, F”.

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.   

  Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

                  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

  Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH.

 • Komunikat w sprawie sposobu płatności za dożywianie !

  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom od grudnia 2017 roku  udostępniamy numer konta:

  PKO BP 95 1020 1866 0000 1302 0038 0972

  na który należy kierować wpłaty za dożywianie  dzieci.

  Cennik znajduje się na stronie szkoły w zakładce OBIADY

 • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. PARTYZANTÓW GRYFA POMORSKIEGO W KIEŁPINIE          

  TERMIN: STYCZEŃ-LISTOPAD 2018

  Załącznik

 • Wywiadówka

  25.01.2018r. ZEBRANIE RODZICÓW

  Podsumowanie  I półrocza roku szkolnego 2017/2018

  • Godz. 17.30   -  klasy   I -VI   Szkoły Podstawowej

                                     - oddziały „0”   

  • Godz. 18.30 -  klasy VII Szkoły Podstawowej  oraz   II-III Gimnazjum 

   Zebranie Rady Rodziców - godz. 16.45 - sala nr 12 na parterze Szkoły.

  Obecność rodziców obowiązkowa!

  Dyrektor  Szkoły   

  Jolanta Kosznik

 • KASZUBSKA GWIAZDKA 2018

  Zespół Wesołe Ludki ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie gościł na tegorocznej Kaszubskiej Gwiazdce, która odbyła się 20 stycznia 2018r. w Kartuskim Centrum Kultury na zaproszenie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Uczniowie naszej szkoły przedstawili bożonarodzeniowy repertuar oraz tradycyjny zwyczaj kolędowania – kaszubskich gwiżdży. Ale bëło pëszno, wszëtce să fejn bawilë!

   

   

   

 • JĘZYKOWY KONKURS MULTIMEDIALNY

  Dnia 22.01.2018 uczniowie klas IV -VII SP oraz II i III oddziałów gimnazjalnych  mieli okazje wziąć udział w konkursie multimedialnym z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego. Konkurs odbywał się na platformie Kahoot. Uczniowie odpowiadali na dwadzieścia pytań dotyczących słownictwa oraz wiedzy gramatycznej z danego języka.  Wszystkim dziękujemy za przygotowanie, udział oraz świetną zabawę.

  Sylwia Łagan, Lidia Jończak, Dorota Klasa, Łukasz Formela oraz Fabian Chyła 

  JĘZYKOWY KONKURS MULTIMEDIALNY - Obrazek 1 JĘZYKOWY KONKURS MULTIMEDIALNY - Obrazek 2 JĘZYKOWY KONKURS MULTIMEDIALNY - Obrazek 3 JĘZYKOWY KONKURS MULTIMEDIALNY - Obrazek 4

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JĘZYKOWY KONKURS MULTIMEDIALNY .

 • BAL KARNAWAŁOWY

  Dnia 18.01.2018 roku w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Okazję do zabawy miały klasy 0, I-III, IV -VI. Każdy uczeń miał wspaniały strój i bawił się znakomicie, a dzięki konkurencjom przygotowanym przez uczennice klasy VII SP była również okazja do wspólnej rywalizacji. Dzieci na balu  mogły zakupić gofry, napoje oraz miały szansę na malowanie twarzy . 

  Organizatorzy Łukasz Formela, Sylwia Łagan 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BAL KARNAWAŁOWY.

 • ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

  Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Lubella inspiruje i edukuje” w trakcie którego uczestnicy poznali zasady prawidłowego odżywiania i komponowania posiłków oraz przekonali się, dlaczego w ich diecie nie może zabraknąć produktów zbożowych.

   Podsumowaniem działań wynikających z realizacji programu było zgłoszenie udziału w ogólnopolskim konkursie „Lubella inspiruje i edukuje”.  Uczniowie klasy 6b i 5a, wraz z wychowawcami mieli okazję wykazać się umiejętnościami kulinarnymi oraz zastosowaniem nowo zdobytej wiedzy w trakcie przygotowywania pełnowartościowych posiłków.

  ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY - Obrazek 1 ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY - Obrazek 2 ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY - Obrazek 3 ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY - Obrazek 4 ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY - Obrazek 5 ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY - Obrazek 6

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ,,LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"- OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY.

 • ,,OBLICZA NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY W POEZJI"- WIECZORNICA LITERACKA

  Dnia 15 stycznia 2018 roku w szkolnej bibliotece odbyła się wieczornica literacka pt. ,,Oblicza niepodległej ojczyzny w poezji”. Spotkanie miało na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszy nas fakt, iż uczniowie chętnie zaangażowali się w patriotyczne działania. W spotkaniu udział wzięli m.in. Paulina Łagowska, Wiktoria Burzlaff, Łukasz Mojeścik, Adam Kleba, Jakub Sulecki, Julia Liedtke, Julia Pawłowska, Oliwia Cyperska, Marta Stolc. Na wstępie zajęć uczestnicy wspólnie  określili cel spotkania. W dalszej części wykonywali wskazane zadania.  Korzystając z różnych źródeł wiedzy wyjaśniali hasła:  ojczyzna, patriotyzm. Potem prezentowali efekt swojej pracy na forum. Każdy z zebranych zadeklamował wiersz, który jego zdaniem odzwierciedla to, czym dla niego jest ojczyzna. Pojawiły się utwory Chotomskiej, Kubiaka, Słonimskiego. Gimnazjaliści recytowali wiersze Szymborskiej, Pietrzaka i Gałczyńskiego. Mogliśmy również wysłuchać pieśni patriotycznych nawiązujących treścią do czasów walki naszych przodków o wolność  kraju. Na zakończenie wieczornicy  Marta Stolc zaśpiewała urzekającą pieśń o Warszawie.                                                         

   Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział i zaangażowanie w realizowane zadania.                        

  Organizatorzy: Ludwika Stubińska, Anna Knut-Żołnowska, Grażyna Magulska-Plichta, Zdzisław Krause.

  ,,OBLICZA NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY W POEZJI"- WIECZORNICA LITERACKA - Obrazek 1Wisława Szymborska

  „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”
   

  Bez tej miłości można żyć,
  mieć serce suche jak orzeszek,
  malutki los naparstkiem pić
  z dala od zgryzot i pocieszeń,
  na własną miarę znać nadzieję,
  w mroku kryjówkę sobie uwić,
  o blasku próchna mówić „dnieje”,
  o blasku słońca nic nie mówić.

  Jakiej miłości brakło im,
  że są jak okno wypalone,
  rozbite szkło, rozwiany dym,
  jak drzewo z nagła powalone,
  które za płytko wrosło w ziemię,
  któremu wyrwał wiatr korzenie
  i jeszcze żyje cząstkę czasu,
  ale już traci swe zielenie
  i już nie szumi w chórze lasu?

  Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
  nie będę powalonym drzewem.
  Codziennie mocniej w ciebie wrastam
  radością, smutkiem, dumą, gniewem.
  Nie będę jak zerwana nić.
  Odrzucam pusto brzmiące słowa.
  Można nie kochać cię – i żyć,
  ale nie można owocować.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OBLICZA NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY W POEZJI- WIECZORNICA LITERACKA.

 • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS

  Dnia 11 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna OLIMPUS. Test składał się z 26 zadań zamkniętych, które sprawdzały umiejętności logicznego myślenia. Zadania były nietypowe i wymagały wielu wiadomości wykraczających poza podstawę programową. Nad przebiegiem olimpiady czuwały panie matematyczki:  Dorota Koszałka, Bożena Mielewczyk, Małgorzata Jaworowska, Anna Iwanowska, Estera Jelińska.

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS - Obrazek 1 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS - Obrazek 2 

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS - Obrazek 3 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS - Obrazek 4

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS.

 • WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW NA SPEKTAKL TEATRALNY „KAMIENIE NA SZANIEC”

  „Rudy, Zośka, Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów. Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą”. Słowa te odnoszą się do lektury „Kamienie na szaniec”. Powieść w formie sztuki teatralnej miało możliwość obejrzeć 50 uczniów Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Wyjazd odbył się 9 stycznia 2018 roku do Gdańska pod opieką Pań: B. Klawikowskiej, I. Klasa i B. Mielewczyk.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW NA SPEKTAKL TEATRALNY „KAMIENIE NA SZANIEC”.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć