Menu

 • WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE dla uczniów i rodziców

  WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE dla uczniów i rodziców

  Kontakt z pedagogiem szkolnym poprzez dziennik elektroniczny oraz telefonicznie

  Poniedziałek - piątek godz. 10:00 - 13:00

  Nr tel.: 572-286-742

 • KOMUNIKAT BURMISTRZA KARTUZ W SPRAWIE OTWARCIA PLACÓWEK PRZEDSZKOLNYCH, W TROSCE O ZDROWIE I ŻYCIE DZIECI ORAZ PRACOWNIKÓW OŚWIATY

 • AKCJA CZYTELNICZA „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU”

  Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w organizowanej przez Bibliotekę Szkolną akcji „Przyłapani na czytaniu”.Cieszymy się, że nasi uczniowie lubią miło spędzać czas na czytaniu książek i chętnie nam to pokazują.

  Najlepsze zdjęcia przesłali do nas: Mikołaj Cirotzki (2c), Mateusz Chejmanowski (2c), Eliza Chmielewska (3c), Michał Czaja (3a), Jagoda Gołąbek (4b), Bernadeta Formela (4c), Małgorzata Borzyszkowska (5a), Damian Szymichowski (5c),  Tamara Hildebrand (5d), Katarzyna Chejmanowska (5d), Jakub Kryszewski (6a), Oliwia Gogolińska (7a), Karolina Polańska  (7c), Anna Hirsz (7c).

  Serdecznie dziękujemy

  Anna Knut-Żołnowska

  Joanna Rompska

   

 • URODZINY PAPIEŻA JANA PAWŁA II

  ,,Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od Was nie wymagali”
  Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. W dzieciństwie chętnie uprawiał sport, często grał w piłkę nożną, jeździł na nartach, lubił wycieczki krajoznawcze. Już w tamtym okresie przyszłego papieża cechowała solidność, był wzorowym uczniem  oraz silna wiara, w kościele parafialnym z oddaniem pełnił obowiązki ministranta. Wojtyła naukę rozpoczął w gimnazjum w Wadowicach, w 1938 roku podjął studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wykazywał się dużą aktywnością – brał udział w spotkaniach literackich, uczestniczył w przygotowaniach spektakli, pisał pierwsze utwory poetyckie. W 1942 roku Wojtyła postanowił studiować teologię w tajnym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Krakowie. W 1946 roku otrzymał święcenia kapłańskie, pierwszą posługę wikarego pełnił w  parafii Niegowić. Kolejne lata w życiorysie Karola Wojtyły to już okres intensywnej pracy teologicznej,. W 1958 został mianowany biskupem, w 1963 arcybiskupem, a w 1967 otrzymał nominację kardynalską. Po śmierci Jana Pawła I w 1978 roku drugie konklawe wybrało Karola Wojtyłę na nowego papieża. Polak przyjął imię Jana Pawła II, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był jednym z najdłuższych w historii. Polski papież miał również duży wpływ na zmiany, które zaszły w tym czasie w Europie, m.in. upadek komunizmu. W 1981 roku doszło do zamachu na Jana Pawła II, papież cudem uniknął śmierci od kuli zawodowego zabójcy, Ali Agcy. Pielgrzym do wielu krajów – odbył 104 pielgrzymki (odwiedzając 134 kraje na całym świecie), w tym aż 8 do Polski. Szczególną uwagę w czasie swojej posługi poświecił młodzieży, zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży. Jan Paweł II umarł 2 kwietnia 2005 roku, 1 maja 2011 został błogosławionym Kościoła Katolickiego a 27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II świętym.
  Uczniowie naszej Szkoły wykonali  z tej okazji prace dla papieża. Dziękujemy !!! 

  Katechetki:

  Joanna Kurowska 

  Jolanta Wrońska

  Maria Dmochowska

  Jan Paweł II

  Katarzyna Chejmanowska

  Ojca Świętego 

  wszyscy znali 

  ludzie na świecie 

  bardzo go kochali 

  życiową drogę im pokazywał 

  do modlitwy świat wzywał 

  z młodzieżą się spotykał 

  serc ludzkich dotykał 

  kochał ludzi 

  wspierał, pomagał 

  słabości się nie poddawał 

  w Wadowicach się urodził 

  był dumą Polaków, 

  bo z Polski pochodził 

  Maryję ukochał 

  modlitwy do niej wznosił 

  o pokój na ziemi 

  w tych modlitwach prosił 

  teraz my się modlimy 

  do Papieża w niebie, 

  żeby miał w opiece 

  wszystkich ludzi i Ciebie 

 • MOBILNA PRACOWNIA MULTIMEDIALNA JUŻ W SZKOLE!

  MOBILNA PRACOWNIA MULTIMEDIALNA JUŻ W SZKOLE!

  Nasza Szkoła przystąpiła do Konkursu #OSEWyzwanie organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Do konkursu zgłosiło się aż 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa przyznała 764 nagrody, w tym 60 w województwie pomorskim, a 3 w Gminie Kartuzy. Szkoła Podstawowa w Kiełpinie znalazła się wśród laureatów, co było dla nas szczególnym wyróżnieniem. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. Mobilna pracownia multimedialna będzie dużym wsparciem przy prowadzeniu nowoczesnych zajęć lekcyjnych i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych.

 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

  Dyrekcja Szkoły informuje, iż lista dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 znajduje się na stronie internetowej Szkoły w zakładce BIP (dokumenty).
  Prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych (nowe wnioski) o uzupełnienie deklaracji poświadczenia woli oraz przekazanie drogą elektroniczną (skan, fotografia) do 24.04.2020 r. na adres sekretariat@zskielpino.pl .

  Z poważaniem
  Dyrekcja Szkoły

 • KONKURS PLASTYCZNY ,,SIOSTRO, BRACIE –ZOSTAŃ W CHACIE”

  Wiktoria Kerlin, przedszkolak z grupy: ,,E” w Szkole Podstawowej w Kiełpinie, wzięła udział w konkursie plastycznym, realizowanym drogą elektroniczną. Praca konkursowa pt. ,, Laurka- podziękowanie dla pielęgniarek i lekarzy, ratowników medycznych, strażaków"- adresowany był dla przedszkolaków . Konkurs realizowany na podstawie  obecnej sytuacji  zachorowania na koronawirusa . Praca plastyczna  Wiktorii to podziękowanie służbie zdrowia  za ratowanie życia.  Dziewczynka zdobyła wyróżnienie.

  Organizatorem konkursu były Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.

  Gratulujemy nagrody, życzymy dalszych sukcesów na swojej drodze.

                                                                                                                                                      Magdalena Pettke

   

   

 • DZIEŃ ZIEMI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Dzień Ziemi to światowa akcja, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nasze przedszkolaki już wiedzą jak ważna, ale i fascynująca jest otaczająca nas przyroda. Odkryli także zagrożenia, które przyczyniają się do niszczenia naszej wspaniałej planety. W odpowiedzi na to dzieci wraz z rodzicami podjęli się eko-zadań, tj. sadzenie roślin, zbieranie śmieci czy wykonanie pracy plastycznej pt. „Moja planeta Ziemia”. Nie zabrakło też innowacyjnych pomysłów tj. eko-samochód z odpadów nadających się do recyklingu. Wszystko to ma na celu uświadomienie wartości otoczenia przyrodniczego oraz przejawiania wobec niego życzliwości i troski. Wykształceniu proekologicznej postawy sprzyja także realizacja programu „Cztery pory roku okiem małego przyrodnika”, przez które dzieci rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze oraz kształtują opiekuńczy stosunek do świata roślin i zwierząt.

  Poniżej prezentujemy kilka wskazówek dla wszystkich przyjaciół przyrody:

  • sprawdź czy w domu pali się niepotrzebnie światło,
  • myjąc zęby zakręcaj wodę,
  • odkładaj baterie w wyznaczonym do tego miejscu, 
  • segreguj śmieci,
  • dbaj o swoje zabawki oraz ubrania - mogą przydać się później komuś innemu,
  • posadź w ogródku rośliny i drzewka - produkują tlen i oczyszczają powietrze. 

  Magdalena Piwka

  Magdalena Gawkowska

 • REALIZOWANE PROJEKTY

  Pracując zdalnie, również można realizować projekty. Uczniowie poszczególnych klas wykonywali zadania związane z projektem ,,Trzymaj Formę" oraz ,,Bieg po Zdrowie".
  Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że są kreatywni oraz ich wyobraźnia może zdziałać cuda.
  ,,Trzymaj Formę" dla jednych słowa te kojarzą się ze sportem, który można wykonywać na zajęciach wychowania fizycznego w szkole, ale także w domu . ,,Trzymaj Formę" to również dieta, zdrowe odżywianie, owoce i warzywa - dlatego dzieci podzieliły się z nami zdjęciami swoich prac i potraw.
  Za zgodą rodziców prezentujemy zdjęcia dzieci, które zostały wykonane w domach. 

 • STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY W KIEŁPINIE

  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie mając na uwadze obowiązek zakrywania twarzy i nosa, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa postanowiło włączyć się do akcji szycia maseczek ochronnych. Z zakupionego materiału przy wsparciu członków stowarzyszenia uszyto maseczki, które zostały przekazane pracownikom Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników, stowarzyszenie będzie reagowało na bieżące potrzeby szkoły w tym zakresie.

 • BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI

  Drogi Uczniu!


  1. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się pseudonimem.
  2. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i
  innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!
  3. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią.
  4. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją
  swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
  5. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za
  twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec Ciebie złe zamiary.
  6. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz, muszą
  być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.
  7. Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali Ciebie.
  8. Szanuj prawo własności w sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze
  podawaj źródło ich pochodzenia.
  9. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie
  korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu
  kasuj maile od nieznajomych.
  10. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie podawaj ich nikomu. Traktuj je jak swoją największą tajemnicę i wymyślaj
  takie, które nie są łatwe do odgadnięcia.
  11. Nie spędzaj przy komputerze zbyt dużo czasu i gospodaruj nim tak, by znaleźć równowagę pomiędzy
  nauką a odpoczynkiem. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz pracy przy komputerze i staraj się
  go nie przekraczać.
  12. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

 • NAUCZANIE ONLINE

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kiełpinie informuje, że od 16 marca 2020 r. Szkoła prowadzi zdalne nauczanie. Odbywa się ono zgodnie z następującą organizacją pracy:
  1. Nauczyciele opracowują i przesyłają uczniom zadania i materiały edukacyjne. Każdego dnia w godz. 9.00 - 13.00 udzielają wsparcia, wskazówek i konsultacji wykorzystując dostępną technologię informacyjno – komunikacyjną.
  2. Uczniowie wykonują zadania i zapisują w zeszytach lekcyjnych temat zajęć oraz datę zgodnie z instrukcją nauczyciela.
  3. Nauczyciele dokonują oceny bieżącej uczniów na podstawie uzyskanej informacji zwrotnej.
  4. Rodzice są odpowiedzialni za systematyczną i codzienną pracę dziecka w domu.
  5. Informacje w zakresie wsparcia pedagogicznego kierowane są zarówno do Uczniów, ich Rodziców jak i Nauczycieli z wykorzystaniem dziennika elektronicznego.
  6. Wychowawca ma stały kontakt z Uczniami i ich Rodzicami.
  7. Dyrekcja Szkoły monitoruje bieżącą pracę nauczycieli.

  Z poważaniem
  Dyrekcja Szkoły

 • Rekrutacja do Przedszkola i klas pierwszych

  Dyrekcja Szkoły informuje, że rekrutacja będzie trwała zgodnie z harmonogramem do 27 marca 2020 r. W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19 wskazane jest korzystanie z rekrutacji elektronicznej, również w formie skanów lub fotografii. Powyższą dokumentację można przesyłać na adres: sekretariat@zskielpino.pl.

  Po ustaniu zagrożenia będzie można uzupełnić dokumentację w postaci papierowej.
  O ewentualnych zmianach będziemy informować na stronie Szkoły.


  Z poważaniem
  Dyrekcja Szkoły

 • KOMUNIKAT BURMISTRZA KARTUZ z dnia 13 marca 2020 r.

  Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 od 12 marca br. do odwołania funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych (od 16 marca 2020 r. będą zamknięte).
   

  Drodzy rodzice i opiekunowie pamiętajcie, że w tym czasie:

   

  • Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

  • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

  • Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Natomiast nauczyciele pozostają z uczniami i rodzicami w stałym kontakcie
   za pośrednictwem e-dziennika, aby wspierać uczniów w nauce i przekazywać materiały
   do samodzielnej pracy w domu. Szkoły Gminy Kartuzy wyposażone są w
   platformy
   e-learningowe i szereg programów multimedialnych, a
   dzięki wybudowanej sieci światłowodowej w szybkie łącza internetowe. Nasi nauczyciele zostali przeszkoleni
   i posiadają umiejętności w wykorzystywaniu zasobów multimedialnych.

  • Dzieci i młodzież powinny unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, boiska, place zabaw, centra handlowe i innych tego typu miejsc.);

  Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  Od 8 do 14 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna, podczas której Szkoła nie będzie prowadzić kształcenia na odległość. Przedszkole, jako placówka nieferyjna, do 10 kwietnia br. prowadzi swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

 • Szanowni Rodzice!

  Zgodnie z decyzją Premiera RP, od jutra 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. odwołuje się wszystkie zajęcia szkolne i przedszkolne.

  Tylko w czwartek 12.03.2020 r. i piątek 13.03.2020 r. szkoła i przedszkole będą otwarte dla uczniów, których rodzice nie zdążą zorganizować opieki. W tych dniach będą odbywały się zajęcia opiekuńcze.

  Od poniedziałku 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. szkoła i przedszkole będą zamknięte!

  Z poważaniem
  Jolanta Kosznik
  Dyrektor Szkoły

 • Ogłoszenie

  Działania dyrektora Szkoły Podstawowej w Kiełpinie

  w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w Polsce i w  krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa

  Szanowni Rodzice, w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, prowadząc profilaktykę zdrowotną w związku z pojawiającymi się w Polsce i krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa

  • Apeluję, by nie posyłali Państwo przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
  • Informuję, że jeśli dziecko czy też Państwo nie mieli kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • Jeśli Państwo lub Wasze dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • Informuję, że Rodzicom dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

  Z poważaniem

                                                                                 Jolanta Kosznik

                                                                                                   Dyrektor Szkoły

  Przydatne linki :

  http://www.gov.pl/koronawirus

  https://dokumenty.men.gov.pl/plakat_KV_DLA_DZIECI.pdf

  https://dokumenty.men.gov.pl/KV_plakat_A3_DRUK.pdf

 • AKCJA #ZOSTAŃWDOMU

  Klasa 7 ,5 oraz Zuchy przyłączają się do apelu ,,ZOSTAŃ W DOMU!"
  W domu też jest fajnie, najpierw nauka potem czas wolny.
  Pamiętajmy o sobie i o innych, więc ,,ZOSTAŃMY W DOMU!".

                                                                   Sylwia Łagan

 • Zapisy

  ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ  W KIEŁPINIE

  NA ROK SZKOLNY 2020/2021

  odbędą się w dniach 02.03.2020r.- 27.03.2020r.

  w sekretariacie Szkoły w godz. 7.00 – 15.00

   

  • dzieci z roczników 2013 – do klas pierwszych
  • dzieci  z roczników  2014, 2015, 2016,2017  do oddziałów przedszkolnych

  Wnioski  dostępne są na stronie internetowej Szkoły oraz w sekretariacie.

  Wszelkie informacje  - pod  numerem telefonu:  (58) 694 21 44

   

  Zapisy do oddziałów przedszkolnych - więcej szczegółów

  Zapisy do klas pierwszych - więcej szczegółów

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć