Menu

 • UWAGA!

   

  W związku z rozpoczęciem rozbudowy szkoły zobowiązuje się pracowników, uczniów, rodziców i interesantów do:

  1. Zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad BHP na terenie przyszkolnym, szkolnym i budynku.
  2. Przestrzegania zakazu wchodzenia na teren budowy.
  3. Korzystania wyłącznie z wejścia głównego szkoły.
  4. Przestrzegania zakazu wjazdu samochodem na teren szkoły w godzinach 7.30 – 15.00

   

  Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów przebywających na terenie szkolnym po zakończeniu zajęć szkolnych.

  Podczas trwania zajęć i na przerwach uczniom nie wolno opuszczać terenu szkoły bez opieki nauczyciela.

 • SZKOLNY ETAP GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

   14 maja 2018r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas III „WALKA Z BYKAMI 2018”.  Celem konkursu było umożliwienie wykazania się wiadomościami i umiejętnościami  ortograficznymi oraz rozpoznanie i wyłonienie uczniów, którzy  osiągnęli najlepsze wyniki. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas trzecich. Szkolnymi mistrzami ortografii zostały: Eliza Went kl. IIIb, Laura Sikora kl.IIIc, Katarzyna Chejmanowska kl.IIId.  Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym „WALKA Z BYKAMI 2018”. 

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZKOLNY ETAP GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO.

 • WYCIECZKA CZWARTOKLASISTÓW DO BISKUPINA I ROGOWA

  Uczniowie klas IV spędzili pełen wrażeń dzień podczas wycieczki do Biskupina i Rogowa, która odbyła się 15 maja 2018 roku.

  Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania osady Biskupin zbudowanej ok. VIII wieku p.n.e. Zapoznali się z jej historią, po czym wzięli udział w „żywej lekcji życia codziennego w osadzie”. Wszyscy mieli okazję siedzieć  przy ognisku palącym się w chacie, zobaczyć narzędzia jakimi posługiwano się w tamtym okresie czasu, posmakować podpłomyków, ubrać się w strój jaki noszono 2700 lat temu oraz sprawdzić „wygodę” ówczesnego łoża rodzinnego. 

  Kolejną atrakcją była wizyta w Parku Dinozaurów w Rogowie. Uczniowie zobaczyli tam wierne repliki pradawnych gadów, a przewodnik przybliżył im cechy charakterystyczne każdego z nich. Nauczył również wszystkich wycieczkowiczów sposobu rozróżniania mięsożercy od  roślinożercy. Biuro Turystyczne „Damptour”, które zorganizowało dla dzieci wycieczkę dodatkowo ufundowało dla wszystkich uczestników wyjazdu lody, za które serdecznie dziękujemy. Oczywiście był również czas na „zakupowe szaleństwo”. W drodze powrotnej uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy o Biskupinie oraz piosenki.

  Najlepszymi znawcami historii Biskupina okazali się: Albert Siebert, Norbert Plichta oraz Nikola Gosz.  W konkursie wokalnym zwycięzcami zostali: Zuzanna Bera, Dominika Lidzbarska, Maciej Szostak oraz Jakub Chlechowicz. Wszystkim zwycięzcom konkursów gratulujemy!

   Małgorzata Jaworowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA CZWARTOKLASISTÓW DO BISKUPINA I ROGOWA.

 • X TYDZIEŃ KASZUBSKI „NIÉ MA KASZЁB BEZ POLONII, A BEZ KASZЁB PÒLSCZI”

  W dniach 14- 18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie uczniowie  brali udział w projekcie edukacyjnym - X Tygodnia Kaszubskiego   ,,Nié ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Pòlsczi”.

  W tym roku szczególną uwagę  poświęciliśmy problematyce  związanej z drogą Kaszub do odzyskania niepodległości Polski w 1918 roku. Ważnym aspektem była nie tylko niepowtarzalna historia zapisana na kartach dokumentów, ale również elementy życia codziennego i tradycji ludowej tak innej od pozostałych regionów Polski. Mogliśmy doceniać wielki wysiłek Kaszubów w trudnym zadaniu budowania niepodległego i zjednoczonego z Polską regionu, który wyróżniał się zawsze pracowitością, odwagą oraz wiernością tradycji swoich przodków.

  Przez cały tydzień podejmowaliśmy różne działania mające na celu rozwijanie poczucia własnej, kaszubskiej tożsamości i jednocześnie trwania przy Polsce. W poniedziałek najmłodsi uczniowie  uczestniczyli w inscenizacji „Moje Kiełpino” przygotowanej przez uczniów klas III oraz w występie kaszubskiego zespołu „Wesołe Ludki”. Brali udział w warsztatach malowania na płótnie prowadzonych przez panią Katarzynę  Tomicką i  haftu  kaszubskiego, którego uczyła pani Lucyna Herbasz. Pan Sela prowadził  zajęcia z lepienia w glinie a pani Irena Brzeska z Kożyczkowa przedstawiła uczniom legendy kaszubskie w formie teatrzyku kukiełkowego.

  We wtorek gimnazjaliści realizowali różne zadania nawiązujące do historii regionu. Na początku  obejrzeli  prezentację multimedialną poświęconą Hieronimowi Derdowskiemu, twórcy naszego tegorocznego hasła. Następnie uczestniczyli w spotkaniu z wice-przewodniczącym Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku panem Łukaszem Grzędzickim, który przedstawił historię odzyskiwania niepodległości Polski z kaszubskiego punktu widzenia. Uświadomił wszystkim fakty historyczne i nieznane zjawiska z roku 1918, w których brali udział nasi przodkowie. Gimnazjaliści oglądali również film pt. ,,Żadnego prawa nie złamałem” o miejscowym Żydzie, który w niezwykły sposób przeżył II wojnę światową. Uczniowie mieli także okazję wykazać się w następujących konkursach: wiedzy z historii Kaszub XIX i XX wieku, legend kaszubskich (scenki) oraz w konkursach  literackim i plastycznym pt. „Postać Maksa w ukryciu”.

  Dla klas IV-VI  dniem kaszubskim była środa. Uczniowie uczestniczyli w inscenizacji „Moje Kiełpino”, prezentowali scenki z legendami kaszubskimi, podziwiali teatrzyk kukiełkowy pani Ireny Brzeskiej oraz brali udział w konkursie wiedzy o Kaszubach.

  Tego dnia klasy IV – VI oraz VII, II i III gimnazjalne oglądały występy laureata konkursu „Kaszubski Idol” 2016 roku Przemka Bruhna. Wszyscy oklaskiwali występ młodego artysty, który śpiewał piękne kaszubskie kompozycje.

  W czwartek uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczki. Najmłodsi odwiedzili Szymbark, w którym mogli zobaczyć „Krzywy dom” i dostać się do „Świata bajek”. Uczniowie klas IV-V udali się z opiekunami do Kościerzyny, gdzie mogli poznać historię związaną z działalnością Aleksandra Majkowskiego oraz do Będomina do Muzeum Józefa Wybickiego. Najstarsi nasi uczestnicy odwiedzili Gdańsk, który odkrywał przed nimi tajemnice swojego oblicza jako historyczna stolica Kaszub.

  W piątek nastąpiło uroczyste podsumowanie  X Tygodnia Kaszubskiego. Na który przybyli zaproszeni goście, laureaci konkursów z rodzicami oraz nasi uczniowie. Na początku glos zabrała  Pani Dyrektor Jolanta Kosznik. Powitała wszystkich zebranych oraz przybyłych gości. Podkreśliła także, że realizacja projektu była możliwa dzięki Firmie Izobud Sp. z o.o. – Anna Górska, Przedsiębiorstwu budowlanemu Górski – Iwona i Bogdan Górscy, Firmie Juleks – Magdalena Szczepańska, Firmie Mur-Dom Usługi budowlane – Witold Szreder. Spółdzielni Produkcyjno Handlowej Mestwin z Kartuz.

  Goście mieli przyjemność obejrzeć występy naszego zespołu „Wesołe Ludki” oraz inscenizację pt. „Cztery pory roku”.  Dziesiąty „Tydzień Kaszubski” był również okazją do podsumowań dotychczasowych działań. Mieliśmy możliwość przypomnieć sobie poprzednie edycje Tygodnia Kaszubskiego, które przedstawione zostały w formie prezentacji.

  WYDARZENIE OPISANO W MEDIACH: 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii X TYDZIEŃ KASZUBSKI.

 • II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU OBCYM ,, I BET YOU CAN SING”

  Dnia 11 maja 2018 roku już po raz drugi uczestniczyliśmy w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Obcym ,, I bet you can sing” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leźnie.

  Do konkursu zgłosiło się 14 uczestników ( zespoły i soliści)   ze Szkół Podstawowych.

  Celami konkursu było:

  - Kształcenie wymowy oraz wzbudzanie zainteresowania nauką języka obcego.

  - Propagowanie śpiewu jako formy wyrażania siebie.

  - Rozwijanie słownictwa.

  - Prezentacja umiejętności językowych, wokalnych uczniów.

  - Promocja szkół wspierających uzdolnienia uczniów.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  - w kategorii I-III: zespół w składzie Paweł Laskowski kl. IIa, Bernadeta Formela kl. II c i Klaudia Gosz kl. III c, który przedstawił piosenkę Daniela Boone ,,Beautiful Sunday”.

  - w kategorii IV- VII: solistka Renata Kujalova z klasy VII c, która zaprezentowała piosenkę Zary Larsson   ,, Lush Life”.

  Poziom przygotowania i zaangażowania wykonawców, w tym roku był wyjątkowo wysoki. Repertuar zaprezentowany podczas konkursu był bardzo szeroki, począwszy od spokojnych, nastrojowych ballad,  muzykę country, po szybkie, najnowsze, rockowe utwory. Rywalizacja przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Jury oceniało uczestników biorąc pod uwagę: interpretację, walory głosowe, ciekawy dobór repertuaru, muzykalność i poczucie rytmu, dykcję i poprawność językową, dobór stroju do charakteru utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Po burzliwych naradach jury przyznało II miejsce Pawłowi Laskowskiemu, Klaudii Gosz oraz Bernadecie Formela. Ogromnie się cieszymy z sukcesu naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na kolejne występy.

   

  Barbara Moskal

  Grzegorz Laskowski

  TUTAJ ZOBACZYSZ WYSTĘP: https://www.youtube.com/watch?v=oR_CBjS-hnM&feature=share 

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU OBCYM ,, I BET YOU CAN SING” .

 • PRZEPIS NA PRZYSMAK KASZUBSKI W PROJEKCIE „KASZUBSKIE PRZYSMAKI”- regulamin konkursu

  REGULAMIN KONKURSU


  PRZEPIS NA PRZYSMAK KASZUBSKI W PROJEKCIE

  „KASZUBSKIE PRZYSMAKI”

   

  §1

  Cel konkursu

  - propagowanie przepisu na tradycyjną potrawę kaszubską

  - zachęcanie do odpowiedzialnego korzystania z zasobów Internetu

  - rozwijanie kreatywności dzieci poprzez różnorodne formy plastyczne, literackie

  - uwrażliwienie rodziców, opiekunów, nauczycieli na rozwijanie wśród dzieci tradycji kaszubskich w tym kaszubskich potraw.

   

  §2

  Organizator konkursu

  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie,

   ul. Szkolna 29, 83-307 Kiełpino, 

  tel.(58)6942144

  §3

  Adresat konkursu

  Dzieci klas I-III szkół podstawowych gminy Kartuzy

  §4

  Zasady konkursu

  Praca konkursowa powinna zawierać przepis na kaszubski przysmak.

  Prace powinny zawierać : składniki potrawy, opis wykonania, ilustracje lub zdjęcia .

  Konkurs dopuszcza prace wykonane przez całe klasy lub grupy uczniów z danej klasy.

  Oceniana jest przede wszystkim  kreatywność pracy oraz jej wartość edukacyjna dla innych.

  Prace należy składać w sekretariacie  Zespołu Szkół w Kiełpinie lub przesłać na adres Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie, ul. Szkolna 29, 83-307 Kiełpino.


  §5

  Termin konkursu

   Prace należy nadsyłać do 04.06.2018r.


  §6

  Nagrody

  Jury wybierze najciekawszą pracę.

  Autorzy zwycięskiej pracy zostaną zaproszeni wraz z całą klasą do Gospodarstwa Agroturystycznego państwa Rychertów w Kiełpinie w dniu 13.06.2018r., od 9.00 do 13.00.

  Na miejscu czekają na zwycięzców ciekawe atrakcje.

   

   

   

 • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

  9 maja 2018 roku w  ramach Szkolnych Dni Profilaktyki pod hasłem  „Zdrowi, aktywni, bez nałogów”,  uczniowie klasy 4 c w czasie godziny z wychowawcą przygotowali smaczne  surówki  i sałatki z owoców i warzyw. Wcześniej dobrali się w grupy, a każda z nich samodzielnie ustaliła jaką sałatkę zrobi  i podzieliła się zadaniami.  „Młodzi  szefowie kuchni” byli zachwyceni możliwością zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych. Pamiętali jednocześnie  o zasadach bezpieczeństwa  i  przygotowywania posiłków. Przyrządzenie sałatek dało im wiele satysfakcji. Jednocześnie uświadomili  sobie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak istotne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców. Na koniec zajęć nastąpiła długo oczekiwana chwila – degustacja. Wszystkie sałatki i surówki były wyśmienite!

     Małgorzata Jaworowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO.

 • GMINNE KONKURSY POD PATRONATEM BURMISTRZA KARTUZ

  11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się dwa gminne konkursy, nad którymi patronat objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

  Pierwszy konkurs „Krzepki umysł” sprawdzał wiedzę  matematyczną uczniów klas III szkół podstawowych. Zwycięzcami zostali:

  1 miejsce – Seweryn Konkel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach

  2 miejsce – Magdalena Kuchta ze Szkoły Podstawowej w Łapalicach

  3 miejsce – Filip Paczoska ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie

  W konkursie uczestniczyły też szkoły: SP nr 2 z Kartuz, ZKiW z Brodnicy Górnej, ZKiW z Dzierżążna, SP nr 5 w Kartuzach, SP w Kiełpinie.

                  Drugim konkursem, który odbywał się w tym samym czasie był Konkurs Pieśni Patriotycznej. Miał on na celu umożliwienie uczniom publicznej prezentacji swoich umiejętności artystycznych w trudnym repertuarze pieśni patriotycznej i piosenek o tematyce patriotycznej.

  W kategorii solista przyznano miejsca:

  Klasy IV-VI:

  1 miejsce - Oliwia Węsierska – Szkoła Podstawowa w Kolonii

  2 miejsce – Fabian Marszałkowski – Szkoła Podstawowa w Mirachowie

  3 miejsce – Patrycja Marszałkowska – ZKiW w Brodnicy Górnej

  Klasy VI i gimnazjum:

                  1 miejsce – Kamila Pakur – Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie

                  2 miejsce – Marta Stolc – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

                  3 miejsce – Rozalia Skorowska – ZKiW w Brodnicy Górnej

  W kategorii zespół przyznano dyplomy laureatów:

  „Skarb Złotej Góry” – ZKiW w Brodnicy Górnej

  „School life” – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

  Nagrody w imieniu Burmistrza wręczyła Wiceburmistrz Sylwia Biankowska wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kiełpinie Jolantą Kosznik.

  Koordynatorami konkursów byli nauczyciele: Bożena Mielewczyk, Magdalena Godzińska, Szymon Lewandowski, Dorota Klasa.

  Wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom dziękujemy za udział.

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GMINNE KONKURSY POD PATRONATEM BURMISTRZA KARTUZ .

 • AWANS UCZENNICY DO WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU SZYFRÓW FEYNMANA

  Uczennica klasy VIIa Kinga Przychodna zakwalifikowała do finału Szyfrów Feynmana organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Z całego województwa pomorskiego wyłoniono pięciu finalistów kategorii Enigma (klasy VI-VII). 10 czerwca 2018 roku uczniowie Ci zmierzą się na Politechnice Gdańskiej w finale. Dodatkowo każdy z uczestników przedstawi mini-wykład odpowiadający na pytanie matematyczno-przyrodnicze.  Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

  Bożena Mielewczyk

 • DNI PROFILAKTYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIEŁPINIE

  W naszej szkole w maju odbywają się Dni Profilaktyki pod hasłem: ,,ZDROWI, AKTYWNI, BEZ NAŁOGÓW”. Uczniowie realizują działania o charakterze profilaktycznym oraz promującym aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DNI PROFILAKTYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIEŁPINIE.

 • Informacja o zapisach dziecka do szkoły

  Dnia 13 kwietnia 2018 r. zostały ogłoszone listy  dzieci zakwalifikowanych do oddziałów  przedszkolnych i klas pierwszych  Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019.  Listy dostępne są w sekretariacie szkoły.

  Prosimy  rodziców o potwierdzenie uczęszczania do naszej placówki i wypełnienie stosownego dokumentu w dniach: 19 – 23. 04.2018r.

  Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczały do naszej Szkoły  i będą kontynuowały edukację w  oddziale przedszkolnym bądź w klasie pierwszej  w roku szkolnym 2018/2019, nie mają obowiązku potwierdzenia uczęszczania ich dziecka do placówki.

  Wola_zapisu_dziecka_1.docx

  Wola_zapisu_dziecka_2.docx

 • APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  W poniedziałek 7 maja 2018 roku odbył się apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja. W tym dniu cała szkolna społeczność zebrała się na hali sportowej, żeby uczcić tak ważne dla każdego Polaka wydarzenie. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego”. W dalszej części spotkania obejrzeliśmy występy artystyczne  w wykonaniu uczniów klas VII oraz wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych prezentowanych przez szkolny chór Monodia. Podczas apelu zwrócono szczególną uwagę na szacunek wobec symboli narodowych, co doskonale zaprezentowali harcerze.  Za prezentację treści patriotycznych odpowiedzialny był nauczyciel historii pan Zdzisław Krause.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

 • WYTAŃCZONE PUCHARY, MEDALE I PAMIĄTKOWE KOSZULKI

  W sobotę 28 kwietnia 2018 roku nasze trzy zespoły taneczne Drop Dance, Iskry oraz Old Iskry już po raz trzeci brały udział w największym w naszym kraju festiwalu amatorskich formacji gimnastyczno-tanecznych GIM SHOW Gdynia 2018. Pod okiem trenerek pani Anny Kasprzyckiej oraz pani Kornelii Kożyczkowskiej grupy mogły zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności oraz rywalizować z najlepszymi zespołami z całej Polski oraz Białorusi. Ogromnie miło nam było, kiedy ogłoszono wyniki:  Zespól Trop Dance otrzymał wyróżnienie w kategorii:  NAJBARDZIEJ WIDOWISKOWA CHOREOGRAFIA (10-13 lat), zespoły Iskry oraz Old Iskry otrzymał wyróżnienie w kategorii: NAJWIĘKSZA EKSPRESJA RUCHOWA (10-13 lat oraz 14 lat i powyżej). Bardzo cieszymy się z sukcesu, jednocześnie składamy ogromne podziękowania wszystkim rodzicom oraz kochanym babciom za to, że tak licznie dopingowali nas podczas naszych prezentacji.

  Opracowała: Anna Kasprzycka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYTAŃCZONE PUCHARY, MEDALE I PAMIĄTKOWE KOSZULKI.

 • KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY CZWARTOKLASISTY

  Uczeń klasy 4 c ARKADIUSZ TREDER otrzymał WYRÓŻNIENIE  w konkursie matematycznym „Orzeł Matematyczny”. Konkurs przygotowany został  przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Każdy z testów składał się z 21 pytań o różnym stopniu zaawansowania.Ogólnopolskie konkursy  matematyczne urozmaicają program zajęć, stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę. Są platformą dającą możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.                                                                                            

  W tym roku szkolnym ARKADIUSZ uzyskał  również tytuł LAUREATA  w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON” – sesja zimowa.

  Gratulujemy  sukcesów !!! Opiekunowie: Małgorzata Jaworowska, Bożena Mielewczyk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY CZWARTOKLASISTY.

 • KONKURS PRZEDMIOTOWY „LEON” – SESJA WIOSENNA

  W kwietniu odbył się kolejny już Konkurs Przedmiotowy „Leon”- sesja wiosenna, w którym wzięło udział 88 uczniów naszej szkoły klas 1-7.  Konkurs miał charakter ogólnopolski i  był skierowany do uczniów szkół podstawowych.Testy przygotowywane były w  oparciu o obowiązujący program nauczania z zakresu języka angielskiego, matematyki i zintegrowanych sprawności. Zadania testowe miały zróżnicowany poziom trudności. Uczniowie rozwiązywali zadania, w których należało zaznaczyć jedną, dwie, trzy lub cztery prawidłowe odpowiedzi w każdym zadaniu. Na wyniki konkursu trzeba będzie poczekać do końca maja.

  Życzymy powodzenia!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS PRZEDMIOTOWY „LEON” – SESJA WIOSENNA.

 • KONKURS Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA

  W czwartek 26 kwietnia 2018 roku już po raz drugi obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca, który został zorganizowany przez panią  Karolinę Wolską. Imprezę rozpoczęliśmy od występu szkolnych grup tanecznych: ,,Perełki" oraz ,,Gwiazdeczki". Dzieci z zachwytem oglądały tańce z niecierpliwością czekając na swoją kolej. Każda z grup zaprezentowała jeden taniec. Mieliśmy okazje podziwiać układy taneczne do piosenek pt. ,,How Far I'll GO'', ,,Rock and roll", ,,Ai No Corrida", ,,Góry do góry", ,,Waka, waka" oraz ,,Gangam Style". Występy przedszkolaków wywołały mnóstwo pozytywnych emocji, trudno było oderwać wzrok. Gorące podziękowania kierujemy do wychowawczyń każdej grupy, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowały dzieci do występu, doprowadzając każdy szczegół w pełni profesjonalnej stylizacji. W czasie obrad jury, wszyscy wspólnie zatańczyliśmy pełen energii taniec ,,Firework", który był wspaniałą okazją do integracji grup. Jury zgodnie stwierdziło, że wszystkie grupy zaprezentowały się wspaniale i wszystkie nagrodzone zostały przypinkami i słodką niespodzianką.

  Czwartkowy dzień upłynął w cudownej atmosferze, co tylko zapewniło nas,  że słuszne jest ujęcie Międzynarodowego Dnia Tańca w harmonogramie imprez w kolejnych latach.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA.

 • „POLA NADZIEI”

  W niedzielę 22.04.2018r. na terenie całego powiatu ponownie miała miejsce akcja pt. „Pola nadziei”, w ramach której uczniowie naszej szkoły  prowadzili zbiórkę do puszek na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego. Po każdej mszy świętej we wszystkich kościołach można było wspomóc podopiecznych hospicjum. W ramach akcji wręczane były żonkile.

  Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „POLA NADZIEI”.

 • III WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZO-PLASTYCZNY ,,NASI MALI SPRZYMIERZEŃCY- OWADY”

  W Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się III Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny pt. ,,Nasi mali sprzymierzeńcy- owady”, który miał na celu popularyzację wiedzy na temat roli owadów w środowisku naturalnym, ich znaczenia dla człowieka oraz zwrócenia uwagi na wielorakość zagrożeń dla życia owadów. Na konkurs nadesłano 156 prac z 23 szkół nie tylko z całego województwa bowiem pojawiły się również rysunki z Warszawy. W konkursie tym uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły, którzy przygotowywali się pod opieką pani Stanisławy Cirockiej. Cieszymy się, gdyż uczennica klasy IVa Agata Malc wykonała bardzo ciekawą pracę i zajęła I miejsce. Gratulujemy sukcesu Agacie i pani Stanisławie Cirockiej.  

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZO-PLASTYCZNY ,,NASI MALI SPRZYMIERZEŃCY- OWADY”.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Dnia 23 kwietnia 2018 roku cała szkolna społeczność przyłączyła się do akcji pt. ,,Sprzątanie Świata”. Celem ekologicznych działań jest budzenie i wzmacnianie świadomości nie tylko uczniów, ale i mieszkańców naszej okolicy. Wszyscy z zapałem zadbali o porządek. W klasach odbyły się także dyskusje na temat segregacji odpadów. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPRZĄTANIE ŚWIATA.

 • RZĄDOWY PROJEKT ,,AKTYWNA TABLICA”- WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

  Nauczyciele naszej szkoły (Dorota Klasa, Grażyna Magulska-Plichta, Magdalena Pestka, Brygida Klawikowska, Barbara Moskal i Małgorzata Jaworowska) w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” uczestniczyli w lekcjach otwartych, które przeprowadzono 18 kwietnia 2018 roku w  Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie. Po obserwowaniu zajęć z języka angielskiego i fizyki odbył się panel dyskusyjny.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii RZĄDOWY PROJEKT ,,AKTYWNA TABLICA”- WYMIANA DOŚWIADCZEŃ.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć