Menu

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej
  w Kiełpinie informuje,
  że z dniem 01.09.2018 r.
  funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  pełni Pan Marcin Marszałkowski.
  Kontakt: 
  rodo.ecomar@gmail.com

 • KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  14 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie rozstrzygnięto XXVI edycję Konkursu Literackiego dla uczniów województwa pomorskiego. W tym roku każdy uczestnik musiał napisać trzy wiersze. Tematyka utworów lirycznych nawiązywała do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad konkursem objęli  Wójt Gminy Przodkowo oraz Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Nadesłano 185 wierszy. Jury pod przewodnictwem poety i prozaika Stanisława Janke wyłoniło nagrodzonych. Cieszymy się, ponieważ Faustyna Formela uczennica klasy VB  zajęła III miejsce.  Gratulujemy sukcesu Faustynie i opiekunowi pani Grażynie Magulskiej-Plichta.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.

 • - Obrazek 1

  Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie przypominamy, iż świąteczna przerwa w naszej szkole trwa od  21 grudnia 2018 roku (piątek) do 6 stycznia 2019 roku. Do szkoły wracamy 7 stycznia 2019 roku (poniedziałek).

 • - Obrazek 1

  Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

  będą czasem spokoju i szczęścia,

  radości przeżywanej w gronie najbliższych

  oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

  Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność

  i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

  Życzą dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy

  Szkoły Podstawowej w Kiełpinie

 • SZKOLNE WIGILIE

  SZKOLNE WIGILIE

  Dnia 20 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. Podczas spotkań kolędowaliśmy oraz prezentowaliśmy  kaszubskie zwyczaje związane z czasem Bożego Narodzenia. Wzięliśmy również udział w ,,Wigilijnym koncercie kolęd” w wykonaniu szkolnych zespołów oraz  artystycznym pokazie  grupy tanecznej. Ten dzień zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem i składaniem sobie życzeń.

 • WIGILIA PRZEDSZKOLNA

  WIGILIA PRZEDSZKOLNA

  Okres świąt to czas wyjątkowy, także w naszym przedszkolu 20 grudnia 2018 roku  zapanował iście świąteczny nastrój. Wszystkie przedszkolaki w odświętnych strojach spotkały się przy wigilijnym stole obfitym w słodkości, na którym nie zabrakło też sianka, opłatka i figurki Dzieciątka Jezus. W tle pobrzmiewały kolędy, w kącie zabłysła pięknie ozdobiona przez dzieci choinka, a po salach roznosił się zapach pysznych pierników przygotowanych przez naszych najmłodszych przedszkolaków. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń oraz wspólne śpiewanie kolęd. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej, świątecznej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.

  Magdalena Gawkowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIGILIA PRZEDSZKOLNA.

 • JASEŁKA

  JASEŁKA

  W środę 19.12.2018r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas  wystąpiła grupa teatralna „Brawo My”, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie, Herod, diabeł i śmierć. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Magdaleny Godzińskiej i p. Jolanty Wrońskiej, która prowadzi zespół „Melodyjka”. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
  Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.


   

 • WESOŁE LUDKI

  WESOŁE LUDKI

  Dnia 14 grudnia 2018r. w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Przy stole zasiedli  przedstawiciele kartuskiego oddziału ZKP, a także osoby z terenu całego powiatu. Zespół ,,Wesołe Ludki” pod opieką Pani Barbary Sajek, Barbary Celińskiej –Jakubowicz i pana Szymona Lewandowskiego wystąpił ze specjalnym przedstawieniem jasełkowym. Uczniowie zaprezentowali znane utwory kaszubskie i regionalne wykonania kolęd, a Gwiżdże porwali publiczność do wspólnego śpiewu, psocąc i rozrabiając pomiędzy stołami. To był niezapomniany wieczór pełen wrażeń, który przybliżył piękne kaszubskie zwyczaje i tradycje.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WESOŁE LUDKI .

 • SPEKTAKL TEATRALNY

  SPEKTAKL TEATRALNY

  Dnia 13.12.2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Kartuz na spektakl teatralny pt. ,,Szydełkowa szopka babci Klary". Było to wspaniałe widowisko, wprowadzające nas w cudowny czas Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci były zachwycone i z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.

                                                                                                                                                  Karolina Wolska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPEKTAKL TEATRALNY.

 • SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

  SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

  Dnia 17.12.2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Multimedialny z języka niemieckiego dla klas VII ,VIII SP oraz III gimnazjum oraz z języka angielskiego dla klas IV  VIII SP oraz III gimnazjum. Najlepszym gratulujemy zajętego pierwszego miejsca, a uczestnikom życzymy powodzenia w przyszłym roku.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY .

 • II MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DRUŻYN MIESZANYCH

  II MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DRUŻYN MIESZANYCH

  Dnia 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową drużyn mieszanych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III Gim. oraz klas VIII SP. Do turnieju zgłosiło się pięć szkół z powiatu kartuskiego. Turniej był rozgrywany systemem ,,Każdy z każdym". Po zaciętej walce uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce. Dodatkowe wyróżnienie w Turnieju otrzymał reprezentant naszej szkoły Nikodem Ladach. Gratulujemy naszym siatkarzom i życzymy dalszych sukcesów!

  Skład zespołu: Agnieszka Wrońska, Oliwia Puzdrowska, Zuzanna Banasik, Paulina Jeszka,  Nikodem Ladach, Dominik Drewing, Olivier Godziński, Maurycy Maślanka. Zawodników do turnieju przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DRUŻYN MIESZANYCH .

 • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

  ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

  Nasza szkoła po raz drugi włącza się do zbiórki elektrośmieci. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyczyniamy się do ochrony otaczającego nas środowiska. Zbieramy komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, tusze i itp.

  Jeżeli przechowujesz w domu, garażu czy na podwórku zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przekaż go na rzecz Akcji Szkolnej! Sprzęt można składować w dniach 07- 25 stycznia 2019 roku  na wskazanym miejscu przy Szkole Podstawowej.

  Jeżeli w Twojej firmie składowany jest niepotrzebny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zgłoś firmę do odbioru w ramach Akcji Szkolnej i pomóż Szkole w zbiórce! Odbierzemy zalegający sprzęt z firmy i wystawimy Kartę Przekazania Odpadów!

  Szkolne Koło Wolontariatu

   

   

 • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA

  UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE Z MATEMATYKI I FIZYKI

  12 grudnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiełpinie mieli możliwość sprawdzić i poszerzyć wiedzę z matematyki i fizyki. Celem olimpiady jest urozmaicenie programu zajęć i zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Opiekę na uczniami podczas konkursów sprawowały Panie: Bożena Mielewczyk i Ludwika Stubińska.

   

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA - Obrazek 1  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA - Obrazek 2

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA.

 • PROFILAKTYKA - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  PROFILAKTYKA - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  W dniu 11.12.2018r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie w ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach (oddział Prewencji). W ramach działań profilaktycznych zostały przeprowadzone pogadanki w klasach siódmych dotyczące obowiązku szkolnego, przeciwdziałania stosowania używek (narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy, tabaka i inne środki odurzające) oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

  Podczas spotkania z pierwszoklasistami omówiono następujące zagadnienia:

  - zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły;

  - zasady  przechodzenia przez ulicę z sygnalizacją świetlną, z ,,zebrą” i bez pasów;

  - bezpieczeństwo podczas pracy i zabawy na terenie szkoły;
  - bezpieczne przebywanie w domu podczas nieobecności rodziców (otwieranie drzwi obcym, wpuszczaniu do mieszkania obcych, korzystania z urządzeń elektrycznych);

  - częstowanie się ,,słodyczami’’ od obcych i korzystanie z zaproszenia np. do samochodu przez obcych.

  Był również pokaz podstawowego sprzętu i przymiarka stroju policyjnego z kamizelką i hełmem ochronnym. Zaprezentowane zostały zasady przed atakiem np. złego, dzikiego zwierzęcia/psa i pokaz ochrony głowy i ciała przed takim atakiem.  

  Na zakończenie wszystkim dzieciom zostały przekazane życzenia świąteczne z POPO
  i każdy pierwszoklasista otrzymał światełko odblaskowe. Na ręce przedstawiciela klas pierwszych przekazano policyjną maskotkę POPO.

  Dzieci gromkimi brawami podziękowały umundurowanym gościom za wizytę w naszej szkole.

  Iwona Fiołek

  Elwira Formela

                                                                                                                                                                                       

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: PROFILAKTYKA SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 • WITAJ MIKOŁAJU W ŚWIETLICY!

  WITAJ MIKOŁAJU W ŚWIETLICY!

  Mikołajki od lat kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi  je  św. Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Warunek - trzeba być tylko grzecznym!!! Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej świetlicy szkolnej gości już od pierwszych dni grudnia. 6-go grudnia zapanował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się paczka, którą wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekiwały.

  W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia. Teraz z radością czekamy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                                              Paulina Płotka

                                                                                                                                                                             Monika Wojtala

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WITAJ MIKOŁAJU W ŚWIETLICY!.

 • MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

  MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

  Święty Mikołaju
  na Ciebie czekamy
  Przez okno zmarznięte
  ciągle wyglądamy
  Przyjdź do nas w gościnę
  szczerze zapraszamy!

  Dnia 06.12.2018 roku odbyło się  spotkanie przedszkolaków z Mikołajem. Dzieci już od rana z niecierpliwością czekały na przyjście Mikołaja, a jeszcze bardziej na wymarzone prezenty. Wszystkie  razem z Mikołajem śpiewały poznane piosenki. Taki bezpośredni kontakt przedszkolaków z Mikołajem wyzwolił w nich radość i wiele pozytywnych emocji. Dzieci będą długo i miło wspominać wizytę Mikołaja.

  Tego dnia również przedszkolaki z najmłodszej grupy zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca nad przygotowaniem ciastek przebiegała sprawnie i bez trudu. Dzieciom podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, aniołków, dzwonków. Następnie dzięki uprzejmości pań kucharek, ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. W przedszkolu unosił się niesamowity zapach cynamonu, imbiru, kardamonu i innych przypraw korzennych. Kolejnym etapem było dekorowanie upieczonych ciasteczek lukrem oraz barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Dzieci były pod wrażeniem tak wspaniale spędzonego dnia w przedszkolu!

  Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu wszystkich potrzebnych składników i przyborów potrzebnych do sporządzenia słodkich wypieków.

  Barbara Moskal

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW.

 • KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA"

  KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA"

  2 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie zorganizowaliśmy dziesiąty koncert charytatywny pt. ,,Dobro powraca”. Realizowanemu w tym roku działaniu przyświecało motto: ,,Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek  z dobrych czynów poznawany bywa”. Warto podkreślić, iż inicjatorami przedsięwzięcia już po raz kolejny byli pani dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie oraz Rada Rodziców.

  Niebywałe wydarzenie rozpoczęło się występem szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego School Life. Na wstępie  spotkania wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor placówki  Jolanta Kosznik, która podziękowała za udział przybyłym gościom oraz podkreśliła ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowanie występów  oraz  wykonanie ozdób świątecznych. Jak co roku niezwykłe arcydzieła  powstawały w szkolnej świetlicy. Podczas  koncertowania głos zabrał również Burmistrz pan Mieczysław Grzegorz Gołuński dziękując przybyłym za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu.  W trakcie  wspólnie spędzonego czasu mogliśmy podziwiać występy taneczne i  usłyszeć utwory muzyczne  nawiązujące do świąt, zimy czy miłości. Repertuar występów  był zróżnicowany.  Pomiędzy występami odbywały się licytacje oraz losowania loteryjki fantowej. Mieszkańcy Kiełpina chętnie wspierali tak szczytny cel. Już po raz kolejny pokazali, że ,,Dobro powraca”.  To niezwykłe wydarzenie sprawiło, iż odwiedziło nas wielu gości, dlatego mogliśmy cieszyć się obecnością rodziców naszych uczniów i ich rodzin, ale również  ,,Przyjaciół Szkoły”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

   

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

   

 • ,,DOBRO POWRACA"- ZDJĘCIA, FILMY

  ,,DOBRO POWRACA"- ZDJĘCIA, FILMY

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA".

 • WARSZTATY JĘZYKOWE

  WARSZTATY JĘZYKOWE

  3 grudnia 2018r. klasa 8a wzięła udział w Warsztatach Językowych „Język obcy na wesoło” w ZSP w Somoninie. Celem warsztatów było propagowanie nauki języków obcych oraz wspólna nauka połączona z zabawą.

  Po powitaniu, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Obydwie grupy brały udział w warsztatach zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję współpracować z uczniami szkoły ponadgimnazjalnej. Współpraca przebiegała wzorowo.

  Na koniec nastąpiło podsumowanie warsztatów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami języków obcych oraz uczniami obydwu szkół.

   

  Łukasz Formela

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY JĘZYKOWE .

 • ,,SPELLING BEE"- KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  ,,SPELLING BEE"- KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  30 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Gosz Julia, Gorlikowska Julia, Koszałka Szymon oraz Sikora Amelia wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literowania Słów w Języku Angielskim „Spelling Bee”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. Celem konkursu było propagowanie znajomości języka angielskiego, a w szczególności słownictwa oraz umiejętności poprawnego literowania słów. Łączna ilość uczniów, którzy przystąpili do konkursu z całego powiatu wyniosła 49.

  Serdecznie gratulujemy Julii Gosz uczennicy klasy 8b, która zajęła 5 miejsce w konkursie.

  Łukasz Formela

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ,,SPELLING BEE"- KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć