Menu

 • Ubezpieczenie szkolne Edu Plus

 • WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE dla uczniów i rodziców

  WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE dla uczniów i rodziców

  Kontakt z pedagogami szkolnymi:

  p. Sylwia Łagan: poniedziałek - piątek 10:00 - 13:00 nr tel.: 572-286-742

  p. Marzena Cirocka - dziennik elektroniczny

   

 • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Jak co roku 2 października 2020 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie obchodzić będziemy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tym razem zapraszamy do zabawy wszystkich: dzieci, rodziców, nauczycieli i każdego kto zechce sprawdzić swoją wiedzę i szybkość odpowiedzi z tabliczki mnożenia. Jak? Szybko:

  Na tablecie, komputerze lub telefonie wpisujemy w przeglądarkę internetową https://quizizz.com/join

  Wpisujemy PIN odpowiednio dla danej kategorii:

  - Klasy III             49760080

  - Klasy IV-VI        49579856

  - Klasy VII-VIII     41715536

  - Rodzice, nauczycieli i inni chętni         17467216

  Jako Nick podajemy: imię, nazwisko, klasę

  Klikamy Start i odpowiadamy na pytania.

  Gramy do 4 października 2020.do godziny 20:00.

  Po zakończeniu na stronie szkoły zostanie umieszczona lista najlepszych.

  O co gramy? O wiedzę i satysfakcję!!!!! GRAJMY!

                        Anna Iwanowska

 • ,,ŚWIĘTO ZIEMNIAKA"

  Święto dziś ziemniaka mamy, tak więc wszystkich zapraszamy!

  Uśmiech, humor i zabawa to dziś najważniejsza sprawa!


  Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy  i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej  okazji skorzystały  dzieci z oddziałów zerowych i 29 września 2020 roku udały się do Gospodarstwa Agroturystycznego „U Rychertów” w Kiełpinie, aby uczcić „Święto Pieczonego Ziemniaka”.  Przedszkolaki, podzielone na trzy grupy  pod opieką p. Mileny Langa, p. Barbary Sajek oraz p. Adriany Zielke, we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem kolejno uczestniczyły w „ziemniaczanych zabawach”. Wysłuchały „Krótkiej bajki o ziemniaku”, z której dowiedziały się jakie są tradycje związane z warzywem - wykopkami, pochodzeniem ziemniaka oraz tego jak ważne są w jadłospisie każdego z nas. Dzieci piekły w żarze ogniska ziemniaki oraz kiełbaski, a później zjadły je ze smakiem. Następnie miały okazję zobaczyć zwierzęta gospodarskie oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o ich życiu. Podczas przejażdżki wozem drabiniastym dzieci mogły podziwiać piękny krajobraz kaszubskich jezior. Nie zabrakło też humorystycznych prac plastycznych - plakatów wykonanych przez każdą grupę, pod tytułem:  „Pan Bulwa- władca wszystkich ziemniaków”, „Ziemniak bujający w obłokach” i „Ziemniak na wakacjach”.  Słoneczny dzień z „bulwą” minął szybko, ale dostarczył przedszkolakom  niezapomnianych wrażeń, a także zintegrował dzieci. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy było wręczenie dyplomów oraz podziękowania dla właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego „U Rychertów” za okazaną życzliwość i pomoc w organizacji „Święta Pieczonego Ziemniaka”.


  Milena Langa

 • ,,MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH I JĘZYKA MIGOWEGO"

  28 września 2020 roku dzieci z grup 0 „a”, 0 „b” i 0 „c” obchodziły „Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego”. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Głuchych został ogłoszony przez Światową Federację Głuchych w 1958 roku. Obecnie to również Dzień Języka Migowego. Tradycyjnie obchodzony jest w każdą ostatnią niedzielę września. Symbolem Głuchych jest motyl, najczęściej koloru niebieskiego, gdyż motyle są głuche. Skrzydła motyla natomiast symbolizują barwność i piękno PJM (polski język migowy), a trzepot skrzydeł odzwierciedla jego dynamikę i szybkość. Jest to ogólnie przyjęty, międzynarodowy znak Głuchych. Często przyjmuje się za symbol Głuchych także dłonie, które są podstawowym narzędziem komunikacyjnym w języku migowym.

  Dzisiejsze święto upłynęło  pod hasłem integracji i wielu atrakcji. Najważniejszym celem wydarzenia było uczenie dzieci empatii i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Dzieci dowiedziały się co to jest język migowy i jak osoby niesłyszące mogą komunikować się

  z innymi. Najwięcej radości sprawiło im poznanie podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku migowym: „dzień dobry”, „do widzenia”,  „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.

  Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Igi Gromada „Blok rysunkowy”, które niesie bardzo istotne przesłanie – każdy z Nas jest ważny, mimo, że nie zawsze jest najlepszy w każdej dziedzinie życia i pomimo tego, że różnimy się cechami wyglądu oraz charakteru – jesteśmy wyjątkowi.

  Spośród wielu atrakcji dzieci radowały się także podczas wspólnych zabaw muzyczno- ruchowych oraz kodowania, gdzie hasłem było PJM, które są skrótem od nazwy: polski język migowy.

  Wydarzenie zakończono wręczeniem bilecików:

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/120324415_826478278088863_1041619432855557019_n.png?_nc_cat=111&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=_tP1LnuYtzcAX-J8UmT&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=7dfeea69a67b7c13cd3405d091f1ce21&oe=5F982B9B

  Milena Langa

   

 • ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA'' Z PRZEDSZKOLAKAMI

  We wtorek 22 września 2020 roku nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do akcji  ,,Sprzątanie Świata''.
  Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, rozpoznawały ilustracje środowiska zanieczyszczonego oraz piękne krajobrazy przyrody. Uczyły się jak nie tworzyć niepotrzebnych śmieci, a tym samym troszczyć się o najbliższe otoczenie. Dzieci poznały sposoby sortowania śmieci. Wiedzą, że należy segregować śmieci i przeciwdziałać zanieczyszczaniu naszej planety. Przedszkolaki świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach dydaktycznych. Punktem kulminacyjnym był spacer i sprzątanie terenu dookoła szkoły. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. 

  Barbara Moskal

 • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  „Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.

  Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”

  Dnia 23 września 2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego powitały Panią Jesień. Przyniosła ona ze sobą kosz pełen kolorowych, jesiennych darów, które nie tylko pobudziły zmysły i ciekawość przedszkolaków, ale też zainspirowały do aktywności muzycznej, ruchowej oraz plastycznej. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały jesienne opaski, a w podziękowaniu za tą pamiątkę stworzyły dla Pani Jesień jej przepiękny portret. Teraz pozostaje szukać oznak jesieni w lesie, parku i ogrodzie. Zachęcamy więc do korzystania z uroków tej pięknej pory roku.

                                                         Magdalena Gawkowska

 • ,,OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA"

  „Jestem sobie przedszkolaczek,
  Nie grymaszę i nie płaczę…”

  Dnia 21 września 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Był to dzień pełen uśmiechu, niesamowitych wrażeń i wspaniałej zabawy. W każdej sali rozbrzmiewała wesoła muzyka, wspólne śpiewy i  oklaski. Nie zabrakło też kolorowych prac plastycznych i licznych zabaw tanecznych z wykorzystaniem wstążek, chusty animacyjnej i innych rekwizytów. Na zakończenie wspólnego świętowania wszystkie przedszkolaki otrzymały medal upamiętniający ten cudowny dzień.

  Magdalena Gawkowska

 • ,,MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI"

  15 września 2020 roku był dniem pełnym pozytywnych wrażeń dla wszystkich dzieci z oddziałów zerowych i grupy przedszkolnej „D”- obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

  Święto Kropki upłynęło  pod hasłem integracji i wielu atrakcji. Dzieci wraz z wychowawcami ubrały się w odzież w kropki. Obejrzeliśmy wspólnie bajkę o Vashtii. Dzieci doświadczyły tego, że w każdym z nich kryje się talent, każdy z nich jest wyjątkowy. Spośród wielu atrakcji dzieci radowały się zabawami z chustą animacyjną oraz tworzeniem pracy plastycznej z wykorzystaniem TIK ,,żywa kropka”. Przy użyciu aplikacji Quiverich kropki ożyły! Dzieci przy pomocy kolorowej kropki zaznaczały na termometrze uczuć swoje samopoczucie na początku zajęć i na końcu. Wspólną zabawę zakończyliśmy relaksacją – ćwiczyliśmy spokój i uważność żabki. 

  Przedszkolaki tego dnia rozwijały swoją kreatywność, rozbudzały wiarę we własne możliwości, jak również budowały atmosferę przyjaźni.

  Zabawy zakończono wręczeniem dyplomów za aktywny udział w zajęciach z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Kropki".

   

 • ,,DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU"

  W dniach od 9 do 14 września 2020 roku odbyły się w naszej placówce „Dni Adaptacyjne” dla dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Celem zorganizowanych spotkań było umożliwienie dzieciom szybkiej i łatwej adaptacji w nowym dla nich środowisku oraz pomoc w złagodzeniu lęku przed rozstaniem z rodzicami. Zaproponowane zajęcia stanowiły też część programu adaptacyjnego „Szczęśliwe dziecko-szczęśliwy Rodzic” ukierunkowanego na pomoc nauczycielom i rodzicom
  w doborze działań optymalnie wspierających dzieci w ich pierwszych kontaktach z przedszkolem. 

  W ramach zorganizowanych „Dni Adaptacyjnych” dzieci i ich rodzice mieli okazję poznać otoczenie i cały personel pracujący w placówce. Wzajemnemu poznaniu służyły także różne zabawy
  i zajęcia kierowane, tj.:

  - zabawy z balonami;

  - zajęcia rytmiczno-taneczne;

  - zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej;

  - zajęcia plastyczno-techniczne;

  - gry i zabawy stolikowe;

  - ćwiczenia logopedyczne oraz zabawy zręcznościowe, w tym tory przeszkód.

  Był również czas na swobodne zabawy w kącikach tematycznych, które stały się dla dzieci wspaniałą okazją do poznania nowych kolegów i doświadczenia ciekawych przygód.

  Na zakończenie pierwszych kroków w przedszkolu, Pani Dyrektor wręczyła wszystkim jakże dzielnym przedszkolakom kolorowe upominki. Mamy nadzieję, że teraz każdy „maluszek”
  z przyjemnością wróci do naszego przedszkola i odważnie stawi czoła nowym wyzwaniom.

   

 • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH

  Dnia 11 września 2020 roku w naszej szkole odbyła się  Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej hali sportowej powitała pani dyrektor Jolanta Kosznik.

  Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m. in. recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji  dyrekcja zgodnie potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały ,,Egzamin pierwszoklasisty".

  Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonali pani dyrektor Jolanta Kosznik oraz wicedyrektor pan Łukasz Formela. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówiła dyrekcja dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.  Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Zgodnie z tradycją naszej szkoły wszyscy pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki.

  Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom wiele radosnych chwil. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego, co nowe i nieznane.

  Wychowawcy klas pierwszych:

              Paulina Płotka, Magdalena Godzińska,

  Magdalena Piwka, Paulina Lewańczyk, Marta Kaczmarek

   

   

   

   

 • UROCZYSTE POWITANIE W ODDZIAŁACH ZEROWYCH

  Dnia 11 września 2020 roku odbyło się Uroczyste Powitanie Rodziców i Dzieci z Oddziałów Zerowych.  Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Wicedyrektor Pani Iwony Fiołek. Następnie odczytane zostały listy dzieci należących do poszczególnych grup - A, B i C. Po czym odbyło się oprowadzenie po oddziale przedszkolnym oraz salach - Badawczej, Morskiej i Leśnej. Później zaśpiewano wspólnie poznaną wcześniej piosenkę pt. „Pierwsze dni w przedszkolu”. Całość uroczystości przebiegła w przemiłej atmosferze i bez wątpienia odegrała istotną rolę dla Dzieci i ich Rodziców, jak i Wychowawców. 

  Dzieciom życzymy udanego startu w zerówkową przygodę :) 

 • WAŻNE - REGULAMINY

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  W zakładce "REGULAMINY" pojawiły się:

  - REGULAMIN ORGANIZACJI ZAJĘĆ W CZASIE REŻIMU SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM  COVID-19

  - PROCEDURA POSTĘPOWANIA Z UCZNIEM, U KTÓREGO WYSTĘPUJĄ OBJAWY, KTÓRE MOGĄ SUGEROWAĆ ZAKAŻENIE COVID-19

  - PROCEDURA POSTĘPOWANIA PODCZAS WEJŚCIA DO SZKOŁY OSOBY Z ZEWNĄTRZ

  - PROCEDURA ZACHOWANIA UCZNIA W SZKOLE

  - PROCEDURA POSTĘPOWANIA W RAZIE POTWIERDZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM UCZNIA LUB PRACOWNIKA SZKOŁY

   

  Prosimy o zapoznanie się z ww. dokumentami.

 • Autobus szkolny

  Od 15 września 2020r. autobus szkolny kursuje według poniższego harmonogramu:

 • Adres strony Microsoft Teams

  Adres strony Microsoft Teams

  Microsoft Teams

  W sprawie loginu i hasła proszę kontaktować się z wychowawcami klas.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

 • WAŻNE - NAUCZANIE ZDALNE

  Drodzy Uczniowie i Rodzice!

  Dyrektor Szkoły z przykrością informuje, że zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kiełpinie zostają objęci kwarantanną domową od 1 do 14 września 2020 r. W związku z tym uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 na terenie szkoły ZOSTAJE ODWOŁANE.

  W dniu 1 września wychowawcy klas skontaktują się z uczniami/rodzicami poprzez dziennik elektroniczny celem przekazania szczegółowych informacji.

  Od 1 do 14 września z uwagi na objęcie kwarantanną wszystkich nauczycieli szkoła będzie realizowała kształcenie zdalne przy pomocy komunikatorów: MS Teams oraz e-dziennik.

  Proszę o sprawdzanie bieżących informacji na stronie szkoły www.zskielpino.pl oraz wiadomości w e-dzienniku.


  Życzę wszystkim zdrowia oraz spokoju w tym trudnym czasie!

  Dyrektor Szkoły

  Jolanta Kosznik

 • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

  Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego uczniom i pracownikom szkoły w dniu 1 września 2020 r. uczniowie będą spotykać się z wychowawcami w salach lekcyjnych o wyznaczonych godzinach.

  Rodzice oczekujący na dzieci, muszą pozostać przed budynkiem szkoły. Wyjątek stanowią rodzice dzieci z grup „0” oraz klas I, którzy wraz z uczniami wchodzą do hali sportowej.

  Do szkoły wszyscy wchodzą w maseczkach zachowując pomiędzy sobą 1,5 m dystansu społecznego. Przy wejściu muszą obowiązkowo zdezynfekować dłonie. Po zakończeniu spotkania z wychowawcą, zachowując odpowiednie odstępy uczniowie bez zbędnej zwłoki opuszczają budynek szkoły.

  Prosimy o zabranie tego dnia pustych plecaków celem odebrania podręczników.


  Dzieci przedszkolne przychodzą na zajęcia do przedszkola w następujących godzinach:

  1. Grupa 10 godzinna - 6:30 - 16:30

  2. Grupa 8 godzinna - 7:00 - 15:00

  3. Grupa 5 godzinna - 7:30 - 12:30; 8:30 - 13:30

  Szczegółowe informacje rodzice otrzymają od wychowawców poprzez e-mail w dniu 28.08.2020 r. 

  Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

 • Spotkanie dla Rodziców dzieci nowoprzyjętych do oddziałów przedszkolnych

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kiełpinie zaprasza Rodziców dzieci zapisanych do naszego przedszkola na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 26.08.2020 r. o godz. 17.00 w hali sportowej.

  W celu zachowania bezpieczeństwa w związku z zaleceniami GIS oraz MZ dotyczącymi przeciwdziałania COVID-19, zwracamy się z prośbą o zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie nosa i ust na terenie placówki, ponadto dezynfekowanie rąk na wejściu do budynku.

  Na spotkanie zapraszamy wejściem od strony parkingu przy hali sportowej.

  Dyrektor Szkoły
  Jolanta Kosznik

 • GASZYN CHALLENGE - Film

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć