Menu

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej
  w Kiełpinie informuje,
  że z dniem 01.09.2018 r.
  funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  pełni Pan Marcin Marszałkowski.
  Kontakt: 
  rodo.ecomar@gmail.com

 • Ogłoszenie

  Zatrudnimy konserwatora od 01.01.2019 r.

 • WITAJ MIKOŁAJU W ŚWIETLICY!

  WITAJ MIKOŁAJU W ŚWIETLICY!

  Mikołajki od lat kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi  je  św. Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Warunek - trzeba być tylko grzecznym!!! Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej świetlicy szkolnej gości już od pierwszych dni grudnia. 6-go grudnia zapanował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się paczka, którą wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekiwały.

  W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia. Teraz z radością czekamy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                                              Paulina Płotka

                                                                                                                                                                             Monika Wojtala

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WITAJ MIKOŁAJU W ŚWIETLICY!.

 • MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

  MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

  Święty Mikołaju
  na Ciebie czekamy
  Przez okno zmarznięte
  ciągle wyglądamy
  Przyjdź do nas w gościnę
  szczerze zapraszamy!

  Dnia 06.12.2018 roku odbyło się  spotkanie przedszkolaków z Mikołajem. Dzieci już od rana z niecierpliwością czekały na przyjście Mikołaja, a jeszcze bardziej na wymarzone prezenty. Wszystkie  razem z Mikołajem śpiewały poznane piosenki. Taki bezpośredni kontakt przedszkolaków z Mikołajem wyzwolił w nich radość i wiele pozytywnych emocji. Dzieci będą długo i miło wspominać wizytę Mikołaja.

  Tego dnia również przedszkolaki z najmłodszej grupy zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca nad przygotowaniem ciastek przebiegała sprawnie i bez trudu. Dzieciom podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, aniołków, dzwonków. Następnie dzięki uprzejmości pań kucharek, ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. W przedszkolu unosił się niesamowity zapach cynamonu, imbiru, kardamonu i innych przypraw korzennych. Kolejnym etapem było dekorowanie upieczonych ciasteczek lukrem oraz barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Dzieci były pod wrażeniem tak wspaniale spędzonego dnia w przedszkolu!

  Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu wszystkich potrzebnych składników i przyborów potrzebnych do sporządzenia słodkich wypieków.

  Barbara Moskal

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW.

 • KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA"

  KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA"

  2 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie zorganizowaliśmy dziesiąty koncert charytatywny pt. ,,Dobro powraca”. Realizowanemu w tym roku działaniu przyświecało motto: ,,Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek  z dobrych czynów poznawany bywa”. Warto podkreślić, iż inicjatorami przedsięwzięcia już po raz kolejny byli pani dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie oraz Rada Rodziców.

  Niebywałe wydarzenie rozpoczęło się występem szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego School Life. Na wstępie  spotkania wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor placówki  Jolanta Kosznik, która podziękowała za udział przybyłym gościom oraz podkreśliła ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowanie występów  oraz  wykonanie ozdób świątecznych. Jak co roku niezwykłe arcydzieła  powstawały w szkolnej świetlicy. Podczas  koncertowania głos zabrał również Burmistrz pan Mieczysław Grzegorz Gołuński dziękując przybyłym za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu.  W trakcie  wspólnie spędzonego czasu mogliśmy podziwiać występy taneczne i  usłyszeć utwory muzyczne  nawiązujące do świąt, zimy czy miłości. Repertuar występów  był zróżnicowany.  Pomiędzy występami odbywały się licytacje oraz losowania loteryjki fantowej. Mieszkańcy Kiełpina chętnie wspierali tak szczytny cel. Już po raz kolejny pokazali, że ,,Dobro powraca”.  To niezwykłe wydarzenie sprawiło, iż odwiedziło nas wielu gości, dlatego mogliśmy cieszyć się obecnością rodziców naszych uczniów i ich rodzin, ale również  ,,Przyjaciół Szkoły”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

   

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

   

 • ,,DOBRO POWRACA"- ZDJĘCIA, FILMY

  ,,DOBRO POWRACA"- ZDJĘCIA, FILMY

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA".

 • WARSZTATY JĘZYKOWE

  WARSZTATY JĘZYKOWE

  3 grudnia 2018r. klasa 8a wzięła udział w Warsztatach Językowych „Język obcy na wesoło” w ZSP w Somoninie. Celem warsztatów było propagowanie nauki języków obcych oraz wspólna nauka połączona z zabawą.

  Po powitaniu, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Obydwie grupy brały udział w warsztatach zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję współpracować z uczniami szkoły ponadgimnazjalnej. Współpraca przebiegała wzorowo.

  Na koniec nastąpiło podsumowanie warsztatów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami języków obcych oraz uczniami obydwu szkół.

   

  Łukasz Formela

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY JĘZYKOWE .

 • ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  W czwartek 29 listopada 2018 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej  upamiętnili zwyczaj zabawy andrzejkowej. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Poprzez różne zabawy, konkursy oraz wróżby doznaliśmy wiele śmiechu i radości. Nie zabrakło atrakcji z balonami oraz słodkiego poczęstunku. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

  Paulina Płotka

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

 • ,,SPELLING BEE"- KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  ,,SPELLING BEE"- KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  30 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Gosz Julia, Gorlikowska Julia, Koszałka Szymon oraz Sikora Amelia wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literowania Słów w Języku Angielskim „Spelling Bee”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. Celem konkursu było propagowanie znajomości języka angielskiego, a w szczególności słownictwa oraz umiejętności poprawnego literowania słów. Łączna ilość uczniów, którzy przystąpili do konkursu z całego powiatu wyniosła 49.

  Serdecznie gratulujemy Julii Gosz uczennicy klasy 8b, która zajęła 5 miejsce w konkursie.

  Łukasz Formela

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ,,SPELLING BEE"- KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁACH ZEROWYCH

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁACH ZEROWYCH

  „Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś…”

  27 listopada 2018 roku w oddziałach zerowych odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz ze swoimi właścicielami, aby uroczyście świętować. Zawitały misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone, wprost bajecznie kolorowe. W udekorowanych „pluszakami” salach dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.  Dzieci  opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, malowały wizerunki bajecznych niedźwiadków oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Mały miś". Ten dzień wywołał wiele uśmiechów i  radości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali medale „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

  Paulina Liedtke

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁACH ZEROWYCH.

 • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

  ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

  ,,Hokus-pokus, czary-mary,
  niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  29 listopada 2018 roku w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego w Kiełpinie zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były andrzejki. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane:  niezliczona rzesza wróżek, magików, batmanów, biedronek pszczółek a także ich kocich pomocników, nietoperzy… Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście w ramach zabawy. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

                                                                                                                                                                                           Magdalena Pettke

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ANDRZEJKJI W PRZEDSZKOLU.

 • Koncert Charytatywny

  Koncert Charytatywny

  Serdecznie zapraszamy na

  Koncert Charytatywny
  „Dobro powraca”

  2 grudnia 2018 roku godz. 15:00- 18:00
  w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Kiełpinie

  PROGRAM
  15:00   Występy klas 0, 2, 3, 6
                Zespół taneczny ISKRY
                              Zespół muzyczny SCHOOL LIFE


  16:30    Występy przedszkola, klas 1 i 4- 8

  Chór MONODIA
  Grupa BALETOWA

  Sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły
  Licytacje, Kawiarenka - serwująca kawę, napoje, bigos, gofry, wypieki domowe.

  Cel koncertu:

  Pomoc świąteczna dla najbardziej potrzebujących
  dzieci i młodzieży naszej szkoły, doposażenie szkoły.

  ZAPRASZAMY!!!

 • WOLONTARIAT- ,,ZOSTAŃ MIKOŁAJEM"

  WOLONTARIAT- ,,ZOSTAŃ MIKOŁAJEM"

  24.11.2018r. wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w akcji pt. ,,Zostań Mikołajem w Centrum Handlowym”. 29 wolontariuszy- uczniów klas VII, VIII i III od godziny 10 do 17 zbierało datki  na prezenty dla dzieci leczonych w Szpitalu przy ul. Polanki w Gdańsku. Spotkaliśmy się z wielką dobrocią i miłym słowem od darczyńców. Przez cały dzień otrzymaliśmy wiele darowizn oraz słodyczy jak i prezentów, które trafią wprost do rąk  podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Opiekunem realizowanych działań była Pani Ewa Konkol.

   

   

 • ZESPÓŁ TANECZNY ,,TROP DANCE"- PROMOCJA SZKOŁY W LOKALNYM ŚRODOWISKU

  Zespół taneczny Trop Dance powstał w roku szkolnym 2014/2015. trenerem jest pani Anna Kasprzycka. W skład grupy wchodzą uczniowie klas I-IV. Roztańczonych uczniów można zobaczyć na uroczystościach szkolnych, jak również środowiskowych np. Dzień Seniora. Co roku zespół bierze udział w konkursach i zawodach tanecznych organizowanych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim oraz międzyszkolnym zdobywając puchary i medale, tj:

  • 2014/2015: I Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych   - I miejsce
  • 2015/2016: II Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych – I miejsce
  • 2015/2016: XI Międzynarodowy Festiwal Formacji Gimnastyczno-Tanecznych „Gim Show 2016” zdobywcy pucharu w kategorii „Najbardziej Radosna Formacja”, oraz medali ;
  • 2016/2017: III Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych   - II miejsce
  • 2016/2017: XII Międzynarodowy Festiwal Formacji Gimnastyczno-Tanecznych „Gim Show 2018” zdobywcymedaliGIM-SHOW;
  • 2017/2018: XIII Międzynarodowy Festiwal Formacji Gimnastyczno-Tanecznych „Gim Show 2018” zdobywcywyróżnieniaw kategorii „Najbardziej Widowiskowa Choreografia”, pucharu oraz medali;
  • 2017/2018: II Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych „Kaszubski Stolem” – III miejsce
  • 2017/2018: IV Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych – Największa Ekspresja Ruchowa

   

   

   

 • DZIEŃ BABECZKI- PODZIĘKOWANIE

  DZIEŃ BABECZKI- PODZIĘKOWANIE

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
  Jan Paweł II

  Składamy  ogromne podziękowania uczniom i ich rodzicom za aktywne włączenie się
   w „Ogólnopolską Zbiórkę na Budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci organizowaną przez Fundację
  „ Z serca dla serca” poprzez ofiarowane babeczki.

  Szkolne Koło Wolontariatu

  wraz z koordynatorem Panią Joanną Kurowską

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ BABECZKI- PODZIĘKOWANIE.

 • DZIEŃ BABECZKI

  DZIEŃ BABECZKI

  Dnia 29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbędzie się kolejna akcja charytatywna w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu pt. ,,Dzień Babeczki”. W tym dniu do szkolnego koordynatora Pani Joanny Kurowskiej można przynieść babeczki,  które będą sprzedawane przez wolontariuszy naszej szkoły. Zebrane pieniądze przekażemy na budowę Hospicjum. Zapraszamy chętnych rodziców i uczniów do udziału w realizowanym działaniu.

   

   

   

 • FAMILIADA- ODCINEK SPECJALNY

  FAMILIADA- ODCINEK SPECJALNY

  Dnia 22 listopada 2018 r. Paweł Laskowski kl.IIIa i Arkadiusz Treder kl.Vc wraz z zespołem ,,Czarodzieje z Kaszub" brali udział w sesji nagraniowej programu Familiady w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia świątecznego odcinka Familiady z udziałem naszych uczniów w Wigilię, gdzie zaprezentują pastorałkę pt. ,,Idą święta". Brawo dla Pawła, Arka i pana Grzegorza Laskowskiego za zaangażowanie i promocję naszej szkoły.

   FAMILIADA- ODCINEK SPECJALNY - Obrazek 1  FAMILIADA- ODCINEK SPECJALNY - Obrazek 2  FAMILIADA- ODCINEK SPECJALNY - Obrazek 3  FAMILIADA- ODCINEK SPECJALNY - Obrazek 4

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii FAMILIADA- ODCINEK SPECJALNY.

 • WOLONTARIAT MA SENS

  WOLONTARIAT MA SENS

  Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w następujące akcje:

  „Góra Grosza” -  zebrane grosze  przekażemy Fundacji Nasz Dom, która opiekuje się dziećmi przebywającymi w Domach Dziecka.

                                                                               

  Zbiórka plastikowych nakrętek – zebrane nakrętki plastikowe zbieramy dla naszej uczennicy chorej na Mukowiscydozę.

        WOLONTARIAT MA SENS - Obrazek 1                                                                                                 

  „Zbieraj baterie”  - chronimy  środowisko oddając  zużyte baterie do recyklingu, organizatorem jest  Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A

                   http://www.zbierajbaterie.pl/assets/images/7/pojemnik_bez%20tla-a61731f7.png                                                                                        

  Liczymy na Wasze wsparcie  DOBRO POWRACA

                                                                                                           Joanna Kurowska

            

 • VI POWIATOWY KONKURS ,,PIĘKNO SŁOWA CZYTANEGO"

  VI POWIATOWY KONKURS ,,PIĘKNO SŁOWA CZYTANEGO"

  23 listopada 2018 roku uczennica klasy IVB Zuzanna Grzesik reprezentowała naszą szkołę w VI Powiatowym Konkursie ,,Piękno Słowa Czytanego” na 100-lecie Niepodległości. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej numer 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach.

  Każdą szkołę reprezentował jeden uczeń. W I etapie konkursu uczestnik czytał na głos wcześniej przygotowany przez siebie fragment powieści Henryka Sienkiewicza. Następnie komisja typowała do II etapu 5 uczestników, którzy z kolei mieli 15 minut, aby się przygotować do czytania fragmentu z ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Zuzanna Grzesik zajęła III miejsce. Jest to dla niej szczególne osiągnięcie, gdyż rywalizowała z kolegami i koleżankami  z klas VII i VIII Na uwagę zasługuje również przemiła atmosfera panująca podczas konkursu.

  Zuzanna do konkursu przygotowywała się z panią Brygidą Klawikowską. Gratulujemy sukcesu!

   

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

   

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Dnia 23.11. 2018 roku w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły z domu swojego przyjaciela- misia, który towarzyszył im przez cały dzień w przedszkolu. Niektóre z nich były bardzo małe, które nosimy na szczęście w kieszeni, inne  wielkie, które trudno było nam objąć. Czy wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części  świata jak: Kubuś Puchatek i Miś Uszatek, Świeżaki i inne misie.
  Uroczystość zaczęliśmy od poznania historii pluszowego misia, który jako jedyna z zabawek doczekała się międzynarodowego święta, obchodzonego 25 listopada.  Zabawie towarzyszyła muzyka, taniec, pląsy, piosenki o misiach, a przede wszystkim dobry humor. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania ruchowego ,, Misie i miód” oraz wykonały maskę misia.

  Tego dnia również odbyło się podsumowanie I Przedszkolnego Konkursu Plastycznego ,, Teddy Bear Day- Mój Przyjaciel Miś”.

  Celem konkursu było:

  - doskonalenie poczucia estetyki,

  - rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej oraz kreatywności,

  - wzbogacenie warsztatu plastycznego o różnorodne formy i techniki plastyczne,

  - wzmacnianie wiary we własne możliwości.

  Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych z grup przedszkolnych D, E, F.Podczas oceny prac, brano pod uwagę: zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu i regulaminem, oryginalność, estetykę, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość i trud włożony w wykonanie pracy.Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i pracochłonne, wykonane  różnymi technikamiw związku z czym komisja miała bardzo trudny wybór. Ostatecznie zostały przyznane następujące miejsca i wyróżnienia:

  I miejsce: Juliusz Rompa, Wiktoria Kerlin, Sebastian Mejna

  II miejsce: Luiza Kurowska, Kajetan Skierka, Martyna Belgrau

  III miejsce: Jeremiasz Rychert, Wiktoria Arendt, Maksymilian Brzeski

  Wyróżnienie: Natalia Stolc, Kornel Kryszewski, Nikola Dawidowska

  Laureaci  otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i słodki upominek. Na zakończenie imprezy odbył się słodki poczęstunek, każdy przedszkolak posmakował prawdziwego miodu,  ćwicząc przy tym narządy mowy.

   

  Organizatorzy: Barbara Moskal, Magdalena Pettke

   

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć