Menu

 • FERIE ZIMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIEŁPINIE

  W dniach 13.01.2020 r. – 15.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się atrakcyjne i różnorodne zajęcia dla uczniów naszej Szkoły w ramach ferii zimowych. Pierwszego dnia ferii dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, tanecznych, kulinarnych oraz komputerowych z zastosowaniem samodzielnie skonstruowanych robotów.
  Drugiego dnia zmagały się w konkurencjach sportowych, rozwijały umiejętność logicznego myślenia podczas gier planszowych i zabaw z ozobotami oraz uczestniczyły w zajęciach plastyczno –technicznych. Trzeciego dnia pojechały do Kościerzyny do kina Remus, aby obejrzeć film pt.: „Urwis”. Przez cały czas uczniowie świetnie się bawili, miło spędzali czas w gronie kolegów, prowadzili zdrową rywalizację sportową, rozwijali swoje zdolności i zainteresowania. Pomimo braku śniegu ferie w szkole były bardzo udane!

 • II PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,BEZPIECZNE FERIE"

  Dnia 10 stycznia 2020 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Przedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Bezpieczne Ferie”. Celem konkursu było:

  - rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci;

  - doskonalenie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych;

  - prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej;

  - uwrażliwienie na bezpieczeństwo podczas zabaw zimą.

  W konkursie wzięło udział 19 dzieci z oddziałów zerowych oraz grup przedszkolnych D, E, F i G. Przy ocenie brano pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne oraz zgodność z tematem.

  Jury w składzie: Magdalena Gawkowska, Katarzyna Izdebska, Magdalena Pettke i Karolina Wolska wyłoniło następujących laureatów:

   

  W kategorii dzieci 3-4 letnich:

  1 miejsce – Krystyna Cigenhagen, gr. F

  2 miejsce – Daniel Mejna, gr. G

  3 miejsce – Natalia Wolska, gr. F

   

  W kategorii dzieci 5-letnich:

  1 miejsce – Wiktoria Kerlin, gr. E

  2 miejsce – Julia Wolska, gr. D

  3 miejsce – Daria Klasa, gr. D

   

  W kategorii dzieci 6-letnich:

  1 miejsce – Daniel Arendt, 0a

  2 miejsce – Julia Paczoska, 0 c

  3 miejsce – Sebastian Mejna, 0b

   

  Ponadto wyróżnienia otrzymali wszyscy pozostali uczestnicy konkursu:

  Damian Niedziółka, 0a; Katarzyna Gorlikowska, 0b; Karol Arendt, gr. G; Mieszko Jeliński, gr. G; Oliwia Musielak, gr. G; Zofia Podlasiak, gr. G Helena Podlasiak, gr. G; Milena Borys, gr. D; Zuzanna Paczoska, gr. E; Wiktoria Arendt, gr. D.

   

  Prace wszystkich dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami, dyplomami oraz upominkami.

   

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów!

   

  Organizatorzy: Magdalena Gawkowska, Katarzyna Izdebska

 • ŻYCZENIA

 • WIGILIA W PRZEDSZKOLU GRUP: D, E, F, G

  Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna Wigilia. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.   

  Wszystkim dzieciom, ich rodzinom życzymy prawdziwie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                  Magdalena Pettke

   

 • ZESPÓŁ WESOŁE LUDKI WYSTĄPIŁ NA WIGILII ZRZESZENIA KASZUBSKO - POMORSKIEGO

  Dnia 19 grudnia 2019r. w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Przy stole zasiedli  przedstawiciele kartuskiego oddziału ZKP, a także osoby z terenu całego powiatu. Zespół ,,Wesołe Ludki” pod opieką Pani  Barbary Sajek, Barbary Celińskiej –Jakubowicz i pana Szymona Lewandowskiego wystąpił ze specjalnym przedstawieniem jasełkowym. Uczniowie zaprezentowali znane utwory kaszubskie i regionalne wykonania kolęd, a Gwiżdże porwali publiczność  do wspólnego śpiewu, psocąc i rozrabiając pomiędzy stołami. To był niezapomniany wieczór pełen wrażeń, który przybliżył piękne kaszubskie zwyczaje i tradycje.

 • KONCERT CHARYTATYWNY „DOBRO POWRACA"

  KONCERT CHARYTATYWNY „DOBRO POWRACA"

  Drodzy Rodzice, Szanowni Goście, Fundatorzy

          Dziękuję bardzo Państwu za wsparcie Koncertu Charytatywnego „Dobro powraca”, za otwartość na potrzeby drugiego człowieka, szczodrość i ofiarność. Ze wsparciem ludzi wielkiego serca możemy podarować dzieciom świąteczną radość. Dzięki Państwa hojności pomagamy wielu rodzinom radośnie przeżyć święta Bożego Narodzenia.

       Wyrażając wdzięczność za okazaną pomoc życzę sukcesów w realizacji zamierzonych celów oraz wytrwałości na pięknej drodze pomagania drugiemu człowiekowi. Jednocześnie składam najserdeczniejsze życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

  Z wyrazami szacunku

  Jolanta Kosznik

  Dyrektor Szkoły


  Kiełpino, 09.12.2019 r.

   

 • PODZIĘKOWANIE

  Dnia 8 grudnia 2019r. już po raz kolejny  odbył się Koncert Charytatywny "DOBRO POWRACA". Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie zaangażowali się w akcje charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci naszej szkoły.

  Z zebranych funduszy zakupiono i przekazano potrzebującym rodzinom między innymi: rower, biurko szkolne, szafę ubraniową, komodę oraz  16 paczek z żywnością, chemią oraz zabawkami.

  W podziękowaniu przyjmijcie Państwo najszczersze życzenia: Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, a zimowych na zewnątrz. Niech się Wam spełnią wszelkie marzenia – te duże i te małe, te mówione i te skrywane.  Życzymy Wam najpiękniejszego Nowego Roku pod słońcem! Pamiętajcie „Dobro powraca”!

  Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kiełpinie

  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie

 • KARTUSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY

 • WIGILIE KLASOWE

  Dnia 20 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w klasowych spotkaniach wigilijnych. Z radością opowiadali o tradycjach kultywowanych na Kaszubach w okresie Bożego Narodzenia, składali świąteczne życzenia oraz śpiewali pastorałki. Mieli okazję również na spotkanie z Gwiżdżami. W dalszej części dnia wzięli udział we wspólnym kolędowaniu podczas Koncertu Bożonarodzeniowego.

 • ,,DZIEŃ BABECZKI"- PODZIĘKOWANIA

  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Szkolnego. Zebraną kwotę ze sprzedaży babeczek i gofrów 2008 zł przekazaliśmy na rzecz  budowy stacjonarnego  hospicjum w Kartuzach. 

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE

  W dniach  07 – 09 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole rekolekcje adwentowe.  Uczniowie klas  1 -3 spotkali się w klasach, gdzie pierwszego dnia obejrzeli  film o narodzeniu Pana Jezusa a drugiego dnia zastanawiali się,  jak można pogłębić swoją wiarę, jakie dobre uczynki mogą czynić, czy też rozwiązywali krzyżówki i rebusy.

  Uczniowie starszych  klas 4-8 brali udział w rekolekcjach prowadzonych przez brata Benedykta  ze zgromadzenia Franciszkanów.

  Trzeciego dnia na hali sportowej odbyła się wspólna Msza święta.

 • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE ,,OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"

  Dnia 13 grudnia 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych D, E, F i G uczestniczyły w wycieczce do Centrum Kultury w Kartuzach na przedstawienie teatralne pt. ,,Opowieść wigilijna”.

  Teatralna opowieść przedstawiła chciwego bogacza, dla którego oprócz pieniędzy nic innego się nie liczy. Nie dostrzega nikogo wokół, nie dzieli się z potrzebującymi, nie obchodzi wigilii i świąt Bożego Narodzenia. W noc Wigilijną spotyka  świąteczne duszki, które przywołują miłe wspomnienia i dzięki nim bohater staje się lepszym człowiekiem, otwartym na potrzeby innych ludzi.

  Historia ta była opowiedziana za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny były rozgrywane w konwencji teatru cieni. Scenografie tworzyły stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowiły tło dla wydarzeń sprzed lat.

  Spektakl został zagrany z dużym poczuciem humoru, ale też był pełen wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka tworzyła klimat świąt Bożego Narodzenia bliski nie tylko dzieciom, ale też i dorosłym.

  Mali widzowie byli pod ogromnym wrażeniem przedstawienia, które było doskonałą okazją do przypomnienia wartości, takich jak: miłość, dobro, szacunek, którymi należy się kierować spędzając święta Bożego Narodzenia z bliskimi.

  Barbara Moskal

 • ,,KRAINA MĄDROŚCI"

  Dnia  14.12.2019r. dzieci z grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Gdańska, aby obejrzeć przedstawienie pt. ,,Kraina Mądrości". Występujący na scenie aktorzy, oprócz dawki dobrego humoru i zabawy dostarczyli dzieciom wiedzę, dotyczącą spożywania owoców i warzyw jako źródła witamin oraz dbania o czystość i higienę.

  Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Kartuz za sfinansowanie dzieciom tego wyjazdu. 

  Karolina Wolska

 • PIECZENIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW W PRZEDSZKOLU

  Dnia 12 grudnia 2019 w sali ,, U Krecika” unosił się zapach przypraw korzennych, a to za sprawą pierników, które przygotowywałydzieci z grupy przedszkolnej F. Przedszkolaki  poznały składniki ciasta piernikowego, sposób jego wykonania, potrzebne przybory a także zasady bezpieczeństwa. Następnie wszystkie dzieci zabrały się do pracy: wałkowały ciasto i wykrawały ciasteczka o wybranych kształtach. Dzieciom bardzo podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, aniołków, dzwonków. Z pomocą pań praca nad przygotowaniem ciastek przebiegała sprawnie i bez trudu.Wszyscy byli zaangażowani we wspólną pracę, efektem  czego były  blaszki pełne pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu przyszedł moment najbardziej oczekiwany przez dzieci- jedzenie samodzielnie wykonanych pierników. Przyniosło to wszystkim przedszkolakom wiele radości, dla niektórych było nowym doświadczeniem.

  Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom ze szkolnej kuchni za pomoc w przygotowaniu ciastek.

  Barbara Moskal

 • SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRACOWNIKIEM KASZUBSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

  Dnia 12 grudnia 2019 roku w ramach programu „Cztery pory roku okiem małego przyrodnika” dzieci z grup przedszkolnych D, E, F i G spotkały się z pracownikiem Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – Panią Joanną Kuśnierz. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zwyczajów zwierząt leśnych oraz uświadomienie konieczności pomocy im w przetrwaniu trudnego okresu zimy. Wszystkie przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat zimowania jeży, niedźwiedzi i innych mniej znanych zwierząt takich jak borsuki czy nietoperze. Na koniec dzieci utrwaliły przyswojoną wiedzę poprzez zabawy i ćwiczenia. Dziękujemy raz jeszcze Pani Joannie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

   

  Magdalena Gawkowska

 • KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA"

  KONCERT CHARYTATYWNY ,,DOBRO POWRACA"

  8 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie zorganizowaliśmy XI koncert charytatywny pt. ,,Dobro powraca”. Realizowanemu w tym roku działaniu przyświecało motto: ,,Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: - Dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka”. Warto podkreślić, iż inicjatorami przedsięwzięcia już po raz kolejny byli pani dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie oraz Rada Rodziców.

  Na wstępie  spotkania wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor placówki  Jolanta Kosznik, która podziękowała za udział przybyłym gościom oraz podkreśliła ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowanie występów  oraz  wykonanie ozdób świątecznych. Podczas  koncertowania głos zabrał również Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński dziękując przybyłym za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu oraz przekazując sprzęty muzyczne na rzecz szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego School Life oraz chóru Monodia.  W trakcie  wspólnie spędzonego czasu mogliśmy podziwiać występy taneczne i  usłyszeć utwory muzyczne  o zróżnicowanym repertuarze. Pomiędzy występami odbywały się licytacje oraz losowania loteryjki fantowej.

  Mieszkańcy Kiełpina chętnie wspierali tak szczytny cel bowiem już po raz kolejny pokazali, że ,,Dobro powraca”.  To niezwykłe wydarzenie sprawiło, iż odwiedziło nas wielu gości. Mogliśmy cieszyć się obecnością rodziców naszych uczniów i ich rodzin, ale również  ,,Przyjaciół Szkoły”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i ogromne zaangażowanie.

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W LOKALNEJ PRASIE:

  https://kartuzy.info/artykul/kielpino-koncert-charytatywny/882477

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERT CHARYTATYWNY "DOBRO POWRACA".

   

 • ,,POMOCNE SERCE"

  Mikołajki to wyjątkowy czas obdarowywania się prezentami, a przede wszystkim okazywania wzajemnej życzliwości i dobroci. Był to dobrym moment na realizację kolejnego zadania w ramach akcji „Dzieci uczą Rodziców”. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji. Temat ostatniego zagadnienia to „Pomocne serce”, podczas realizacji którego przedszkolaki dowiedziały się dlaczego należy pomagać innym, że pomagać można na wiele sposobów,  oraz  jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi. Historia świętego Mikołaja i jego dobre uczynki to wspaniały przykład pomocnego serca. Każdy z nas może zostać świętym Mikołajem, obdarowując innych uśmiechem, dobrym słowem czy nawet dobrym uczynkiem.

  Magdalena Piwka

 • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W piątek 6 grudnia 2019 roku z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola, odwiedził  grupy przedszkolne: D, E, F, G. Oczekując upragnionego Gościa dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich znalazło się – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

                                                                                                                                            Magdalena Pettke

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O HIV I AIDS- III MIEJSCE

  Dnia 02.12.2019 uczennice klasy VIII a, Amelia Sikora i Agata Jarzębińska wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie o HIV i AIDS. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Staniszewie.  Konkurencje były następujące: koło fortuny, puzzle, tworzenie ulotki informacyjnej, układanie rymów oraz słowa klucze. Dziewczyny zdobyły III miejsce. 

  Gratulujemy.  

 • WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYCZNY

  III miejsce dla zespołu „SCHOOL LIFE” w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym

  05 listopada 2019 roku w Gdańsku odbył się Wojewódzki Konkurs Muzyczny  ,,POLSKA - MOJE MIEJSCE, MÓJ KRAJ” organizowany przez Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.
  Tematyka konkursu nawiązywała do utworów z przesłaniem patriotycznym, w tym utworów nawiązujących do wydarzeń z Sierpnia’80 oraz twórczości własnej interpretującej pojęcie patriotyzmu. Do konkursu zgłosiło się ponad 230 wykonawców.

  Jury w składzie: Andrzej Kołakowski, Aleksandra Lewicka, Ewa Rocławska i Renata Tkaczyk przyznało III miejsce dla zespołu „SCHOOL LIFE” ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Zespół w składzie: Paweł Laskowski – perkusja, Arkadiusz Treder – gitara basowa, Faustyna Formela – gitara elektryczna, Helena Bronk – saksofon, Bernadeta Formela – gitara elektryczna, Cirocki Nikodem, Formella Maria, Kuberna Michalina, Zuzanna Pukłacka, Agata Bieszka, Antonina Suchomska, Dominika Lidzbarska, Maja Graban, Dominika Dargacz, Małgorzata Wilczyńska, Zofia Gmiterek –wokal wykonali utwory Chłopcy z Placu Broni „Wolność”, Złe Psy - „ Polak”.

  Podziękowania skierowano do panów: Grzegorza Laskowskiego i Szymona Lewandowskiego za piękne przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Wielkie gratulacje dla naszych uczniów, że znaleźli się  na tak wysokim miejscu konkursu wojewódzkiego.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wojewódzki Konkurs Muzyczny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć