• UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA ,,SENIORZY CZYTAJĄ DZIECIOM''

          • Wiersze, baśnie, zadania to znakomita zabawa, podczas której dziecko poznaje i utrwala swoją wiedzę o świecie, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Przedszkolaki wraz z wychowawcami zaprosili seniorów do zabawy, poznawania i obcowania z poezją i literaturą dziecięcą. Spotkania odbyły się w ramach Akcji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Seniorzy czytają dzieciom”.

            Dzieci wraz z opiekunami z uwagą wysłuchały wierszy w wykonaniu przemiłych seniorek. Klasyczne wiesze Jana Brzechwy oraz baśnie Andersena czytane ciepłym głosem, pomimo, iż znane, po raz kolejny zachwyciły wszystkich zebranych przedszkolaków. Rozwiązane zagadki dały dzieciom wiele radości i satysfakcji ze znajomości bajek i wierszy.

            Czytanie łączy pokolenia, pobudza wyobraźnię i zachęca do konstruktywnych rozmów. A nikt przecież tak pięknie nie czyta i nie opowiada o książkach jak nasi dziadkowie. Każde spotkanie kończyło się wzajemnymi podziękowaniami i pamiątkowymi zdjęciami.

            Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do naszej akcji!

            Katarzyna Izdebska

            Aneta Smętoch

          • PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,MOJE KASZUBY- MOJE SMAKI I WIDOKI''

          • 11.06.2022r. zakończył się w Szkole Podstawowej w Kiełpinie projekt edukacyjny „Moje Kaszuby- moje smaki i widoki”, który powstał z inicjatywy Joanny Konkol. Przedsięwzięcie mogło  być zrealizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy oraz środków  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie .              

            Projekt „Moje Kaszuby- moje smaki i widoki” adresowany był do uczniów klas młodszych (I-III) gminy Kartuzy  oraz społeczności lokalnej.

            Projekt składał się z kilku części:

            • pierwszym przedsięwzięciem była organizacja  Gminnego Konkursu Literacko – Plastycznego Książka z przepisami na dania kaszubskie ” SMAKI KASZUB”
            • 17.05.2022r. uczniowie klasy 1b mieli okazję poznać elementy tradycyjnej kuchni kaszubskiej przedstawianej przez gospodynię kaszubską  oraz poprzez samodzielne przygotowanie  i zjedzenie tradycyjnej sałatki ziemniaczanej .
            • 09.06.2022r. odbyły się zajęcia w terenie – rajd pieszy nad rzekę Radunię i po okolicach Kiełpina.  Dzieci w towarzystwie przyjaciół z klasy 3a podziwiały przyrodę Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, obserwowały koryto rzeki, kaszubską roślinność, piękne widoki lasów i łąk. Piesza wyprawa zakończyła się piknikiem na łące, pieczeniem kiełbasek i pulek w ognisku.
            • 31.05.2022r. odbyła się najważniejsza część przedsięwzięcia: ugoszczenie zwycięzców Gminnego Konkursu- Książka kucharska dla najmłodszych „SMAKI KASZUB”. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, którzy wraz z klasą Ib, spędzili dzień w Gospodarstwie Agroturystycznym u Rychertów w Kiełpinie. Na dzieci czekało tam kilka  atrakcji takich jak: pieczenie bułek, wykonanie figurek z masy solnej, zwiedzanie stajni i mini zoo, dojenie kozy, malowanie na szkle wzorów kaszubskich, przejazd wozem drabiniastym po okolicy.  W oczekiwaniu na zajęcia dzieci integrowały się podczas wspólnej zabawie na placu zabaw.  Piękny, słoneczny dzień był przemiłym zakończeniem projektu i wspaniale podkreślił walory turystyczne Kiełpina i okolic.

             Organizatorzy: SP w Kiełpinie i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie

             

          • PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,ZABAWA SZTUKĄ''

          • W roku szkolnym 2021/22 przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem realizowały zadania wyszczególnione w projekcie „Zabawa sztuką”. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom ogromną radość, pozwoliły rozwinąć twórcze myślenie, kreatywność, motorykę małą i manualność, orientacje przestrzenną, umiejętności konstrukcyjne oraz współdziałanie w grupie. Udało nam się zrealizować dziewięć zadań:

            1. Dzień kropki - Dzieci poznały historię Vashti, stworzyły dzieła, których punktem wyjścia była kropka oraz poznały piosenkę pt. „Kropka”;

            2. Dzień drzewa - Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew , dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody;

            3. Land art , Sztuka Ziemi - dzieci wykorzystywały materiał przyrodniczy do tworzenia wspaniałych dzieł;

            4. Matematyka w obrazach - Dzięki temu zadaniu przedszkolaki poznały twórczość Jaspera Johnsa i jego słynne kompozycje “Od 0 do 9”;

            5. Dzień sztuki - Każdy przedszkolak tego dnia stał się prawdziwym artystą i miał możliwość stworzyć swoje dzieło sztuki. Każda grupa tego dnia miała inna formę obcowania ze sztuką;

            6. Malowanie na mleku - Samo wkraplanie barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci duża atrakcją. Dzieci obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą;

            7. Malowanie nożyczkami - przedszkolaki stworzyły własne kolorowe kompozycje z użyciem kolorowego papieru oraz nożyczek. Podczas zajęć dzieci rozwijały postawę twórczą i kreatywność;

            8. Połączone dzieła - dzieci modyfikowały i łączyły dzieła sztuki w nowe obrazy.

            9. Twarzą w twarz (spotkanie z artystą) - przedszkolaki z grupy G miały okazję poznać pracę Pani architekt wnętrz.

            Realizacja projektu przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat sztuki, oraz świadomości jej odbierania. Dzięki programowi dzieci poznały różnorodne dzieła sztuki, artystów, oraz nowe techniki malarskie i plastyczne. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w „zajęciach o sztuce”. Projekt okazał się również bardzo pomocny przy prowadzeniu ciekawych, twórczych zajęć w formie zabawy.

             

            Katarzyna Izdebska

             

          • WYCIECZKA KLAS VIII DO KRAKOWA-ZAKOPANEGO Z MINISTERIALNEGO PROJEKTU ,,POZNAJ POLSKĘ''

          • W dniach 7-9 czerwca 2022 roku ósmiklasiści wraz z opiekunami udali się na trzydniową wycieczkę edukacyjną do Krakowa-Zakopanego, którą realizowano w oparciu o przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę''. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 48 uczniów wraz z nauczycielami: Joanną Kurowską, Anną Iwanowską, Grażyną Formella, Grzegorzem Laskowskim. 

            Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce gdzie czekała na nas pani przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa. Na początku poznaliśmy Historyczny Zespół Miasta uznany za Pomnik Historii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO z rynkiem i charakterystycznymi bryłami Kościoła Mariackiego i SUKIENNIC, posłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej. Kolejnym punktem zwiedzania był ZAMEK na Wawelu, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, zobaczyliśmy Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Smoczą Jamę- legendarną jaskinię w zachodnim zboczu Wawelu. Następnie udaliśmy się zwiedzanie KOPCA KOŚCIUSZKI, zabytkowego XIX-wiecznego fortu, mogliśmy zobaczyć wystawy: ,,Figur Wojskowych'', ,,Kościuszko- bohater wciąż potrzebny'', ,,Polaków drogi do wolności'', przeszliśmy Trasę edukacyjną poświęconą Tadeuszowi Kościuszce, podziwialiśmy panoramę Krakowa. 

            Po południu odbyła się wizyta w KOPALNI SOLI W WIELICZCE. W ramach zwiedzania przeszliśmy Trasą Turystyczną mierzącą 2 km, prowadzącą przez 20 komór i korytarzy, poznaliśmy historię tego miejsca i podziwialiśmy uroki podziemnego świata, liczne kaplice, w tym kaplicę św. Kingi. Drugim punktem zwiedzania Wieliczki była Trasa MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH WIELICZKA, gdzie widzieliśmy kieraty- gigantyczne górnicze machiny, oryginalne obrazy Jana Matejki. Na Trasie Muzeum wystawiane są również mniejsze obiekty, związane zarówno z pracą dawnych wielickich górników, jak również z ich tradycjami i życiem codziennym. 

            Kolejnego dnia pogoda zmieniła nam plany i zamiast wędrówki na szlaku zwiedzaliśmy Zakopane, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Willę Koliba, MUZEUM SZYMANOWSKIEGO W WILLI ATMA. 

            Następnie kolejką widokową wjechaliśmy na Polanę Szymoszkową skąd przeszliśmy na Gubałówkę, na szczęście pogoda się zmieniła i mogliśmy podziwiać panoramę Zakopanego. W Zakopanem spacerowaliśmy też po Krupówkach, najsłynniejszym deptaku w polsce i reprezentacyjnej ulicy w Zakopanem- w samycm centrum miasta. 

            Uważamy, że wycieczka była bardzo udana, ponieważ zobaczycliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera i zroblilismy sporo pamiatkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń bylismy zadowoleni. 

          • WYCIECZKA KLAS II DO GDAŃSKA- ,,POZNAJ POLSKĘ''

          • Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami, dzięki programowi ministerialnemu POZNAJ POLSKĘ, odbyli pełną wrażeń wycieczkę edukacyjną do Gdańska. 

            Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Westerplatte. Pani przewodnik sprawnie oprowadziła drugoklasistów po Półwyspie, szczegółowo opowiadając o historii tego miejsca. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Poszliśmy tez do Kościoła Mariackiego. Zwiedziliśmy wyspę Spichrzów, która leży na Motławę. Przewodnik opowiadał nam legendy i tłumaczył, co tam się zdarzyło. Pogoda dopisała, więc znalazł się również czas wolny na lody! 

            Na koniec udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej, co wywołało ogromne poruszenie wśród uczniów. Mnóstwo eksponatów, ciekawie opowiedziana historia przy pomocy nowoczesnych technologii. 

            To była niezapomniana lekcja historii! 

          • KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY ,,MOJA ZABAWKA Z RECYKLINGU''

          • Miło nam ogłosić, iż konkurs plastyczno-techniczny „Moja zabawka z recyklingu” został rozstrzygnięty. Konkurs ten był adresowany do wszystkich dzieci uczestniczących do naszego przedszkola. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie wyobraźni oraz fantazji, a także wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez umożliwienie wspólnego tworzenia.

            Na konkurs napłynęło łącznie 47 prac. Wszystkie były piękne, estetyczne, a przy tym niepowtarzalne!  Jury brało pod uwagę: pomysłowość, dobór materiałów odpadowych , a także technikę wykonanej pracy. Po naradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

            Dzieci 3-4 letnie:

            1 miejsce – Dominik Wroński

            2 miejsce – Maciej Toporek

            3 miejsce – Martyna Dułak

            Wyróżnienia: Alan Plichta, Ignacy Bystron, Eliza Cieślukowska

            Dzieci 5-6 letnie:

            1 miejsce – Anna Puzdrowska

            2 miejsce – Weronika  Krukowska

            3 miejsce – Krystyna Cigenhagen

            Wyróżnienia:  Zofia Bobkowska, Roksana Flisikowska, Nadia Kierzniekiewicz

            Zarówno laureaci jak i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

            Organizatorzy dziękują : wykonawcom prac, ich rodzicom i opiekunom oraz komisji oceniającej za życzliwe zainteresowanie konkursem.

            Gratuluje sukcesów młodym artystom.

            Małgorzata Klasa

            Aneta Smętoch

          • TWARZĄ W TWARZ- SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z ARTYSTKĄ

          • W ramach zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa Sztuką” dnia 6.06.2022 r. przedszkolaki z grupy G miały okazję poznać pracę Pani architekt wnętrz. Dzieci odwiedziła mama jednego z przedszkolaków Pani Małgorzata Kulawczuk-Gruba. Artystka przybliżyła dzieciom czym zajmuje się na co dzień. Na samym początku przedszkolaki z zaciekawieniem i niedowierzaniem obejrzały zdjęcia z naszego przedszkola w trakcie prac malarki. Artystka opowiedziała jak powstają jej obrazy i zaprezentowała przybory potrzebne do stworzenia niezwykłych dzieł. Wielkim zdziwieniem było kiedy usłyszały, że mama kolegi nie tylko namalowała piękne obrazki w salach przedszkolnych, ale wybierała szafki, stoliki i nawet lampy. Ciekawą częścią zorganizowanych zajęć było malowanie swojej ulubionej postaci z bajki farbami i markerami z farbą plakatową.

            Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi za poświęcony przedszkolakom czas i podzielenie się swoją wiedzą i twórczością.

             

            Katarzyna Izdebska

          • ŚWIETLICOWY TURNIEJ WARCABOWY

          • Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej. Na przełomie maja i czerwca odbył się w naszej szkole pierwszy Świetlicowy  Turniej Warcabowy  dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Celem turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
            Turniej cieszył się dużą popularnością. Rywalizowało ze sobą 30 zawodników. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju. 

            Rozgrywka finałowa rozegrana została pomiędzy Filipem Pecką (kl. VIa) a Mikołajem Mejną (kl. Ia)

            Tegorocznym Mistrzem gry w warcaby został Mikołaj Mejna 

            Serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

            Nauczyciele świetlicy

          • OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ UŚMIECHU ,,dajMY uśmiech''

          • W dniach 30.05 – 03.06.2022 r. w naszej szkole odbywał się Tydzień uśmiechu. Jest to akcja organizowana co roku, w całej Polsce, przez Fundację Przytulny domek z Gdyni. Wydarzenie ma na celu uwrażliwienie uczniów na wartość uśmiechu, dostrzeżenie drugiego człowieka oraz poznanie terapeutycznych właściwości uśmiechu. W ramach akcji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali ponad 400 uśmiechów – zawieszek, z czego 90 z nich zostało przekazanych na rzecz Fundacji. Pozostałe uśmieszki zostały rozdane wszystkim uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły, co wywołało miłe i pozytywne zaskoczenie oraz uśmiech na twarzach obdarowanych. Ponadto,  na zajęciach świetlicowych uczniowie samodzielnie wykonali uśmiechnięte poduszki i koszulki, a także dowiedzieli się  jak uśmiech wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

            Nauczyciele świetlicy


            Podziekowanie_usmiechy.docx

          • WIZYTA DZIECI Z ZERÓWEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

          • W ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci oraz współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną im. J. Żurakowskiego w Kartuzach, dzieci z oddziałów zerowych po raz kolejny odwiedzały filię biblioteki w naszej miejscowości. Podczas spotkań przedszkolaki słuchały opowiadań o Lisku Fenku czytanych przez Panią Bibliotekarkę - tym razem o tematyce wiosennej. Rozwiązywały zagadki związane z obecną porą roku, układały puzzle oraz dowiedziały się jakie ptaki przylatują do Polski na wiosnę. Wykonały pracę plastyczną „Ptaki na gałązce”. Każde spotkanie kończyło się wspólnymi zdjęciami i wzajemnymi podziękowaniami. Wszystkie powyższe działania sprawiły dzieciom wiele radości oraz pokazały jak ciekawy jest świat książek.

            Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

            Milena Langa

          • II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,POLSKA- MOJE MIEJSCE, MÓJ KRAJ''

          • 6 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Polska - moje miejsce, mój kraj " zorganizowanego w celu uświetnienia 40- lecia NSZZ ,,Solidarność". Organizatorem konkursu była Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania z siedzibą w Gdańsku.  W konkursie tym drugie miejsce zdobyła nasza uczennica Laura Klińska z klasy VI c , opiekun Jolanta Malanowska. Gratulujemy sukcesu!

          • DZIEŃ DZIECKA- DNIEM SPORTU

          • Dnia 1 czerwca 2022 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto wszystkich dzieci bowiem zorganizowano u nas Dzień Dziecka. W tym dniu wszystkich uczniów zaangażowano do aktywności fizycznej. Na hali odbywały się gry zespołowe, zaś na świeżym powietrzu rozgrywaliśmy różne konkurencje sportowe. Nie zabrakło także emocji podczas rywalizacji siatkarskiej pomiędzy uczniami i nauczycielami. Na koniec otrzymaliśmy od Rady Rodziców słodki poczęstunek. Koordynatorem wszelkich działań był pan Dariusz Kurzawski.  

            Z okazji tego wyjątkowego święta życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń tych małych i tych dużych. 

             

            ,,Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

            projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

            przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta''

             

          • MULTIMEDIALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ,,THE WORLD OF ENGLISH''

          • 31 maja 2022 roku  już po raz dziewiąty odbył się Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego ,,The World of English" w Szkole Podstawowej numer 2 w Kartuzach. Do rywalizacji stanęło 16 uczniów z 8 szkół powiatu kartuskiego. Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Miło nam poinformować, że II miejsce zajęła Olivia Kloskowska z klasy VIIIb. Gratulujemy sukcesu uczennicy i opiekunowi Pani Celinie Słupeckiej-Treder.

            kategoria - klasy 8:

            1. miejsce - Artur Kummer (SP 1 Kartuzy)
            2. miejsce - Olivia Kloskowska (SP Kiełpino)
            3. miejsce - Amelia Bulczak (SP 1 Sierakowice)
          • WYJŚCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KIEŁPINIE

          • W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 3.06.2022 r. przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej  w Kiełpinie. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci i kształtowanie poczucia szacunku dla książek. W bibliotece czekała na nas Pani bibliotekarka przebrana za księżniczkę. Dzieci mogły same wybrać jaką książkę chcą wysłuchać. Na koniec spotkania przedszkolaki zatańczyły z księżniczką i pobawiły się piłką.

            Katarzyna Izdebska

          • NAJWIĘKSZA LETNIA LEKCJA WF-U

          • 7 czerwca , w piękny słoneczny dzień, uczniowie klas IV-VI wzięli udział w NAJWIĘKSZEJ LETNIEJ LEKCJI WF-U  w Polsce na Lotos Letni Stadion Gdańsk.Głównym zamierzeniem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz integracja rówieśnicza. Nie zabrakło pysznego jedzonka, dmuchańców, piłki siatkowej, rozgrywek plażowych, malowania twarzy i innych atrakcji.Głównym organizatorem i sponsorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Pięknie dziękujemy. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń do domu.

          • SPOTKANIE AUTORSKIE

          • Dnia 31 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie gościła Pani Bożena Ganiado, autorka m.in.: tomiku wierszy pt.: „Wyłuskane z codzienności” oraz książki „Bajka o okrutnej Balladynie”. Zdobywczyni licznych nagród, wśród których na szczególną uwagę zasługuje zajęcie I miejsc w konkursach: "O złote pióro Wójta Gminy Chmielno" za wiersz z okazji obchodów 800-lecia Chmielna oraz za wiersz "Kartuzy w poezji mieszkańców Kaszub", organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Kartuz w kategorii wiekowej, seniorów.

            Pani Bożena opowiedziała o początkach swojej twórczości. Okazało się, że wszystko zaczęło się od konkursu ogłoszonego podczas Truskawkobrania. Pani Bożena napisała 12 wierszy o truskawkach.

            Podczas spotkania uczniowie wysłuchaliśmy wierszy autorstwa Pani Bożeny m.in.: „O śmietanie”, „O wierzbie płaczącej”, „O ziemi”, „O lecie” oraz podjęli wyzwanie i przeczytali utwór pt.: „Żuru gar”. Na odważnych ochotników czekały nagrody. Dzieci otrzymały od gościa także pamiątkowe zakładki do książek.

            Więcej informacji o Pani Bożenie będzie można znaleźć w najbliższym wydaniu gazetki szkolnej, do którego gość udzielił wywiadu. Dla zainteresowanych warto wspomnieć, że Pani Bożena występuje i pisze humorystyczne teksty.  W najbliższym czasie można ją zobaczyć podczas występu pt. ”Zróbmy coś…” w Kartuskim Centrum Kultury. Należy bowiem do grupy teatralnej "Kumoterki" działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kartuzach.

            Spotkanie autorskie z Panią Bożeną Gniado było wydarzeniem, które będziemy bardzo mile wspominać. Cudownie jest spotkać osobę, która w dzisiejszych czasach potrafi tak „zarazić” swoją twórczą pasją oraz zachęcić młodych ludzi do czytania książek.

            Anna Knut-Żołnowska

            Magdalena Pestka

          • DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

          • Dnia 27 maja 2022 roku oddziały przedszkolne zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Matki. W przygotowanym programie artystycznym pt. „DZIEŃ MATKI W RYTMIE MUZYKI Z LAT 80” dzieci zatańczyły do znanych przebojów z minionych lat oraz składały najszczersze życzenia w postaci wierszy. Dużą niespodzianką było utworzenie przez dzieci długiego, kolorowego pociągu, którego stacją końcową było wspólne odśpiewanie piosenki pt. „Walc na dwa” i przepiękny taniec w wykonaniu pary przedszkolaków. Występy dzieci wywołały na twarzach mam mnóstwo uśmiechu, łez wzruszenia oraz niesamowitych wrażeń. Po części artystycznej zaproszono wszystkie mamy do odebrania własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków oraz wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

            Uroczystość była najlepszą okazją by w sposób wyjątkowy podziękować wszystkim mamom za miłość, poświęcenie i trud włożony wychowanie. Raz jeszcze życzymy wszystkiego dobrego oraz dużo radości i dumy ze swoich wspaniałych dzieci.

            Żaneta Kuryło

            Magdalena Gawkowska

          • DZIEŃ DZIECKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

          • Pierwszy dzień czerwca to najprawdopodobniej jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez wszystkie dzieci. Oczywiście mowa o Dniu Dziecka – święcie obchodzonym niemal na całym świecie. Tegoroczny Dzień Dziecka dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły na sportowo. Pogoda dopisała i większość zabaw udało się nam zrealizować na świeżym powietrzu. Każdy przedszkolak miał okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną, uczestnicząc w różnych konkurencjach sportowych, tj. rzucanie do celu, bieg między pachołkami, czy przejście przez tunel. We wszystkich zadaniach liczyła się szybkość, zwinność, a przede wszystkim dobra zabawa. Nie zabrakło też innych atrakcji, tj. bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, czy wspólne malowanie na dużych arkuszach papieru. Wszystkie zabawy dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niesamowitych wrażeń. Na zakończenie dnia dzieci miały jeszcze jedną niespodziankę – słodki poczęstunek.

            Raz jeszcze życzymy naszym przedszkolakom wszystkiego najlepszego!

            Magdalena Gawkowska

          • SZKOLNY KONKURS ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA''

          • Dnia 30 maja 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas czwartych. Uczniowie prezentowali przygotowany przez siebie tekst, a następnie losowali i czytali teksty wybrane przez nauczycieli. Mistrzami pięknego czytania zostali uczniowie:

            Amelia Stolc z kl. 4a

            Nadia Flisykowska z kl. 4b

            Sebastian Krauza z kl. 4b

            Serdecznie gratulujemy

            Anna Knut-Żołnowska, Magdalena Pestka, Joanna Rompska

          • WYRÓŻNIENIE W PÓŁFINALE KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO

          • Uczennica klasy 4c Dominika Kielińska pod opieką nauczyciela przyrody Marzeny Rybakowskiej uczestniczyła w  XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro odbywającego się w 2022 roku pod hasłem „ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH”. Dnia 31.05.2022r. zakończył się etap półfinałowy. Dominika otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy uczennicy sukcesu.