Kornel Kryszewski 1 miejsce i Lidia Kożyczkowska 6 miejsce wywalczyli w turnieju szachowym w kategorii do 12 lat, który odbył się 3 sierpnia 2024 roku w Będominie! Serdecznie gratulujemy!!!
Barbara Sajek
Kornel Kryszewski 1 miejsce i Lidia Kożyczkowska 6 miejsce wywalczyli w turnieju szachowym w kategorii do 12 lat, który odbył się 3 sierpnia 2024 roku w Będominie! Serdecznie gratulujemy!!!
Barbara Sajek
Gratulujemy Kornelowi Kryszewskiemu i Lidii Kożyczkowskiej! Otóż wzięli oni udział w GRAND PRIX pamięci Józefa Wybickiego Turnieju Szachowym 1/2 w Kościerzynie i przeszli oni do kolejnego etapu, który odbędzie się 3 sierpnia 2024 roku w Będominie! W klasyfikacji generalnej do lat 12, Kornel zdobył 1 miejsce, Lidia 7. Trzymamy kciuki! Powodzenia w Będominie!
Barbara Sajek
Dnia 6 lipca 2024 roku odbył się XXV Światowy Zjazd Kaszubów w Kościerzynie, w którym uczestniczyły dzieci z zespołu Wesołe Ludki.
Barbara Sajek
Szanowni Rodzice, Szanowni Nauczyciele!
Z ogromną przyjemnością pragnę wyrazić swoje szczere podziękowania za Wasze całoroczne wsparcie i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zrealizować wiele ważnych inicjatyw i projektów, które wzbogaciły proces edukacyjny oraz przyczyniły się do stworzenia przyjaznej atmosfery w szkole, a w szczególności sfinansować zakup kanap dla uczniów. Łącznie zakupiono 21 kanap, w tym 9 sztuk przez Radę Rodziców oraz 12 sztuk przez nauczycieli należących do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie.
Nasza współpraca jest dowodem na to, jak ważna jest integracja całej społeczności szkolnej w dążeniu do wspólnych celów.
Z wyrazami szacunku
Jolanta Kosznik
21 czerwca o godzinie 12.30 nadeszła tak bardzo wyczekiwana przez najstarsze przedszkolaki chwila, by uroczyście pożegnać się z przedszkolem. Z jednej strony ogromna radość z powodu zbliżających się wakacji, z drugiej smutek, że to już ostatni wspólny dzień spędzony z wychowawcami: Panią Mileną Langą, Panią Magdaleną Pszczolińską, Panią Kingą Tutkowską, Panią Moniką Domaros oraz Panią Karoliną Wolską oraz koleżankami i kolegami, z którymi każdy dzień był wspaniałą przygodą.
Żwawym krokiem w rytmie marsza wszystkie dzieci wkroczyły na salę gimnastyczną, przywitały się z zaproszonymi gośćmi, wysłuchały także bardzo wartościowych słów, które skierowała do nich Pani Dyrektor Iwona Fiołek. Opowiedziały też wszystkim historię swojej rocznej przygody, pełnej tańca, zabawy, nauki, odkryć i kreatywnych zadań. Pełnej pięknych wspomnień, wzruszeń, i niezapomnianych chwil. A taniec z wykonaniu grupy baletowej Perełki wprowadził wszystkich w radosny nastrój.
Po wspólnym wykonaniu piosenki nadszedł czas wręczenia każdemu absolwentowi dyplomów ukończenia przedszkola wraz z nagrodą książkową. Równie ważne dla każdego dziecka było uściśnięcie dłoni Pani Dyrektor, która wręczała nagrody. Po wspólnych pamiątkowych zdjęciach nastąpiły indywidualne pożegnania z wychowawcami. Nie obyło się bez łez, uścisków, wspólnych zdjęć oraz wielu życzeń pogodnych i bezpiecznych wakacji!
Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspaniałej przygody z edukacją: ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE - WITAMY W SZKOLE!
LINK DO FILMU: https://drive.google.com/file/d/13gYwJVeB1RRruD0vA21nQXNfb3U4XHBC/view
Kinga Tutkowska
21 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie podsumowano rok szkolny 2023/2024. W trakcie apeli wręczono uczniom świadectwa i nagrody za osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe.
W tym dniu po raz ostatni do szkoły przybyli ósmoklasiści, którym świadectwa i wyróżnienia wręczył Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z Dyrektorem szkoły Jolantą Kosznik. Gościliśmy również przewodniczącą Rady Rodziców Dominikę Biekisz-Olejnik oraz proboszcza Tomasza Juchniewicza. Swoją obecnością zaszczycili nas także rodzice uczniów.
Do Złotej Księgi Absolwentów wpisu dokonali uczniowie, którzy godnie reprezentowali szkołę i osiągali sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych. Angażowali się w różne projekty edukacyjne oraz działania Szkolnego Koła Wolontariatu.
Tytuł Złoty Absolwent otrzymali:
Paweł Laskowski śr. 5,61
Natalia Mieloszyk śr. 5,56
Dagmara Przybylska śr. 5,44
Nagrodę Burmistrza Kartuz Otrzymał Paweł Laskowski.
Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kiełpinie otrzymała Dagmara Przybylska.
Wyróżnienie Dyrektora Szkoły otrzymali uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w szkolnych zespołach Iskry, Monodia i School Life oraz angażowali się w działania realizowane w szkole:
Uhonorowano świadectwem z wyróżnieniem i nagrodą książkową również absolwentów, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75
Przekazano także Listy Gratulacyjne rodzicom za wspieranie działań edukacyjnych, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły oraz zaangażowanie społeczne. Podziękowania otrzymali:
Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele absolwentów, którzy podziękowali za stworzenie atrakcyjnych warunków nauki, możliwość rozwoju zainteresowań, przyjazną atmosferę oraz troskę i wsparcie w trudnych sytuacjach.
Apel uświetniły występy szkolnych zespołów: School Life, Monodia oraz Iskry.
Uczniowie klas szóstych brali aktywny udział w wycieczce na Hel.
W dniach 27.05.2024r.- 29.05.2024r. uczniowie klas VIII i VII wraz z opiekunami: Dorotą Koszałką, Hanną Wicką, Grażyną Formellą oraz Magdaleną Pestką wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Krakowa, Bochni, Oświęcimia i Zatoru.
Pierwszego dnia udaliśmy się do największego w Polsce Rodzinnego Parku Rozrywki - ENERGYLANDII. Tutaj każdy z nas według własnych upodobań i wieku korzystał z różnych atrakcji pod bacznym okiem opiekunów. Dzień ten dostarczył nam potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Naładowani pozytywną energią ruszyliśmy do naszej bazy noclegowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Drugiego dnia pociągiem wyruszyliśmy do Krakowa. Pani przewodnik pokazała nam najpiękniejsze zabytki miasta: Wawel, Kościół Mariacki i Sukiennice oraz wiele innych. Następnie wyruszyliśmy do kopalni w Bochni. Tam rozpoczęliśmy ciekawą przygodą w podziemnych korytarzach solnych. Multimedialny spacer z przewodnikami dostarczył nam wiele historycznej wiedzy o trudzie górniczej pracy, a także historii Polski.
Ostatniego dnia wyjechaliśmy do Oświęcimia, aby poznać autentyczne Miejsce Pamięci i Muzeum AUSCHITZ – BIRKENAU. Po drodze zrobiliśmy krótki przystanek w Wadowicach, gdzie mogliśmy skosztować słynne „PAPIESKIE KREMÓWKI” .
Wizyta w Muzeum dostarczyła nam sporo wiedzy o miejscu, które jest symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych w okresie II wojny światowej. Po tej wyjątkowej lekcji historii ruszyliśmy w drogę powrotną do Kiełpina.
Wycieczka była dla nas niesamowitym przeżyciem. Wielkie emocje towarzyszyły nam już od pierwszego dnia, aż do samego końca, a dobra pogoda tylko umilała nam czas.
W okresie od 14 .05 do 12.06.2024r. trwał w szkole ciekawy projekt edukacyjny „Mam smaka na Kaszuby”, który adresowany był do uczniów klas młodszych gminy Kartuzy. Projekt powstał dzięki dotacji Gminy Kartuzy dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie.
Podczas realizacji projektu „Mam smaka na Kaszuby” uczniowie klas IA i IB wzięli udział w różnych aktywnościach :
- Odwiedzenie Gospodarstwa Agroturystycznego „Kucykowo” w Kiełpinie: zwiedzanie stajni, nauka jazdy na koniu, poznanie techniki robienia sera koziego, dojenie kozy, karmienie kur, skosztowanie rożnych rodzajów mleka, przejażdżka wozem po okolicy, zabawa w parku linowym oraz wspólne ognisko.
- Spotkanie z kaszubską gospodynią, która opowiedziała o typowych kaszubskich potrawach i zaprosiła dzieci do wspólnego pieczenia wafli kaszubskich.
- Zajęcia w terenie objęły rajd pieszy nad Radunię zakończony wspólnym ogniskiem, kiełbaskami oraz sałatką ziemniaczaną przygotowaną z pulek z ogniska.
- Piękne wspomnienia można było oglądać na wystawie prac podsumowujących projekt „Mam smaka na Kaszuby”.
Dobry humor uczestników oraz piękne słoneczne dni sprawiły, że dzieci mogły jeszcze bardziej docenić walory turystyczne Kiełpina i okolic.
Anna Cirocka
Tak mijały nam chwile, gdy rozwijaliśmy nasze umiejętności gry w szachy.
Opiekun: Barbara Sajek
Dnia 15 i 16 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XXV Otwarty Szachowy Turniej o „Puchar Stolema”. Z wielką przyjemnością możemy ogłosić sukcesy naszych uczniów:
Foks Ksawery – II miejsce – III kategoria szachowa
Kożyczkowska Lidia – III miejsce: V kategoria wiekowa
Foks Tobiasz – VI miejsce – IV kategoria wiekowa
Pugęsek Maksymilian – VIII miejsce – IV kategoria wiekowa
Serdecznie gratulujemy!!! Życzymy sukcesów w kolejnych startach szachowych!
Barbara Sajek
W tym tygodniu w naszej szkole został zrealizowany projekt edukacyjny pt. ,,Dni Bezpieczeństwa". Uczniowie klas I-VIII zostali przeszkoleni z form udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli sobie również procedury zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych i wskazywali numery alarmowe, których należy użyć, gdy jesteśmy świadkami bądź uczestnikami wypadku. To niewątpliwie był czas spędzony efektywnie.
17 czerwca dzieci kończące edukację przedszkolną wraz z opiekunami wzięły udział w niezapomnianej wycieczce do „Farmy Alexa” w Charbrowie. Ten dzień dostarczył wszystkim przedszkolakom mnóstwa wrażeń i wspaniałej zabawy. Dzieci miały okazję nie tylko wspaniale się bawić, ale także wzbogacić wiadomości na temat historii, tradycji wsi i rolnictwa w Polsce, w tym kultury kaszubskiej oraz zapoznać się z warunkami życia zwierząt mieszkających w gospodarstwie. Wróciliśmy szczęśliwi oraz pełni nadziei, że jeszcze kiedyś ponownie będziemy mogli odwiedzić to niezwykłe miejsce.
Milena Langa
Dnia 14 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia. Podczas wyjazdu mieli okazję poznać historię i zabytki tego pięknego miasta. Ponadto samodzielnie przygotowywali i wypiekali tradycyjne toruńskie pierniki. Wiedzę na temat tajemnic kosmosu poszerzyli w Planetarium. W Domu Legend poznali niektóre z legend związanych z Toruniem, a także mieli możliwość wcielenia się w bohaterów w nich występujących. Sprzyjająca pogoda, ciekawy program i radosna, przyjazna atmosfera sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie pięknym wspomnieniem ze szkolnych lat.
Renata Kosznik
Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w XII Gminnym Konkursie Profilaktycznym ,,Kolory Życia- Stop Przemocy, Wybieram Mediacje", w którym mogli wykazać się swoimi umiejętnościami mediacyjnymi. Cieszy nas fakt, że 1 miejsce zdobyła Kamila Partyka, zaś wyróżnienie otrzymał Filip Wadecki. Gratulujemy sukcesu!
Dnia 13 czerwca 2024r. uczniowie klas IV wraz z wychowawcami wybrali się do malowniczego Malborka, gdzie mieli okazję zwiedzić największy gotycki zamek na świecie będący niegdyś siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego, który zajmuje powierzchnię 21 hektarów. Dzięki ogromnej wiedzy przewodnika uczniowie mieli okazję przenieść się do czasów średniowiecza i poczuć ducha historii, a także podziwiać jedną z najpiękniejszych wystaw bursztynu i zbroi rycerskiej. Z pewnością była to niezapomniana przygoda, która na długi czas pozostanie w naszej pamięci. Wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń, mając nadzieję, że jeszcze kiedyś ponownie będziemy mogli odwiedzić to niezwykłe miejsce.
Barbara Celińska-Jakubowicz
Dnia 12 czerwca 2024r. Wesołe Ludki wybrały się do Dzikiego sadu, gdzie w bardzo miłej atmosferze spędziły czas, grając w kręgle i jedząc pyszną pizzę. Były to niezapomniane chwile wypełnione wspólnymi rozmowami, gwarem i śmiechem uczniów. W ten sposób podsumowaliśmy kolejny pracowity rok szkolny, który tak szybko upłynął. Wszyscy byliśmy w bardzo dobrym nastroju, tym bardziej, że wkrótce rozpoczną się wakacje, czas odpoczynku i relaksu, którego wszystkim serdecznie życzymy.
Opiekunowie zespołu: Barbara Sajek, Barbara Celińska-Jakubowicz, Szymon Lewandowski.
Dnia 05.06.2024 r. odbył się apel podsumowujący działania związane z obchodami Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością. Uroczystość ta poprzedzała projekcja filmu ,,Sonata" opowiadająca historię autentyczną, na podstawie, której uczniowie podczas godzin wychowawczych skłaniali się do analizy i refleksji nad trudnościami życia osób z niepełnosprawnością a także ich bliskich.
Pamiętajmy, nie ma osób NIEPEŁNOSPRAWNYCH, są osoby o ODMIENNYCH POTRZEBACH. Potrzebach, które należy dostrzegać i walczyć o to, aby mogły być zaspokajane. Dlatego walczmy o to każdego dnia, przez cały rok, zawsze.
Anna Rompa
Sylwia Łagan
Czerwiec to czas podsumowań dla uczniów wszystkich szkół. Dla nas to nie tylko oceny w skali stopniowej, ale również kreatywne podsumowanie zdobytej wiedzy. W ramach lekcji języka polskiego uczniowie w formie planszowej wykonali gry dydaktycze, które opierały się na sprawdzeniu wiadomości i umiejętności z zakresu gramatyki, ortografii, zagadnień literackich oraz znajomości lektur. Pomysłów było wiele, pojawiły się także pytania o różnych stopniach trudności, ale też wyzwania do wykonania:) Bardzo cieszy nas fakt, że udało nam się zagrać w wykonane planszówki. Stworzone zadania i instrukcje były przejrzyste i zrozumiałe. Plansze zachwycały pomysłami, które na moment gry przenosiły nas w różne miejsca. Odwiedziliśmy świat lektur, wskazywaliśmy rekwizyty bohaterów literackich, ale i uzasadnialiśmy ich pojawienie się w danym tekście przywołując wydarzenia z książki. Sprawdziliśmy również znajomość części mowy i zdania oraz odwoływaliśmy się do reguł ortograficznych wyjaśniając zapisy wskazanych pułapek ortograficznych:) Najważniejsze jednak, że ten czas spędziliśmy w sposób efektywny, przyjemny i bardzo kreatywny!
Poloniści
Powered by aSc EduPage