• DZIAŁANIA 2019/2020

•

Nowy Rok Szkolny to kolejne działania związane z realizacją PROGRAMU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE .

Każdy z nas pamięta jak ważne jest zdrowie , aby je mieć musimy pamiętać o zdrowym odżywianiu , sporcie oraz higienie .

Każda dziedzina życia może poszerzać naszą wiedzę na temat zdrowia oraz pomagać nam w utrzymaniu dobrej formy .

Realizując działania prozdrowotne dążymy do osiągnięcia celów i realizujemy zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego. Ponadto zgodnie ze standardami SzPZ pomagamy członkom społeczności szkolnej rozumieć i akceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie.

# ZOSTANWDOMU!

Nasi uczniowie przyłączają do do akcji ! Dbaj o siebie i o najbliższych !

JEDZ ZDROWO I KOLOROWO!

,, Jeśli chcesz się żywić zdrowo

jadaj zawsze kolorowo!

Jedz owoce i jarzyny to najlepsze witaminy”

Zajęcia na świeżym powietrzu - RADOŚĆ ZE ŚNIEGU = DOBRA ZABAWA

Każde dziecko kocha zabawę i taniec.

„Merida waleczna jest jak nasze dzieciaki ze szkoły.

Dadzą sobie radę ze wszystkim- znają sposoby na wszystkie góry i doły.

Potrzebujemy jej  u nas, by w te moc móc uwierzyć

i swoją obecnością z nami się sprzymierzyć.

Śpiewamy piosenki, uczymy się dobrze

i tańczymy z radością dzieląc się dobrem.

Dobro powraca- takie nasze motto,

zapraszamy do nas, a na pewno się o tym przekonasz”.

Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Szkolnego.

Zebraną kwotę ze sprzedaży babeczek i gofrów 2008 zł przekazaliśmy na rzecz  budowy stacjonarnego  hospicjum w Kartuzach.

8 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie zorganizowaliśmy XI koncert charytatywny pt. ,,Dobro powraca”. Realizowanemu w tym roku działaniu przyświecało motto: ,,Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: - Dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka”.

WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W LOKALNEJ PRASIE:

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERT CHARYTATYWNY "DOBRO POWRACA".

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O HIV I AIDS

Dnia 02.12.2019 uczennice klasy VIII a, Amelia Sikora i Agata Jarzębińska wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie o HIV i AIDS. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Staniszewie.  Konkurencje były następujące: koło fortuny, puzzle, tworzenie ulotki informacyjnej, układanie rymów oraz słowa klucze. Dziewczyny zdobyły III miejsce.

PAMIĘTAMY ....

Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego - „SZKOŁA PAMIĘTA”. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkujemy groby, zapalamy znicze, wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań, szczególnie w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uwrażliwiamy uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią Kiełpina.

„SCHOOL LIFE” w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym

05 listopada 2019 roku w Gdańsku odbył się

Wojewódzki Konkurs Muzyczny  ,,POLSKA - MOJE MIEJSCE, MÓJ KRAJ”

ZESPÓŁ  Wesołe Ludki wziął udział w Przeglądzie Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży 2019. Celem  była prezentacja dorobku artystycznego kaszubskich zespołów pieśni i tańca oraz popularyzacja kultury i tradycji naszego regionu.

Zespół zdobył  nagrodę w kategorii ,,Najmłodszy zespół”.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Podsumowanie Projektu edukacyjno-profilaktycznego  „Nie daj się nałogom, bądź po prostu sobą" odbyło się w środę   23.10.2019r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele SP Kiełpino.
          Z ramienia Gminy Kartuzy swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Celem uroczystości było  podsumowanie działań z zakresu zapobiegania patologiom społecznym: nikotynizmowi, alkoholizmowi, narkomanii, uzależnieniu od komputera oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

NADAL ZBIERAMY ZAKRĘTKI I BATERIE !