Menu

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły

Koncert Charytatywny

    

Koncerty charytatywne „Dobro powraca”

 

2 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się X Koncert Charytatywny DOBRO POWRACA. Celem realizowanych działań było niesienie pomocy najuboższym dzieciom oraz doposażenie placówki. Realizowanemu w tym roku działaniu przyświecało motto: ,,Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek  z dobrych czynów poznawany bywa”. Warto podkreślić, iż inicjatorami przedsięwzięcia już po raz kolejny byli pani dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie oraz Rada Rodziców.

Niebywałe wydarzenie rozpoczęło się występem szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego School Life. Na wstępie  spotkania wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor placówki  Jolanta Kosznik, która podziękowała za udział przybyłym gościom oraz podkreśliła ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowanie występów  oraz  wykonanie ozdób świątecznych. Jak co roku niezwykłe arcydzieła  powstawały w szkolnej świetlicy. Podczas  koncertowania głos zabrał również Burmistrz pan Mieczysław Grzegorz Gołuński dziękując przybyłym za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu.  W trakcie  wspólnie spędzonego czasu mogliśmy podziwiać występy taneczne i  usłyszeć utwory muzyczne  nawiązujące do świąt, zimy czy miłości. Repertuar występów  był zróżnicowany.  Pomiędzy występami odbywały się licytacje oraz losowania loteryjki fantowej. Mieszkańcy Kiełpina chętnie wspierali tak szczytny cel. Już po raz kolejny pokazali, że ,,Dobro powraca”.  To niezwykłe wydarzenie sprawiło, iż odwiedziło nas wielu gości, dlatego mogliśmy cieszyć się obecnością rodziców naszych uczniów i ich rodzin, ale również  ,,Przyjaciół Szkoły”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Z zebranych funduszy zakupiono i przekazano potrzebującym rodzinom między innymi: 2 biurka szkolne, łóżko piętrowe oraz zrobiono  12 paczek z żywnością, chemią oraz zabawkami. Pozostałą cześć pieniędzy przekazano zgodnie z celem kiermaszu na doposażenie szkoły m.in. w sprzęt nagłaśniający, nagrody w konkursach, gry edukacyjne.

 

3 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się już dziewiąty koncert charytatywny pt. ,,Dobro powraca”. Celem realizowanych działań było niesienie pomocy najuboższym dzieciom oraz doposażenie placówki. Inicjatorami tak szczytnego przedsięwzięcia byli: Pani  dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły oraz Rada Rodziców.

Niebywałe wydarzenie rozpoczęło się występem szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego School Life, który wprowadził przybyłych w świąteczną atmosferę zbliżających się świąt. W dalszej części spotkania wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor placówki  Jolanta Kosznik. W swoim wystąpieniu podziękowała za udział przybyłym gościom oraz podkreśliła ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowanie występów wokalno-tanecznych i  wykonanie ozdób świątecznych. Jak co roku niezwykłe arcydzieła  powstawały w szkolnej świetlicy, gdzie tworzyli je uczniowie  wraz z Paniami: Jolantą Malanowską i Lucyną Herbasz. Głos zabrał również Burmistrz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński dziękując lokalnej społeczności za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu. 

Podczas wspólnie spędzonego czasu mogliśmy podziwiać występy taneczne w wykonaniu przedszkolaków i starszych uczniów należących do grup tanecznych: Trop Dance oraz Iskry. Zebranych do wspólnego kolędowania zapraszali występujący na szkolnej scenie. Można było usłyszeć pieśni w wykonaniu poszczególnych klas oraz szkolnego chóru Monodia. Repertuar występów  był zróżnicowany i każdy mógł przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Zespół Wesołe Ludki  nawiązał do dawnych tradycji kultywowanych na Kaszubach. Pomiędzy występami odbywały się licytacje oraz losowania loteryjki fantowej. Mieszkańcy Kiełpina i pobliskich okolic chętnie wspierali tak szczytny cel. Już po raz kolejny pokazali, że ,,Dobro powraca”.  To niezwykłe wydarzenie sprawiło, iż odwiedziło nas wielu gości. Mogliśmy cieszyć się obecnością rodziców naszych uczniów i ich rodzin, ale również  ,,Przyjaciół Szkoły”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Z zebranych funduszy zakupiono i przekazano potrzebującym rodzinom między innymi: 2 kuchenki gazowe oraz zrobiono paczki z żywnością, chemią oraz grami edukacyjnymi. Pozostałą cześć pieniędzy przekazano zgodnie z celem kiermaszu na doposażenie szkoły oraz nagrody w konkursach.

4 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Kiełpinie odbył się już po raz ósmy koncert charytatywny  pt. ,,Dobro Powraca”.  Inicjatorem podejmowanych działań w tak szczytnym celu była Pani dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Rada Rodziców. Warto również podkreślić zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli, którzy przygotowali występy wokalno-taneczne i wykonali niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Cudowne choinki, stroiki i figurki tworzono w szkolnej świetlicy inspirując się pomysłami Pani Jolanty Malanowskiej i Lucyny Herbasz.  Głównym celem koncertu było niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

W tym roku na szkolnej scenie zagościły Aniołeczki, Anioły i Anielice, gdyż występy uczniów nawiązywały do tych nieziemskich postaci, które sprawiają, że czynimy tyle dobra. Zebrani mogli podziwiać śpiewy i tańce najmłodszych, którzy zagrali na różnych instrumentach muzycznych. Natomiast kolędowanie starszych uczniów przypominało o łączących ludzi spotkaniach wigilijnych.   Ponadto atmosferę zbliżających się świąt podkreślił występ szkolnego zespołu regionalnego Wesołe Ludki. Milusińscy zachwycili kaszubskimi kolędami i tańcem. Zaakcentowali nasze przywiązanie do tradycji Kaszub. Ogromne zainteresowanie wśród zebranych gości wzbudził popis szkolnego zespołu instrumentalnego School Life oraz przepiękny taniec Iskier. Z radością słuchaliśmy również pieśni chóru Monodia i obejrzeliśmy artystyczny pokaz młodszych tancerek z Trop Dance. Na scenie kolędując zadebiutowali również rodzice, księża i nauczyciele.

Zimowa aura, śpiewy kolęd oraz wyśmienite wypieki przygotowane przez rodziców sprawiły, że odwiedziło nas wielu gości. Wśród nich byli najbliżsi: rodzice, babcie, dziadkowie, ale również swoją obecnością zaszczycili nas ,,Przyjaciele Szkoły”m. in. :  Pan Stanisław Lamczyk – Poseł na Sejm RP, Burmistrz Gminy Kartuzy Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński, ks. Arkadiusza Okroj Proboszcza parafii w Kiełpinie, Pan Mirosław Paczoske – sołtys wsi Kiełpino, Pani Anna Górska – prezes Firmy IZOBUD oraz Pani Martyna Górska współwłaścicielka pałacu Quadrille Ogromnym powodzeniem cieszyła się Loteryjka Fantowa, w której oprócz licznych nagród można było wygrać rower górski. Szczęśliwcem okazała się uczennica klasy VB Monika Sobótka.  Zebrani hojnie wsparli także licytacje niejednokrotnie konkurując o małe arcydzieła sztuki świątecznej.

Cel był szczytny, gdyż zebrane podczas kiermaszu środki przeznaczone zostaną na pomoc dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji.

Z zebranych pieniędzy zostały zakupione paczki z pomocą rzeczową oraz dofinansowano projekty edukacyjne realizowane w szkole.

11 grudnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne podczas koncertu bożonarodzeniowego ,,DOBRO POWRACA”Na początku uroczystości wszystkich zebranych serdecznie przywitała Dyrektor szkoły Pani Jolanta Kosznik, która w swoim wystąpieniu podziękowała dzieciom, rodzicom   oraz nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji za wspólną pracę  na rzecz innych. Swoje słowa wdzięczności skierowała również do ,,Przyjaciół Szkoły” dzięki, którym niejednokrotnie udaje się zrealizować w tak efektownym wymiarze różne inicjatywy edukacyjne i sportowe.

Atmosfera zbliżających się świąt skłoniła do śpiewania kolęd oraz aktywnego udziału lokalnej społeczności w organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły przedsięwzięciu. Można było obejrzeć wspaniałe  i pełne dziecięcego uroku występy, zakupić niepowtarzalne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz wziąć udział w loterii fantowej lub licytacji. Ponadto ogromną popularnością cieszyły się wyśmienite wypieki przygotowane przez rodziców, którzy aktywnie zaangażowali się we wspólne działania. Cel był szczytny, gdyż zebrane podczas kiermaszu środki przeznaczone zostaną na pomoc dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji.

Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice oraz ,,Przyjaciele Szkoły”, między innymi Zastępca Burmistrza Kartuz Pan Tomasz Belgrau,Pani Krystyna Wrońska oraz sołtys wsi Kiełpino Pan Mirosław Paczoska.                                                                                 

Z zebranych funduszy zakupiono i przekazano potrzebującym rodzinom między innymi: lodówkę, 2 pralki, 2 kanapy oraz zrobiono  10 paczek z żywnością, chemią oraz zabawkami.

 

 

Galeria przykładowej pomocy zrealizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na rzecz potrzebujących uczniów i ich rodzin.

                      

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
    ul. Szkolna 29
    83-307 Kiełpino
    pomorskie
  • 58-694-21-44
    58-694-21-82

Galeria zdjęć