• Empowerment in ICT Skills - Making Use of Technology Tools 13-17.01.2020 r.

• W dniach 13 – 17 stycznia 2020 r. pani Sylwia Łagan wraz z panią Marzeną Cirocką wzięły udział w szkoleniu metodycznym na Malcie pt: „Empowerment in ICT Skills -Making Use of Technology Tools” w ramach projektu pt. "Poznaję - działam - przekazuję: europejskie doświadczenia źródłem inspiracji dla Kaszubów" realizowanego w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój realizowanego na zasadach programu Erasmus+.

Głównym celem udziału w mobilności było nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności efektywnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych, będących środkiem służącym do lepszego  uczenia się uczniów, w procesie nauczania. Podczas kursu nauczycielki miały możliwość dowiedzieć się jak łączyć wykorzystywanie nowoczesnych technologii z metodyką nauczania, z jakich programów i z jakich stron internetowych skorzystać, aby uatrakcyjnić zajęcia lekcyjne. Uczestnicy kursu stworzyli nowatorskie programy nauczania z bazą ćwiczeń językowych z wykorzystaniem TIK, oraz informacjami jak stworzyć bloga i jak wykorzystywać go do komunikowania się z uczniami; gdzie znaleźć podcasty (słuchowiska), jak stworzyć własne i udostępniać je uczniom w sieci; jakie możliwości daje program do tworzenia prezentacji Slideshow; jak legalnie wykorzystywać teledyski do pracy z uczniami, jak je pobierać, edytować, jak tworzyć do nich napisy; jak i tworzyć gry i zabawy językowe; jak tworzyć strony internetowe, awatary; jak oznaczać elementy w filmie; jak korzystać z dostępnych kanałów dystrybucji treści, który będzie służył każdemu nauczycielowi przedmiotu.

Podczas mobilności nauczyciele mieli okazję wziąć udział w 2 lokalnych wycieczkach podczas, których zwiedzali Mdinę, Vallettę, wyspę Gozo oraz południową część Malty.