• Teachers of English to Special Needs Pupils 26.04-5.05.2022 r.

• W dniach 26.04 - 5.05.2022 r. Panie: Paulina Lewańczyk oraz Magdalena Piwka wzięły udział w szkoleniu metodycznym w Dublinie pt: „Teachers of English to Special Needs Pupils" w ramach projektu pt. "Poznaję - działam - przekazuję: europejskie doświadczenia źródłem inspiracji dla Kaszubów" realizowanego w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój realizowanego na zasadach programu Erasmus+.​​​​​​

Kurs „Teachning pupils with special educational needs” miał na celu umożliwić zdobycie nowych pomysłów, technik nauczania i technik pracy z uczniami z trudnościami w uczeniu się
          i niepełnosprawnościami. Nauczycielki brały udział w warsztatach na temat efektywnego nauczania przy użyciu różnych formatów i strategii, które są przeznaczone do adaptacji i wykorzystania we własnych klasach. W ramach zajęć kursantki miały możliwość obserwować zajęcia w centrum edukacyjnym dla młodzieży, która z powodów wyzwań emocjonalnych lub społecznych nie korzysta ze szkół ogólnych. Nauczycielki odbyły   wizytę w Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie brały aktywny udział w dyskusji na temat nauczania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Po odbyciu zajęć  grupa projektowa nauczycieli odbyła wycieczki fakultatywne  w celu  zwiedzania niezwykle urokliwych i zabytkowych miejsc Irlandii. Wycieczki umożliwiły poznanie historii, zabytków i architektury tego pięknego państwa.

Nauczyciele biorący udział w kursach w Dublinie  w ramach projektu Erasmus+ ‘’Mobilność Kadry edukacji szkolnej’’ wrócili do kraju z ogromną satysfakcją i dumą. Nowe umiejętności niewątpliwie przyczynią się do podniesienia jakości pracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie.