• Wesołe Ludki

• Rok założenia:  2001 r.

Nazwa zespołu:  Szkolny Zespół Teatralno-Wokalny  ,,Wesołe Ludki”

Opiekunowie zespołu: Lucyna Gruba, Jolanta Czerwińska, Iwona Fiołek (akompaniament)

Sukcesy:

- NAGRODA FESTIWALOWA - statuetka „KARTUZ 2003” podczas II Powiatowych Targów Kultury i Nauki w Kartuzach „Duchowe Ścieżki Europy”. Zdjęcia i opis w publikacjach: „Głos Kaszub” 02.04.2002, 27.01.2004, 24.02.2004; „Kartuski Kurier” 17.02.2004 r.

- CERTYFIKAT WANOŻNYCH - międzyregionalny trzyletni projekt zorganizowany przez PODiDN. Zdjęcia i opis w Kwartalniku E-K. „Regał” Nr 1(5) 2003 oraz „Głos Kaszub” 02.04.2002 r.

Rok przekształcenia :  2008 r.

Nazwa zespołu:  Szkolny Zespół Regionalny ,,Wesołe Ludki”

Opiekun zespołu: Barbara Sajek ( kierownik),  Barbara Celińska-Jakubowicz, Szymon Lewandowski  (akompaniament).

Skład zespołu:

Lata 2020

Cyplik Piotr, Kielińska Dominka, Teca Justyna, Węsiora Martyna, Belgrau Martyna, Aniko Kaja, Pettke Lena, Klawikowska Eliza, Cyperska Emma, Niklas Kacper, Kuchta Marianna, Żołądź Józef, Skolimowska Julianna, Dwulit Kuba, Lehmann Agata, Dawidowska Kornelia, Kaiser Paweł, Kaiser Piotr, Bobkowski Antoni, Arendt Wiktoria, Kuchta Zuzanna, Kryszewski Kornel, Biesek Nikola, Teca Klara, Markowska Aleksandra, Dargacz Nikodem, Dawidowska Agata, Klasa Daria, Lewandowska Marcelina, Bobkowska Zofia, Bobkowska Zuzanna, Sikora Eliza, Sikora Alan,

Lata 2008-2019

Małgorzata Borzyszkowska, Graban Maja, Grota Wiktor, Leszkowski Paweł, Stromski Daniel, Suchomska Antonina, Wilczyńska Małgorzata, Zawadzka Agata ,Aurelia Szczypior, Tymoteusz Szczypior, Fabian Pyszka, Artur Graban, Kinga Kropidłolwska, Kajetan Domaszk, Zuzanna Bera, Magdalena Cirocka, Kinga Dunst, Kornela Formela, Laila Hein, Stanisław Joński ,Kinga Marszałkowska, Kosznicki Mateusz, Zuzanna Pukłacka

Sukcesy:

• IV  miejsce w Przeglądzie  Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w Kartuzach pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz.
          • III miejsce w Powiatowym Konkursie Kaszubskich Zespołów Wokalno-Tanecznych ,,Od se cos dac” Baninie.
          • Wyróżnienie w  XXI Finale Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej pt.:„Kaszëbsczé Spiéwë” Luzino 2023r.

Aktualności:

Świąteczne muzyczne życzenia 2020