DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI PRZEDSZKOLA w Szkole Podstawowej w Kiełpinie

W dniu 05.03.2020 r.  w naszej placówce odbył się „Dzień Otwartych Drzwi” mający na celu możliwość bliższego poznania przedszkola, a szczególnie jego zaplecza: bajkowe sale (u Muminków, u Krecika, u Reksia, Kosmiczna, Morska, Leśna, Badacza), sala terapii zajęciowej, gabinet logopedyczny, Kino Dziecięce oraz bogatą  bazę dydaktyczną. Ponadto odwiedzający rodzice z najmłodszymi dziećmi mogli osobiście, aktywnie uczestniczyć w kreatywnych zabawach wraz ze swoimi pociechami.

W ramach przedszkolnego wydarzenia zorganizowano następujące aktywności:
- zajęcia konstrukcyjne oraz zabawy z językiem angielskim,
- zajęcia rytmiczno – taneczne oraz wspólne muzykowanie,
- zajęcia z ruchem rozwijającym Weroniki Sherborne, pedagogiką zabawy metodą Klanzy, Kniessów, C. Orffa, z metodą gimnastyki ekspresyjnej R . Labana,
- zabawy z robotami ,
- programowanie na dywanie,
- zabawy edukacyjne – szachy, klocki korbo, gąsienice,
- w Kinie Dziecięcym obejrzenie promocyjnego filmu o szkole i przedszkolu,
- konsultacje z nauczycielami oraz terapeutami.

„Dzień Otwartych Drzwi” w przedszkolu był ukierunkowany na: - pomoc nauczycielom i rodzicom wybrać działania optymalnie wspierające dzieci w ich pierwszych kontaktach z przedszkolem; - zaprezentowanie funkcjonowania oddziałów przedszkolnych; - stworzenie sytuacji sprzyjających do integracji rodziny z przedszkolem;  - poznanie dzieci i rodziców; - przybliżenie rodzicom form pracy z dzieckiem; - integrację środowiska rodzinnego z przedszkolnym poprzez wspólną zabawę.