Menu

Biblioteka

AKTUALNOŚCI 2020

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO "MÓJ ZESZYT LEKTUR"

 

W lutym 2020 roku ogłosiliśmy konkurs czytelniczy adresowany do uczniów klas I-III „Mój zeszyt lektur”. Zadanie polegało na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisywali i ilustrowali czytane przez siebie książki, w tym lektury szkolne.

Celem konkursu było m.in.: propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, wzbogacanie słownictwa i wiedzy o otaczającym świecie, doskonalenie sprawności manualnej, popularyzowanie twórczości literackiej i plastycznej dzieci. Podczas oceny zeszytów punktowana była m.in.: samodzielność, pomysłowość oraz liczba opisanych książek, bezbłędność w pisemnej prezentacji książki, umieszczenie wszystkich wymaganych informacji o książce czy ilustracja do opisu książki.
Ilość przyniesionych zeszytów przerosła nasze oczekiwania. Mieliśmy duży problem, aby wskazać te najładniejsze.

Dnia 6 listopada 2020 r. komisja konkursowa w składzie p. Jolanta Malanowska, p. Barbara Celińska-Jakubowicz, p. Sylwia Łagan wyłoniła zwycięzców:

- w kategorii klas I (obecnie kl. II):

1. Miejsce – Roksana Malek (IIB)

2. Miejsce – Zuzanna Piechowska (IIA)

3. Miejsce – Norbert Trepczyk (IIB)

Wyróżnienia: Karol Elwart (IIA), Wiktor Plichta (IIB)

- w kategorii klas II (obecnie kl. III):

1. Miejsce – Dawid Niedziółka (IIIB)

2. Miejsce – Dominika Kielińska (IIIC)

3. Miejsce – Nadia Flisykowska (IIIB)

Wyróżnienia: Agata Lehmann (IIIA), Sebastian Krauza (IIIB), Sandra Piepiórka (IIIB), Mikołaj Cirotzki (IIIC).

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Regulamin Konkursu Mój zeszyt lektur.doc


Bibliotekarki wraz z Wychowawcami.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  Dnia 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bibliotecznej polegającej na przebraniu się w ulubioną postać lub wykonaniu rysunku ulubionej postaci z bajki.
Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości. Wasze przebrania oraz wykonane przez Was rysunki są niesamowite.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a gdy wrócimy do szkoły, zapraszamy uczniów do biblioteki po słodki poczęstunek.

 

Przesłane do nas zdjęcia i ich autorów prezentujemy poniżej.

 

Autorzy:

Karol Arendt "P"

Wiktoria Arendt Oa

Cezary Hinc kl. 1a

Zorian Rejnowski kl. 1a

Piotr Chmielewski kl. 1b

Stanisław Kitowski kl. 1b

Dominika Dułak kl. 1b

Damian Niedziółka kl. 1d

Nadia Mikosińska kl. 1d

Krzysztof Wójtowicz kl. 2b

Natalia Jaskulska kl. 2b

Norbert Trepczyk kl. 2b

Wojciech Masik kl. 2b

Maja Winczewska kl. 2b

Filip Wadecki 3a

Zbigniew Wójtowicz kl. 3a

Dawid Niedziółka kl. 3b

Aleksander Gąska kl. 4a

Natalia Polańska kl. 4a

Sandra Ropela kl. 4a

Amelia Wilczewska kl. 4b

Piotr Masik kl. 4b

Eliza Chmielewska kl. 4c

Dominika Kitowska kl. 5c

Eliza Went kl. 6b

Igor Trepczyk kl. 6b

Wiktoria Formella kl. 7a

Katarzyna Litka kl. 7b

Nikola Gosz kl. 7c

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników Biblioteki Szkolnej

 

     W dniu 5 listopada 2020 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kiełpinie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Głównym celem uroczystości było zapoznanie dzieci z biblioteką szkolną oraz z jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych, zachęcenie uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

     Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, dowiedziały się m.in.: jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Następnie pierwszoklasiści odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po zaliczeniu wszystkich prób złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

     Na zakończenie bibliotekarki życzyły wszystkim wspaniałych przygód w świecie książek i rozdały Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej; „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura - poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki; Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Powyższe Wyprawki przekazały do biblioteki panie: Paulina Lewańczyk oraz Magdalena Piwka. Nauczycielki otrzymały je w ramach projektu "Mała książka – wielki człowiek” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.    

 

 

 

 

WYSTAWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

          W związku z Dniem Wszystkich Świętych w Bibliotece Szkolnej zorganizowana została wystawa dostycząca dawnego patrona Gimnazjum - ks. Antoniego Arasmusa oraz obecnego patrona Szkoły Postawowej - Partyzantów Gryfa Pomorskiego.

       Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najciekawsze okazały się dla uczniów materiały - maszynopisy z 1982 roku: "Na szlaku walk i męczeństwa mieszkańców miasta i gminy Kartuzy" oraz "Tajna organizacja wojskow Gryf Pomorski na ziemi kartuskiej w latach 1940-1945".

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
    ul. Szkolna 29
    83-307 Kiełpino
    pomorskie
  • 58-694-21-44
    58-694-21-82

Galeria zdjęć