•  

           

           

           

          Dzień Bezpiecznego Internetu

          W dniach 6 i 8 lutego 2023 r. uczniowie klasy 4a, 4b, 4c, 4d wzięli udział w warsztatach pt.: „Dzień bezpiecznego internetu” w Bibliotece Publicznej filia w Kiełpinie.

          Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i poznali pojęcia związane z cyberprzemocą: cyberstaling, trollowanie, child grooming, phishing. Następnie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania, w których hasłami głównymi były wyrazy związane z bezpieczeństwem w internecie. Kolejne zadanie polegało na wyszukiwaniu w przeglądarkach internetowych korzyści korzystania z internetu. Na zakończenie uczniowie obejrzeli filmiki: „Tajemniczy przyjaciel”, „Nie tańcz z wilkami”.

          Dzięki warsztatom dzieci poznały zasady dobrego zachowania w internecie oraz nr telefonu i organizacje, do których mogą się zgłosić w razie wystąpienia cyberprzemocy.

           

          Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników
          biblioteki szkolnej
           

          Dnia 21 października 2022 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kiełpinie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
               Uroczystość wprowadziła uczniów w świat książek i literatury, w wyjątkowy sposób. Pokazano, że czytanie nie musi być tylko obowiązkiem, ale i również przyjemnością i wyjątkową przygodą przeniesienia się do innego świata. Promowanie czytelnictwa odgrywa szczególną rolę w naszej szkole, dlatego też pasowanie na czytelnika na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Dzieci miały możliwość zapoznać się z literaturą dziecięcą, którą w każdej chwili mogą wypożyczyć i oddać się lekturze. Ponadto poznali zasady panujące
          w bibliotece szkolnej oraz mieli okazję przyjrzeć się pracy bibliotekarza podczas wypożyczania książek.
               Podczas uroczystości pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć część artystyczna, przygotowaną przez starsze koleżanki, które przygodę z książkami rozpoczęły już jakiś czas temu. Każda z dziewczynek wcieliła się w rolę książki, która po przebytych doświadczeniach z wieloma czytelnikami pragnie poprosić o coś dzieci i nauczyć kilku ważnych zasad ich użytkowania. Młodzi, przyszli czytelnicy z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia aktorów, po czym odpowiedzieli na kilka pytań, których odpowiedzi stanowiły kodeks czytelnika. Dzieci wspólnie określiły jak obchodzić się z książką: co wolno, jak używać oraz wskazały to czego nie wolno.
              
          Następnie pierwszoklasiści odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
          Po doskonałym zaliczeniu testu ze znajomości bajek i ich postaci, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
                Podsumowującą częścią uroczystości było wręczenie dzieciom kolorowych zakładek do książek, które symbolizowały wkroczenie w świat prawdziwego czytelnika, czym jednocześnie zachęcono dzieci do korzystania z zasobów literatury dziecięcej.

                Część artystyczną przygotowały uczennice klasy 6c ,pod opieką  Pań:   Joanny Rompskiej, Anny Knut- Żołnowskiej, Adriany Szymańskiej- Zielke

           

           

           

           

           

           

           

          Spotkanie autorskie z Panią Bożeną Gniado

           

          Dnia 31 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie gościła Pani Bożena Ganiado, autorka m.in.: tomiku wierszy pt.: „Wyłuskane z codzienności” oraz książki „Bajka o okrutnej Balladynie”. Zdobywczyni licznych nagród, wśród których na szczególną uwagę zasługuje zajęcie I miejsc w konkursach: "O złote pióro Wójta Gminy Chmielno" za wiersz z okazji obchodów 800-lecia Chmielna oraz za wiersz "Kartuzy w poezji mieszkańców Kaszub", organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Kartuz w kategorii wiekowej, seniorów.

           

          Pani Bożena opowiedziała o początkach swojej twórczości. Okazało się, że wszystko zaczęło się od konkursu ogłoszonego podczas Truskawkobrania. Pani Bożena napisała 12 wierszy o truskawkach.

          Podczas spotkania uczniowie wysłuchaliśmy wierszy autorstwa Pani Bożeny m.in.: „O śmietanie”, „O wierzbie płaczącej”, „O ziemi”, „O lecie” oraz podjęli wyzwanie i przeczytali utwór pt.: „Żuru gar”. Na odważnych ochotników czekały nagrody. Dzieci otrzymały od gościa także pamiątkowe zakładki do książek.

          Więcej informacji o Pani Bożenie będzie można znaleźć w wydaniu gazetki szkolnej, do którego gość udzielił wywiadu. Dla zainteresowanych warto wspomnieć, że Pani Bożena występuje i pisze humorystyczne teksty.  W najbliższym czasie można ją zobaczyć podczas występu pt. ”Zróbmy coś…” w Kartuskim Centrum Kultury. Należy bowiem do grupy teatralnej "Kumoterki" działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kartuzach.

           

          Spotkanie autorskie z Panią Bożeną Gniado było wydarzeniem, które będziemy bardzo mile wspominać. Cudownie jest spotkać osobę, która w dzisiejszych czasach potrafi tak „zarazić” swoją twórczą pasją oraz zachęcić młodych ludzi do czytania książek.

          Anna Knut-Żołnowska, Magdalena Pestka

           

           

           

          Szkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

           

          Dnia 30 maja 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas czwartych. Uczniowie prezentowali przygotowany przez siebie tekst, a następnie losowali i czytali teksty wybrane przez nauczycieli. Mistrzami pięknego czytania zostali uczniowie:

          Amelia Stolc z kl. 4a

          Nadia Flisykowska z kl. 4b

          Sebastian Krauza z kl. 4b

          Serdecznie gratulujemy

          Anna Knut-Żołnowska, Magdalena Pestka, Joanna Rompska

           

          Konkurs Czytelniczy „Mój zeszyt lektur” - wyniki III edycji

           

          We wrześniu 2021 r. ogłosiliśmy trzecią edycję konkursu czytelniczego „Mój zeszyt lektur”. Zadanie polegało na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisywali i ilustrowali czytane przez siebie książki, w tym lektury szkolne.

           

          Jak co roku podczas oceny zeszytów punktowana była m.in.: samodzielność, pomysłowość oraz liczba opisanych książek, bezbłędność w pisemnej prezentacji książki, umieszczenie wszystkich wymaganych informacji o książce oraz ilustracja do opisu książki.

           

          Dnia 19 maja 2022 r. komisja konkursowa w składzie p. Jolanta Malanowska, p. Barbara Celińska-Jakubowicz, p. Sylwia Łagan wyłoniła zwycięzców:

           

          Spośród uczniów klas I najlepsze zeszyty przesłali:

          Julia Wolska, Kornel Kryszewski, Daria Klasa

           

          Spośród uczniów klas II najlepsze zeszyty przesłali:

          Zuzanna Wojtala, Piotr Chmielewski, Weronika Grubba, Sara Miotk

           

          Spośród uczniów klas III najlepsze zeszyty przesłali:

          Zuzanna Piechowska, Krzysztof Wójtowicz, Antonina Izdebska, Karolina Łagowska, Alicja Sobótka, Martyna Stencel.

           

          Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

           

          Anna Knut-Żołnowska

          Joanna Rompska

             

           

           

           

          Gminny Konkurs z Języka Polskiego

          „Z ortografią za pan brat”- eliminacje szkolne

           

          Dnia 12 maja 2022 roku dwudziestu pięciu uczniów Szkoły Podstawowej w Kiełpinie przystąpiło do eliminacji szkolnych Gminnego Konkursu z Języka Polskiego „Z ortografią za pan brat”.

          Komisja konkursowa w składzie: pani Magdalena Pestka, pani Anna Knut-Żołnowska oraz pani Barbara Celińska-Jakubowicz wyłoniła zwycięzców:

          I miejsce Jakub Skiepko z kl. 4c

          II miejsce Julia Serocka z kl. 5c

          III miejsce Dagmara Przybylska z kl. 6b.

          Jakub Skiepko oraz Julia Serocka będą reprezentowali naszą szkołę w czwartek 19 maja 2022 r. podczas etapu gminnego Konkursu.

          Serdecznie gratulujemy

           

           

          Projekt czytelniczy "Dzieci dzieciom"

           

          W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci, a także rocznicę urodzin jednego z najsławniejszych twórców baśni Hansa Christiana Andersena.

          W związku z tym wydarzeniem uczennice z Samorządu Szkolnego przystąpiły do realizacji projektu czytelniczego pt. „Dzieci dzieciom”. Dnia 4 kwietnia przebrane za postacie bajkowe odwiedziły swoich młodszych kolegów z klas I-III i z przejęciem czytały im wiersze m.in.: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz zadawały zagadki. Na zakończenie dzieci wykonały ilustracje swoich ulubionych bajkowych postaci.

          Projekt przyniósł wiele satysfakcji zarówno czytającym uczniom z klas ósmych, jak i młodszym słuchaczom.

          Dziękujemy za zaangazowanie

          Uczniowie z Samorzadu Szkolnego, Bibliotekarze

           

           

           

          Wizyta w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej

           

          Dnia 4 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 4c odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną - filię w Kiełpinie. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z księgozbiorem i jego ustawieniem na półkach, a także zobaczyły tradycyjny katalog kartkowy. Wysłuchały ciekawej historii dotyczącej życia i działalności patrona biblioteki – p. Janusza Żurakowskiego. Na zakończenie uczniowie zagrali w kalambury.

           

           

          Lekcje patriotyzmu podczas spotkania z bohaterami książki

          Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego

           

               W marcu 2022 r. uczniowie klas 8-ych pod kierunkiem pani  Anny Knut-Żołnowskiej oraz pani Grażyny Magulskiej-Plichta w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowali projekt pt.: ,,Lekcje patriotyzmu podczas spotkania z bohaterami książki Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego”.

              Podczas zajęć uczniowie tworzyli mapy mentalne dotyczące głównych bohaterów Alka, Rudego i Zośki. Największą uwagę skupili na cechach charakteru, usposobieniu oraz czynach godnych chwały.

              Na kolejnych lekcjach uczniowie pracowali metodą projektu. Przygotowali słowne i obrazowe prezentacje dotyczące podejmowanych przez bohaterów  akcji w ramach Małego Sabotażu oraz akcji dywersyjnych. Podczas prezentacji - odtwarzania ich przebiegu, opowieści o najtrudniejszych momentach walki z okupantem - nie zabrakło emocji.

              W trakcie realizacji projektu powstały prace uczniów - doskonały materiał literaturoznawczy, który pozostanie do wglądu w bibliotece szkolnej.

           

           

           

           

          Projekt "Dorośli czytają dzieciom"

          W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w styczniu i lutym społeczność Szkoły Podstawowej w Kiełpinie wzięła udział w realizacji projektu „Dorośli czytają dzieciom”. W trakcie trwania akcji rodzice, opiekunowie, dziadkowe poświęcili czas pociechom i przeczytali im ulubioną bajkę, wiersz, opowiadanie. Wspólne spotkania uwiecznili na zdjęciach, które prezentujemy poniżej.

          Zdjęcia nadesłali:

          Uczniowie klas O-III:

          Antonina Arent, Nadia Kleina, Karol Arendt

          Adam Kuligowski, Adela Nowacka, Daria Klasa, Hubert Januszewski, Julia Wolska, Wiktoria Arendt, Kornel Kryszewski, Maciej Piepiórka, Milena Borys, Antonina Skierka, Wiktor Marszałkowski

          Daniel Arendt, Jakub Wilma, Błażej Kieliński, Nadia Mikosińska, Piotr Leszkowski, Stanisław Kitowski, Wiktor Gostomski, Wojtek Masik

          Uczniowie klas IV-VIII:

          Gracjan Kreft, Dominika Kielińska, Mikołaj Cirotzki, Amelia Wilczewska, Dominika Kitowska, Amelia Kleina,  Michalina Kryszewska, Jakub Kryszewski

          Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie.

          Szkolne Koło Wolontariatu

          Biblioteka szkolna

           

          Konkurs Literacki z Języka Polskiego "Magiczne święta"

          W grudniu 2021 roku ogłosiliśmy Konkurs Literacki z Języka Polskiego „Magiczne święta”. Konkurs zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania o tematyce świątecznej, "opowiadania z dreszczykiem". Uczniowie w swoich pracach wykazali się kreatywnością i poprawnością językową.

          Członkowie komisji wyłonili następujących laureatów:

          I miejsce – Kalina Nowakowska

          II miejsce – Kornelia Dawidowska

          III miejsce – Zbigniew Wójtowicz

          Opowiadanie, które zajęło pierwsze miejsce pt. „Magiczny renifer Rudolf”, ukaże się w styczniowym wydaniu internetowej gazetki szkolnej. Zapraszamy do lektury!

           Magdalena Pestka

           

          "O poszukiwaniu siebie w wędrówce przez życie z Małym Księciem"

          W grudniu 2021 uczniowie klas 8-ych pod kierunkiem pani Grażyny Magulskiej-Plichta oraz pani Anny Knut-Żołnowskiej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowali projekt pt.: ,,O poszukiwaniu siebie w wędrówce przez życie z Małym Księciem” A. de Saint Exupery'ego.

          Jedna z lekcji została poprowadzona metodą dramy. Uczniowie wcielili się w rolę Małego Księcia i wraz z nim podróżowali po planetach. Były kostiumy, rekwizyty i piękne wypowiedzi.

          Na kolejnej lekcji uczniowie pracowali metodą projektu, przygotowując prezentacje dotyczące wybranych sentencji z powieści. Na mapach mentalnych porównywali świat dorosłych ze światem dzieci, tłumaczyli znaczenie symboliczne pojawiających się w lekturze postaci, przedmiotów.

          W trakcie realizacji projektu uczniowie musieli wykazać się umiejętnością omówienia kontekstu, interpretacją słowną i obrazową. Prace uczniów okazały się doskonałym materiałem literaturoznawczym, a także dowodem na duże umiejętności techniczne uczniów.

           

           

          Wyniki Konkursu na Najpiękniejszy

          Utwór o Tematyce Bożonarodzeniowej "Moja zimowa opowieść”

           

          W grudniu ogłosiliśmy Konkurs na Najpiękniejszy Świąteczny Utwór o Tematyce Bożonarodzeniowej "Moja zimowa opowieść”.

          Zadanie polegało na napisaniu pracy literackiej związanej tematycznie z zimą. Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej, do rozwoju fantazji i wyobraźni oraz propagowanie twórczości uczniów naszej szkoły.

          Zwycięzcami konkursu są:

          I miejsce: Amelia Kleina kl. 6c

          II miejsce: Eliza Chmielewska kl. 5c

          III miejsce: Mikołaj Cirotzki kl. 4c

          Wyróżnienie: Filip Wadecki kl. 4a, Igor Kwidziński kl. 4a

          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

                                                                                                                                                Bibliotekarki

           

           

           

          Konkurs na Najpiękniejszy Utwór o Tematyce Bożonarodzeniowej "Moja zimowa opowieść"

           

          Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie na Najpiękniejszy Utwór o Tematyce Bożonarodzeniowej "Moja zimowa opowieść".

           

          Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.
          Oceniany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: IV-VI i VII-VIII.

          WYMAGANIA:
          •    Konkurs obejmuje pracę literacką (opowiadanie, wiersz, inna forma literacka).
          •    Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę literacką.
          •    Praca powinna koncentrować się wokół zimy, Świąt Bożego Narodzenia, może nawiązywać do tradycji i obyczajów regionu, ukazywać piękno tradycji rodzinnych.
          •    Każda praca musi być opisana: imię i nazwisko autora.
          •    Autorem/autorką tekstu musi być jedna osoba.

          TERMINY I WARUNKI UCZESTNICTWA:
          •    do 13 grudnia 2021 r. – nadsyłanie prac na adres e-mail: anna.zolnowska@poczta.onet.pl lub dostarczenie do biblioteki szkolnej
          •    17 grudnia 2021 r. - podanie wyników konkursu i rozdanie nagród.

          OCENA I NAGRODY:
          •    Prace zgłoszone do konkursu oceni Komisja powołana przez organizatorów.
          •    W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

          Zapraszamy: Bibliotekarki
           

          Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej 

                 W dniu 30 listopada 2021 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kiełpinie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Głównym celem uroczystości było zapoznanie dzieci z biblioteką szkolną oraz z jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych, zachęcenie uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

               Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, dowiedziały się m.in.: jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Następnie pierwszoklasiści odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po zaliczeniu wszystkich prób złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

               Na zakończenie bibliotekarki życzyły wszystkim wspaniałych przygód w świecie książek i rozdały kolorowe zakładki do książek, które przygotowała dla nich Pani Jolanta Malanowska oraz Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej; „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura - poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki; Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

          Powyższe Wyprawki otrzymano w ramach projektu "Mała książka – wielki człowiek” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.    

               Uroczystość przygotowali dla pierwszoklasistów uczniowie klasy 4c pod opieką pań: Anny Knut-Żołnowskiej i Joanny Rompskiej.

                   

           

          "SZKOŁA PAMIĘTA"

          W ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta” w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Kiełpinie panie: Anna Knut-Żołnowska, Joanna Rompska i Barbara Celińska-Jakubowicz zorganizowały wystawę i gazetkę ścienną upamiętniającą patronów Szkoły: Partyzantów Gryfa Pomorskiego i ks. Antoniego Arasmusa – patrona Gimnazjum w latach 1999-2019.

          Zapraszamy uczniów do obejrzenia wystawy

           

          ZŁÓŻ ŻYCZENIA BOHATEROWI

          Dnia 3 listopada 102 urodziny obchodzi Pan Mieczysław Frąckiewicz, lotnik Polskich Sił Powietrznych. W czasie II wojny światowej został zesłany na Sybir. Z Armią Andersa dotarł do Europy. Zgłosił się do służby w lotnictwie i w kwietniu 1943 r. przybył do Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkolenia na radiooperatora otrzymał przydział do 304 Dywizjonu Bombowego „Ziemi Śląskiej im. ks. Józefa Poniatowskiego”. Po zakończeniu II wojny światowej nie wrócił do Polski.

          W związku z powyższym uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiełpinie pod opieką pań: Grażyny Magulskiej-Plichta, Barbary Celińskiej-Jakubowicz oraz Anny Knut-Żołnowskiej postanowili okazać szacunek Jubilatowi i wykonali kartki urodzinowe z życzeniami.

          Działanie podjęto w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

                   

           

          KONKURS CZYTELNICZY "MÓJ ZESZYT LEKTUR" – III edycja

          Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu "Mój zeszyt lektur".

          Regulamin:

          1. Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I-III i polega na prowadzeniu zeszytu, 
          w którym uczniowie opisują i ilustrują czytane przez siebie książki (w tym: lektury szkolne).
          2. Konkurs trwa od października 2021 r. do końca maja 2022 r.
          3. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.


          4. Zasady prowadzenia zeszytu:
          Opis książki powinien zawierać następujące elementy:
          Klasa I: imię i nazwisko autora, tytuł książki i rysunek, który ilustruje wydarzenie lub głównego bohatera.
          Klasa II: imię i nazwisko autora, tytuł książki, nazwisko ilustratora, bohaterowie (wymienić), rysunek ilustrujący wydarzenie lub głównego bohatera.
          Klasa III: imię i nazwisko autora, tytuł książki, nazwisko ilustratora, bohaterowie (wymienić), krótki opis treści (5-10 zdań mówiących o czym książka opowiada), dowolną ilustrację dotyczącą treści książki.

          5. Ocena zeszytów:
          W czasie oceny zeszytów punktowane będą:
          - SAMODZIELNOŚĆ PRACY,
          - liczba opisanych książek,
          - bezbłędność w pisemnej prezentacji książki,
          - umieszczenie wszystkich wymaganych informacji o książce,
          - ilustracja do opisu książki,
          - ogólne wrażenie estetyczne.

          6. Zwycięzcy wyłaniani są na każdym poziomie klas.

          7. Zwycięzcami zostają uczniowie, których zeszyty najlepiej spełniają wymagania ustalone w regulaminie konkursu.


          Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

          na lata 2021–2025

          Z przyjemnością informujemy, że biblioteka Szkoły Podstawowej w Kiełpinie otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

          Program został uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

           

          WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO "MÓJ ZESZYT LEKTUR" – II edycja

          We wrześniu 2020 r. ogłosiliśmy konkurs czytelniczy adresowany do uczniów klas I-III „Mój zeszyt lektur”. Zadanie polegało na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisywali i ilustrowali czytane przez siebie książki, w tym lektury szkolne.

          Podczas oceny zeszytów punktowana była m.in.: samodzielność, pomysłowość oraz liczba opisanych książek, bezbłędność w pisemnej prezentacji książki, umieszczenie wszystkich wymaganych informacji o książce czy ilustracja do opisu książki.
          W drugiej edycji konkursu Ilość przyniesionych zeszytów również przerosła nasze oczekiwania. Trudno było nam wskazać te najładniejsze.

          Dnia 24 maja 2021 r. komisja konkursowa w składzie p. Jolanta Malanowska, p. Barbara Celińska-Jakubowicz, p. Sylwia Łagan wyłoniła zwycięzców:

          1. Miejsce : Piotr Leszkowski (I A); Magdalena Pobłocka (I D); Damian Niedziółka (I D); Dominika Kielińska (III C)

          2. Miejsce : Dawid Niedziółka (III B); Jolanta Gronda (II A); Lena Pakur (II A)

          3. Miejsce : Filip Wadecki (III A); Marcel Gruchała (II D); Konrad Dymek (II D)

          Wyróżnienia: Martyna Stencel (II D); Zbigniew Wójtowicz (III A)

          Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

            

           

          Wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego

          "Moja zimowa opowieść

           

          W lutym ogłosiliśmy Szkolny Konkurs Czytelniczy „Moja Zimowa Opowieść”.

          Zadanie polegało na napisaniu pracy literackiej związanej tematycznie z zimą.

          Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej,

          do rozwoju fantazji i wyobraźni oraz propagowanie twórczości uczniów naszej szkoły.

          Dnia 9 marca 2021 r. komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Celińska-Jakubowicz,

          p. Magdalena Pestka, p. Jolanta Malanowska wyłoniła zwycięzców.

          Najlepsze prace przesłali: Amelia Wilczewska z klasy 4b oraz Norbert Plichta z klasy 7a.

          Dziękujemy Pani Justynie Pająk-Gąsce za ufundowanie jednej z nagród, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                                                Bibliotekarki.

           

           

           

           

          Akcja biblioteczna „Zaprojektuj kartkę walentynkową”

          W związku z Walentynkami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bibliotecznej, która polegała na wykonaniu kartki walentynkowej. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace - są przepiękne. Uczestnicy akcji zostaną nagrodzeni pochwałą, a uczniowie klas 4-7 otrzymają dodatkowo oceny z plastyki.

          Przesłane kartki i ich autorów prezentujemy poniżej.

          Piotr Leszkowski kl. 1a;  Kinga Krauza kl. 1b; 

          Piotr Chmielewski kl. 1b;  Wiktoria Rompska kl. 1b; 

          Amelia Wiśniewska kl. 1b;  Kaja Aniko kl. 1b;

          Kornelia Bigus kl. 1b;  Dominika Dułak kl. 1b; 

          Sebastian Mejna kl. 1b; Stanisław Kitowski kl. 1b;

          Nadia Jaroszek kl. 1c; Maja Pyszka kl. 1c; 

          Katarzyna Gorlikowska kl. 1c;  Daniel Arendt kl. 1c;

          Weronika Grubba kl. 1c;  Nadia Mikosińska kl. 1d; 

          Sara Miotk kl. 1d; Filip Driwa kl. 1d;  Gabrysia Bigus kl. 1d;

          Damian Niedziółka kl. 1d;  Anna Rompska kl. 1d;

          Zuzanna Sitterlee kl. 1d;  Julia Skierka kl. 2a; 

          Zuzanna Piechowska kl. 2a; Krzysztof Wójtowicz kl. 2b;

          Roksana Schmidtke kl. 2c; Norbert Procelewski kl. 2c;

          Amelia Stolc kl. 3a;  Zbigniew Wójtowicz kl. 3a; 

          Kalina Nowakowska kl. 3a; Sebastian Krauza kl. 3b; 

          Dawid Niedziółka kl. 3b;  Wiktor Janiuk kl. 3b;

          Zuzanna Kurowska kl. 3b; Amelia Procelewska kl. 3c;

          Victoria Biekisz-Olejnik kl. 4a;  Oliwier Litwin kl. 4a; 

          Agnieszka Piekarska kl. 4a; Sandra Ropela kl. 4a;

          Marcelina Jelińska kl. 4b;  Klaudia Flisikowska kl. 4b; 

          Agnieszka Drywa kl. 4b; Amelia Wilczewska kl. 4b; 

          Józef Żołądź kl. 4b; Eliza Chmielewska kl. 4c; 

          Piotr Wiśniewski kl. 5b; Dominika Kitowska kl. 5c; 

          Paweł Leszkowski kl. 6a; Aleksander Berman kl. 6a; 

          Artur Kreft kl. 6c;  Szymon Treder kl. 6c; Malwina Neuman kl. 7a.

               

                 

           

           

           

          WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO "MÓJ ZESZYT LEKTUR"

           

          W lutym 2020 roku ogłosiliśmy konkurs czytelniczy adresowany do uczniów klas I-III „Mój zeszyt lektur”. Zadanie polegało na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisywali i ilustrowali czytane przez siebie książki, w tym lektury szkolne.

          Celem konkursu było m.in.: propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, wzbogacanie słownictwa i wiedzy o otaczającym świecie, doskonalenie sprawności manualnej, popularyzowanie twórczości literackiej i plastycznej dzieci. Podczas oceny zeszytów punktowana była m.in.: samodzielność, pomysłowość oraz liczba opisanych książek, bezbłędność w pisemnej prezentacji książki, umieszczenie wszystkich wymaganych informacji o książce czy ilustracja do opisu książki.
          Ilość przyniesionych zeszytów przerosła nasze oczekiwania. Mieliśmy duży problem, aby wskazać te najładniejsze.

          Dnia 6 listopada 2020 r. komisja konkursowa w składzie p. Jolanta Malanowska, p. Barbara Celińska-Jakubowicz, p. Sylwia Łagan wyłoniła zwycięzców:

          - w kategorii klas I (obecnie kl. II):

          1. Miejsce – Roksana Malek (IIB)

          2. Miejsce – Zuzanna Piechowska (IIA)

          3. Miejsce – Norbert Trepczyk (IIB)

          Wyróżnienia: Karol Elwart (IIA), Wiktor Plichta (IIB)

          - w kategorii klas II (obecnie kl. III):

          1. Miejsce – Dawid Niedziółka (IIIB)

          2. Miejsce – Dominika Kielińska (IIIC)

          3. Miejsce – Nadia Flisykowska (IIIB)

          Wyróżnienia: Agata Lehmann (IIIA), Sebastian Krauza (IIIB), Sandra Piepiórka (IIIB), Mikołaj Cirotzki (IIIC).

          Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu.

          Regulamin Konkursu Mój zeszyt lektur.doc


          Bibliotekarki wraz z Wychowawcami.

           

          MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            Dnia 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bibliotecznej polegającej na przebraniu się w ulubioną postać lub wykonaniu rysunku ulubionej postaci z bajki.
          Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości. Wasze przebrania oraz wykonane przez Was rysunki są niesamowite.
          Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a gdy wrócimy do szkoły, zapraszamy uczniów do biblioteki po słodki poczęstunek.

           

          Przesłane do nas zdjęcia i ich autorów prezentujemy poniżej.

           

          Autorzy:

          Karol Arendt "P"

          Wiktoria Arendt Oa

          Cezary Hinc kl. 1a

          Zorian Rejnowski kl. 1a

          Piotr Chmielewski kl. 1b

          Stanisław Kitowski kl. 1b

          Dominika Dułak kl. 1b

          Damian Niedziółka kl. 1d

          Nadia Mikosińska kl. 1d

          Krzysztof Wójtowicz kl. 2b

          Natalia Jaskulska kl. 2b

          Norbert Trepczyk kl. 2b

          Wojciech Masik kl. 2b

          Maja Winczewska kl. 2b

          Filip Wadecki 3a

          Zbigniew Wójtowicz kl. 3a

          Dawid Niedziółka kl. 3b

          Aleksander Gąska kl. 4a

          Natalia Polańska kl. 4a

          Sandra Ropela kl. 4a

          Amelia Wilczewska kl. 4b

          Piotr Masik kl. 4b

          Eliza Chmielewska kl. 4c

          Dominika Kitowska kl. 5c

          Eliza Went kl. 6b

          Igor Trepczyk kl. 6b

          Wiktoria Formella kl. 7a

          Katarzyna Litka kl. 7b

          Nikola Gosz kl. 7c

           

          Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników Biblioteki Szkolnej

           

               W dniu 5 listopada 2020 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kiełpinie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Głównym celem uroczystości było zapoznanie dzieci z biblioteką szkolną oraz z jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych, zachęcenie uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

               Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, dowiedziały się m.in.: jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Następnie pierwszoklasiści odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po zaliczeniu wszystkich prób złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

               Na zakończenie bibliotekarki życzyły wszystkim wspaniałych przygód w świecie książek i rozdały Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej; „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura - poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki; Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

          Powyższe Wyprawki przekazały do biblioteki panie: Paulina Lewańczyk oraz Magdalena Piwka. Nauczycielki otrzymały je w ramach projektu "Mała książka – wielki człowiek” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.    

           

           

           

           

          WYSTAWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

                    W związku z Dniem Wszystkich Świętych w Bibliotece Szkolnej zorganizowana została wystawa dostycząca dawnego patrona Gimnazjum - ks. Antoniego Arasmusa oraz obecnego patrona Szkoły Postawowej - Partyzantów Gryfa Pomorskiego.

                 Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najciekawsze okazały się dla uczniów materiały - maszynopisy z 1982 roku: "Na szlaku walk i męczeństwa mieszkańców miasta i gminy Kartuzy" oraz "Tajna organizacja wojskow Gryf Pomorski na ziemi kartuskiej w latach 1940-1945".

           

           

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.