• JESTEŚMY GOTOWI! TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI ;)

• POZNAJCIE NASZEGO OHBOTA 2.1

• Nasz robot przyjechał do nas w częściach. To dzięki pracy pani Bożeny Mielewczyk nabrał ostatecznego wyglądu i co najważniejsze nauczył sie mówić;)

Na lekcjach fizyki, a także zajęciach rozwijających pani Bożena przybliżała uczniom tajniki programowania naszego robota, który został pozyskany w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Dziś nasz Ohbot 2.1 potrafi naprawdę wiele. Dlatego wykorzystujemy go do przekazywania informacji rodzicom, ogłaszania wyników konkursu, w tym roku złożył też przepiękne życzenia naszym nauczycielom z okazji ich święta. Potrafi też recytować wiersze napisane przez uczniów, a nawet pożartować;) Robot doczekal się w końcu nadania imienia przez burmstrza gminy Kartuzy, pana Mieczysława Grzegorza Goołuńskiego- poznajcię więc KARTUZJANKĘ ;)

Marzena Cirocka

• ZAKWALIFIKOWALIŚMY SIE DO TURNIEJU LIGII ROBOTÓW!!!

• Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. To projekt, na skalę światową, wspierający talenty.

Projekt daje możliwość połączenia najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii oraz technologii, aby przez aktywne zaangażowanie uczniów, odkrywać ich talenty i pasje.

Jako 1 z 20 szkół w całym województwie zakwalifikowaliśmy się do konkursu! Zadaniem uczestników będzie stworzenie drużyny (uczniowie wraz z nauczycielem-mentorem), która przygotuje się do turnieju robotycznego. Szkoła otrzyma sprzęt, tj. zestaw klocków do tworzenia robotów oraz matę edukacyjną do kodowania wraz z zadaniami konkursowymi i modelami. Opiekunowie otrzymają dostęp do kursów, tutoriali, a także innych materiałów, które będą inspiracją do przeprowadzenia ciekawych zajęć.

Zadania w ramach Ligi Robotów zostały podzielone na trzy główne kategorie:

Przejazd Robota - robot skonstruowany przez drużynę ma za zadanie wykonać różnego rodzaju misje znajdujące się na specjalnie przygotowanej arenie;

Projekt Badawczy - projekt polega na opracowaniu przez drużynę rozwiązania problemu przedstawionego w regulaminie gry na dany sezon;

Projekt Robota - polega na zaprezentowaniu przez drużynę procesu powstawania ich robota.

Projekt zakończy się ogólnopolskim finałem

Trzymamy kciuki za naszą drużyne pod dowództwem pani Bożeny Mielewczyk!

• MOBILNE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI ODWIEDZIŁY NASZĄ SZKOŁĘ ;)

Zaprosiliśmy do naszej szkoły specjalistów pracujących w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Kilka grup miało szansę uczestniczyć w przygotowanych przez nich zajęciach z użyciem innowacyjnego sprzętu technologicznego. Pokazywano uczniom możliwości jakie dają gogle VR na płaszczyźnie edukacyjnej. Grupa druga zgłębiała tajniki programowania zestawów z mikrokontrolerami i poznawaa ich szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Takie lekcje to czysta przyjemność!

Dziękujemy naszym uczniom za cudowny film zrealizowany oraz zmontowany przez nich w całości, oczywiście przy użyciu otrzymanego w ramach programu LP sprzętu cyfrowego ;)

Marzena Cirocka