Menu

AKTUALNOŚCI Regulamin Koła Mediacji Rówieśniczych Galeria

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego Mediacji w naszej szkole ;)

link

Uczniowie klas VIII naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023 w ramach innowacji pedagogicznej realizują projekt edukacyjno–profilaktyczny z zakresu mediacji rówieśniczych. Tym samym w Szkole Podstawowej w Kiełpinie powstało Koło Mediatorów Rówieśniczych.

 
Celem projektu jest wdrożenie w naszej szkole programu mediacji rówieśniczych, jako narzędzia w wychowawczej i dydaktycznej misji szkoły, uczenia prawidłowych zachowań i rozwiązywania konfliktów bez udziału dorosłych, pozwalającego na rozwój umiejętności pracy w grupie, uwrażliwienie na dobro wspólne, przeciwdziałanie dyskryminacji, nietolerancji, przemocy, konfliktom i agresji.
 
Przez 2 miesiące odbywało się szkolenie grupy naszych mediatorów, w trakcie którego uczniowie zapoznali się z konstruktywnymi metodami rozwiązywania konfliktów, etapami procesu spotkań mediacyjnych, a także nabyli umiejętności spisywania ugód oraz prowadzenia dokumentacji mediacyjnej.
 
W ubiegłym tygodniu zakończył się Pierwszy Tydzień Mediacji w naszej szkole. W tym czasie odbył się apel, na którym mediatorzy przedstawili całej społeczności uczniowskiej CZYM JEST MEDIACJA i jakie korzyści niesie dla osób, które z niej skorzystają. W następnych dniach przeprowadzono ankiety wśród uczniów, które potwierdziły, że uczniowie cieszą się z nowej inicjatywy w naszej szkole licząc na to, że będzie to pomoc w rozwiązywaniu ich szkolnych konfliktów rówieśniczych. Na godzinach wychowawczych przeprowadzono lekcję na temat sposobów zarządzania konfliktem.
 
Przeprowadzono też 3 konkursy,pierwszy z nich na projekt LOGO Koła Mediatorów, kolejny- techniczno-plastyczny promujący mediacje w szkole i ostatni -konkurs na stworzenie "Wiersza o Mediacji". Laureatami konkursów zostali
 
Michalina Kryszewska-Logo Koła Mediatorów
 
Estera Biesek- konkurs techniczno-plastyczny
 
Wiktoria Sławska- Wiersz o Mediacji.
 
Wszystkim laureatom gratulujemy, a zdjęcia prac zostaną umieszczone w zakładce MEDIACJE RÓWIEŚNICZE
 
Oto lista Mediatorów Rówieśniczych SP w Kiełpinie w roku szkolnym 2022/2023
 
1. Małgorzata Wilczyńska
 
2. Karol Kukszyński
 
3. Agata Bieszka
 
4.  Damian Fierka
 
5. Jakub Czapp
 
6. Antonina Suchomska
 

 

DYŻURY MEDIATORÓW

PONIEDZIAŁEK: Jakub Czapp
Damian Fierka
WTOREK: Karol Kukszyński
Damian Fierka
ŚRODA: Agata Bieszka
Małgorzata Wilczyńska
CZWARTEK: Antonina Suchomska
Jakub Czapp
PIĄTEK: Małgorzata Wilczyńska
Agata Bieszka

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
    ul. Szkolna 29
    83-307 Kiełpino
    pomorskie
  • 58-694-21-44
    58-694-21-82

Galeria zdjęć