Menu

 • ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE GMINNYM

 • KARTKA URODZINOWA DLA KARTUZ

 • POCHÓD PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI 100-LAT MIASTA KARTUZY PT. „WIWAT KARTUZY”

  Dzieci z przedszkola Szkoły Podstawowej w Kiełpinie w kolorowym pochodzie przemaszerowały wkoło szkoły. Wszystko z okazji tego, że dokładnie 100 lat temu – 29 marca Kartuzom nadano prawa miejskie. Pogoda spisała się na medal. Przebrane dzieci z plakatami z wzorem kaszubskim, z opaskami na głowie i chorągiewkami z flagą Kaszub w dłoni, wyruszyły barwnym pochodem wraz ze swoimi wychowawcami obwieścić całej szkole tak radosną informację.

  Joanna Gierszewska

  Marzena Formela

 • II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM INTERDYSCYPLINARNYM KONKURSIE ,,COPERNICUS 2023''

  Uczennice naszej szkoły Eliza Went i Zuzanna Pek wzięły udział w XI Międzyszkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie ,,COPERNICUS 2023", który odbył się w Szkole Podstawowej numer 2 w Kartuzach. Został on objęty honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. O tytuł ,,Copernicus 2023" ubiegało się trzynaścioro uczniów z siedmiu szkół gminy Kartuzy. Musieli oni zmierzyć się z testem oraz odpowiedzieć na pytania z różnych dziedzin nauki, np. matematyki, fizyki, geografii, historii i języka polskiego. Miło nam poinformować, że tytuł I Wicemistrza zdobyła Eliza Went. 

  Gratulujemy sukcesu Elizie i opiekunowi Pani Hannie Wickiej. 

 • ,,,,KARTUZY OCZAMI ÓSMOKLASISTÓW''- WARSZTATY

  Uczniowie klas ósmych w ramach zajęć z wychowawcą wzięli udział w warsztatach pt. ,,Kartuzy oczami ósmoklasistów". Z okazji 100-lecia nadania Kartuzom praw miejskich postanowiliśmy zgłębić swoje informacje dotyczące tego miasta. Pracując w grupach przedstawiliśmy najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć w tym regionie Kaszub. Ponadto nawiązaliśmy do wydarzeń związanych z nadaniem miastu praw miejskich oraz stworzyliśmy wiersze promujące Kartuzy.

 • WARSZTATY Z KOMPETENCJI MATEMATYCZNYCH- KLOCKI NUMICON

  Dnia 24.03.2023 grupę „0b” odwiedziła mama Ani – Pani Ewelina wraz z klockami Numicon. Dzieci dzięki tym warsztatom rozwinęły kompetencje matematyczne. Podstawą klocków jest stworzenie w umyśle dziecka obrazu liczby i wartości jaką niesie, poprzez urzeczywistnienie przez konkretny przedmiot - klocek. Klocki posiadają pewny rozmiar, kolor i ilość dziurek co pozwala na unaocznienie abstrakcyjnych liczb. Pierwszy krokiem dzieci z grupy 0b było określanie wielkości, wyróżnianie mniejszych i większych elementów, by przejść do bardziej skomplikowanych procesów myślowych - działań dodawania, odejmowania. Dzięki klockom Numicon dzieci mogły wykorzystać również zmysł dotyku i wzroku, angażując je w rozwój myślenia matematycznego.

  Joanna Gierszewska

 • WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO KARTUZ Z OKAZJI STULECIA NADANIA PRAW MIEJSKICH

  Dnia 22 marca 2023 r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kartuz, która zorganizowana została z okazji stulecia nadania praw miejskich. Przygoda rozpoczęła się od obejrzenia filmu pt. „Szczęście Mikołajka” w kinie znajdującym się w Kartuskim Centrum Kultury. Drugim etapem był spacer ulicą Klasztorną do Kolegiaty pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uczniowie poznali krótką historię miasta Kartuz i klasztoru, mogli zobaczyć też znajdujące się tam erem, refektarz i średniowieczną oryginalną studnię. Następnie pierwszaki udały się Aleją Filozofów w Gaju Świętopełka biegnącą wzdłuż brzegu Jeziora Klasztornego Małego do Wyspy Łabędziej. Wielkie wrażenie u dzieci wywarły piękne widoki, pływające kaczki, przejście drewnianym mostem do altanki. Na zakończenie wycieczki przy sprzyjającej marcowej pogodzie uczniowie świetnie relaksowali się na placu zabaw mieszczącym się na wyspie.

  Opiekunowie: Ewa Smętoch, Anna Kasprzycka, Marzena Rybakowska, Jolanta Wrońska, Magdalena Pszczolińska

 • 100 RYTMÓW Z OKAZJI 100-LECIA KARTUZ- WARSZTATY RYTMICZNO-BĘBNIARSKIE

  Dnia 22.03.2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty rytmiczno-bębniarskie oraz pokaz instrumentów etnicznych, dla grup 0 oraz chóru MONODIA. Uczestnicy mieli okazję poznać instrumenty pochodzące z różnych stron świata oraz usłyszeć  ich brzmienia. Każde z dzieci otrzymało swój bęben djembe, dzięki czemu nasi uczniowie mogli poznawać technikę gry na tym instrumencie, bawić się rytmem i czerpać mnóstwo pozytywnej energii ze wspólnego muzykowania. Zajęcia poprowadził Pan Bogdan Kulik – muzyk, pedagog z Centrum Umiejętności ze Szczecina. Bardzo dziękujemy za ogrom dźwięków, moc radości i z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

  Elżbieta Kupiecka

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

  Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – był dniem bardzo kolorowym i wesołym w naszym przedszkolu. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły nam wesołe zabawy, tańce oraz śpiewy. Dzieci poznały także tradycje i zwyczaje związane z pożegnaniem zimy. Wykonały Marzannę, z którą wybrały się na spacer, aby podziękować Pani Zimie i poszukać pierwszych oznak wiosny. Pani Wiosna słysząc radosne nawoływania dzieci, odwiedziła nas tego dnia, rozdając słodkości. Nasze przedszkolaki przywitały ją z ogromną radością.

                                                                                                                                                            Izabela Romanowska

                                                                                                                                                           Elżbieta Kupiecka   

   

 • KOLEJNY SUKCES ,,WESOŁYCH LUDKÓW'' WYRÓŻNIENIE NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

  17 marca br. Zespół „Wesołe Ludki” wywalczył wyróżnienie w  XXI Finale Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej pt.:„Kaszëbsczé Spiéwë” Luzino 2023r, w którym wzięło udział aż 130 uczestników! Honorowy Patronat objęli: Pomorski Kurator Oświaty M. Bielang, Marszałek Województwa Pomorskiego M.Struk i Przewodniczący Kaszubskiego Koła Parlamentarnego Senator Kazimierz Kleina. Przewodnicząca jury, znana piosenkarka, kompozytorka i dyrygentka p. Weronika Korthals podsumowując występy zaznaczyła wysoki poziom, dużą ilość uczestników oraz reprezentację miejscowości z całego województwa pomorskiego. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i opiekunom zespołu!

 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  21 marca odbył się już od wielu lat tradycyjnie Dzień Języków Obcych. Jest to wyjątkowo radosna i wielobarwna uroczystość. Wszystkie klasy 4-8 wspaniale zaprezentowały wylosowany kraj przygotowując przepiękne, kolorowe  ,stoiska " , na których znajdowały się przysmaki, ulotki, karty historii, charakterystyczne przedmioty oraz wiele innych różności. Klasy brały m.in. udział w konkursie Kahoot dotyczącym stolic Unii Europejskiej, układanie puzzli przedstawiających znane światowe zabytki, bieg z naleśnikiem oraz karaoke. Wszystkiemu przyświecała świetna zabawa i radosna atmosfera, co można zaobserwować na zdjęciach. Dziękujemy naszym uczniom, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie.

  Nauczyciele Języków obcych :

 • WIOSNA W BAJKACH NAJSŁYNNIEJSZYCH BAJKOPISARZY

  W klasach I-III szukanie wiosny zaczęło się już w poniedziałek 20 marca. Pod kierunkiem pani Anny Kasprzyckiej i Jolanty Wrońskiej z uczniami został przeprowadzony wywiad, którego celem było zapoznanie się z aktualną wiedzą dzieci na temat zwiastunów wiosny. Tego dnia również uczniowie z poszczególnych klas brali udział w losowaniu książek, których tematyka i bohaterowie wyznaczały kierunek zajęć następnego dnia w klasach.  We wtorek od samego rana czekały na dzieci liczne atrakcje. Jako pierwszy wystąpił szkolny teatrzyk z klasy IIId pod kierunkiem pani Pauliny Płotka z przedstawieniem „Witaj Wiosno!”, następnie w klasach uczniowie w strojach adekwatnych do organizowanego przedsięwzięcia, poznawali przygody bohaterów lektur, malowali plakaty oraz robili maski zwierząt. Na zakończenie odbyła się prezentacja wykonanych prac oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów.

  Anna Kasprzycka

 • NIEZWYKŁE ODWIEDZINY KAPELI KASZUBSKIEJ ,,A MATIZER NOGA"

  Dnia 17.03.2023r. z okazji 100-lecia nadania praw miejskim Kartuzom przedszkolaków odwiedziła kapela kaszubska ,,A Matizer Noga”. Dzieci miały przyjemność uczestniczyć w niezwykłym koncercie muzyki naszego regionu. Występ był dużą dawką pozytywnej i skocznej muzyki, budzącej zaciekawienie wszystkich naszych przedszkolaków. Dzieci oprócz wyjątkowego koncertu wysłuchały informacji na temat tradycyjnych strojów kaszubskich czy instrumentów, na których grali muzycy. Publiczność reagowała niezwykle spontanicznie biorąc czynny udział we wspólnych tańcach i zabawie.

  Dziękujemy gościom za przybycie i wspaniałą atmosferę.

   

  Katarzyna Izdebska

 • WARSZTATY PLASTYCZNE, PT. „POZNAJ WZORY KASZUBSKIE” Z OKAZJI 100-LAT KARTUZ

  Dnia 15.03.2023 r. dzieci z grup F, 0b, 0c i 0d wzięły udział w warsztatach plastycznych, pt. „Poznaj wzory kaszubskie”, które przeprowadziła Pani Bożena Kupper, twórczyni kaszubskiej sztuki ludowej. Najważniejszym celem wydarzenia było promowanie i umożliwienie przedszkolakom poznania kultury oraz języka regionu, w którym żyją. Podczas spotkania dzieci miały okazję usłyszeć o tradycjach wielkanocnych na Kaszubach, m.in. jak dawniej „dyngowano” gałązkami jałowca. Przedszkolaki obejrzały różne rodzaje jaj: przepiórczych i strusich, a także usłyszały kilka ciekawostek o ptakach. Natomiast z gęsich wydmuszek pomalowały pisanki ze wzorem kaszubskim. Dzieci z grupy 0d malowały wzory kaszubskie na koszulkach. Dzięki udziałowi w warsztatach przedszkolaki dowiedziały się jakie są barwy Kaszub oraz, że haft kaszubski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli związanych z Kaszubami oraz ich stolicą – Kartuzami.

  Dziękujemy Pani Bożenie za życzliwość, poświęcony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą
  i twórczością.

  Milena Langa

 • CHÓR ,,MONODIA'' III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI W GDAŃSKU

  11 i 12 marca 2023 r. odbył się po raz trzeci Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki „Z piosenką przez dekadę – Lata 90” organizowany przez Pałac Młodzieży w Gdańsku. Patronem honorowym festiwalu był Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk.

  W konkursie wzięły udział uczennice z chóru MONODIA: Agata Bieszka, Zofia Butowska, Dominika Dargacz, Maria Formella, Maja Groth, Antonina Suchomska, Wiktoria Sławska, Nikola Szymichowska, Małgorzata Wilczyńska.

  Pierwszego dnia festiwalu odbyły się przesłuchania konkursowe, na których dziewczyny wykonały piosenkę „Joszko Broda” z repertuaru Anny Marii Jopek oraz warsztaty wokalne dla uczestników. Podczas zajęć finaliści konkursu mogli poszerzać techniki wokalne, zgłębiać wiedzę na temat poruszania się na estradzie, a także przygotowali piosenkę zespołu Perfect – „Chcemy być sobą”, którą wspólnie wykonali podczas gali wręczenia nagród.

  Gratulujemy uczestnikom oraz opiekunom: Pani Elżbiecie Kupieckiej i Panu Szymonowi Lewandowskiemu!

   

  Filmy i zdjęcia z festiwalu znajdują się w w zakładce Zespoły szkolne/MONODIA

   

 • SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

  Dnia 15 marca 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Somoninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literowania w Języku Angielskim ,,Spelling Bee". Uczennice naszej szkoły wyśmienicie się zaprezentowały i zajęły czołowe miejsca.

  II miejsce - Agata Zawadzka

  III miejsce - Patrycja Kujalova

  Gratulujemy sukcesu uczennicom i opiekunowi Pani Celinie Słupeckiej-Treder.  

 • TEST WIEDZY O KARTUZACH Z OKAZJI 100-LECIA NADANIA KARTUZOM PRAW MIEJSKICH

  Dnia 15 marca 2023 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 2 w Kartuzach odbył się pierwszy etap Testu wiedzy o Kartuzach z okazji 100-lecia nadania Kartuzom praw miejskich. Przedsięwzięcie realizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach wraz z Urzędem Miejskim. Do konkursowych zmagań przystąpiło czterdziestu uczniów szkół podstawowych i średnich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Chejmanowska, Maja Grunwald, Tamara Hildebrand, Zuzanna Pek i Laura Sikora. Jury po sprawdzeniu testu składającego się z zadań zamkniętych, otwartych i dłuższej argumentacyjnej wypowiedzi ogłosiło, że do kolejnego etapu przeszło tylko sześć osób z każdej kategorii. Miło nam poinformować, że  wśród nich znalazły się trzy uczennice naszej szkoły: Zuzanna Pek, Katarzyna Chejmanowska i Tamara Hildebrand. Finał konkursowych zmagań odbędzie się 29 marca 2023 roku. 

  Gratulujemy uczennicom i opiekunowi Pani Grażynie Magulskiej-Plichta.  

 • DZIEŃ Z LICZBĄ PI

  Dnia 14 marca 2023 roku w naszej szkole realizowaliśmy ,,Dzień z liczbą Pi" w ramach Międzynarodowego Dnia Matematyki. Chcieliśmy uhonorować KRÓLOWĄ NAUK, jaką jest MATEMATYKA. Chętni uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje o liczbie Pi, w których przekazali nam wiele ciekawostek. Ponadto stworzyli hasła reklamowe promujące matematykę. O Ludolfinie powstało wiele wierszy sławiących również jej potęgę.

  ,,ŻADNA NAUKA NIE WZMACNIA TAK WIARY W POTĘGĘ UMYSŁU LUDZKIEGO, JAK MATEMATYKA"

   

 • WYJŚCIE KLAS DRUGICH DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KIEŁPINIE Z OKAZJI STULECIA NADANIA PRAW MIEJSKICH KARTUZOM

  13 i 15 marca Bibliotekę Publiczną w Kiełpinie odwiedzili uczniowie klas drugich z wychowawcami. Tematem warsztatów była historia Kartuz i świętowany w tym roku jubileusz 100-lecia nadania praw miejskich. Dzieci wysłuchały kilku ,, Legend ziemi kartuskiej” R. A. Reglińskiego, związanych z Kartuzami. Dowiedziały się jak powstała ziemia kartuska, co stało się z księżniczką na Zamkowej Górze oraz gdzie ukryły się kartuskie skarby.
  Następnie dzieci poznały herb Kartuz, jego symbolikę, przypomniały swoją wycieczkę do Kartuz, do Muzeum Kaszubskiego, kartuskiej Kolegiaty i Parku Świętopełka.
  Poznały zasoby biblioteczne dotyczące wiadomości o Kartuzach i ich historii, stronę internetową kartuskiej biblioteki oraz zasady poszukiwania informacji o Kartuzach w katalogu on-line.
  |Dodatkowo zaprojektowały kartkę z życzeniami urodzinowymi dla Kartuz.

  Elwira Formela
  Joanna Konkol
  Renata Kosznik
  Jolanta Fularczyk

 • OGŁOSZENIE

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE POETYCKIM pt. ,,WIERSZ O KARTUZACH”

  • UCZESTNICY: CHĘTNI UCZNIOWIE KLAS IV-VIII  SP KIEŁPINO
  • TERMIN: 20 MARZEC 2023r.
  • ZADANIE: NAPISANIE WIERSZA O KARTUZACH Z OKAZJI 100-LECIA NADANIA KARTUZOM PRAW MIEJSKICH (2-3 zwrotki po cztery wersy).

  POLONIŚCI

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć