Menu

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU ,,CISI BOHATEROWIE II WOJNY ŚWIATOWEJ- KS. ANTONI ARASMUS I MAKSYMILIAN STROM"

  W okresie od 12 października do 16 listopada 2019 roku trwał projekt „Cisi bohaterowie II wojny światowej –  ks. Antoni Arasmus i Maksymilian Strom” , realizowany dzięki dotacji Gminy Kartuzy.

  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 7  i 8. W okresie 1 listopada uczniowie złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobach ks. Arasmusa i Marty Strom.

  Uczniów zaciekawiła też projekcja filmu „Żadnego prawa nie złaamałem” o Maksymilianie Stromie.

  Podsumowaniem projektu były konkursy: plastyczny dla klasy 3 Szkoły Podstawowej i test „ Życie ks. Antoniego Arasmusa.

  Wyniki konkursu „Kapliczka Maksymiliana Stroma”:

  1 miejsce – Nadia Szymańska

  2 miejsce – Bernadeta Trepczyk

  3 miejsce – Aleksandra Skibowska

  3 miejsce – Nadia Trepczyk

  Wyniki konkursu „Życie ks. Antoniego Arasmusa”:

  1 miejsce – Agata Kropidłowska

  2 miejsce – Amelia Sikora

  2 miejsce – Igor Szymański

  2 miejsce – Kaja Biankowska

  3 miejsce – Roksana Szczesna

  3 miejsce – Julia Koszałka

  4 miejsce – Tomasz Żołądź

   

 • ZABAWY ANDRZEJKOWE

  28 listopada 2019 w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. Dla Klas I-III uczniowie starszych klas przygotowali mnóstwo ciekawych i wesołych zabaw, podczas których dzieci miały szanse zaprezentować swoje kreacje w konkursie Top Model,wziąć udział w zabawach zwinnościowych, a także potańczyć przy muzyce.

  Klasy IV-VI spotkały się po zajęciach lekcyjnych na dyskotece andrzejkowej, również przygotowanej przez samorząd szkolny oraz uczniów klas VII i VIII. Poza zabawą przy muzyce, przygotowano dla uczniów zabawy z nagrodami oraz ciekawe konkursy.Z kolei uczniowie najstarszych klas w duchu lat 80-tych bawili się przy muzyce z DJem. Na zakończenie czekał na wszystkich wspólny posiłek.Ogromne podziękowania kierujemy dla organizatorów całego przedsięwzięcia przy wsparciu opiekunów samorządu. Dziękujemy samorządowi szkolnemu Maciejowi Patoce, Julii Plichcie oraz Igorowi Szymańskiemu, a także osobom przygotowującym zabawy dla młodszych klas: Antosi Wierzbie, Jagodzie Pakur, Łukaszowi Mojeścik, Wiktorii Burzlaff, Oliwii Gruchała- Węsierskiej oraz Zosii Czekańskiej i Tymoteuszowi Grunwald.

  Mamy nadzieję, że za rok będziemy się bawić równie dobrze!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZABAWA ANDRZEJKOWA

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  Dnia 28 listopada 2019 roku dzieci z grup przedszkolnych D, E, F i G uczestniczyły w „Zabawie Andrzejkowej”. Był to mile spędzony czas na poznawaniu naszej ludowej tradycji związanej z wigilią świętego Andrzeja. Dzień ten urozmaiciły nie tylko liczne wróżby w postaci zabawy, ale wspólne zdjęcia i tańce w bajecznych strojach. Całość spotkania umilała wesoła muzyka, kolorowe dekoracje i słodki poczęstunek. Wszystko to wprowadziło nas w magiczny i tajemniczy nastrój, a przy tym było dobrą okazją do rozbudzania w dzieciach ich naturalnej spontaniczności i ciekawości. Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i uśmiechu, a to przecież najważniejsze.

  Magdalena Gawkowska

 • PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI ,,POMORZE DZIECIOM"

 • III POWIATOWY TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH- III MIEJSCE

  26 listopada2019 roku w Zespole Szkół  Ponadpodstawowych w Somoninie odbył się III Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 8 w składzie:  Amelia Sikora, Patrycja Dobosz, Aleksandra Sonntag, Igor Szymański, Łukasz Mojeścik, Nikodem Szreder, opiekunem była pani Joanna Kurowska.   Tezy debat obejmowały tematykę więzi międzypokoleniowych i brzmiały :
   „Starość jest samotna, uboga i bezradna” oraz „Globalizacja niszczy tradycje rodzinne i środowiskowe”, w zależności od wylosowanej strony zadaniem uczniów było poparcie tezy lub jej zaprzeczenie. Nasza reprezentacja zdobyła III miejsce, a Igor Szymański został najlepszym mówcą.

   Gratulujemy

 • FOTOGRAF W SZKOLE

  PLAN WYKONYWANIA  ZDJĘĆ:

  28.11.2019r. (czwartek)

  • klasy IV-VIII
  • klasa IIIB

  29.11.2019r. (piątek)

  • oddziały przedszkolne
  • oddziały zerowe
  • klasy I-III
 • GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  22 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, nad którymi patronat objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

  Miał on na celu umożliwienie uczniom publicznej prezentacji swoich umiejętności artystycznych w trudnym repertuarze pieśni patriotycznej i piosenek o tematyce patriotycznej.

  Komisja artystyczna przyznała nagrody czterem laureatom:

  Oliwia Węsierska – Szkoła Podstawowa w Kolonii

  Dominika Sajek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach

  Zespół wokalny VOX CORDIS – Szkoła Podstawowa nr 5w Kartuzach

  Duet Filip Markowski i Jakub Bliźniewski – ZKiW w Dzierżążnie

  Wyróżnienie otrzymał zespół „School life” i  zespół wokalny „Monodia”.

  Nagrody w imieniu Burmistrza wręczyła Wiceburmistrz Sylwia Biankowska wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kiełpinie Jolantą Kosznik oraz przewodniczącą Rady Rodziców.

  Koordynatorami konkursów byli nauczyciele: Szymon Lewandowski i Magdalena Pestka.

  Wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom dziękujemy za udział.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

 • II PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,TEDDY BEAR DAY"

  W piątek 22.11.2019r. w dzień Pluszowego Misia odbyło się podsumowanie

  II Przedszkolnego Konkursu Plastycznego ,, Teddy Bear Day- Mój Przyjaciel Miś”.

  Celem konkursu było:

  - doskonalenie poczucia estetyki,

  - rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej oraz kreatywności,

  - wzbogacenie warsztatu plastycznego o różnorodne formy i techniki plastyczne,

  - wzmacnianie wiary we własne możliwości.

  Na konkurs wpłynęło 33 prac plastycznych z grup przedszkolnych D, E, F,G

  Podczas oceny prac, brano pod uwagę: zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu i regulaminem, oryginalność, estetykę, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość i trud włożony w wykonanie pracy. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i pracochłonne, wykonane  różnymi technikami w związku z czym komisja miała bardzo trudny wybór. Ostatecznie zostały przyznane następujące miejsca i wyróżnienia:

  I miejsce: Karol Arendt, Martyna Partyka, Kornel Kryszewski, Daria Klasa

  II miejsce: Oliwia Musielak, Paweł Wilczyński, Antonina Arent, Wiktoria Arendt

  III miejsce: Daniel Mejna, Natalia Wolska, Zuzanna Paczoske, Milena Borys

  Wyróznienia: Zofia Podlasiak,  Helena Podlasiak, Anna Puzdrowska, Krystyna Cigenhagen, Jeremiasz Rychert, Wiktoria Kerlin, Adam Tomicki, Julia Wolska, Antoni Bobkowski, Kajetan Skierka

  Laureaci  otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i słodki upominek. Na zakończenie,  odbyły się zabawy z Misiem oraz taniec z repertuaru piosenek dziecięcych.

  Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie.

   

  Organizatorzy: Magdalena Pettke, Barbara Moskal

   

 • DZIEŃ MISIA

  Dzień misia w oddziałach przedszkolnych A,B, C zaplanowany został tak, aby umożliwić dzieciom zdobycie jak najwięcej doświadczeń w emocjonalnym i społecznym obszarze ich rozwoju. To dobra okazja do okazywania sobie wzajemnej życzliwości i wszystkich pozytywnych emocji. Tego dnia przedszkolaki bawiły się przy rytmach misiowej muzyki, malowały porter swojej przytulanki, wykonały zakodowany obraz misia, jednak najważniejsze w tym dniu były zabawy integrujące grupę. Wszyscy świetnie się bawili i zrozumieli, że współpraca to klucz o sukcesu. 

   Magdalena Piwka

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Dnia 22.11. 2019 roku grupy przedszkolne D, E, F i G obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły z domu swojego przyjaciela- misia, który towarzyszył im przez cały dzień w przedszkolu. Niektóre z nich były bardzo małe, które nosimy na szczęście w kieszeni, inne  wielkie, które trudno było nam objąć. Wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Świeżaki i inne misie.
  Uroczystość zaczęliśmy od rozmowy na temat roli pluszowych misiów w życiu dzieci. Przedszkolaki stwierdziły, iż misie  są nie tylko ,,zwykła przytulanką’’. Ta zabawka towarzyszy im zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. Dzieci wysłuchały również wiersza Czesława Janczarskiego pt. ,,Naprawiamy misia", dzięki któremu, teraz już wszystkie wiedzą, że należy szanować wszystkie zabawki. Następnie odbyła się zabawa ,, Tańczymy z misiami” przy muzyce. Dzieci losowały losy z kapelusza i zgodnie z nimi tańczyły np. tańczymy i trzymamy misia za ręce/ na brzuchu/ na ramieniu itp.

  Na zakończenie uroczystości dzieci wyciszyły się słuchając opowiadania ruchowego ,, Leśnie misie i miód”. Dzieci również otrzymały misiowe medale i mogły skosztować prawdziwego miodu, ćwicząc przy tym narządy artykulacyjne.

  To był bardzo ciekawy dzień ! Mamy nadzieję, że to wydarzenie zostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas.

  Barbara Moskal, Magdalena Pettke

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  Dnia 20.11.2019r. uczniowie naszej Szkoły brali udział w Obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka . Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasy 0-VIII na zajęciach ze swoimi wychowawcami i nauczycielami przedmiotu wykonywali różne działania mające na celu poszerzeniu wiedzy dzieci na temat Praw Dziecka.

  Odbył się również tego dnia apel , na którym uczniowie mieli okazję obejrzeć filmiki stworzone przez UNICEF oraz odpowiadali na pytania w Quizie pt. „ Dowiedz się więcej o prawach dziecka ”. Następnie każdy oddział wziął udział w marszu, przy piosence pt.  ,, Wszystkie dzieci nasze są”. Tego dnia uczniowie ubrani byli na niebiesko i w rękach mieli niebieskie baloniki.

 • MULTIMEDIALNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

  Dnia 20.11.2019 wręczone zostały nagrody konkursu Multimedialnego z języka niemieckiego i angielskiego oraz w konkursie Mój Lapbook- ciekawostki o Londynie.

  Nagrody otrzymali:

  Katarzyna Chejmanowska klasa V d

  Agata Węsierska klasa VI c

  Oliwier Wilczewski klasa VII A

  Roksana Szczesna klasa VII a

  Amelia Sikora VIII a

  Igor Szymański VIII a

  Nikola Gosz klasa  VI c

  Albert Siebert klasa VI c

  Eliza Went klasa V b 

  Gratulujemy.

  Sylwia Łagan , Marzena Cirocka, Łukasz Formela, Ewa Magulska Plichta , Celina Słupecka -Treder

 • WYWIADÓWKA

  WYWIADÓWKA

  20.11.2019 r.

  • Godz. 17.30 - oddziały „0”, oddziały przedszkolne oraz klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej
  • Godz. 18.30 - klasy I -III Szkoły Podstawowej 

  Obecność rodziców na wywiadówkach jest obowiązkowa!

 • KONKURS OGÓLNOPOLSKI „MEDITEST”

  15 listopada 2019 roku uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Kiełpinie brali udział w konkursie „Meditest” organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Na wyniki konkursu czekamy do stycznia.

 • WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W GDAŃSKU

  14 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt reprezentować szkołę podczas konkursu wojewódzkiego w Zespole Szkół Architektury w Gdańsku. Przygotowani pod czujnym okiem pana Szymona Lewandowskiego, pana Grzegorza Laskowskiego i pani Anny Dawidowskiej wystąpili z montażem słowno- muzycznym o charakterze patriotycznym. Odnieśli duży sukces, ponieważ zajęli drugie miejsce w tej kategorii. Rywalizacja była bardzo duża, ale nasi nieustraszeni i bardzo zdolni młodzi artyści wywarli na jury bardzo pozytywne wrażenie. Repertuar obejmował wiersz K.K. Baczyńskiego „ Lincz”, „ Mury”

  J. Kaczmarskiego i piosenkę „ Wolność” Chłopców z Placu Broni. Gratulujemy ogromnego sukcesu!

 • SZKOLNY KONKURS PATRIOTYCZNY

  Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna. Poetycko o patriotyzmie” przeznaczony  dla klas 0-III. Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie: Barbara Sajek, Barbara Celińska-Jakubowicz, Magdalena Piwka, Anna Knut-Żołnowska  i Paulina Lewańczyk.  Celem konkursu była prezentacja wierszy o naszej ojczyźnie z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz uświadomienie uczniom, co to znaczy być prawdziwym patriotą i dumnym Polakiem. Młodzi ,,artyści” z pełną świadomością i skupieniem deklamowali wiersze czołowych poetów polskich. Komisja konkursowa w składzie: p.Anna Knut-Żołnowska, p. Magdalena Godzińska i p.Paulina Płotka wyłoniła spośród uczestników zwycięzców:

  • Grupy zerowe i kl. I

  I miejsce: Eliza Sikora

  II miejsce: Jan Tomicki

  III miejsce: Jan Wróbel

  Wyróżnienie: Anna Grzenkowicz

  • Klasy II-III

  I miejsce: Eliza Chmielewska

  II miejsce: Antonina Tomicka

  III miejsce: Amelia Wilczewska

  Wyróżnienie: Martyna Węsiora, Oliwia Szczesna

  Podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały zakupione dzięki wsparciu Rady Rodziców.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.

   

 • ,,JEM ZDROWO I KOLOROWO"- PRZEDSZKOLAKI NA SCENIE

  W czwartek 14 listopada 2019 roku w ramach projektu ,, Jem zdrowo i kolorowo”, dzieci z oddziałów przedszkolnych D, E, F i G wzięły udział w wydarzeniu ,, Przedszkolaki na scenie”. Na ten dzień wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami przygotowały kolorowe stroje i przebrane za różne warzywa i owoce przyszły w doskonałych humorach do przedszkola. Pojawiły się: jabłka, truskawki, cytryny, brokuły, szczypiorek, marchewki, cebula, pietruszka, koperek i wiele, wiele innych. Widok był naprawdę niesamowity!

  Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki ,, Owoce i warzywa”, po której dzieci wypowiadały się o warzywach i owocach, które pojawiły się w piosence. Mówiły także o zdrowym jedzeniu, które można przygotować z warzyw i owoców.

  Następnie przedszkolaki miały nie lada wyzwanie. Za zadanie miały wystąpić na scenie przedstawiając wybraną piosenkę lub wiersz. Każda z grup przedstawiła co innego:

  - grupa D- inscenizacja do piosenki ,, Alfabet warzywno- owocowy”,

  - grupa E-inscenizacja do piosenki ,, Warzywa”,

  - grupa F- inscenizacja wiersza ,, Na straganie” Jana Brzechwy,

  - grupa G- inscenizacja do piosenki ,, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

  Wszystkie występy były wspaniałe i dostarczyły dużo wrażeń  zebranym.

  Minione wydarzenie to był  nie tylko dobry pomysł na zachęcenie dzieci do dobrej zabawy, ale także do wyrabiania nawyków zdrowego odżywiania. Na zakończenie spotkania dzieci rozeszły się do klas, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci zdrowego warzywa- marchewki, którą dzieci schrupały ze smakiem.

  Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje dla swoich pociech! Wielkie brawa za pomysłowość i zaangażowanie!

  Barbara Moskal

 • MAŁY GRACZ- NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

  Gry dydaktyczne to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z rówieśnikami, a także w domu z całą rodziną. Można określić je jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Gry dają wiele korzyści ich użytkownikom. Każdy może poznać swoje słabe i mocne strony, uczą koncentracji, samodzielnego podejmowania decyzji, a także przewidywania ich następstw.  Jednak jedną z ważniejszych cech jest przede wszystkim kształcenie umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami. Tego dnia kształciliśmy wiele kompetencji u dzieci w oddziałach zerowych. Każdy z przedszkolaków biorący udział w wydarzeniu jest ,,wygranym", a zajęcia z grami to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. 

  Magdalena Piwka

 • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

  W ramach realizacji projektu pt. „Cisi bohaterowie II wojny światowej – ks. Antoni Arasmus
  i Maksymilian Strom” zapraszam do udziału w konkursach  uczniów klas:

  • 1 –3 –plastycznego  – „Kapliczka Maksymiliana Stroma”
  • 4 – 5 –wykonanie albumu „ Pamięć o ks. Antonim Arasmusie i Maksymilianie Stromie w Kiełpinie”
  • 6 – 8 – wykonanie prezentacji multimedialnej – „ks. Antoni Arasmus i Maksymilian Strom .
   II wojna światowa, sprawa duchowieństwa i Żydów.”
  • Wykonanie mapy topograficznej okolicy Miejsca Pamięci Narodowej, z uwzględnieniem wydarzeń z życia  ks. Arasmusa i Maksymiliana Stroma.

  PRACE KONKURSOWE DOSTARCZAMY DO 18.11.2019r. 

   Joanna Kurowska

 • XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY ,,BÓBR"

  W środę (dla uczniów klas VII-VIII) oraz w czwartek (dla uczniów klas IV-VI) w naszej szkole odbędzie się konkurs Bóbr. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w konkursie proszone są o założenie konta zgodnie z regulaminem (można skorzystać z konta założonego w ubiegłym roku).

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć