Menu

 • KONKURS ,,TRZYMAJ FORMĘ"

  Dnia 10.03.2020r. dziesięciu uczniów klas 8 SP wzięło udział w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę. Konkurs jest dodatkową inicjatywą w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego  ,, Trzymaj Formę".  Konkurs jest trzy etapowy, do tej pory braliśmy udział w I etapie szkolnym, w którym każdy z uczniów biorących udział, miał za zadanie odpowiedzieć na pytania w teście online. 
  Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
   

  Sylwia Łagan

 • ,,KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH"

  Już czwarty raz organizowaliśmy konkurs z języka niemieckiego pt. ,,Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych." Tym razem konkurs skierowany był do uczniów klas 7-8 SP i odbył się dnia 09.03.2020r.  Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych dotyczących Szwajcarii, Niemiec, Liechtensteinu oraz Austrii. 
  Wyniki konkursowych zmagań: 
  1 miejsce Agata Jarzębińska klasa 8 
  2 miejsce Roksana Szczesna klasa 7 oraz Mikołaj Kruszyński klasa 7
  3 miejsce Oliwia Gogolińska klasa 7 


  Dyplomy oraz nagrody rozdane zostaną już niedługo.

  Sylwia Łagan oraz Łukasz Formela 

 • KONKURS ,,KRAJE ANGLOJĘZYCZNE"

  Nauczyciele języków obcych zorganizowali po raz drugi w naszej szkole konkurs, którego celem było samodzielne poszerzanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Był to konkurs plastyczno- techniczny, który trwał do 28.02.2020r. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas I-III SP. Wpłynęło do nas bardzo dużo, pięknych prac. W związku z tym, że technika prac była dowolna dzieci zaskoczyły nas różnorodnością prac. 
  My już znamy laureatów, natomiast dzieci poznają ich jak tylko wrócimy do szkoły. 
   

  Wszystkim dzieciom GRATULUJEMY

 • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO- TYTUŁ FINALISTY

  23 października 2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny stopień Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas IV – VIII. Do etapu szkolnego przystąpiło 15 uczniów z klas VI – VIII.

  Zestaw zadań konkursowych składał się z zadań zamkniętych i otwartych sprawdzających umiejętność czytania, reagowania językowego, znajomości słownictwa i gramatyki, a także ze znajomości realiów krajów niemieckojęzycznych.

  Po sprawdzeniu prac szkolna komisja konkursowa wyłoniła uczennicę Olivię Kloskowską, która zakwalifikowała się do II stopnia konkurs.

  5 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbyły się eliminacje rejonowe. Nasza uczennica otrzymała 81% punktów możliwych do uzyskania, tym samym przechodząc do ostatniego etapu konkursu.

  Eliminacje III stopnia odbyły się 17 lutego w Szkole Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich w których udział wzięło 83 uczniów z całego województwa.

  Uczennica naszej szkoły Olivia Kloskowska z wysokim wynikiem 72% uzyskała tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

  Gratulujemy Olivii zdobycia tak wysokiego miejsca oraz życzymy dalszych sukcesów!

  Viel Erfolg!

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „LIGA MATEMATYCZNA” W SŁUPSKU - PÓŁFINAŁ

  Liga Matematyczna to ogólnopolski konkurs matematyczny organizowany przez Akademię Pomorską w Słupsku. Konkurs jest trzyetapowy. W kategorii klas 5 i 6 udział wzięło 730 uczniów z całej Polski. Nikola Gosz i Arkadiusz Treder z klasy szóstej reprezentowali Szkołę Podstawową w Kiełpinie w półfinale 28 lutego 2020 roku w Słupsku. Zadnia były zróżnicowane i wymagały sporego wysiłku intelektualnego. Na wyniki z tego etapu czekamy dwa tygodnie.

  Bożena Mielewczyk

 • KONKURS RECYTATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ ETAP SZKOLNY I-III

  Dnia 25 lutego 2020r. w  Szkole Podstawowej w Kiełpinie  odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej - etap szkolny  – klasy I-III Głównym celem  była popularyzacja polskiej literatury pięknej i kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej. Wszyscy uczestnicy przygotowali  wiersze wybranych i lubianych przez siebie poetów. Po długiej naradzie jury wyłoniło spośród 21 uczestników zwycięzcówKomisja konkursowa  w składzie: p. Anna Knut-Żołnowska, p.Anna Kasprzycka, p. Renata Kosznik, p. Barbara Celińska-Jakubowicz, wyłoniła następujące osoby:

  I miejsce: Antonina Tomicka z kl. IIIA

  II miejsce: Jan Tomicki z kl. I B

  III miejsce : Eliza Chmielewska – KL.III C

  Wyróżnienie: Kacper Niklas- kl. IB,

  Wyróżnienie: Amelia Stolc – kl. IIA

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy długopisy oraz słodkości.

  Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować klasy I - III  naszej szkoły w gminnych eliminacjach, które odbędą się w Kartuzach.

  Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!   

 • ,,ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"- WYSTAWA

  Szkolna Biblioteka w Kiełpinie zaprasza do obejrzenia wystawy upamiętniającej ,,Żołnierzy Wyklętych".

 • WALENTYNKOWY DZIEŃ INTEGRACJI W PRZEDSZKOLU

  14 lutego 2020 roku  był dniem pełnym pozytywnych wrażeń dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych. Walentynki upłynęły pod hasłem integracji i wielu atrakcji. Dzieci wraz z wychowawcami ubrały się w odzież koloru czerwonego, niektórzy dodatkowo przygotowali specjalne stroje na tę okazję. Młodsze dzieci wzięły udział w różnych zabawach i tańcach integracyjnych związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, tańczyły z balonami i rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Z kolei 6 latki spędziły dzień wykorzystując każdą chwile na ulubione zabawy. Spośród wielu atrakcji dzieci radowały się zabawami z chustą animacyjną, kodowaniem na dywanie, wyjściem na plac zabaw oraz zabawami tanecznymi z rekwizytami. Dodatkowo w starszych grupach zorganizowano konkurs na „Kreatywną Kartkę Walentynkową”, z każdej grupy z pomocą jury wytypowano troje zwycięzców oraz wyróżnienia.

  Przedszkolaki tego dnia rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni. Dzieci dowiedziały się co to miłość, szacunek do osób które lubimy, są dla nas bliskie i ważne.

  Walentynkowe zabawy zakończono słodkim lizakiem w kształcie serduszka.

   

  Magdalena Piwka

  Katarzyna Izdebska

   

 • REALIZACJA PROJEKTU ,,JEM ZDROWO I KOLOROWO"

  ,, Jeśli chcesz się żywić zdrowo

  jadaj zawsze kolorowo!

  Jedz owoce i jarzyny to najlepsze witaminy”

   

  Czwartek – 13.02.2020r. – był  szczególnie ,,pysznym” dniem w grupach przedszkolnych D, E, F i G, ponieważ dzieci w ramach realizacji projektu,, Jem zdrowo i kolorowo”przygotowywały pyszną i zdrową sałatkę owocową.

  Na początku zajęć  dzieci prezentowały przyniesione przez siebie owoce oraz słuchały opowiadania H. Moczydłowskiej-  ,,Krzyś Łakomczuch", dzięki, któremu dowiedziały się, że niezdrowe jedzenie szkodzi zdrowiu, zaś owoce i warzywa spożywane codziennie, dostarczają  niezbędnych organizmowi witamin i przyczyniają się do jego prawidłowego funkcjonowania.


  Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki, zwrócenie uwagi na higienę pracy oraz bezpieczeństwo przy posługiwaniu się plastikowym nożem. Dzieci kroiły wcześniej przygotowane owoce w kostkę i wkładały do dużej miski. Nauczyciele podkreślali wkład pracy każdego dziecka w powstanie sałatki oraz zachęcali do wykonania podobnej z rodzicami w domu.

  Kiedy już wszystko było gotowe przystąpiliśmy do mieszania i degustacji. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała wszystkim przedszkolakom!!

  Zajęcie dostarczyło dzieciom wiele wrażeń. Umiejętność robienia sałatek przyda się im zwłaszcza zimą, kiedy to tak ważne jest spożywanie witamin.

   

  Barbara Moskal

 • ZABAWY NA ŚNIEGU

  Zgodnie z założeniami podstawy programowej nauczyciele wychowania przedszkolnego  organizują dzieciom zajęcia wspierające całościowy rozwój dziecka. Tworzą warunki pozwalające dzieciom na samodzielną eksplorację otaczającej dziecko przyrody w poczuciu bezpieczeństwa oraz stymulują rozwój ich wrażliwości i umożliwiają poznanie wartości i norm odnoszących się do środowiska przyrodniczego.

  Zima w tym roku nas nie rozpieszcza, jednak gdy tylko spadł śnieg udało się nam wykorzystać ten magiczny moment do zabaw na śniegu. Przedszkolaki z ogromną radością lepiły bałwana, rzucały się śnieżkami i bawiły się w berka na śniegu. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych opadów śniegu.

  Magdalena  Piwka

 • BAJKOWY TYDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  W piątek 07.02.2020 r. w świetlicy szkolnej  zorganizowany został QUIZ – co wiem o znanych bajkach? Uczniowie cały tydzień uczestniczyli  w zajęciach poświęconych baśniom, bajkom i bajeczkom. Podczas tego tygodnia dzieci poznały bajki z dzieciństwa swoich rodziców: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Miś Uszatek” , „Koziołek Matołek” i wiele innych. W bajkowym tygodniu nie mogło  zabraknąć baśni  i bajek czytanych przez nauczycieli oraz uczniów, a podczas zajęć plastycznych powstało dużo bajecznych prac. Wiedzą zdobytą podczas zajęć uczniowie mogli się wykazać biorąc udział w quizie, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie obyło się również bez nagród, najlepsi zostali nagrodzeni i wyróżnieni.Tym miłym akcentem zakończyliśmy bajkową przygodę,co nie znaczy, że rozstajemy się z czytaniem.

  Nauczyciele świetlicy:

  Paulina Płotka, Monika Wojtala

 • BAL KARNAWAŁOWY Z MERIDĄ WALECZNĄ

  Pani Magdalena Piwka wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Meridę- bajeczne animacje, w którym należało opisać moc dzieci z grupy przedszkolnej czy szkoły.

  „Merida waleczna jest jak nasze dzieciaki ze szkoły.

  Dadzą sobie radę ze wszystkim- znają sposoby na wszystkie góry i doły.

  Potrzebujemy jej  u nas, by w te moc móc uwierzyć

  i swoją obecnością z nami się sprzymierzyć.

  Śpiewamy piosenki, uczymy się dobrze

  i tańczymy z radością dzieląc się dobrem.

  Dobro powraca- takie nasze motto,

  zapraszamy do nas, a na pewno się o tym przekonasz”.

  Treścią tej rymowanki zwyciężyliśmy, a nagrodą była fantastyczna zabawa prowadzona przez organizatora konkursu. Bal karnawałowy przyniósł dzieciom ogrom pozytywnych wrażeń. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy brały udział w zadaniach tanecznych, rywalizacjach oraz wspólnych zabawach z wychowawcami grup. Największą radość uczestnikom sprawiły rywalizacje między chłopcami, a dziewczętami, były to konkursy taneczne do wybranych utworów oraz przeciąganie liny, w których to dziewczęta zdominowały kolegów z zerówek. Dziękujemy za wspaniałą zabawę Pani Meridzie- bajeczne animacje.

  Magdalena Piwka

   

   

 • PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA"

  W poniedziałek 10.02.2020r. w przedszkolu rozstrzygnięto konkurs plastyczny w ramach realizowanego projektu ,,W krainie bajek i baśni.” Temat konkursu: ,,Moja ulubiona postać  bajkowa”. Które dziecko  nie kocha bajek? Opowieści, bajki i baśnie to nie tylko źródło radości, ale i nauki. Dzieci uwielbiają opowiadania o niezwykłych bohaterach mających wiele ciekawych przygód. Postaci z bajek budzą sympatię, bo te najważniejsze mają dobre charaktery i zawsze wygrywają ze złem. Każdy przedszkolak chce być takim bohaterem!

  Jury Konkursu „Moja ulubiona postać bajkowa” przyznało nagrody za najlepsze prace plastyczne. Wybór był bardzo trudny, co jest rezultatem Waszej kreatywności, wyobraźni i ciężkiej pracy.

  W konkursie zakwalifikowano według regulaminu 19  prac plastycznych. Spośród różnorodnych prac, udało się wybrać te, które zostały nagrodzone.

  Dzieci w wieku 3-4 lat . W tej kategorii nagrodzono następujące osoby:

  I miejsce: Franciszek Arendt,

  II miejsce: Marta Partyka,

  III miejsce:  Jeremiasz Rychert

  Wyróżnienia: Karol Arendt, Anna Puzdrowska, Natalia Wolska.

  Dzieci w wieku 4-5 . W tej kategorii wiekowej nagrodzono następujące osoby:

  I miejsce: Zuzanna Paczoske, Daria Klasa.

  II miejsce:  Tomasz Stromski, Milena Borys.

  III miejsce: Wiktoria Kerlin, Wiktoria Arendt.

  Wyróżnienia: Kornel Kryszewski, Antoni Bobkowski, Julia Wolska.

  Pozostałe osoby biorące udział w konkursie:  Zofia Bobkowska, Zuzanna Bobkowska, Krystyna Cigenhagen, Antonina Arent,

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

                                                                                                                               

                                                                                                                             Magdalena Pettke

  Nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego ufundowało trzech sponsorów:

  1) ,,MB TOOLS”  Michał Brylowski

  2) ,,Multi-Chem” PHU Tomasz Piepiórka

  3) SANITECH. Technika Grzewcza i Sanitarna

  Dziękujemy za ufundowane nagrody.

 • WYWIADÓWKA

  WYWIADÓWKA

  13.02.2020 r.

  • Godz. 17.00 - klasy I -III Szkoły Podstawowej
  • Godz. 18.00 - klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej

  Obecność rodziców na wywiadówkach jest obowiązkowa!

 • Zaproszenie

 • BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  05 lutego 2020 r przedszkolaki, przebrane w stroje karnawałowe, udały się na Wyspę Tańczących Bamboszy. Wszystkich uczestników przywitał król Bambosz zostawiając list ukryty w butelce. Dzieci zwiedzały wyspę w rytmach Lambady i Makareny. Na dzieci czekało również wiele zabaw, które były ukryte w listach pod palmami. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z wyzwaniami, a przy tym wspaniale się bawiły. Tańcom nie było końca. Na koniec wszyscy wrócili samolotem do przedszkola, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka. 

  Karolina Wolska

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  W piątek 31.01.2020r. obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka, w grupach przedszkolnych i zerowych. Wnuki zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny pt. ,,Z dziadkami zawsze jest wesoło”. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły:  ,,Kiedy babcia była mała’’, ,,Pachnący gość”, ,,Tańczy bałwan”, ,,Kochany Panie Mikołaju hu, hu, ha,” ,,Pada śnieg…”, "Cza cza cza dla babci i dziadka" czy "Polka dla babci i dziadka". Dziadkowie mogli również zobaczyć wzbudzający wiele uśmiechów na twarzach taniec "Babuszki". Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.   A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

  Część artystyczną przygotowały nauczycielki:  Magdalena Pettke, Barbara Sajek, Karolina Wolska, Magdalena Gawkowska,  Katarzyna Izdebska, Paulina Mackojć, Magdalena Piwka, Barbara Moskal. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas !!! 

                                                                                                                           Magdalena Pettke, Barbara Sajek

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W LOKALNYCH MEDIACH:

  https://kartuzy.info/artykul/kielpino-z-dziadkami/922773

   

 • MIĘDZYNARODOWA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ 2019 - 2021

  MIĘDZYNARODOWA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ 2019 - 2021

  Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie otrzymała dofinansowanie z projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na realizację projektupt. "Poznaję - działam - przekazuję: europejskie doświadczenia źródłem inspiracji dla Kaszubów". Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 40380,00 EURO, co stanowi równowartość kwoty  172741,60 PLN.Projekt trwa od 01 września 2019 r. do 30 czerwca 2021 r.

  W projekcie bierze udział 15 nauczycieli, którzy zostali wybrani podczas procesu rekrutacyjnego. Nauczyciele wezmą udział w szkoleniach językowych oraz metodycznych na Malcie, w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

  10 nauczycieli będzie uczestniczyło w dwutygodniowym kursie języka angielskiego (Fluency and English Language Development) organizowanym przez The Executive Training Intistute na Malcie. Celem kursu jestpogłębienie znajomości i poprawa biegłości posługiwania się językiem angielskim.

  W tygodniowym kursie metodycznym, (Empowerment in ICT Skills -MakingUse of Technology Tools) również na Malcie weźmie udział 2 nauczycieli. Głównym celem udziału w tej mobilności jest nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności efektywnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych, będących środkiem służącym do osiągnięcia lepszych rezultatów w nauce przez  uczniów o  specjalnych potrzebach edukacyjnych, w procesie nauczania.

  Kolejny kurs odbędzie się w Berlinie „IntensivDeutschkursund CLIL fur Lehrer” i weźmie w nim udział nauczyciel języka niemieckiego. Kurs  pozwala poprawić swoje umiejętności językowe nie tylko w piśmie, ale i w mowie. Ma on na celu wprowadzenie przez nauczycieli metody CLIL , aby pokazać w jaki sposób mogą ją wykorzystać w praktyce.

  Ostatni z kursów „Support for Children with Special EducationalNeeds” odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Wezmą w nim udział nauczycielki nauczania przedszkolnego z językiem angielskim. Podczas dziesięciodniowego kursu uczestnicy mobilności będą mieli okazję zapoznać się z technikami radzenia sobie z uczniami, którzy mają trudności w uczeniu się. Uczniowie z dysleksją bądź z ADHD potrzebują zróżnicowanego podejścia i motywowania dostosowanego do ich charakterystycznych zdolności uczenia się i funkcjonowania w społeczności szkolnej. Szkolenie ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności, aby mogli oni sprostać nowym potrzebom, a przede wszystkim wprowadzić swoje doświadczenia i umiejętności do codziennej pracy. W ramach kursu uczestnicy odwiedzą trzy lokalne szkoły w Wielkiej Brytanii (Plymouth), w których to będą mieli okazję zaobserwować jakimi metodami nauczyciele pracują z uczniami, a także poznać w jaki sposób szkoła wspiera nie tylko uczniów,ale także rodziców pod kątem specjalnych wymagań edukacyjnych uczniów.

  Szkoła Podstawowa w Kiełpinie podjęła się realizacji projektu, ponieważ jest on odpowiedzią na potrzeby placówki.

  Głównymi celami projektu są:

  1. Podniesienie stopnia wiedzy i umiejętności kadry pedagogicznej w celu wdrożenia zintensyfikowanej indywidualizacji pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

  2. Nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności efektywnego wykorzystania technologii informacyjno - komunikacyjnych, będących środkiem służącym do lepszego uczenia się uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

  3. Podniesienie poziomu jakości w zakresie integracji i stosowania innowacyjnych rozwiązań do pracy z uczniami o specjalnych wymaganiach edukacyjnych w szczególności w klasach integracyjnych poprzez poznanie i wdrażanie nowych narzędzi i metod dydaktycznych przez uczestników kursów metodycznych w celu osiągnięcia wysokiej jakości nauczania na poziomie europejskim oraz wypracowanie i wdrożenie dodatkowych rozwiązań w tym zakresie.

  4. Wdrożenie dobrych praktyk w szczególności dotyczących integracji, zaobserwowanych podczas wizyt w  trzech lokalnych szkołach oraz wytyczenie celów zawodowych. To doświadczenie przyczyni się również do zwiększonej zdolności reagowania na potrzeby wynikające z trudnej sytuacji części wychowanków.

  5. Pogłębienie przez uczestników projektu stopnia znajomości nauki języka.Pragniemy, aby w podnoszenie jakości pracy placówki zaangażowały się osoby ze wszystkich etapów edukacji  oraz z jak największej ilości specjalizacji, aby wpływ na placówkę był jak najszerszy, a uzyskane doświadczenia wykorzystywane na wszystkich przedmiotach.

  6. Korzystając z doświadczeń i informacji nabytych podczas trwania kursów i szkoleń pragniemy poszerzać naszą współpracę międzynarodową, co w przyszłości zaowocuje nawiązaniem współpracy z placówką zagraniczną i podjęciem działań w zakresie realizacji mobilności K2 oraz urozmaici zajęcia językowe, a także pozwoli korzystać innym nauczycielom z ogólnodostępnych materiałów, nie tylko w języku polskim. Lepsza znajomość języka wpłynie na zwiększenie motywacji i satysfakcji w codziennej pracy nauczycieli, a także zwiększenie możliwości rozwoju zawodu i kariery zawodowej.

   

   

 • FERIE ZIMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIEŁPINIE

  W dniach 13.01.2020 r. – 15.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się atrakcyjne i różnorodne zajęcia dla uczniów naszej Szkoły w ramach ferii zimowych. Pierwszego dnia ferii dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, tanecznych, kulinarnych oraz komputerowych z zastosowaniem samodzielnie skonstruowanych robotów.
  Drugiego dnia zmagały się w konkurencjach sportowych, rozwijały umiejętność logicznego myślenia podczas gier planszowych i zabaw z ozobotami oraz uczestniczyły w zajęciach plastyczno –technicznych. Trzeciego dnia pojechały do Kościerzyny do kina Remus, aby obejrzeć film pt.: „Urwis”. Przez cały czas uczniowie świetnie się bawili, miło spędzali czas w gronie kolegów, prowadzili zdrową rywalizację sportową, rozwijali swoje zdolności i zainteresowania. Pomimo braku śniegu ferie w szkole były bardzo udane!

 • II PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,BEZPIECZNE FERIE"

  Dnia 10 stycznia 2020 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Przedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Bezpieczne Ferie”. Celem konkursu było:

  - rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci;

  - doskonalenie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych;

  - prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej;

  - uwrażliwienie na bezpieczeństwo podczas zabaw zimą.

  W konkursie wzięło udział 19 dzieci z oddziałów zerowych oraz grup przedszkolnych D, E, F i G. Przy ocenie brano pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne oraz zgodność z tematem.

  Jury w składzie: Magdalena Gawkowska, Katarzyna Izdebska, Magdalena Pettke i Karolina Wolska wyłoniło następujących laureatów:

   

  W kategorii dzieci 3-4 letnich:

  1 miejsce – Krystyna Cigenhagen, gr. F

  2 miejsce – Daniel Mejna, gr. G

  3 miejsce – Natalia Wolska, gr. F

   

  W kategorii dzieci 5-letnich:

  1 miejsce – Wiktoria Kerlin, gr. E

  2 miejsce – Julia Wolska, gr. D

  3 miejsce – Daria Klasa, gr. D

   

  W kategorii dzieci 6-letnich:

  1 miejsce – Daniel Arendt, 0a

  2 miejsce – Julia Paczoska, 0 c

  3 miejsce – Sebastian Mejna, 0b

   

  Ponadto wyróżnienia otrzymali wszyscy pozostali uczestnicy konkursu:

  Damian Niedziółka, 0a; Katarzyna Gorlikowska, 0b; Karol Arendt, gr. G; Mieszko Jeliński, gr. G; Oliwia Musielak, gr. G; Zofia Podlasiak, gr. G Helena Podlasiak, gr. G; Milena Borys, gr. D; Zuzanna Paczoska, gr. E; Wiktoria Arendt, gr. D.

   

  Prace wszystkich dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami, dyplomami oraz upominkami.

   

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów!

   

  Organizatorzy: Magdalena Gawkowska, Katarzyna Izdebska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć