Menu

 • OGÓLNOPOLSKA AKCJA ,,REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

  9 listopada 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Kiełpinie wzięła udział w realizacji ogólnopolskiej akcji patriotycznej pt.  „Rekord dla Niepodległej”. Organizatorami działań było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.  Dokładnie o godzinie  11.11  w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn narodowy.  Słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego” rozbrzmiewały w hali. Wszyscy zebrani: dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi prezentowali się doskonale. Łącznie zaśpiewało 809 osób.  Swoją przynależność do kraju podkreślili nie tylko uroczystym śpiewem, ale również strojem galowym, na którym umieszczono kotyliony.

   

 • FOTOGRAF W SZKOLE

  FOTOGRAF W SZKOLE

  Przypominamy, że w dniach 22-23.11.2018r. odwiedzi nas fotograf. Z ofertą propozycji zdjęć można zapoznać się w szkole.

  Harmonogram wykonywania zdjęć:

  Godzina lekcyjna CZWARTEK  22.11.2018r.
  1. 1c, 2a
  2. 2b, 2c, 3a SP
  3. 0a, 0b
  4. 0c, 7a
  5. 5c, 5a, 3b SP
  6. 7b, 5b, 6b
  7. 6c, 6a
    PIĄTEK 23.11.2018r.
  1. 8a, 8b
  2. 1b, 1a, 3cSP
  3. PRZEDSZKOLE
  4. PRZEDSZKOLE
  5. 4a, 4b, 4c, 4d
  6. 3a GIM. 3b GIM.
  7. 8c, 3c GIM.

   

 • AKADEMIA PIŁKI RĘCZNEJ ARTURA SIÓDMIAKA ZAPRASZA NA TRENINGI

  Zajęcia odbywają się w następujące dni:
  Środa
  15:15- 16:05 klasy 0-3
  16:05- 17:00 Klasy 4-8
  Piątek
  15:15- 16:05 klasy 0-3
  16:05- 17:00 Klasy 4-8

  Koszt zajęć 30 zł/miesiąc.
  Więcej informacji –tel. 503 891 438

 • II POWIATOWY TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

  II POWIATOWY TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

  16 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły:  Lidia Młodawska, Małgorzata Formella, Renata Kujalova, Anna Hinc, Michał Fierka, Nikodem Ladach  wzięli aktywny  udział  w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  Somoninie.  Zadaniem debaty oksfordzkiej jest dyskusja nad tezą. Debatuje strona Propozycji, mająca za zadanie przekonać publiczność do słuszności zaproponowanej tezy oraz strona Opozycji, której celem jest podważenie
  i obalenie tezy. W tym roku tezy skupiały się wokół tematu patriotyzmu i brzmiały następująco:

  1.Współczesny patriotyzm jest obowiązkowy dla każdego obywatela danego kraju.

  2. Młodzi ludzie coraz mniej rozumieją pojęcie patriotyzmu.

  3.Udział w wyborach powinien być w Polsce obowiązkowy.

  4.Nie ma dziś pamięci historycznej bez nowoczesnych mediów.

  Warto podkreślić, że w  turnieju uczestniczyło 7 drużyn ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, a nasi przedstawiciele zajęli III miejsce. 

  Gratulujemy uczniom sukcesu.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II POWIATOWY TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH.

 • IX PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM- WYRÓŻNIENIE

  IX PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM- WYRÓŻNIENIE

  Dnia 15.11.2018r uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz uczeń klasy siódmej SP wzięli udział w IX Przeglądzie  Małych Form Teatralnych w języku niemieckim organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach. Przegląd został zorganizowany przy współpracy z Konsulatem Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego oraz CIE Kartuzy. Głównym celem było zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę w teatr.

  Nasi uczniowie w składzie: Julia Czapp, Laura Cirocka, Marta Czapp, Amadeusz Hirsz, Klaudiusz Kalkowski, Igor Grzymkowski,  Jakub Konkol, Jakub Brzeski, Dorian Mokrzanowski , Michał Fierka oraz Igor Szymański wystawiając przedstawienie pt. „DubistmeinZiel” zdobyli wyróżnienie.

  Dziękujemy za wspólną pracę, zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę.   
   

  Sylwia Łagan I Łukasz Formela.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM.

 • STRAŻ GRANICZNA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  STRAŻ GRANICZNA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Dnia 15.11.2018r. odwiedził nas młodszy chorąży Straży Granicznej. Poznaliśmy zasady zachowania na lotnisku oraz jak ważne jest pilnowanie swojego bagażu. Podczas ciekawej pogadanki na własnej skórze doświadczyliśmy jak ciężki jest strój pirotechnika, poznaliśmy ,,Ogryzka" (robota) oraz dowiedzieliśmy się jak zachowywać się podczas zagrożenia. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i na pewno w przyszłości skorzystamy z zaproszenia na lotnisko, by pogłębić swoją wiedzę.

  Karolina Wolska

   

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii STRAŻ GRANICZNA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH.

 • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO W SZYFRACH FEYNMANKI

  KOLEJNE ZWYCIĘSTWO W SZYFRACH FEYNMANKI

  13 listopada 2018 roku Kinga Lewańczyk z klasy 8a została wyróżniona za poprawne rozwiązanie szyfru związanego z rozszczepieniem światła. W tym roku ranga konkursu organizowanego przez Politechnikę Gdańską wzrosła z Wojewódzkiego do Ogólnopolskiego. Tym bardziej gratulujemy naszej uczennicy. Zachęcamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do brania udziału w konkursie. Wszelkie informacje na stronie feynmanki.pl. Ewentualne pytania można kierować do nauczycieli matematyki.

  Gratulujemy!!!

  Bożena Mielewczyk

   

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  W ramach działań związanych z bezpieczeństwem  13 listopada br. dzieci Szkoły Podstawowej w Kiełpinie uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszem policji.

  Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły i przedszkola oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.

  Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony dzieci, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gościa element odblaskowy oraz zobaczyło radiowóz. Dzieci podziękowały prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wyniosły z niej wiele cennych informacji.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 • SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

  SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia  09.11.2018 roku  w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia  Niepodległości. Szkolna społeczność  uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej wolności. Był to czas podsumowań realizowanych od roku zadań związanych z tak piękną rocznicą.  Przez ten okres braliśmy aktywny udział w wielu projektach szkolnych i ogólnopolskich wspierających patriotyczne postawy wśród młodych ludzi. Warto podkreślić, że w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym   pt. ,,Orzeł Biały- nasza duma" organizowanym pod patronatem senatora RP pana Sławomira Rybickiego uczeń klasy VIIIB Mateusz Pettke otrzymał wyróżnienie.

                  W tym uroczystym dla nas dniu w klasach odbyły się zajęcia w trakcie, których uczniowie przygotowywali zróżnicowane zadania projektowe. Tematyka obejmowała 100 lat niepodległości. Najmłodsi zapisywali tekst hymnu, wyklejali symbole narodowe  oraz  tworzyli życzenia dla Polski z okazji 100 urodzin.                  

  W starszych klasach powstały działania dla Polski- plakaty prezentujące sylwetki ważnych Polaków. Mogliśmy podziwiać dokonania zasłużonych dla kraju ludzi. Pojawiły się między innymi postacie: Lecha Wałęsy, Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Bartoszewskiego i Jana Pawła II  Rozmawiano także o momentach przełomowych dla naszej Ojczyzny, zwrócono szczególną uwagę na utworzenie Polski po II wojnie światowej, powstanie Solidarności, postanowienia Okrągłego Stołu. Podjęto również zagadnienia z zakresu Konstytucji 1997 roku. Nie zabrakło  nawiązań do czasów obecnych.  Uczniowie z chęcią prezentowali współczesne kobiety- matki-Polki. Za realizację tych zadań odpowiedzialna była nauczycielka historii pani Ewa Konkol.   

  W dalszej części tego  dnia odbył się apel w trakcie, którego  w montażu słowno-muzycznym zaprezentowano w sposób liryczny historię naszej Ojczyzny w aspekcie odzyskania niepodległości. Występujący opowiedzieli o czasach zaborów, nawiązali do strajku dzieci we Wrześni oraz  odzyskaniu wolności. Pojawił się także marszałek Józef Piłsudski, który oddał hołd Polsce. W końcowej części  wystąpienia  młodzi artyści odnieśli się do wydarzeń przełomowych z okresu  100 lat wolności i zwrócili szczególną  uwagę na to, czym jest obecnie patriotyzm. Wiktor Klonowski  uczeń klasy III B oddziałów gimnazjalnych wykonał przed szkolną społecznością napisany przez siebie utwór pt. ,,Moja Ojczyzna”. Zdecydowanie przykuł uwagę zebranych, gdyż  w formie rapu opowiedział o wartościach, które są ważne dla młodego Polaka. W swoim występie podjął temat szacunku do przodków, historii oraz miłość do Boga i Ojczyzny.   Na scenie mogliśmy podziwiać uczniów klas siódmych. O miłości do Polski i trudzie odzyskania wolności opowiadali: Nikodem Szreder, Amelia Tkaczuk, Julia Plichta, Paulina Łagowska, Maciej Patoka, Łukasz Mojeścik, Aleksandra Sonntag, Igor Gruchała-Węsierski, Wiktoria Okrój, Monika Sobótka, Nikola Górna, Tomasz Zwara, Igor Szymański, Zofia Jońska, Mateusz Litwic i Oskar Wiczling. 

  Podczas występu wysłuchaliśmy muzyki Fryderyka Chopina oraz pieśni patriotycznych z repertuaru szkolnego chóru ,,Monodia” pod kierownictwem pana Szymona Lewandowskiego. Nuciliśmy ,,Szare Szeregi” i ,,Legiony”. Wszyscy również z zapartym tchem obejrzeliśmy artystyczne wykonanie taneczne zespołów: ,,Iskry” i ,,Trop Dance”, które tańcem opowiedziały tragiczne momenty z historii naszego kraju. W drugiej części ich pokazu podkreślono, że dla każdego Polaka powinny liczyć się takie wartości jak: ,,Bóg, Honor i Ojczyzna”. Tancerzy wyśmienicie przygotowała pani  Anna Kasprzycka.  Za apel odpowiedzialna była nauczycielka języka polskiego pani Grażyna Magulska-Plichta, zaś dekoracje wykonały panie Jolanta Malanowska i Katarzyna Kosznik. 

                  Tego dnia spotkaliśmy się po raz kolejny, by wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.  Dokładnie o godzinie  11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy.  Słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego” rozbrzmiewały na hali, wszyscy zebrani począwszy od przedszkolaków po gimnazjalistów prezentowali się doskonale.  Swoją przynależność do kraju podkreślili nie tylko śpiewem, ale również strojem galowym, na którym umieszczono kotyliony.

  Zespół muzyczny ,,Scholl Life” pod kierownictwem pana Grzegorza Laskowskiego  niezwykłym wykonaniem współczesnych utworów patriotycznych zakończył w naszej szkole obchody  „Dnia dla Niepodległej”. Ich ,,Wolność” jeszcze długo będzie rozbrzmiewała w szkolnych murach.

  Warto przypomnieć, że w naszej szkole realizowaliśmy różnorodne działania propagujące ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej oraz pogłębianie i umacnianie postawy patriotyzmu. Byliśmy organizatorami Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, nad którym patronat objął burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Ponadto  nasi uczniowie brali udział w następujących projektach, konkursach i zawodach:

  • Projekt edukacyjny pt. ,,Służba Ojczyźnie jest Moim prawem- za przykładem gen. Józefa Hallera”.  
  • ,,Oblicza niepodległej Ojczyzny w poezji”- wieczornica literacka.
  • ,,Udział lokalnej społeczności w walce o niepodległość Polski”- wieczornica dla mieszkańców Kiełpina.
  • ,,Bohater na miarę wolności”- artykuł w szkolnej gazetce  o gen. Józefie Hallerze.
  • ,,Pełni wdzięczności  za dar 100 lat niepodległości”- realizacja projektu edukacyjnego Szkolny Festiwal Nauki.
  • ,,Rola szyfrów w odzyskaniu przez Polskę niepodległości ”- cykl dodatkowych zajęć rozwijających.
  • ,,Patriotyzm współczesnego Polaka”- szkolny konkurs poetycki.
  • ,,Droga Polaków do wolności”- szkolny konkurs plastyczny.
  • ,,Znamy symbole narodowe”- szkolne warsztaty plastyczne dla przedszkolaków i uczniów I etapu edukacji.
  • Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznych dla uczniów SP i oddziałów gimnazjalnych.
  • ,,Bieg ku niepodległości”- szkolne zawody sportowe.
  • Szkolny multimedialny konkurs pt. ,,Droga Polaków do wolności”.
  • ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”- poetycko  o patriotyzmie.  Konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III

   

  Naszym wszystkim działaniom przyświecały słowa Józefa Piłsudskiego, który mawiał:

  ,,NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ,

  PRZESTAJE BYĆ NARODEM”.

   

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.

 • PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

  PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

  Dnia 5 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna. Poetycko o patriotyzmie”.  Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie: Barbara Celińska-Jakubowicz, Barbara Sajek, Anna Knut-Żołnowska. W  konkursie wzięło udział trzydziestu trzech uczniów z klas 0-III. Celem konkursu była prezentacja wierszy o naszej Ojczyźnie z okazji obchodów 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Komisja konkursowa w składzie: Brygida Klawikowska, Barbara Sajek, Barbara Celińska-Jakubowicz i Anna Knut-Żołnowska miała bardzo trudny wybór, gdyż uczestnicy zachwycili wszystkich przepiękną recytacją wierszy poetów polskich m.in.: Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego, Władysława Bełzy, Juliana Tuwima, Ludwika Wiśniewskiego, Janusza Szczepkowskiego.                               

  Komisja spośród uczestników wyłoniła zwycięzców:

  • Grupy zerowe

  I miejsce: Anna Rybakowska

  II miejsce: Anna Wrońska

  III miejsce: Paweł Kaiser

  • Klasy I-III

  I miejsce: Agata Lehmann, Karol Kocent

  II miejsce: Amelia Wilczewska, Łukasz Grzenia

  III miejsce: Maria Formella, Zuzanna Okroy

  Wyróżnienie: Oliwia Szczesna.

  Podczas uroczystego apelu z okazji  100 –ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy  słodkie upominki. Warto podkreślić, że nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI.

 • WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

  WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

  Dnia 06.11.2018. odbyła się wycieczka klas 3a, 3b, 3c do Muzeum II Wojny Światowej na zajęcia edukacyjne pt. „Stara skrzynia” oraz „Miś Wojtek na bojowym szlaku Armii Andersa”. Była to lekcja historii opowiadająca o tragicznym doświadczeniu II Wojny Światowej, o bohaterach i zwykłych ludziach, ich losach w okresie okupacji. Zajęcia odbywały się w sali, gdzie znajdowały się eksponaty z tamtych lat. Były to oryginalne sprzęty, elementy wyposażenia i dekoracji. Dzieci mogły wszystko dotykać, brać do rąk i dokładnie oglądać. Następnie miały za zadanie opisać przydzielony na parę eksponat i narysować go.  Dowiedziały się jak wyglądało ciężkie życie ludzi w okresie wojny okupacji podczas częściowego zwiedzania stałej wystawy. Uczniowie powrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń. W ten sposób uczcili zbliżające się 100- lecie Niepodległości  Polski. Opiekunami wycieczki byli: Marzena Rybakowska, Anna Kasprzycka, Jolanta Wrońska, Ewa Smętoch, Jadwiga Kielińska, Beata Stromska oraz  Amelia Kierznikiewicz.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. W tym roku nasza szkolna biblioteka po raz pierwszy włączyła się w obchody tego bajkowego święta. Organizacją zajęły się nauczycielki: Anna Knut-Żołnowska i Joanna Rompska.

  Na jeden dzień biblioteka zamieniła się w bajkową krainę, w której można było spotkać: Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Roszpunkę, Konia, Żabkę, Różową Panterę i Pikachu. W powyżej wymienione postacie wcielili się uczniowie z klasy 6C: Nina Stańczak, Zuzanna Pukłacka, Helena Bronk, Alicja Zalewska, Anna Hirsz, Oliwia Hinc oraz Szymon Tomaszewski. Oni również pomagali zorganizować bajkowe zabawy, na które zostali zaproszeni uczniowie klas II SP. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązywania zagadek oraz prezentacji multimedialnej, które wymagały wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Później uczniowie wykonywali prace plastyczne (kolorowali postać z bajki), które ozdobiły szkolną bibliotekę oraz rozwiązywali krzyżówkę. W trakcie wykonywania powyższych zadań dzieci słuchały bajek, które czytali im starsi koledzy. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał słodki poczęstunek oraz drobny upominek – naklejki.

  Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami. Okazało się, że bardzo dobrze znają bajki. Najwięcej satysfakcji sprawiło im odgadywanie postaci, za które przebrali się starsi uczniowie. Po spotkaniu z uczniami klas drugich, bajkowe postacie odwiedziły dzieci z zerówek, które z radością wysłuchały czytanych przez nich opowieści. 

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, do zanurzenia się w bajkowy świat, który dzieci tak uwielbiają. To również dobry moment, aby przypomnieć sobie bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku podejmiemy kolejne wyzwania i będziemy uroczyście obchodzić ten wyjątkowy dzień.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK .

 • SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PANIĄ DIETETYK

  SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PANIĄ DIETETYK

  Dnia 23. 10. 2018 roku przedszkolaki z grup D, E, F brały udział w spotkaniu z dietetykiem- Panią Moniką Sikora. Spotkanie to miało na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zdrowego odżywiania od najmłodszych lat.

  Pani Monika w interesujący sposób przedstawiła  swój zawód, następnie zaprezentowała piramidę zdrowego żywienia wraz z produktami występującymi na poszczególnych piętrach od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny znaleźć się w niewielkich ilościach.

  Przedszkolaki dowiedziały się, że podstawą dobrej diety jest spożywanie 5 posiłków dziennie oraz codzienna aktywność fizyczna.

  W następnej części spotkania dzieci zapoznały się ze szkodliwością cukru w ich ulubionych produktach. Pani Monika przesypując go do poszczególnych opakowań, uzmysłowiła dzieciom jak wiele jego występuje w każdym produkcie. W paczce żelek jest aż 31 łyżeczek cukru, w popularnych jogurtach owocowych znajduje się 5 łyżeczek cukru, który nie służy naszemu zdrowiu.

  Na zakończenie spotkania Pani Monika wykonała chętnym dzieciom pomiar składu ciała na profesjonalnej wadze Tanita.  Następnie przedszkolaki pod okiem eksperta wspólnie przygotowały smaczny i zdrowy koktajl oraz  wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę w podziękowaniu za spotkanie.

  To był udany dzień! Dziękujemy!

  Barbara Moskal

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PANIĄ DIETETYK.

 • OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

  OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Do Obchodów Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy IIIa (wychowawca p. Anna Kasprzycka, p. J. Wrońska) przygotowywali się przez cały miesiąc. Z chwilą, kiedy pani bibliotekarka (p. Anna Knut) przedstawiła regulamin akcji, na dobre  wszyscy zakochali się w Słodziakach. Ciekawe przygody czytane były regularnie przed lekcjami. Omawianie każdego fragmentu pobudziło wyobraźnię oraz chęć napisania i zilustrowania dalszych historii.  Korzystając z konspektu zajęć na podstawie książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie…” pięciu najlepiej czytających uczniów zgłosiło się do prezentacji wybranych fragmentów. Na scenę przygotowaliśmy tablicę okolicznościową, zrobiliśmy opaski z wizerunkiem bohaterów, przygotowaliśmy quiz, tablicę zadaniową, słodkości oraz drobne upominki w postaci albumów z naklejkami. Na wspólne czytanie zostały zaproszone klasy III do naszej nowej sali kinowej. Wszyscy bardzo byli zasłuchani i zaangażowani w przebieg imprezy. Dodatkowo dzieci przyniosły ze sobą  swoje maskotki. W momencie czytania o jakimś zwierzątku była możliwość obserwacji bohatera. Po wspólnym spotkaniu w bibliotece uczniowie rozwiązywali krzyżówkę oraz czytali przygotowane opowiadania. Na upamiętnienie tego wydarzenia z prac powstała gazetka.

  Anna Kasprzycka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA.

 • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  W czwartek  17 października 2018r.  oddziały dzieci 6-letnich uczestniczyły w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. Pod opieką wychowawców grupy udały się do gospodarstwa agroturystycznego  „U Rychertów” w Kiełpinie. Na dzieci czekały rozpalone ogniska, w których mogły upiec ziemniaki i kiełbaski. Ogromną atrakcją było samodzielne wyrabianie bułek oraz figurek z masy solnej. Ponadto dzieci miały okazję zwiedzić gospodarstwo oraz zapoznać się ze zwyczajami zwierząt i ich domostwem.

  Opiekunowie: Magdalena Jankowska, Barbara Sajek, Paulina Liedtke

   

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

 • UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA ROZBUDOWANEJ CZĘŚCI SZKOŁY

  UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA ROZBUDOWANEJ CZĘŚCI SZKOŁY

  Dnia 16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej  w Kiełpinie odbyła się uroczystość otwarcia rozbudowanej części szkoły. Na wstępie spotkania wszystkich przybyłych serdecznie przywitała Pani dyrektor Jolanta Kosznik, która podkreśliła jak ważne zadanie zostało zrealizowane i jakie korzyści przyniesie ono uczniom, którzy od tej chwili będą uczyli się w systemie jednozmianowym. W tym uroczystym dniu było nam niezmiernie miło wśród zgromadzonych gościć między innymi:   

  • Gospodarza  uroczystości, Burmistrza  Kartuz Pana  Mieczysława Grzegorza  Gołuńskiego
  • Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Panią Joannę Sawczyn
  • Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach,  Pana Andrzeja Pryczkowskiego oraz radnych
  • Zastępców burmistrza Panią Sylwię Biankowską i Wojciecha Jaworowskiego
  • Proboszcza dr Arkadiusza Okroja  oraz sołtysa wsi Kiełpino Pana Mirosława Paczoskę
  • Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Justynę Jarzębińską
  • Wykonawcę inwestycji, projektantki oraz architekta wnętrz Panią Małgorzatę Kulawczuk-Gruba
  • Dyrektorów szkół i placówek kulturalno-oświatowych
  • Przyjaciół Szkoły
  • Rodziców.

  W dalszej części głos zabrał Burmistrz Gminy Kartuzy Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński. W swoim wystąpieniu zapewnił, że on oraz radni podejmują wszelkie starania, by realizowane w naszej gminie zadania sprzyjała również rozwojowi edukacyjnemu dzieci. W swoich wystąpieniach słowa uznania wyrażali również dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Pani Joanna Sawczyn, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach Pan Andrzej Pryczkowski, sołtys wsi Kiełpino Pan Mirosław Paczoska oraz dyrektorzy pobliskich szkół.

  Następnie zaproszono wszystkich zebranych do obejrzenia części artystycznej. Na szkolnej scenie mogliśmy podziwiać występ zespołu wokalno-instrumentalnego School Life, wysłuchać pieśni regionalnego zespołu Wesołe Ludki  oraz obejrzeć wspaniały pokaz taneczny w wykonaniu zespołu Iskry.

  Dorośli również docenili szybkie i  rzetelne  wykonanie inwestycji. Pani Dyrektor wraz z Burmistrzem wyrazili swoją wdzięczność wobec wykonawcy realizowanego zadania firmy Budrem-Rybak Sp. z.o.o z Luzina  oraz projektantki wnętrz, zaś przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Jarzębińska w imieniu rodziców złożyła podziękowania włodarzowi gminy i dyrektorce placówki. W swoim przemówieniu podkreśliła, że to między innymi dzięki ogromnym staraniom tych osób dzisiaj możemy cieszyć się tak wspaniałą inwestycją. Po modlitwie i poświęceniu krzyży przez proboszcza kiełpińskiej parafii oficjalnego otwarcia i przecięcie wstęgi dokonali:

  • Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński
  • Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Pryczkowski
  • Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Pani  Joanna Sawczyn
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiełpinie Pani Jolanta Kosznik
  • Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Jarzębińska
  • Przedstawiciel uczniów Amelia Wilczewska

  W tym dniu przekazano do użytku rozbudowaną część szkoły. Można było podziwiać nowoczesne  sale, które zachwycają wspaniałym wystrojem oraz doskonałym wyposażeniem. Warto podkreślić, iż  wszystkie sprzęty znajdujące się w tej części budynku są nowe. W pomieszczeniach wypisano sentencje nawiązujące do kreatywności i nauki poprzez doświadczenia.

  Życzymy uczniom, którzy będą uczyli się  w nowych pomieszczeniach, samych pogodnych dni i codziennego odkrywania przyjemności ze zdobywania wiedzy.

   

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA ROZBUDOWANEJ CZĘŚCI SZKOŁY.

   

 • KONKURS ŁAMANIA SZYFRÓW FEYNMANKI - WYRÓŻNIENIE

  KONKURS ŁAMANIA SZYFRÓW FEYNMANKI - WYRÓŻNIENIE

  Dzięki ciekawości i zaangażowaniu uczniów Szkoła Podstawowa w Kiełpinie 15 października 2018 roku została (podobnie jak w roku ubiegłym) wyróżniona przez Politechnikę Gdańską za złamanie jednego z szyfrów. Nagrodę tym razem otrzymał Bartłomiej Belgrau z klasy 8a. Szyfr był bardzo ciekawy i trudny zarazem (związany z soczewkami i zwierciadłami). Opiekunem była Pani Bożena Mielewczyk. Życzymy dalszych sukcesów w łamaniu kolejnych szyfrów. Jest co robić – drugi szyfr już jest. Działajmy!!!

   

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY – MULTITEST

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY – MULTITEST

  Multitest to konkurs matematyczny typu testowego, w którym jedna lub więcej odpowiedzi jest prawidłowych. Konkurs organizuje Centrum Edukacji Szkolnej

  17 października 2018 roku chętni uczniowie Szkoły Podstawowej podjęli wyzwanie i porównywali swoje wiadomości i umiejętności matematyczne z innymi uczniami z całego kraju. Nie było łatwo!!! Wyniki konkursu w grudniu 2018 roku.

  Trzymamy kciuki:

  Bożena Mielewczyk

  Anna Iwanowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY – MULTITEST .

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dnia 12.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyła się akademia z okazji  Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość poprowadzili konferansjerzy: Aleksandra Grzenia z kl. 3A oraz Mateusz Pettke z kl. 8B.

               Na wstępnie przywitano zebranych gości. Następnie odbyło się przedstawienie pt. „Pokaz mody Firmy Absurd&Company”, które przygotowali uczniowie z kl. 8A, 6B oraz 3B Gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Knut-Żołnowskiej i pana Szymona Lewandowskiego. W pracach nad organizacją uroczystości pomagały również panie Katarzyna Kosznik oraz Barbara Celińska-Jakubowicz.  Podczas pokazu mody uczniowie wcielili się w postacie nauczycieli. I tak Dagmara Jakusz zaprezentowała strój nauczyciela matematyki, Antonina Wierzba nauczyciela przyrody, Patrycja Zwara nauczyciela historii, a Kamila Sikora nauczyciela bibliotekarza. Na końcu jako hit sezonu wystąpił Dawid Macholl z kl. 3B, który zaprezentował nowoczesny strój nauczyciela polonisty. Pokaz poprowadzili uczniowie: Klaudiusz Kalkowski z kl. 3B Gimnazjum oraz Kinga Lewańczyk z kl. 8A.

  Przedstawienie bardzo podobało się zebranym, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

  Po części artystycznej nadszedł czas na życzenia i podziękowania.  Młodzi artyści: Jagoda Pakur z kl. 6B, Dominika Lidzbarska z kl. 5C, Helena Bronk z kl. 6C oraz Adrian Pestka z kl. 8B swoimi wystąpieniami uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za ich poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Wdzięczni życzyli nauczycielom dużo siły życiowej i zapewnili, że w Dniu Ich Święta, gdziekolwiek będą, wspomnienie o Nich będzie z nimi. Podkreślili także, że warto docenić trud oraz zaangażowanie pracowników administracji i obsługi. Na zakończenie uroczystości wręczono zebranym gościom słodkie upominki.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

 • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

   DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

                                                        DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

                8 października 2018r. w jesienny, słoneczny poniedziałek  wszystkie klasy I –III Szkoły Podstawowej   w Kiełpinie, pod opieką wychowawców , uczestniczyły w corocznej imprezie I etapu edukacyjnego: DNIU PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Również w tym roku gościło nas   gospodarstwo  agroturystyczne ,,U Rychertów” w Kiełpinie.
    Na dzieci czekało rozpalone ogniska, w którym  mogły piec  ziemniaki, kiełbaski i chleb. Zwiedzały mini zoo z ptakami i zwierzętami hodowanymi  w gospodarstwie. Jak zawsze, dużą atrakcją były konie, które dzieci mogły podziwiać w ich kojcach, na wybiegu, ale również podczas przejazdu wozem po ulicach i zakątkach naszego Kiełpina.  Po powrocie z przejażdżki  dzieci miały ziemniaczaną ucztę z ogniska.
  Pogoda i humory wszystkim dopisały. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii :DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć