Menu

 • Wywiadówka

 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI PRZEDSZKOLAKÓW ,,ULUBIONE WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ''

  Dnia 21.04.2022r. w naszej placówce odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków „Ulubione wiersze Marii Konopnickiej”. Wydarzenie było organizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym założeniem jest rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Organizatorzy, przygotowując konkurs, mieli również na celu: rozbudzanie zainteresowania dziecięcą literaturą, rozwijanie zdolności recytatorskich, umożliwienie dzieciom publicznej prezentacji wybranego utworu oraz konfrontacji dokonań twórczych uczestników.

  W konkursie wzięło udział trzynaścioro zerówkowiczów z okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych. W związku z tym, iż rok 2022 został uhonorowany rokiem Marii Konopnickiej- autorki wielu znanych wierszy dla dzieci, konkurs został dedykowany właśnie jej. Dokładnie 23 maja 2022 roku przypadła 180. rocznica urodzin
  Marii Konopnickiej. Z tej okazji polska pisarka, poetka, tłumaczka i publicystka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku.

  Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, recytowali niełatwe, długie wiersze. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca- Pani Barbara Celińska- Jakubowicz, Pani Barbara Sajek oraz Pani Joanna Radomska po burzliwych naradach wyłoniły następujących laureatów:

  I miejsce: Hanna Galarda „Stefek Burczymucha”- Punkt Przedszkolny „Ognik” w Koloni, Szkoła Podstawowa w Koloni

  II miejsce: Martyna Kwidzińska „Pranie”- Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie

  III miejsce: Zofia Gosz „Przy mrowisku” – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie

  I wyróżnienie: Jeremiasz Rychert „Dziadek przyjdzie”- Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

  II wyróżnienie: Leon Konkol „Bocian” – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

  Laureaci oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejny konkurs recytatorski przedszkolaków, który z pewnością odbędzie się też za rok.

   

  Milena Langa

  Adriana Zielke

   

 • III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim z języka angielskiego NURSERY RHYMES.22 kwietnia uczniowie naszej szkoły Kacper Niklas 3b, Weronika Grubba 2c po opieką p.Magdaleny Piwka oraz Amelia Wilczewska 5b, Maria Formella 6a pod opieką p.Ewy Magulskiej-Plichta wzięli udział w konkursie recytatorskim z j.angielskiego Nursery Rhymes. Dzieci były oceniane pod względem pięknej wymowy , sposobu recytacji oraz ogólnych wrażeń artystycznych.Amelia Wilczewska z kl. 5b uzyskała 3miejsce.Serdecznie gratulujemy!

 • SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

  Dnia 21.04.2022 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził ratownik medyczny/strażak
  Pan Marcin Pakur.  Głównym celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżenie pracy ratownika medycznego i strażaka. W trakcie spotkania dzieci poznały numer alarmowy, sposoby jak zachować się w różnych sytuacjach powodujących zagrożenie, postawę obronną przy ataku psa oraz  jak udzielić pierwszej pomocy. Dzieci same mogły opatrzyć ranę bandażem oraz plastrami, a także ćwiczyły resuscytację krążeniowo- oddechową
  na misiach pluszowych. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć strój ratownika medycznego oraz strażaka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom małego ratownika. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania oraz umiejętności, które zdobyły. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi.

  Małgorzata Klasa

 • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

  Dnia 22 marca w Światowy Dzień Wody rozpoczęliśmy w naszej szkole działania uświadamiające uczniów o tym, że oszczędzanie wody to za mało ! Niestety miliony ludzi na całym świecie nie mają dostępu do pitnej, bezpiecznej wody, mimo że dostęp do niej jest prawem każdego człowieka.

  W celu rozwinięcia u naszych uczniów poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, wychowawcy klas przeprowadzili specjalne zajęcia, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się czym jest woda wirtualna, dlaczego mamy kryzys wodny oraz ile wody bezmyślnie marnujemy każdego dnia. Ponadto każdy miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, biorąc udział w quizach wodnych przygotowanych przez Polską Akcję Humanitarną na platformie Kahoot. Jako wzmocnienie całej akcji, uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do oszczędzania wody. W ramach podsumowania naszych działań, spotkaliśmy się na hali sportowej, aby obejrzeć i omówić film, który przedstawia katastrofalne skutki braku wody. Ujrzeliśmy świat pełen głodu, co zmusza do refleksji i świadomego korzystania z wody.

  Joanna Kurowska

  Elżbieta Kupiecka

 • ODWIEDZINY ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

  Dnia 13 kwietnia 2022 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerowych odwiedził Zajączek Wielkanocny. Zostawił dla przedszkolaków list z zadaniami, które musiały wykonać, żeby otrzymać wyczekiwane upominki. Dzieci z ogromną radością brały udział w różnych zabawach muzyczno- ruchowych, rozwiązywały zagadki, poznały wielkanocne tradycje oraz wykonały piękne prace plastyczne m.in. pisanki i zajączki. Po wykonanych zadaniach od zajączka wszyscy wspólnie poszukali prezentów. Głównym celem wizyty z Zajączkiem Wielkanocnym było poznanie tradycji wielkanocnych oraz integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich przedszkolaków.

  Monika Domaros

  Małgorzata Klasa

 • INNOWACJA PEDAGOGICZNA ,,MAŁY ARTYSTA''

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerowych uczestniczą w innowacji pt. „Mały Artysta”. Głównym jej celem jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci oraz kształtowanie ich kreatywności i twórczego działania. Innowacja łączy w sobie elementy sensoplastyki oraz muzykoterapii. W trakcie zajęć dzieci wykorzystują różne materiały, tworząc interesujące dzieła pod wpływem własnych emocji, przeżyć oraz muzyki, która jest nieodzowną częścią plastycznej twórczości.

  W ostatnim czasie udało się nam zrealizować następujące rodzaje zajęć:

  - „Magiczne obrazki” – rysowanie świecą;

  - „Zimowe arcydzieło” – malowanie przy użyciu pasty do zębów;

  - „Mroźne obrazki” – tworzenie pracy przy wykorzystaniu kleju i cukru;

  - „Malowanie balonem” – odbijanie kolorowych wzorów za pomocą balonów; 

  - „Mokre obrazki” – wykorzystanie techniki plastycznej „Mokre w mokrym”;

  - „Foliowe malunki” – malowanie farbami na folii spożywczej;

  - „Melodyjny krajobraz” - malowanie palcami z wykorzystaniem farb na bazie jogurtu i barwników spożywczych.

  Przed nami jeszcze inne ciekawe zajęcia, które z pewnością dostarczą dzieciom mnóstwo kolorowych wrażeń i doświadczeń.

  Magdalena Gawkowska

 • Akcja pomocy dla Ukrainy!

  1. Zbiórka dla walczących na Ukrainie!

  Szkoła Podstawowa w Kiełpinie organizuje zbiórkę darów dla walczących w Ukrainie.

  W naszej szkole będą przyjmowane rzeczy tylko nowe lub w bardzo dobrym stanie
  i TYLKO z poniższej listy

  Okrycie:

  • koce zwykłe i termiczne,

  • śpiwory,

  • podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej,

  • płaszcze przeciwdeszczowe.

  Środki higieny i czystości:

  • płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło,

  • dezodoranty,

  • pasta do zębów, szczoteczki do zębów,

  • grzebienie,

  • bielizna damska, męska, dziecięca,

  • podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych,

  • papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki,

  • worki na śmieci,

  • środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji,

  • maski filtrujące lub jednorazowe

  Żywność:

  • woda

  • żywność do szybkiego przygotowania (instant),

  • batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy,

  • konserwy,

  • makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania

  • narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik).

  Inne:

  • materace,

  • baterie, powerbanki

  • zapałki,

  • oświetlenie, w tym latarki, świece

  • zestawy pierwszej pomocy,

  • podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).

  Dary można dostarczać do szkoły od 28.02.2022 r. w godzinach 7:00 – 16:30.

  Transport pomocy na Ukrainę jest już niemożliwy przez osoby prywatne, stąd będą się tym zajmowały służby rządowe. Rzeczy te zostaną za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Kartuzach dostarczone do kontyngentu pomocowego dla Ukrainy.

  UWAGA!

  Nie wolno nam przyjmować i przekazywać leków na receptę, tym także będą się zajmowały służby rządowe. Ponadto nie wolno nam organizować i zbierać sprzętu militarnego i paramilitarnego tj. hełmy, kamizelki kuloodporne itp.

  Prosimy na bieżąco śledzić stronę: www.kartuzy.pl lub stronę: www.bezpiecznypowiatkartuski.pl

  2. Pomoc uchodźcom!

  Na terenie naszej gminy przebywa już kilkanaście rodzin, które opuściły w ostatnich dniach Ukrainę. Można wesprzeć te rodziny, przekazując im niezbędne dary rzeczowe, środki finansowe lub chęć pomocy w formie zakwaterowania uchodźców.

  • Prosimy za pośrednictwem sekretariatu szkoły lub Urzędu Miejskiego w Kartuzach
   o zadeklarowanie pomocy w wybranym przez siebie zakresie.

  Telefon do szkoły: 58-694-21-44

  Telefon do Urzędu Gminy – Zarządzanie kryzysowe: 58694-52-17, 506651126

 • PROJEKT CZYTELNICZY ,,DZIECI DZIECIOM"

  W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci, a także rocznicę urodzin jednego z najsławniejszych twórców baśni Hansa Christiana Andersena. W związku z tym wydarzeniem uczennice z Samorządu Szkolnego przystąpiły do realizacji projektu czytelniczego pt. „Dzieci dzieciom”.

  Dnia 4 kwietnia przebrane za postacie bajkowe odwiedziły swoich młodszych kolegów z klas I-III i z przejęciem czytały im wiersze m.in.: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz zadawały zagadki. Na zakończenie dzieci wykonały ilustracje swoich ulubionych bajkowych postaci. Projekt przyniósł wiele satysfakcji zarówno czytającym uczniom z klas ósmych, jak i młodszym słuchaczom.

  Dziękujemy za zaangażowanie.

  Uczniowie z Samorządu Szkolnego, Bibliotekarze

 • INNOWACJA PEDAGOGICZNA ,,TEATRAKI"

  Uczniowie należący do kółka teatralnego dnia 06.04.2022r. mieli okazję po raz pierwszy zaprezentować się publiczności. Osoby z klas 7 i 8 przygotowały przedstawienie pt. ,,DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI". Choć święta były już dawno temu, aura na dworze z pewnością jest zimowa . 

  Sylwia Łagan

 • KLASA 4C W MIEJSKIEJ I POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KIEŁPINIE

  Dnia 4 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 4c odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną filię w Kiełpinie. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z księgozbiorem i jego ustawieniem na półkach, a także zobaczyły tradycyjny katalog kartkowy. Wysłuchały ciekawej historii dotyczącej życia i działalności patrona biblioteki – p. Janusza Żurakowskiego. Na zakończenie uczniowie zagrali w kalambury.

  Anna Knut-Żołnowska

 • SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

  Kaszubskie Stowarzyszenie Artystów z siedzibą w Gościcinie przy współpracy z p. H.Rychert w dniach od 01 – 06.04.2022r organizuje plener rzeźbiarsko – malarski w Gospodarstwie Agroturystycznym „ U Rychertów” w Kiełpinie. Uczniowie klasy IIIb z wychowawcą p. A.Kasprzycką skorzystali z zaproszenia. Już pierwsze kroki skierowane w kierunku miejsca, gdzie artyści tworzyli swoje rzeźby wprawiały nas w osłupienie i podziw. Mieliśmy okazję podejrzeć jakie przepiękne prace wykonywane są w drewnie. Zobaczyliśmy dostojne konie, ławki na których umieszczono dumnego pawia i koguta, człowieka płynącego w kajaku, grajka z akordeonem czy dziewczynkę całującą konia. Zrobiło to na nas duże wrażenie. Następnie udaliśmy się do Sali Bankietowej. Tu mieliśmy szanse przeprowadzić krótki wywiad z uroczymi paniami zajmującymi się malowaniem obrazów. Panie były na tyle uprzejme, że pozwoliły niektórym dzieciom pomalować fragment swojego obrazu. Bardzo to nam się podobało! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Na pewno długo ta przygoda zostanie nam w pamięci.

  Anna Kasprzycka

 • GRA MIEJSKA

  Zuchy Kiełpińskie Pszczółki dnia 02.04.2022r.  wzięły udział w grze miejskiej zorganizowanej w Kartuzach przez Hufiec Kartuzy. Mieliśmy do wykonania 5 zadań. Każde z nich odbywało się w innej okolicy Kartuz. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale udało nam się zrealizować wszystkie punkty zabawy. Na koniec było wspólne ognisko oraz nagrody. 

  Sylwia Łagan i Paulina Płotka

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  W dniach od 30 marca do 1 kwietnia odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Prowadzący nas ojciec Benedykt, franciszkanin z Wejherowa przypominał nam główne prawdy naszej chrześcijańskiej wiary i zachęcił do prawdziwej relacji z Panem Jezuem i drugim człowiekiem. Bóg zapłać za ten piękny czas.

 • SUKCES W ELIMINACJACH GMINNYCH TURNIEJU WIEDZY O POŻARNICTWIE ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej gminy Kartuzy. Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych. W pierwszym etapie trzeba było wypełnić test. Po podliczeniu punktacji wyłoniono osoby, które stanęły do kolejnego etapu konkursowych zmagań. W dalszej części należalo odpowiedzieć na pytania komisji. Cieszymy się, bo uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie lokaty. Gratulujemy im sukcesu. Do konkursu przygotowywali się z Panem Zdzisławem Krause. 

  Laureaci eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w roku 2022:

  Grupa wiekowa - szkoły podstawowe V-VIII:

  • 1. miejsce - Damian Fierka
  • 2. miejsce - Jakub Kryszewski
  • 3. miejsce - Norbert Plichta
 • ,,DZIEŃ SZTUKI'' W PRZEDSZKOLU I ZERÓWCE

  W dniu 28 marca 2022 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Sztuki''. Głównym założeniem było rozbudzenie zainteresowania dziecka sztuką i pokazanie jaką rolę odgrywa w życiu. Jak na sztukę przystało dzieci mogły wykazać się swymi umiejętnościami plastycznymi i jak prawdziwi malarze tworzyć obrazy. Dzieci wcieliły również się w kompozytorów, tancerzy, aktorów, poetów tworząc własną sztukę.

  Przedszkolaki biorą udział w  Ogólnopolskim  Projekcie Edukacyjnym „Zabawa Sztuką” i wykonały bardzo ciekawe prace, wykazując swoją kreatywność. Artyści pokazali, że nawet w plenerze można bawić się w ciekawy sposób sztuką.

  Ten dzień był bardzo kolorowy i przyniósł dzieciom wiele radości.

  Katarzyna Izdebska

  Aneta Smętoch

 • REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  REKRUTACJA DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  w Szkole Podstawowej w Kiełpinie
  na rok szkolny 2022/2023

   

  odbędzie się w dniach 01.03.2022 r. -  25.03.2022 r. dla:

  • dzieci z roczników 2015 – do klas pierwszych
  • dzieci  z roczników  2016, 2017, 2018, 2019 do oddziałów przedszkolnych

  Wnioski  dostępne są na stronie internetowej Szkoły w zakładce „Zapisy do szkoły”.

  Zapisy do oddziałów przedszkolnych - więcej szczegółów

  Zapisy do klas pierwszych - więcej szczegółów

  Dokumentację można dostarczyć do Szkoły w zaklejonej, podpisanej kopercie lub przesłać skan na adres sekretariat@zskielpino.pl w temacie wiadomości wpisując "Rekrutacja do klasy I / oodziału przedszkolnego.

  Wszelkie informacje pod  numerem telefonu:  (58) 694-21-44

 • REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO ,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY''

  W roku szkolnym 2021/2021 dzieci z przedszkola i zerówki biorą udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Do tej pory przeprowadziliśmy 4 scenariusze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

  Dzieci utrwalają oraz przyswajają nowe wiadomości z zakresu ochrony środowiska i zdrowego trybu życia. Wielokrotnie, korzystając ze sprzyjających warunków spacerowaliśmy do pobliskiego lasu. Obserwowaliśmy piękno otaczającej nas przyrody. Zimą przedszkolaki zadbały o ptaki wykonując dla nich przysmaki z ziaren i smalcu. Odbyły się zajęcia ze zdrowego odżywiania gdzie robiliśmy soki i sałatki owocowe. Podczas zajęć bardzo często dbaliśmy o środowisko poprzez ponowne użycie opakowań np., po jogurtach, które dzieci jadły w przedszkolu. 

  Udział w programie dostarcza przedszkolakom wielu wrażeń. Dzieci są zaangażowane w zadania, chętnie współpracują i wiedzą, że własne zachowanie wpływa na naturę i należy dbać o to, aby ten wpływ był pozytywny.

  Katarzyna Izdebska

   

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,MÓJ WYMARZONY LIZAK”

  Dnia 1 marca 2022 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Mój wymarzony lizak”, organizowany przez Muzeum Lizaka w Jaśle oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówki.

  Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz darmowe bilety wstępu do Muzeum Lizaka w Jaśle.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do uczestnictwa w innych konkursach.

  Aneta Smętoch

 • PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,W KRAINIE WIERSZY JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA''

  Na wyspach Bergamutach
  Podobno jest kot w butach
  Widziano także osła
  Którego mrówka niosła(…)”

                                            Jan Brzechwa

   29 marca odbył się przedszkolny konkurs recytatorski „W krainie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima", który został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W konkursie wzięło udział 13 przedszkolaków.  Uczestnicy zaprezentowali najbardziej znane i lubiane wśród dzieci wiersze, m.in. „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Na wyspach Bergamutach”. Jury oceniało stopień trudności i opanowania tekstu, dykcję, poprawność językową, mimikę oraz strój. Przedszkolaki wykazały się wspaniałą znajomością wierszy. Konkurs okazał się świetną zabawą dla naszych maluchów. Jury po długich obradach wytypowało poszczególne miejsca:

  1. miejsce Michał Czerwaty

  2. miejsce Joanna Dymek

  3. miejsce Martyna Klasa

  Wyróżnienia: Anna Fularczyk, Nadia Klein

  Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Organizatorzy:

  Monika Domaros

  Patrycja Mejna

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć