Menu

 • KARTA ROWEROWA – EGZAMIN TEORETYCZNY

  KARTA ROWEROWA – EGZAMIN TEORETYCZNY

  Dnia 13 września 2019 r. (piątek) odbędzie się egzamin teoretyczny na kartę rowerową, który przeprowadzony będzie w sali komputerowej wg następującej kolejności:

  • Klasy IV – V (godz. 14.30)
  • Klasy VI, VII,VIII (godz. 15.15)

  Do egzaminu mogą przystąpić wszyscy chętni uczniowie (od ukończenia 10 r. ż. wzwyż) 

  Link dla chętnych przystępujących do egzaminu: www.brd.edu.pl

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  19.09.2019 r.

  • Godz. 17.30 - Oddziały „0” oraz oddziały przedszkolne, klasy I -IV Szkoły Podstawowej
  • Godz. 18.30 - klasy V –VIII Szkoły Podstawowej
  • Godz. 18.45 - ZEBRANIE RADY RODZICÓW- sala nr 114 ( parter szkoły)

  Zapraszamy wszystkich Rodziców!

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  Dnia 2 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Na początku apelu wszystkich zebranych na hali sportowej przywitała dyrektor Jolanta Kosznik, która życzyła uczniom i nauczycielom osiągnięcia zamierzonych celów edukacyjnych. W dalszej części spotkania przywitaliśmy najmłodszych, którzy dołączyli do naszej szkolnej społeczności. Wszystkim uczniom życzymy wiele optymizmu i zapału do podjęcia nowych wyzwań:) 

 • INFORMACJA NA TEMAT DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

  INFORMACJA NA TEMAT DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

  Szanowni Rodzice i Uczniowie

  Darmowe podręczniki i ćwiczenia otrzymują wszyscy uczniowie klas I – VIII szkoły podstawowej. Podręczniki uczniowie oddają do biblioteki na zakończenie roku szkolnego.

   

  Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2019/2020:

 • Uroczyste Zakończenie Roku w Oddziałach Przedszkolnych

  Dnia 28 czerwca 2019 roku odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku w Oddziałach Przedszkolnych. Dla dzieci z zerówek było to jednocześnie pożegnanie z wychowawcą i przedszkolem.

  Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia dzieciom najważniejszych wydarzeń, w których miały okazje uczestniczyć, były to m.in. uroczystości i imprezy okolicznościowe, wycieczki, warsztaty kulinarne, różne konkursy i projekty. Nie zabrakło wzruszeń, śmiechu i miłego zaskoczenia podczas wspólnie oglądanych zdjęć dołączonych do prezentacji. Po przypomnieniu sobie wszystkich atrakcji minionego roku, nastąpiło uroczyste wręczenie przez Panią Dyrektor nagród książkowych dla wszystkich przedszkolaków. Na zakończenie każda z grup ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia, po czym rozeszła się do sal, gdzie nie zabrakło wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów.

  Gratulujemy raz jeszcze sukcesów w edukacji przedszkolnej wszystkim wychowankom i życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku i wspaniałych przygód!

 • UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Dnia 19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, w którym udział wzięli znamienici goście biskup diecezji pelplińskiej dr Arkadiusz Okroj i zastępca burmistrza Kartuz Wojciech Jaworowski. W trakcie spotkania  pani dyrektor Jolanta Kosznik w swoim przemówieniu podziękowała uczniom za ich wysiłek, zaś  rodzicom i nauczycielom za motywowanie ich do osiągania wyznaczonych celów. Pożegnaliśmy również absolwentów- uczniów klas ósmych i trzecich oddziałów gimnazjalnych-  życząc im podejmowania mądrych decyzji i dalszej edukacji w wymarzonych szkołach. W tym dniu nagrodzono  uczniów wyróżniających się wręczając im nagrody burmistrza, dyrektora, wychowawców.  Przewodnicząca Rady Rodziców  ogłosiła  zwycięzców konkursu ,, Kiełpino moja eko-wieś’’.

  To był niewątpliwie niezapomniany dzień, gdyż szkolna społeczność podziękowała również  panu Benkowi, który przez wiele lat w naszej szkole pełnił funkcję woźnego. Mamy nadzieję, że we wspomnieniach pozostaną jedynie te miłe chwile. 

  Wszystkim życzymy udanych, pełnych słońca i niezapomnianych  wrażeń wakacji.

   

 • WARSZTATY ROBIENIA PIZZY

  Tego jeszcze u nas nie było! W dniach 17-19.06.2019 roku grupy przedszkolne  D, E, F zostały zaproszone do miejscowej pizzeriiMontiw Kiełpinie, by wziąć udział w warsztatach robienia pizzy

  Pizza to bez wątpienia jeden z największych przysmaków dzieci, dlatego przedszkolaki były zachwycone wiadomością, że będą robić pizzę! Po dotarciu na miejsce, na dzieci czekały przygotowane stanowiska oraz gotowe ciasto na pizzę i różne składniki: sos pomidorowy, kukurydza, pomidory, pieczarki, papryka, szynka, ser, ananas, cebula oraz suszone zioła. Przedszkolaki zamieniły się w małych kucharzy, którzy własnoręcznie wałkowali ciasto, smarowali placek sosem i wybierali ulubione dodatki. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zadaniem, robiąc swoją pierwszą profesjonalną pizzę. Po przygotowaniu przez dzieci, pizze powędrowały do pieca, a potem do brzuchów przedszkolaków. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Okazało się, że najbardziej smakuje, to co się samemu przygotuje.

  Po konsumpcji pizzy, na przedszkolaki czekała jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie właścicielka Pani Małgorzata Szczęsna poczęstowała Nas czekoladowymi wafelkami. Na zakończenie warsztatów dzieci wręczyły Pani podziękowanie oraz własnoręcznie wykonany prezent.

  To był bez wątpienia pysznie udany dzień!!! Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Szczęsnej za wspaniałą współpracę, ciepłe przyjęcie przedszkolaków, bardzo miłą atmosferę i profesjonalne podejście do naszych dzieci.

  Barbara Moskal

 • BEZPIECZNE WAKACJE - WIZYTA STRAŻY LEŚNEJ, POLICJI ORAZ STRAŻY POŻARNEJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  Okres letni to czas odpoczynku i zabawy szczególnie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą a także wyjazdy na kolonie i obozy są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Przez ostanie dni w świetlicy szkolnej przeprowadzaliśmy zajęcia oraz warsztaty poświęcone bezpieczeństwu podczas wakacji. W trakcie ich trwania odwiedziła nas pani ze Straży Leśnej, panowie z Policji oraz pan ze Straży Pożarnej. Prowadzone spotkania a także zajęcia profilaktyczne miały na celu edukację w obszarze bezpieczeństwa. To wszystko ma zaprocentować bardziej odpowiedzialnymi zachowaniami dzieci i młodzieży a także zwiększeniem poczucia bezpieczeństwa ich rodziców i opiekunów.

                                                                                                Nauczyciele świetlicy: Paulina Płotka, Monika Wojtala


   

 • LODY DLA OCHŁODY

  Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce, że są smaczne, ale przede wszystkim  zdrowe – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.Dlatego też  18 czerwca 2019 roku przedszkolaki z najmłodszej grupy F, pod okiem swoich Pań przygotowywały naturalne lody z owoców, bez sztucznych dodatków. Dzieci z wielką radością pomagały w przygotowaniach, wkładały produkty do maszyny i obserwowały, jak powstają pyszne lody.

  Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość, o czym świadczyły liczne dokładki i zadowolone buzie dzieci.

  Serdecznie dziękujemy mamie Franciszka Arendt - Pani Emilii Arendt za zakupienie produktów i pomoc przy przygotowaniu lodów.

  Barbara Moskal

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU „ RYBA NA KASZUBSKIM STOLE”

  16.06.2019r. zakończył się w Szkole Podstawowej w Kiełpinie projekt edukacyjny „Ryba na kaszubskim stole”, który powstał z inicjatywy pań Joanny Konkol i Anny Cirockiej prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie. Przedsięwzięcie mogło  być zrealizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy.                    

  Projekt „Ryba na kaszubskim stole” adresowany był do uczniów klas młodszych (I-III) gminy Kartuzy  oraz społeczności lokalnej.

  Projekt składał się z kilku części:

  • pierwszym przedsięwzięciem była organizacja  Gminnego Konkursu Literacko – Plastycznego. „Książka kucharska dla najmłodszych –  Przepis na danie rybne „ Rybka u Kaszubów”
  • 16.05.2019r. uczniowie udali się do przedsiębiorstwa Radbur na spotkanie z ichtiologiem, który w atrakcyjny i przystępny sposób opowiedział o zwyczajach ryb, ich cechach charakterystycznych, o zarybianiu jezior kaszubskich, pokazał ryby pływające w okolicznych jeziorach i rzekach, przedstawił sprzęt rybacki.
  • 22.05.2017r. uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Kiełpinie mieli okazję poznać elementy tradycyjnej kuchni kaszubskiej przedstawianej przez gospodynię kaszubską  oraz poprzez samodzielne przygotowanie  i zjedzenie sałatki śledziowej .
  • 29.05.2019r. odbyły się zajęcia w terenie – rajd pieszy nad rzekę Radunię. Dzieci w towarzystwie przyjaciół podziwiały przyrodę Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, obserwowały koryto rzeki. Piesza wyprawa zakończyła się piknikiem na łące nad rzeką.
  • 14.06.2019r. odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia i ugoszczenie zwycięzców Gminnego Konkursu „Książka kucharska dla najmłodszych – Przepis na danie rybne”. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Mirachowie, którzy wraz z grupą dzieci z Kiełpina, spędzili dzień w Gospodarstwie Agroturystycznym państwa Rychertów w Kiełpinie. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji takich jak: pieczenie bułek, wykonanie figurek z masy solnej, zwiedzanie stajni i mini zoo, dojenie krowy, malowanie na szkle wzorów kaszubskich, przejazd wozem drabiniastym po okolicy, przejazd wierzchem na koniu.  Na zakończenie dzieci zjadły obiad. Piękny, słoneczny dzień był przemiłym zakończeniem projektu i wspaniale podkreślił walory turystyczne Kiełpina i okolic.

   Organizatorzy: SP w Kiełpinie i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie

 • DZIEŃ MATKI I OJCA

  Dnia 13 czerwca 2019 roku grupy przedszkolne D, E i F zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca. W przygotowanym programie artystycznym pt. „Bajka z życzeniami dla mamy i taty” nie zabrakło krasnoludków, wróżek, trolli, królewny i innych postaci z bajek. Wszystkie przedszkolaki w kolorowych, bajecznych strojach składały rodzicom najszczersze życzenia w postaci wierszy, tańców i piosenek. Występy naszych małych aktorów wywołały na twarzach rodziców uśmiech, łzy wzruszenia oraz mnóstwo oklasków. Na zakończenie głos zabrała, także Pani Dyrektor, dołączając się do życzeń dzieci. Po części artystycznej zaproszono wszystkich zgromadzonych gości na słodki poczęstunek w salach przedszkolnych. Tam, też czekały na rodziców własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki oraz wspólna zabawa. Spędzony razem czas był najlepszą okazją, by w sposób wyjątkowy podziękować rodzicom za miłość, poświęcenie i trud włożony wychowanie.

   

  Magdalena Gawkowska 

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

 • ZAJĘCIA Z AKADEMIĄ MŁODEGO SPORTOWCA W KLASIE I A

  Dnia 12.06.2019r.w klasie I a odbyły się zajęcia sportowe  prowadzone przez Państwa Dominikę i Karola Nowakowskich. Podczas zabaw sportowych dzieci rozwijały swoją ogólną sprawność ruchową i motorykę. Zajęcia stanowiły wspaniałą okazję do   współpracy i integracji zespołu klasowego, wyzwalania pozytywnych emocji, rozwijania w uczniach zamiłowania do sportu oraz konieczności dbania o zdrowie poprzez aktywność ruchową. Po ćwiczeniach czekały na dzieci upominki: magnesy, baloniki, pocztówki Trenerskiej Gwiazdy -wybitnej lekkoatletki,  reprezentantki naszego kraju w biegach średnich i długich, wielokrotnej mistrzyni i zdobywczyni medali pani Dominiki  Nowakowskiej. Wielką niespodzianką była  uwielbiana przez wszystkich wata cukrowa.

  Dzieci wraz z wychowawcą dziękują państwu Nowakowskim z Akademii Młodego Sportowca za wspaniale i aktywnie spędzony czas.

                                                                                                                     Renata Kosznik

 • PIKNIK DZIECI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA BOISKU

  W środę 12 czerwca 2019 roku,  tuż przed zakończeniem roku szkolnego, wychowankowie świetlicy szkolnej mogli przyjemnie spędzić czas na wspólnym pikniku na boisku szkolnym. Sprzyjająca słoneczna pogoda, fantastyczne humory uczestników, koce, prowiant i inne przyniesione łakocie sugerują, że pomysł był trafiony w dziesiątkę. Ten upalny dzień dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń. Rywalizacja, wysiłek fizyczny, a także zabawa to najchętniej wybierane przez dzieci formy spędzania czasu. Rozpoczęliśmy od toru przeszkód, następnie był slalom z kijem do hokeja. Kolejną konkurencją było skakanie w workach oraz bieg przez płotki. W trakcie zabawy uczniowie wraz z wychowawcami wypuścili w niebo mnóstwo baniek. Mamy nadzieję, że pobudzenie aktywności uczniów została zaspokojona w stu procentach... Na pikniku nie zabrakło też zimnych lodów!
  Dziękujemy za mile spędzony czas.

                  Nauczyciele świetlicy: Paulina Płotka, Monika Wojtala
   

 • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  W dniach 3-7.06.2019r. uczniowie naszej szkoły aktywnie realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Tydzień bezpieczeństwa”. W trakcie spotkań pan Dariusz Kurzawski zaprezentował sposoby zachowania się w różnych sytuacjach powodujących zagrożenie. Obejrzeliśmy filmiki i prezentacje ukazujące skuteczne działania. Później teorię przełożyliśmy na zajęcia praktyczne, ponieważ uczniowie wzięli udział w zadaniach pokazujących, jak poradzić sobie w chwili zagrożenia życia. Dzięki takim ćwiczeniom z pewnością jesteśmy w pełni przygotowani na zbliżające się wakacje. Wszystkim życzymy samych słonecznych dni, przeżywania wspaniałych i niezapomnianych przygód, ale przede wszystkim bezpiecznych zachowań.

 • PIERWSZOKLASIŚCI WŚRÓD DINOZAURÓW

  6 czerwca 2019 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką p. Renaty Kosznik, p. Joanny Konkol, p. Katarzyny Kosznik, p. Roksany Rutkowskiej i p. Elwiry Formela, udali się do ,,ŁEBA PARK” na wycieczkę krajoznawczo – edukacyjną. Dzieci mogły podziwiać krajobraz nadmorski oraz przejść kilkunastokilometrową trasę z poukrywanymi figurami prehistorycznych dinozaurów i dawnych zwierząt – pierwowzorów obecnych niedźwiedzi, wilków, psów oraz pierwotnych postaci człekokształtnych w prowizorycznych zabudowaniach. Mogli podziwiać, czasami z ukrywanym strachem, z wysokości 30 metrów krajobraz z widokiem na morze z diabelskiego młyna. Odwiedzili ,,Wioskę indiańską”, gdzie mogli strzelać do celu z wiatrówki i z łuku oraz szukali w strumieniu ukrytego skarbu. Była przejażdżka ,,dinobusem’’  i ,,pojazdem jaskiniowców’’. Była zabawa zręcznościowa na torze przeszkód oraz na placu zabaw. Przechodzili przez ,,salę strachów i krzywych zwierciadeł”. Były przerwy na posiłek i lody, czas na zakupy.
  Mimo wysokiej temperatury, wycieczka choć męcząca, bardzo się podobała i została zaliczona do ,,najfajniejszej na świecie”.

 • WYJAZD NA ZIELONĄ SZKOŁĘ

  W dniach od  3.06.2019r. do 5.06.2019r. 25 osobowa grupa uczniów klas czwartych, piątych i szóstych wraz z opiekunami  panią Marzeną Rybakowską i panią Lucyną Herbasz uczestniczyła w zajęciach Zielonej Szkoły w Chocińskim Młynie na terenie Parku Narodowego Borów Tucholskich. Zajęcia odbywały się przez trzy dni. Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w czterogodzinnej wycieczce rowerowej mającej na celu zwiedzanie PN i poznawanie jego walorów przyrodniczych. Później zajmowali się ozdabianiem Eko-siatki na zakupy we własne wzory. Drugiego dnia uczniowie udali się rowerami nad jezioro, gdzie zajmowali się badaniem czystości wód Jeziora Charzykowskiego. Po południ wszyscy z zaangażowaniem wykonywali własną rzeźbę w mydle, ale wcześnie poznali historię mydła. Ostatniego dnia zajęcia odbywały się w pobliskim lesie. Uczniowie podzieleni na grupy badali wyznaczone sektory, gdzie obserwowali występujące gatunki roślin i zwierząt. Wszystkie zajęcia były dla uczniów bardzo ciekawe, co widać, że z wielkim zaangażowaniem do nich podchodzą. Uczniowie zadowoleni  z pobytu wracając do domu dopytywali się czy jeszcze kiedyś tu przyjadą.

  Marzena Rybakowska

 • SPOTKANIE Z KOMENDANTEM STRAŻY MIEJSKIEJ W KARTUZACH

  7 czerwca 2019 roku przedszkolaki z oddziałów A,B,C wzięły udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji prowadzonych przez Komendanta Straży Miejskiej w Kartuzach . Dzieci były zachwycone postawą, wiedzą i umiejętnościami naszego gościa. Pan Krzysztof Pawłowski przekazał dzieciom bardzo cenne wskazówki, którymi powinny kierować się,  by rozsądnie i radośnie spędzić czas wypoczynku. Uczniowie poznali numery alarmowe, postawę obronną przy ataku psa, a także wiedzą jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi i innych sytuacjach, które mogą przytrafić się nam w okresie wakacyjnym. 

   

  Magdalena Jankowska

 • ZAJĘCIA ZE STRAŻAKIEM

  Dnia 6 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażakiem – Panem Adamem Szczypior. Głównymi celami spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy strażaka oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nasz gość w interesujący sposób dokonał prezentacji swojego zawodu – stroju, sprzętu oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Opowiadał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, a także sprawdził znajomość numerów alarmowych. Dzieci przypomniały sobie również sposób, w jaki należy wezwać pomoc w razie pożaru. W trakcie spotkania panowała atmosfera przepełniona emocjami. Przedszkolaki chętnie zabierały głos i dzieliły się swoimi wrażeniami oraz doświadczeniami. Raz jeszcze dziękujemy Panu Adamowi za poświęcony czas, który z pewnością zaowocuje w przyszłości poszerzeniem grona strażaków.

  Magdalena Gawkowska

 • SEGREGACJA ŚMIECI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  W poniedziałek 3 czerwca 2019 roku w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dotyczące prawidłowego gospodarowania odpadami – „Segregacja odpadów”. Bardzo aktywny udział uczniów w szkolnej zbiórce surowców wtórnych świadczy o tym, iż dostrzegają oni problemy odpadów i odczuwają potrzebę ich segregacji. Wyrzucają odpady w szkole do odpowiednich pojemników ustawionych na korytarzach szkolnych. Podczas zajęć nauczyciele świetlicy zachęcali do codziennego dbania o czystość wokół siebie i najbliższego otoczenia. Tego dnia uczniowie wykonywali różne prace plastyczne z materiałów wtórnych oraz sami rozdzielali zebrane odpady. Mamy nadzieję, że efekty tych działań uświadomiły uczniów, że zdrowie każdego człowieka zależy od jego sposobu życia i myślenia w odniesieniu do ochrony otaczającego nas świata.

  Nauczyciele świetlicy: Paulina Płotka, Monika Wojtala

 • PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW I GRUP TANECZNYCH

  Dnia 5 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych. Mogliśmy podziwiać 82 tancerzy wchodzących w skład 9 zespołów. Jury oceniało grupy w trzech kategoriach wiekowych. Puchar Burmistrza zdobyły Iskry (trener Anna Kasprzycka). Wszystkim uczestnikom serdecznie Gratulujemy! Do zobaczenia za rok !

      1. KATEGORIA WIEKOWA - Młodzicy 6-8 lat

  PUCHAR  NAJWIĘKSZA EKSPRESJA RUCHOWA- ORLIKI - ZKiW Dzierżążno

  PUCHAR  NAJBARDZIEJ ORYGINALNY WIZERUNEK -TIGERS - SP  Grzybno

  PUCHAR  NAJBARDZIEJ WIDOWISKOWA CHOREOGRAFIA - PEREŁKI - SP Kiełpino

  PUCHAR  WYRÓŻNIENIE KRUSZYNKI - SP nr 2 Kartuzy

       2. KATEGORIA WIEKOWA - Juniorzy Młodsi 9-11 lat

  PUCHAR  NAJWIĘKSZA EKSPRESJA RUCHOWA ORLIKI - ZKiW Dzierżążno

  PUCHAR  NAJBARDZIEJ ORYGINALNY WIZERUNEK - KOLOROWA TĘCZA - SP Staniszewo

  PUCHAR  NAJBARDZIEJ WIDOWISKOWA CHOREOGRAFIA - TROP DANCE - SP Kiełpino

      3. KATEGORIA WIEKOWA - Juniorzy 12-14 lat

  PUCHAR  NAJBARDZIEJ ORYGINALNY WIZERUNEK - SUNNY  MORNING - SP  Grzybno

      4. KATEGORIA

  PUCHAR BURMISTRZA KARTUZ ZA NAJWIĘKSZY POZIOM ARTYSTYCZNY -  ISKRY -SP Kiełpino

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć