Menu

 • XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY ,,BÓBR"

  W środę (dla uczniów klas VII-VIII) oraz w czwartek (dla uczniów klas IV-VI) w naszej szkole odbędzie się konkurs Bóbr. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w konkursie proszone są o założenie konta zgodnie z regulaminem (można skorzystać z konta założonego w ubiegłym roku).

 • ZDROWE ODŻYWIANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  Dnia 8 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne pt. „Zdrowe śniadanie to moje zadanie”. Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat witamin zawartych w warzywach i ich funkcji w organizmie. Dzieci podczas zajęć wykonały swój samodzielny posiłek, czyli zdrowe kanapki, których podstawą były warzywa (źródło witaminy C i prowitaminy A, a także błonnika i składników mineralnych). Do kanapek każdy z uczestników mógł dobrać dodatki według własnych upodobań: pomidor, ogórek, rzodkiewka, papryka, kiełki rzodkiewki, jajko, szynka, ser). Dzieci eksperymentowały z dodatkami, próbowały rzeczy, których wcześniej nie jadły i wszystko im bardzo smakowało.

   

                                                                                                                                               Nauczyciele świetlicy: Paulina Płotka, Monika Wojtala

   

 • OWOCOWE SZASZŁYKI

  W ubiegłym tygodniu w oddziałach zerowych było smacznie, a przede wszystkim bardzo zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Bardzo smakowała im własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

  Paulina Mackojć

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. ,,Drogi Polaków do wolności”. W swoim pięknym wystąpieniu opowiedzieli o uroczystym momencie odzyskanie niepodległości przez Polskę, przedstawili postać Józefa Piłsudskiego oraz wspomnieli wydarzenia kolejnych lat niewoli narodu polskiego. Czasu kiedy to było Polakom dane zmagać się z trudami II wojny światowej, represjami politycznymi  i komunizmem. W swojej prezentacji podkreślili jak ważna jest niepodległość dla każdego Polaka. Występujący nawiązali do współczesnego patriotyzmu odpowiadając na pytanie: ,,Co to jest niepodległość?”.  Zespół  Iskry, pod kierownictwem pani Anny Kasprzyckiej,  w formie tańca opowiedział o ważnych wydarzeniach historycznych uświadamiając nam ogromne poświęcenie naszych przodków na drodze do odzyskania upragnionej wolności. Podczas apelu mogliśmy również wysłuchać pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Monodia  pod kierownictwem pana Szymona Lewandowskiego oraz zespołu wokalno-instrumentalnego  School Life  przygotowanego przez pana Grzegorza Laskowskiego. Oprawę plastyczną zaprojektowała i wykonała pani Jolanta Malanowska. Scenariusz przedstawienia opracowała  i  nad całością prezentacji artystycznej  czuwała pani Grażyna Magulska-Plichta.

  Po części artystycznej cała szkolna społeczność przystąpiła do realizacji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży pt. ,,Szkoła do hymnu”. Dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy dzięki czemu wzięliśmy udział w kontynuacji ubiegłorocznego przedsięwzięcia ,,Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu w hali sportowej rozbrzmiewały słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Swoją godną postawą pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwymi patriotami kochającymi swoją Ojczyznę.

  WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:

 • WOLONTARIAT

  Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Szkolnym organizuje zbiórkę dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

  Joanna Kurowska

  Marzena Cirocka

  Łukasz Formela

 • ,,MOJE MIASTO, MÓJ KRAJ"- MIĘDZYNARODOWY PROJEKT

  Od września 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji na platformie eTwinning międzynarodowego projektu pt. „My city, my country”. Koordynatorem działań jest  pani Anna Kasprzycka pod kierunkiem której klasa Ib będzie aktywnie uczestniczyła w szeregu interesujących działań. Do projektu zgłosiło się 20 szkół miedzy innymi z Turcji, Bułgarii, Rumunii, Włoch, Polski, Litwy i Ukrainy. Celem projektu jest poznanie krajów i miast partnerskich poprzez realizację opracowywanych przez szkoły zadań. Łącznikiem będzie książka, którą będziemy przesyłać do naszych partnerów. Już dzisiaj wiemy, że dostaniemy ją jako piąta placówka od naszych kolegów z Włoch. Efekty współpracy można obserwować na szkolnej stronie internetowej w zakładce eTwinning lub klikając w poniższy link:

  https://www.youtube.com/watch?v=kaeuj3gbpBQ

 • DZIEŃ DYNI

  Nadchodzi  koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić ,,Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Z tej okazji przygotowane były różnorodne zabawy muzyczno- ruchowe z bohaterką dnia w roli głównej. Przedszkolaki z zapałem zabrały się do odkrywania ,,dyniowego wnętrza" oraz degustowały pestki dyni. To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień, nie ze względu na różnorodne zabawy, ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić.  

  Karolina Wolska

 • DNI WOLNE

  Informujemy, że najbliższe dni wolne w  Szkole Podstawowej w Kiełpinie przypadają: 

  • 31.10.2019r. (czwartek) dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  • 01.11.2019r. (piątek) Wszystkich Świętych.

 • „SZKOŁA PAMIĘTA”

  „SZKOŁA PAMIĘTA”

  Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego - „SZKOŁA PAMIĘTA”. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkujemy groby, zapalamy znicze, wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań, szczególnie w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uwrażliwiamy uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią Kiełpina.


  Kulminacja tych działań przypada na 25 października 2019 r. oraz 1 i 2 listopada. 
  W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie i nauczyciele podejmą następujące działania:

  • uporządkowanie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszej miejscowości, zapalenie zniczy - ks. A. Arasmus, ks. T. Gregorkiewicz, M. Strom, ks. W. Wiśniewski;
  • odwiedzenie lokalnego miejsca pamięci – obelisk ks. Antoniego Arasmusa, oddanie hołdu poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy;
  • odwiedzenie grobów zmarłych nauczycieli z naszej Szkoły ( Ś.P. Teresa Szczepańska, Marianna Gogolińska, Krystyna Słupecka, Zbigniew Żmijewski, Zygmunt Ciechanowski, Małgorzata Grubba, Roman Konkol, Barbara Marć, Eugeniusz Byczkowski);
  • posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów, zorganizowanie zbiórki zniczy;
  • projekcja filmu upamiętniającego postać Maksymiliana Stroma „Żadnego prawa nie złamałem”- dla uczniów klas III –VIII;
  • spotkanie uczniów i nauczycieli z mieszkańcem wsi, panem Albinem Miłoszem, świadkiem historycznych wydarzeń dotyczących bohatera lokalnego Maksymiliana Stroma; 
  • zorganizowanie wystawy w bibliotece szkolnej upamiętniającej patronów Szkoły: Partyzantów Gryfa Pomorskiego i ks. Antoniego Arasmusa - patrona Gimnazjum w latach 1999 - 2019.
 • AKWARIUM GDYŃSKIE

  Dnia 24.10.2019 klasy V wzięły udział w zajęciach w Akwarium Gdyńskim. Zajęcia składały się z wykładu  i części praktycznej w sali laboratoryjnej. Podczas zajęć w laboratorium, przy pomocy mikroskopów, przyjrzeli się z bliska zębom i łuskom rekinów, a także jajom, z których wcześniej wykluły się młode rekinki. Podczas prezentacji multimedialnej poznali wiele gatunków rekinów. Dowiedzieli się o ich niesamowitych przystosowaniach do życia  w środowisku wodnym, nieomylnych zmysłach, intrygujących zachowaniach, ale przede wszystkim o fascynującym świecie, w którym te ryby żyją.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akwarium Gdyńskie.

 • MUZYKA NAJLEPSZĄ ALTERNATYWĄ DO SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO

  18.10.2019

  SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

  „MUZYKA NAJLEPSZĄ ALTERNATYWĄ DO SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO”

  Zajęcia rozwijające dla dzieci i młodzieży „Muzyka najlepszą alternatywą do spędzania czasu wolnego” odbywały się w naszej szkole w ramach projektu profilaktyki.

  Zajęcia muzyczne prowadzone były przez cały okres trwania projektu od 4 marca do
  18 października 2019r. Odbywały się w piątki (od 16.00 – 17.00).

  Programem objętych zostało 10 uczestników w wieku od 9 do 17 lat. Adresatami projektu były dzieci i młodzież z Gminy Kartuzy.

  Celem kształcenia muzycznego było rozbudzenie zamiłowań muzycznych.  Przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze przez kształtowanie zainteresowań, umożliwienie rozwoju zdolności i umiejętności muzycznych, zachęcanie do muzykowania indywidualnego i zespołowego, rozwijanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie odpowiedzialności za zespół i jego osiągnięcia, udział w konkursach, umożliwienie rozwoju wyobraźni muzycznej.

  Dzięki realizacji projektu dzieci i młodzież mogły w ciekawy sposób spędzić czas wolny, rozwijać zainteresowania i zdolności. Nawiązały nowe przyjaźnie i znajomości. Zespół uświetniał nie tylko uroczystości szkolne jak również uroczystości pozaszkolne, brał udział w konkursach oraz warsztatach. Dzięki realizacji projektu dzieci miały dalszą możliwość kształtowania głosu, umiejętności posługiwania się nim, kształtowania słuchu muzycznego, gry na instrumentach oraz rozwijania wrażliwości intonacyjno-emisyjnej. Uczestnicy zajęć mogli zdobyć wiadomości i umiejętności w zakresie śpiewu i gry na instrumencie.  Dzieci nabyły umiejętność współżycia w zespole oraz odpowiedzialności za poziom i wyniki jego działalności.

  W ramach projektu zakupiono hardware do perkusji oraz akcesoria muzyczne.

  W trakcie projektu uczniowie brali udział w następujących przedsięwzięciach:

  Warsztaty:

  • Letnie warsztaty muzyczne „Muzyczna Owczarnia 2019”

  W Jaworkach koło Szczawnicy odbyły się letnie warsztaty muzyczne. W klasie perkusji wykładowcą był Tomasz Machański oraz Cezary Konrad, a w klasie basu Wojciech Pilichowski i Adrian Maruszczyk. Uczniowie mieli do dyspozycji podwójne zajęcia w ciągu dnia (ranne i popołudniowe). Wieczorami odbywały się jam session, w czasie których na bieżąco zawiązywały się zespoły. Pod koniec warsztatów młodzież mogła wziąć udział w koncercie finałowym i wystąpić na prawdziwej, profesjonalnej scenie.
  Główny nacisk w czasie warsztatów (oprócz pracy w poszczególnych sekcjach instrumentów) został nałożony na wspólne muzykowanie w powstających składach. Sporo mówiono o timie i ćwiczeniach time’owych. Uczyliśmy się też grać w wolnych tempach. Były też ćwiczenia techniczne, praca nad poprawą groovu… Wszystko to było ukierunkowane na pracę w zespołach.  Zawiązujące się zespoły miały też do dyspozycji sale prób, gdzie wspólnie ćwicząc mogły przygotować utwory, które były prezentowane później na jamie oraz koncercie finałowym. Wielką dumą warsztatów jest fakt, że spora grupa uczestników, którzy przyjeżdżali do Jaworek na przestrzeni lat, obecnie jest w kadrze nauczającej oraz gra w zawodowych zespołach.

  • Warsztaty muzyczne z Igorem Faleckim

  W DrumStore odbył się wyjątkowy pokaz gry na perkusji połączony z warsztatami, który wykonał znakomity, młody perkusista – Igor Falecki. Program wydarzenia zakładał prezentację popisowych numerów Igora do jego autorskich podkładów, ćwiczenia z metronomem do niestandardowych wartości metrum oraz pokaz najciekawszych technik stosowanych przez Igora. Perkusista na początek zaprezentował bardzo energiczny utwór, w którym wykorzystywał wiele rożnych tricków i patentów. Wirtuozeria, kunszt oraz niezwykła lekkość podczas gry mogły zachwycić niejednego na sali. Perkusista w bardzo ciekawy prowadził spotkanie, które składało się wielu bloków tematycznych. Każdy z nich rozpoczynał krótki pokaz gry, po czym następowało omówienie najważniejszych technik i trików, które stosuje Igor. Podczas warsztatów poruszanych było wiele tematów – od oryginalnego, nieparzystego metrum, przez techniki przeplatania pałek czy grania chopsów, skończywszy na kwestii różnic pomiędzy rytmem granym triolami, a ósemkami.Igor w bardzo wyczerpujący i bardzo rzeczowy sposób odpowiadał na zadawane mu pytania i każdą kwestię omawiał na przykładach. Nie zabrakło również ciekawych historii związanych z karierą Igora, m.in. o jego początkach (a przecież zaczął grać już w wieku 4 lat!), pracy z Jimkiem, Orkiestrą Cappella Gedanensis i innymi, znakomitymi muzykami w rozmaitych projektach.

  Koncerty pozaszkolne:

  • Koncert Pawła Laskowskiego i Arkadiusza Tredera  z zespołem „Czarodzieje z Kaszub” podczas „Dni Gminy Kolbudy”

  Konkursy:

  • II miejsce w Gminnym Konkursie Patriotycznym w Grzybnie
  • Zakwalifikowanie się do Finału Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego „Polska – moje miejsce, mój kraj”

  Koncerty szkolne:

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
  • Dzień Edukacji Narodowej

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MUZYKA NAJLEPSZĄ ALTERNATYWĄ DO SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.

 • SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZYRODNIKIEM

  Dnia 17 października 2019 roku w ramach realizowanego programu „Cztery pory roku okiem małego przyrodnika” przedszkolaki z grup D, E, F i G spotkały się z nauczycielem przyrody - Panią Marzeną Rybakowską. Podczas spotkania dzieci poznały zwierzęta mieszkające w lesie, przypomniały sobie nazwy drzew, wygląd ich liści i owoców oraz dowiedziały się jakie grzyby są jadalne, a których jeść nie wolno. Na koniec wszystkie przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę poprzez wykonanie kart pracy. Korzystając z okazji do zdjęć ze spotkania dołączamy także inne działania dzieci podejmowane w ramach programu. Raz jeszcze dziękujemy Pani Marzenie za atrakcyjne zajęcia, które z pewnością przysłużą się do pogłębienia zainteresowań przyrodniczych naszych najmłodszych przedszkolaków.

  Magdalena Gawkowska

 • KONKURSY KURATORYJNE

  KONKURSY KURATORYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIEŁPINIE

  Konkursy przedmiotowe w Szkole Podstawowej w Kiełpinie przebiegały zgodnie z Regulaminem organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół województwa pomorskiego w roku szkolnym 2019/2020 zatwierdzonym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

  W ramach etapu szkolnego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla uczniów przeprowadzono konkursy z następujących przedmiotów:

  1. Język angielski – 23 osoby – 15.10.2019
  2. Fizyka – 15 osób – 16.10.2019
  3. Matematyka – 34 osoby – 17.10.2019

  Kolejne konkursy jeszcze przed nami: język polski, geografia, historia, biologia i chemia.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony wkład pracy i zaangażowanie. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kokursy Kuratoryjne.

 • PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KASZUBSKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY 2019 – WESOŁE LUDKI ZDOBYŁY PUCHAR!

  Dnia 22 października 2019 r. w Centrum Kultury w Kartuzach  zespół Wesołe Ludki pod kierownictwem pań Barbary Sajek, Barbary Celińskiej – Jakubowicz i pana Szymona Lewandowskiego wziął udział w Przeglądzie Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży 2019. Celem  była prezentacja dorobku artystycznego kaszubskich zespołów pieśni i tańca oraz popularyzacja kultury i tradycji naszego regionu.  Zespół zdobył  nagrodę w kategorii ,,Najmłodszy zespół”. Serdecznie gratulujemy członkom zespołu oraz opiekunom!

 • PROJEKT EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNY

  Podsumowanie Projektu edukacyjno-profilaktycznego  „Nie daj się nałogom, bądź po prostu sobą" odbyło się w środę   23.10.2019r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie.

  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele SP Kiełpino.
  Z ramienia Gminy Kartuzy swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

  Celem uroczystości było  podsumowanie działań z zakresu zapobiegania patologiom społecznym: nikotynizmowi, alkoholizmowi, narkomanii, uzależnieniu od komputera oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

  Projekt „Nie daj się nałogom, bądź po prostu sobą" został opracowany z myślą o zaangażowaniu społeczności szkolnej i pozaszkolnej, zaadresowany do uczniów, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej Kiełpina .

  Osoby odpowiedzialne za realizację projektu: Sylwia Łagan, Marzena Cirocka oraz Lucyna Herbasz.

  Podczas podsumowującej uroczystości zapoznano z podjętymi działaniami profilaktycznymi realizowanymi w ramach projektu. Spośród różnych działań profilaktycznych odbyły się liczne konkursy do których  zaangażowana była cała społeczność szkolna.

  Konkursy indywidualne

  1. Najlepsza praca plastyczna o tematyce profilaktycznej „ Kolorowy świat wolny od uzależnień” , „ Uzależnienie = słabość”
  2. Najciekawsza KOSZULKA ZDROWIA .

          Konkursy grupowe na poszczególnych etapach edukacji.

  1. Najciekawszy pokaz dla klas 0-3 „Rewia owocowo-warzywna”, dla klas 4-6 najciekawsza fotorelacja „ Kolorowe zdrowie na talerzu”, dla klas 7-8 najciekawsza scenka                       „ Profilaktyczne show”. 
  2. Najbardziej przemawiający transparent/plakat z wymyślonym hasłem profilaktycznym na przyszły rok 2020.

  Na przełomie września oraz października uczniowie pod okiem wychowawców tworzyli hasła i okrzyki promujące zdrowie, zamieszczali je w sposób ciekawy na plakatach /transparentach. Najlepsze hasło zostanie myślą przewodnią na przyszły rok 2020. Na godzinach wychowawczych przygotowywali rekwizyty niezbędne do wystąpienia przed publicznością oraz komisją konkursową. Uczniowie wraz z wychowawcami tworzyli układy ruchowe do piosenek o zdrowiu w ramach konkursu „Rewia owocowo-warzywna”, przygotowywali kolorowe sałatki warzywne, owocowe, kanapki w ramach konkursu „Kolorowe drowie na talerzu”. Klasy 7-8 przygotowywały scenki na konkurs „Profilaktyczne show”. Każda klasa prezentowała swoje pomysły przed komisją konkursową oraz szkolną publicznością.  Rodzice również włączyli się do działań profilaktycznych przygotowując  piękne kostiumy i scenografię, a także pomagali najmłodszym pociechom w pracach plastycznych
  i technicznych, których efekty można podziwiać na zorganizowanej w tym celu wystawie. Pomysłowość dzieci i rodziców jaką wykazali w wykonaniu „ Koszulka zdrowia ” przekracza wszelkie oczekiwania.

  Najciekawsze układy ruchowe promujące zdrowie zostały zaprezentowane podczas uroczystości podsumowującej dni profilaktyki.

  Po omówieniu przebiegu działań w ramach Dni profilaktyki zaprezentowała się grupa młodzieży

  z naszej szkoły w przedstawieniu pt. „Pinokio w tarapatach” pod kierunkiem Pani Marzeny Cirockiej oraz Pani Sylwii Łagan.

  Zaproszeni goście i uczniowie obejrzeli również przedstawienia laureatów konkursu „Rewia owocowo-warzywna ” w wykonaniu klasy 0b pod kierunkiem p. Pauliny Mackojć ,klasy III b pod kierunkiem P. Barbary Celińskiej-Jakubowicz oraz konkursu „Profilaktyczne show” w wykonaniu  klasy VII b pod kierunkiem P.Marzeny Cirockiej.

  Przed w/w występami nastąpiła oczekiwana przez wszystkich chwila rozdania nagród laureatom konkursów. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Kartuzy. O wręczenie nagród laureatom poproszono Pana Burmistrza oraz Panią Jolantę Kosznik Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kiełpinie.

  Po wręczeniu nagród indywidualnych upamiętniono tę chwilę wspólnym zdjęciem.

   Na koniec koordynator projektu - Pani Sylwia Łagan podziękowała wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom za wielkie zaangażowanie się w działania szkolne o charakterze profilaktycznym. Zapowiedziała kolejny projekt w przyszłym roku szkolnym zachęcając wszystkich do udziału.

   

  Laureaci konkursu technicznego „ Koszulka zdrowia”

  1.Antosia Tomicka klasa IIIa

  2. Julian Porcelewski klasa 0 c

  3. Norbert Procelewski klasa I c

  4. Klaudia Flisikowska III b

  5. Oliwier Wiczling klasa I b

  6. Anna Wrońska klasa I b

  7. Błażej Kieliński klasa 0 c

  8. Kalina Borys klasa IIa

  9.Marta Klińska klasa VI b

  10. Paweł Laskowski klasa IV a

  11. Laura Klińska klasa IV c

  12. Faustyna Formela klasa VI b

  13. Eliza Went klasa V b

  14. Marta Krampa klasa IV a

  15. Mikołaj Brzoiskowski klasa IV a

  16. Wiktoria Burzlaff klasa VIII b

  17. Julia Koszałka klasa VIIa

   

  Laureaci konkursu plastycznego „ Kolorowy świat wolny od uzależnień” oraz „ Uzależnienie = słabość”

  1. Franciszek Czekański klasa III c
  2. Zbyszek Wójtowicz klasa II a
  3. Agnieszka Drywa klasa III b
  4. Amelia Wilczyńska klasa III b
  5. Klaudia Flisikowska klasa III b
  6. Kajetan Arent klasa III c
  7. Natalia Polańska klasa III a
  8. Sandra Stolc klasa III a
  9. Aleksander Berman klasa V a
  10. Aleksandra Litka klasa VI b
  11. Faustyna Klawitter klasa IV c
  12. Laura Wargocka klasa VIII b
  13. Gracjan Wargocki klasa VIII b

   

  Nagrodzeni aktorzy za przedstawienie profilaktyczne „ Pinokio w tarapatach”

  1. Oskar Wiczling
  2. Igor Szymański
  3. Patryk Rybakowski
  4. Maciej Patoka
  5. Łukasz Mojeścik
  6. Agata Jarzębińska
  7. Julia Plichta
  8. Aleksandra Sonntag
  9. Paulina Łagowsk

  Nagrody grupowe 

   

  Konkurs „ Rewia owocowo – warzywna „

   

  1 miejsce KLASA 0 b

  1 miejsce KLASA III b

  2 miejsce  KLASA III a

  3 miejsce KLASA 0 a

  Wyróżnienie KLASA 0 c

   

  Fotorelacja „ Kolorowe zdrowie na talerzu”

  1 miejsce KLASA V c

  2 miejsce KLASA V d

  3 miejsce KLASA IV c

  Wyróżnienie KLASA VI b

  Wyróżnienie KLASA IV b

   

   Scenka „ Profilaktyczne show „

  1 miejsce KLASA VII b

  2 miejsce KLASA VIII a

  3 miejsce KLASA VIII b

   

  Konkurs na najbardziej przemawiający transparent z hasłem profilaktycznym na rok 2020

   Kategoria klasy 0-III

  1 miejsce KLASA IIII c

  1 miejsce KLASA 0 b

  2 miejsce KLASA 0 a

  3 miejsce KLASA III a

  Wyróżnienie KLASA I a

  Wyróżnienie KLASA II b

  Wyróżnienie KLASA II a

   

  Kategoria klasy IV –VI

   

  1 miejsce KLASA VI a

  2 miejsce KLASA IV c

  3 miejsce KLASA VI c

  Wyróżnienie KLASA V c

   

  Kategoria klasy VII-VIII

  1 miejsce KLASA VIII a

  2 miejsce KLASA VII b

  3 miejsce KLASA VII a

   

  Dla usprawnienia przebiegu uroczystości Podsumowania Dni profilaktyki, nagrody w konkursach grupowych zostały rozdane uczniom w poniedziałek  21.10.2019r.

   

  Opracowanie: Sylwia Łagan

 • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ „AKADEMIA AQUAFRESH”

  Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w zajęciach Programu „Akademia Aquafresh”, którego głównym celem jest edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. W ramach projektu poruszane są także tematy związane ze zdrowym odżywianiem, higieną i aktywnością fizyczną. Przedszkolaki pod kierunkiem pań w swoich grupach poznały już mieszkańców Pastusiowej Krainy – Milky, Lilly i Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem.

  Przedszkolaki już wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia (rano i wieczorem), a zamiast słodyczy warto zjeść owoc albo warzywo. W zakresie prowadzonego programu pielęgniarka szkolna pokazała i wytłumaczyła jak prawidłowo należy szczotkować zęby.                                                                                                                                                                                                       Magdalena Pettke, Katarzyna Izdebska 

 • AKADEMIA AQUAFRESH

  Dzieci uczęszczające do grup zerowych w naszej szkole biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh.

  Program ten, stawia sobie za cel: zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica! Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. W ramach realizacji założeń programu, zerówkowicze  uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoje wychowawczynie. Dowiedziały się, jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów. Podczas zajęć dzieci pod opieką pielęgniarki szkolnej uczyły się, jak prawidłowo czyścić ząbki.

  W zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.

  Barbara Sajek

   

   

 • X EDYCJA „MATEMATYKI W OBIEKTYWIE”

  Kolejny już rok zapraszamy chętnych do udziału w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka w obiektywie” organizowanym przez Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

  Należy wykonać zdjęcie z otoczenia (z domu, podwórka, klasy, boiska itd.) z opisem związanych  z matematyką. Można wykonać od 1 do 6 zdjęć. Zdjęcia po rejestracji przesyła się przez stronę internetową: http://matematykawobiektywie.eu/.  Ambasadorem szkolnym jest Bożena Mielewczyk (do której można zgłaszać się z pytaniami i trudnościami technicznymi).

  Konkurs trwa do 15 listopada 2019 roku.

  Powodzenia i wielu wspaniałych pomysłów!!!

  Bożena Mielewczyk

 • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

  Na przełomie września i października w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W pierwszej kolejności kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze oraz zaprezentowali się podczas spotkania z całą społecznością uczniowską, gdzie można było lepiej zapoznać się z kandydatami oraz wysłuchać ich postulatów. W drodze głosowania wyłoniono nowy samorząd szkolny.

  Maciej Patoka- przewodniczący szkoły

  Igor Szymański- zastępca

  Julia Plichta- skarbnik

  Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w samorządzie szkolnym.

 • Ubezpieczenie

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć