Menu

 • XI POWIATOWY KONKURS ,,ABC MŁODEGO EKONOMISTY"

  Dnia 2 czerwca 2021 roku został rozstrzygnięty XI Powiatowy Konkurs ,,ABC MŁODEGO EKONOMISTY".  Konkurs był kierowany do młodzieży z klas 7-8. 

  Celem konkursu było zaszczepienie uczniom szkoły podstawowej chęci nauki bardzo potrzebnej i niezbędnej wiedzy o finansach, ekonomii.

  Komisja konkursowa ZSZiO w Kartuzach wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

  Indywidualnie: IV m. Helena Bronk SP Kiełpino

  Drużynowo:

  I miejsce - SP Kiełpino

  II miejsce - SP nr 2 Żukowo

  III miejsce - SP Egiertowo

  Gratulujemy zwycięzcom!!!

  Karina Plichta

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,PTASIE PRZYLOTY"

  Laura Klińska uczennica klasy Vc została laureatem (jedna z 10) OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,PTASIE PRZYLOTY" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 14 w Gdańsku, a zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu SPRING ALIVE.               

  Gratulujemy uczennicy oraz nauczycielce plastyki Pani Jolancie Malanowskiej.

 • REALIZACJA INNOWACJI ,,MAŁY ARTYSTA"

  Przedszkolaki z grupy F uczestniczą w innowacji pt. „Mały artysta”. Głównym jej celem jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci oraz kształtowanie ich kreatywności i twórczego działania. Innowacja łączy w sobie nie tylko elementy sensoplastyki, ale również muzykoterapii. W trakcie zajęć, odbywających się raz w tygodniu, dzieci doświadczają ciekawych zjawisk łączenia produktów różnej faktury, mieszając je, przysypując i tworząc różne dzieła pod wpływem własnych emocji, przeżyć i muzyki, która jest nieodzowną częścią plastycznej twórczości przedszkolaków.

  W maju udało nam się zrealizować następujące zajęcia:

  - „Tajemnicze rzeźby” -  formowanie figurek z samodzielnie wykonanej przez dzieci masy solnej;

  - „Melodyjny krajobraz” - malowanie palcami z wykorzystaniem farb na bazie jogurtu i barwników spożywczych;

  - „Wiosenny obraz” – tworzenie kompozycji z materiałów przyrodniczych;

  - „Dzieła sztuki” – malowanie w parach na sztalugach.

  Wszystkim przedszkolakom bardzo spodobały się zrealizowane zajęcia, które i tym razem dostarczyły mnóstwo kolorowych wrażeń i doświadczeń. Raz jeszcze dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie.

   

  Magdalena Gawkowska

 • WYCIECZKA DZIECI Z ODZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH DO SALI ZABAW „ENCEPENCE” W KIEŁPINIE

  Zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny to tylko wybrane atrakcje, które może zaserwować swoim małym gościom Świat Zabawy ENCEPENCE w Kiełpinie. Przedszkolaki i zerówkowicze wybrali się tam razem z wychowawcami. Celem wycieczki było tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności, dbania o zdrowie, sprawności ruchowej i bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przed wyjściem wychowawcy grup zapoznali dzieci  z regulaminem wycieczki.

  Po zabawie dzieci zadowolone, lekko zmęczone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

  Katarzyna Izdebska

 • REALIZACJA INNOWACJI PT. ,,KREATYWNE ŚRODY MAŁEGO BADACZA- POPRZEZ MAŁE EKSPERYMENTY DO DUŻEJ WIEDZY"

  Przedszkolaki z grupy E uczestniczyły w realizacji innowacji pt. ,, Kreatywne środy małego badacza- poprzez małe eksperymenty do dużej wiedzy”.

  Głównym celem  tej innowacji było rozbudzenie u dzieci ciekawości związanych z otaczającym je światem,nauczanie ich prowadzenia badań, eksperymentów i obserwacji oraz wyciągania z nich wniosków.Zaplanowane eksperymenty były realizowane raz w tygodniu podczas zajęć dydaktyczno-  wychowawczych, dzięki którym dzieci rozwinęły wytrwałość, dokładność, koncentrację
   i spostrzegawczość.

  W maju 2021 udało nam się zrealizować pięć ostatnich tematów badawczych:

  - uciekający brokat,

  - kolorowa piana,

  - rosnąca piana,

  - sprytne ołówki,

  - zaczarowane kolory.

  W trakcie powyższych zabaw badawczych przedszkolaki:

  - poznały, jak oddziaływuje mydło na brokat zanurzony w wodzie,

  - dowiedziały się, co stanie się z pianką po dodaniu jej do wody oraz jak zareaguje ona na barwnik,

  - poznały efekt dodania drożdży do wody utlenionej,

  -  dowiedziały się, dlaczego z woreczka przedziurawionego ołówkiem nie wylewa się  woda,

  -  zobaczyły, jak zmienia się kolor płynu pod wpływem kwaśnych i zasadowych cieczy.

  Wszystkie przedszkolaki były bardzo zainteresowane i z niecierpliwością czekały, co się wydarzy podczas  eksperymentów, które z wielką chęcią  powtarzały w domu.

  Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie eksperymentów.

   

  Barbara Moskal

   

   

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PT. ,,ZNAM LEGENDY KASZUBSKIE"

  Dnia 1 czerwca 2021 roku został rozstrzygnięty Szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Znam legendy kaszubskie". Konkurs był skierowany do dzieci z oddziałów "0" oraz uczniów klas 1-3. 

  Celem konkursu było budzenie ciekawości dzieci do poznawania baśni i legend z naszej „Małej ojczyzny” – Kaszub, popularyzowanie naszego regionu oraz rozwijanie zdolności plastycznych uczniów.Komisja oceniająca prace plastyczne brała pod uwagę takie kryteria jak zgodność z tematem, pomysłowość, estetykę pracy oraz samodzielność wykonania pracy. Po długich naradach wyłoniła zwycięzców:

  Grupa 0 – I
  I miejsce

  • Daniel Arendt  kl. 1c                                                                                
  • Laura Loroff kl. 1b
  • Luiza Loroff kl.1d


   II  miejsce

  • Błażej Kieliński kl. 1c
  • Wiktoria Arendt 0a


  Wyróżnienia:

  •  Wiktoria Kerlin 0c
  • Amelia Wiśniewska kl.1b
  • Nadia Mikosińska kl. 1d
  • Dominika Dułak kl. 1b
  • Kinga Krauza kl.1b
  • Piotr Chmielewski kl. 1b


  Grupa II – III
  I  miejsce

  • Dominika Kielińska  kl.3c
  • Krzysztof Wójtowicz kl.2b

  II miejsce

  • Filip Wadecki kl.3a
  •  Zbigniew Wójtowicz kl.3a
  • Marcel Gruchała kl. 2d
  • Iwona Stolc 2d 
  • Jakub Stolc kl. 2b

  III  miejsce

  • Krzysztof Puzdrowski kl. 2b 
  • Martyna Stencel kl. 2d 
  • Amelia Procelewska kl.3c


  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, a kaszubskie dyplomy i nagrody wręczył uczniom Pan Wicedyrektor Łukasz Formela.  
  Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom wykonania pięknych, starannych prac i zapraszam do udziału w przyszłym roku szkolnym.

  Elwira Formela

   

 • DZIEŃ DZIECKA DNIEM SPORTU

  ,,Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu,

  być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego,

  czego się pragnie".

  - Paulo Coelho

   

  1 czerwca to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają każdego roku młodsze i starsze przedszkolaki. Szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i radosne. Dlatego też Dzień Dziecka w oddziałach zerowych i przedszkolnych był pełen atrakcji i wyjątkowy. Mimo niesprzyjającej pogody zerówkowiczom udało się zorganizować zawody sportowe na świeżym powietrzu. Na początku, wspólnie z wychowawcami, dzieci zaśpiewały „Hymn Sportowca”, który poprowadził je przez zasady fair play imprezy. Po krótkiej rozgrzewce dzieci świetnie się bawiły podczas zabaw ruchowych, między innymi takich jak: rzut piłeczką do celu, skok w dal z miejsca, przechodzenie na czworakach w tunelu, przeskakiwanie z obręczy do obręczy czy slalom biegowy pomiędzy pachołkami. Zaplanowany piknik nad jeziorem niestety musiał odbyć się w salach ze względu na padający deszcz. Mimo to z twarzy dzieci nie schodził uśmiech. Wspólne śpiewanie, quiz z wiedzy i liczne konkursy sprawiły, że dzieci były szczęśliwe.

  Tego dnia  wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszły do przedszkola w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej i nabywanie wiary we własne siły. Przedszkolaki świetnie się bawiły rywalizując ze sobą m.in. w wyścigach rzędów. Pokonywały sprawnościowy tor przeszkód i bawiły się chustą animacyjną z wykorzystaniem pedagogiki zabawy Klanza.

  Niewątpliwie ten Dzień Dziecka będzie długo wspominany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

  Milena Langa, Katarzyna Izdebska


   

 • III Festyn Kolejowy Kartuska Lokomotywa 2021

 • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

  POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

  Kochani Uczniowie!

  Niezmiernie cieszymy się z Waszego powrotu do szkoły! To miejsce bez Was nie jest już takie samo. Dlatego z ogromną radością wyczekujemy dnia, w którym sale lekcyjne na nowo wypełnią się Waszą obecnością, a szkolne korytarze śmiechem  i rozmowami.

  Zdajemy sobie sprawę z tego jak trudny dla wszystkich był czas zdalnej edukacji. Wiemy, że zmagaliście się z ogromem pracy, nowymi wyzwaniami, okresem izolacji rówieśniczej, a także z problemami, z którymi przyszło Wam mierzyć się w samotności. Dlatego zapewniamy Was o naszym bezgranicznym wsparciu po powrocie do szkoły. Chcemy pomóc Wam, drodzy uczniowie, przejść przez okres adaptacji po tak długim czasie Waszej nieobecności. Zapewniamy, że Wasze dobre samopoczucie, integracja z rówieśnikami oraz powrót do normalności jest dla nas priorytetem. W tym celu przygotowaliśmy  szereg różnych działań, warsztatów i spotkań z psychologiem szkolnym.

  Zrobimy co w naszej mocy abyście na nowo uwierzyli, że nauka jest cennym darem, a nie ciężkim obowiązkiem.

                                                                                                                                            Dyrektor Szkoły

                                                                                                                                            Jolanta Kosznik

 • WYCIECZKA DO SALI ZABAW ,,ENCEPENCE'' W KIEŁPINIE

  ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

  Z okazji Dnia Dziecka 31 maja 2021 roku klasa I b odwiedziła salę zabaw ENCEPENCE w Kiełpinie. Wszyscy uczniowie z radością korzystali z uroków sali zabaw – bawili się w kulkach, zjeżdżali ze ślizgawek, wspinali się po linach. Dzień ten był przepełniony radością, wszędzie było słychać głośne śmiechy dzieci. Podczas zabawy uczniowie dbali o bezpieczeństwo innych oraz własne. Szanowali rzeczy znajdujące się w sali zabaw, a po zabawie pozostawili porządek. Dzień ten był wyjątkowy. Na długo pozostanie w pamięci dzieciaków.

  Marta Kaczmarek

 • DZIEŃ DZIECKA

  1 czerwca 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu uczniowie brali udział w zajęciach sportowych i integracyjnych. Z entuzjazmem rywalizowali w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Ponadto angażowali się w zadania realizowane wraz z wychowawcami, np. tworzyli plakaty nawiązujace do Dnia Dziecka, przedstawiali prawa i obowiązki dzieci oraz spędzali miło czas na zajęciach integrujących zespoły klasowe. Każdy uczeń otrzymał słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. 

  Drodzy Uczniowie

  Z okazji Waszego święta

  życzymy Wam samych radosnych dni,

  osiągnięcia wyznaczonych celów

  i wielu niezawodnych przyjaciół. 

 • DZIEŃ MATKI W KLASACH PIERWSZYCH

  ,,Mama to miękkie ręce.

  Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce.

  Mama to samo dobro i sama przyjemność.

  Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie."

  Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas I z wychowawcami przygotowali piekne, wzruszające filmy. Każda wyśpiewana piosenka, wypowiedziane słowo płynęło z głębi dziecięcego serca. Uczniowie włożyli mnóstwo pracy aby przygotować upominki, nauczyć się piosenki. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniu filmów. Mamy nadzieję, że oglądając film każda mama poczuła się wyjątkowa i cudowna. Wszystkim mamom życzymy samych CUDOWNYCH chwil.

  Wychowawcy klas I

 • Dzień Matki

  Dzień Matki

  Matka to jedyna osoba na świecie,

  która Cię pokochała,  zanim jeszcze Cię poznała.

  -J. H. Pestalozzi

   

  W tak pięknym dniu jakim jest Dzień Mamy dzieci z oddziałów przedszkolnych chciały podziękować swoim najukochańszym Mamom za miłość, trud wychowania, cierpliwość i troskę.  Wszystkie grupy  przygotowały specjalny program artystyczny. Niestety, ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią, nie było możliwe zorganizowanie uroczystości w szkole. Dzieci z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem przygotowywały się do występu, śpiewały piosenki i recytowały wiersze przed kamerą. Samodzielnie przygotowywały laurki i upominki. Każde z nich włożyło w tę pracę całe swoje serce. Niektóre grupy włączyły również życzenia dla Tatusiów, których święto będzie za miesiąc. Efekty działań przedszkolaków można zobaczyć na dołączonych zdjęciach i filmikach. Wszystkie występy zostały nagrane i udostępnione rodzicom, w formie płytek CD i przesłanych linków.

  Z okazji Dnia Matki składamy wszystkim Mamusiom serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

   

 • ,,DZIEŃ KSIĄŻKI" W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH I GRUPACH ZEROWYCH

  24 maja 2021 roku oddziały przedszkolne i grupy zerowe obchodziły Dzień Książki. Dzieci niczym recenzenci opowiadali o swoich ulubionych książkach. Obejrzeliśmy poradnik, o tym jak stworzyć książkę. Staraliśmy się odgadnąć tytuł bajek, widząc jedynie ilustrację. Kolejnym zadaniem, z którym dzieci świetnie sobie poradziły, było układanie rozsypanych elementów w jeden obrazek przedstawiający postaci z bajek. Swój talent plastyczny wykorzystaliśmy tworząc zakładkę do książek. Panie wychowawczynie używając pacynek i kukiełek, odegrały wybraną przez siebie bajkę. Najważniejszym wydarzeniem była wizyta w bibliotece. Każdy mógł obejrzeć książki dla dzieci przygotowane przez Panią Anię. Na zakończenie, każda z pań, przeczytała swojej grupie wybraną przez nią książkę.

  Monika Domaros

 • KONKURS PLASTYCZNY ,,POLSKA- MOJE MIEJSCE NA ZIEMI"

  Dnia 18 maja 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Polska - moje miejsce na Ziemi". Konkurs był kierowany do dzieci z oddziału "0" oraz uczniów klas 1-3. 

  Celem konkursu było kształtowanie postawy patriotycznej, wyrażanie szacunku do symboli narodowych, pokazanie najpiękniejszych miejsce w Polsce jak również rozwijanie zdolności plastycznych ucznia.

  Komisja oceniająca prace plastyczne brała pod uwagę takie kryteria jak zgodność z tematem, estetykę pracy oraz samodzielność wykonania pracy. Po długich naradach wyłoniła zwycięzców:

  Oddział "0":

  I miejsce Daria Klasa gr.0A

  II miejsce Wiktoria Kerlin gr. OC

  III miejsce Wiktoria Arendt gr.0A

  Wyróżnienie Antoni Bobkowski i Kornel Kryszewski gr. 0A, Zofia Bobkowska gr.0B

  Uczniowie klas 1-3:

  I miejsce Piotr Chmielewski kl. Ib

  II miejsce Marcelina Kocent kl. Id, Filip Wadecki kl. IIIa

  III miejsce Dominika Dułak kl.Ib

  Wyróżnienie Martyna Belgrau kl.Ia, Amelia Wiśniewska kl.Ib, Daniel Arendt kl. Ic, Sebastian Krauza kl.IIIb

  Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pana Łukasza Formela -  Wicedyrektora Naszej szkoły.  

  Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom wykonania pięknych, starannych prac. 

  Marta Kaczmarek

 • PIKINIK NA BOISKU SZKOLNYM

  Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wychowawcy klas I zorganizowali dla swoich uczniów piknik na boisku szkolnym. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przygotowali się do pikniku. Przynieśli zdrowe przekąski, soczki. Czas spędzony na boisku szkolnym był bardzo aktywny - uczniowie puszczali latawce, rzucali samolotami, frisbee, grali w piłkę a nawet jeździli na hulajnogach! Dziewczynki grały w gumę, w gry planszowe. Czas spędzony na pikniku sprawił uczniom i wychowawcom mnóstwo radości i  uśmiechu.

  Wychowawcy klas I

 • SUKCESY UCZENNIC W GMINNYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA ,,CZYTAM, WIĘC JESTEM"

  Już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej w Kartuzach został zorganizowany  Gminny Konkurs Pięknego Czytania ,,Czytam, więc jestem". Wzięło w nim udział 11 uczestników z sześciu szkół Gminy Kartuzy. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wylosowanego  fragmentu książki Agnieszki Stelmaszyk. Uczennice naszej szkoły zachwyciły jury swoją interpretacją tekstu.                                                                                     

  Antonina Tomicka( kl. 4a) zdobyła I miejsce  (opiekun: p. Barbara Celińska-Jakubowicz)                          

  Marta Krampa ( kl. 5a) zajęła II miejsce (opiekun: p. Magdalena Pestka).                                                      

  W nagrodę laureatki otrzymały dyplomy oraz książki z autografem pisarki.                                                          

  Bardzo cieszymy się z tego sukcesu i serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunom.

 • DZIEŃ STRAŻAKA

  Dnia 12 maja 2021 roku oddziały przedszkolne i grupy zerowe obchodziły Dzień Strażaka. Poznaliśmy przedmioty, które są niezbędne do wykonywania tej pracy. Dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach związanych ze strażą pożarną. Obejrzeliśmy film przedstawiający sytuacje, w których potrzebna jest pomoc strażaków. Przeskakując przez obręcze, sprawdzaliśmy swoją sprawność fizyczną i koordynację. Bardzo ważnym elementem Dnia Strażaka było poznanie numerów alarmowych. Dzieci wcieliły się w osoby potrzebujące pomocy, powiadamiając przez telefon służby ratunkowe. Na zakończenie dzieci ułożyły z rozsypani postać strażaka i zostały nagrodzone medalem Przedszkolaka-strażaka. 

 • KONKURS RECYTATORSKI ,,MÓJ PIERWSZY WYSTĘP''

  Dnia 10 maja 2021 r. odbył się Konkurs Recytatorski „Mój pierwszy występ”. W konkursie udział wzięło 23 uczestników z oddziałów przedszkolnych i zerowych. 
  Celem konkursu było:
  - popularyzowanie poezji dziecięcej,
  - rozwijanie zdolności recytatorskich,
  - zainteresowanie dzieci poezją,
  - zachęcenie do występów na scenie.
  Podczas oceny występów komisja w składzie Anna Knut-Żołnowska i Marzena Cirocka, brały pod uwagę następujące kryteria: dobór i opanowanie pamięciowe tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny (strój, rekwizyty). Ostatecznie po trudnych naradach wyłoniono następujących laureatów:

  W oddziałach zerowych:
  I miejsce – Zofia Bobkowska, 0B (Jan Brzechwa „Na Wyspach Bergamutach”)
  II miejsce – Anna Puzdrowska, 0B (Jan Brzechwa „Krawcowe”)
  III miejsce – Aleksandra Markowska, 0A (Jan Brzechwa „Przyjście wiosny”)
  Wyróżnienia: Julia Wolska, 0B (Jan Brzechwa „Tańcowała igła z nitką”); Wiktoria Kerlin, 0C (Jan Brzechwa „Katar”).

  W oddziałach przedszkolnych:
  I miejsce – Jeremiasz Rychert, gr. D (Jan Brzechwa „Koziołeczek”)
  II miejsce – Łukasz Partyka, gr. G (Czesław Janczarski „Naprawiamy misia”)
  III miejsce – Franciszek Arendt, gr. D (Jan Brzechwa „Na straganie”)
  Wyróżnienia: Liliana Borkowska, gr. E (Julian Tuwim  „Murzynek Bambo”); Szymon Jaroszek, gr. D (Jan Brzechwa „Kwoka”)

  Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Iwona Fiołek – Wicedyrektor szkoły.
  Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy i gratulujemy sukcesów.

  Organizatorzy:
  Magdalena Gawkowska,
  Monika Domaros
   

 • REALIZACJA INNOWACJI PT. ,,KREATYWNE ŚRODY MAŁEGO BADACZA- POPRZEZ MAŁE EKSPERYMENTY DO DUŻEJ WIEDZY"

  Przedszkolaki z grupy E uczestniczą w realizacji innowacji pt. ,,Kreatywne środy małego badacza- poprzez małe eksperymenty do dużej wiedzy”. 
  Głównym celem  tej innowacji jest rozbudzanie u dzieci ciekawości związanych z otaczającym je światem, nauczanie ich prowadzenia badań, eksperymentów i obserwacji oraz wyciągania z nich wniosków. Zaplanowane eksperymenty są realizowane raz w tygodniu podczas zajęć dydaktyczno-  wychowawczych, dzięki którym dzieci rozwijają wytrwałość, dokładność, koncentracje i spostrzegawczość. 
  W kwietniu 2021 udało nam się zrealizować 4 tematy badawcze:
  - magiczne karteczki,
  - pływające spinacze,
  - kolorowa tęcza,
  - niepękające bańki mydlane.
  W trakcie zabaw badawczych przedszkolaki poznały wpływ  ciśnienia na wodę znajdującą się w naczyniu oraz jaki efekt można uzyskać  przykładając kartonik na jego wierzch . Dowiedziały się również jak zareagują cząsteczki wody na przedmiot do niej wkładany. Ważnym elementem zajęć było zrozumienie przez dzieci zasad tworzenia tęczy w naczyniu z wodą i cukierkami oraz niepękających baniek mydlanych, dzięki zastosowaniu gliceryny. 
  Wszystkie przedszkolaki były bardzo zainteresowane i z niecierpliwością czekały co się wydarzy podczas  eksperymentów, które z wielką chęcią  powtarzały w domu.
  Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie eksperymentów.

  Barbara Moskal 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  ul. Szkolna 29
  83-307 Kiełpino
  pomorskie
 • 58-694-21-44
  58-694-21-82

Galeria zdjęć