Dnia 13.05.19r. odbyła się wycieczka uczniów klas szóstych do Warszawy. W poniedziałek o godz. 5:00 rano uczniowie wraz z opiekunami p. Anną Iwanowską, p. Joanną Kurowską i p. Łukaszem Formela, zebrali się przed kościołem i udali się w 5-godzinną podróż do stolicy. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, udaliśmy się do Sejmu. Tam mieliśmy okazję usłyszeć wiele ciekawostek i informacji na temat polityków, ustaw czy posiedzeń Sejmu. Po bardzo ciekawie spędzonym czasie w Sejmie, udaliśmy się do Telewizji Polskiej. Zobaczyliśmy tam, studio do nagrywania różnych programów telewizyjnych, a także mieliśmy okazję znaleźć się w roli publiczności. Kolejną atrakcją tej wycieczki był czas wolny spędzony w „Centrum Nauki Kopernik”. Mogliśmy chodzić po stanowiskach z eksperymentami i wspaniale się bawić. Na drugi dzień po śniadaniu wyjechaliśmy z hotelu, aby zwiedzić Stare Miasto, Zamek Królewski i przyglądać się zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie udaliśmy się na niezwykły spacerem po Łazienkach Królewskich. Ostatniego dnia, wyjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie mogliśmy podziwiać widok panoramy Warszawy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz przejazd metrem i spacer po Powązkach Wojskowych. O godzinie 17:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną i pełni wrażeń wróciliśmy do Kiełpina. To była niezapomniana wycieczka, dzięki której mogliśmy zobaczyć największe zabytki kultury i szczególne miejsca Warszawy.
Aktualności
- 30maj
- 01cze
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO ,,WYSPY FRAJDY"
Dnia 30.05.2019r. dwie grupy przedszkolne ,,E" i ,,F" wybrały się na wycieczkę do ,,Wyspy Frajdy" w Żukowie. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. Zabawa przeplatana była warsztatami techniczno-plastycznymi, na których dzieci mogły zaprojektować swoją torbę ekologiczną, a także po zajęciach plastycznych dzieci wzięły udział w doświadczeniach eksperymentalnych. Dzieci zaobserwowały następujące eksperymenty: pieniący się płyn ze szklanego naczynia, formowanie kolorowych kulek w wodzie oraz gasnący płomień itp. Na Wyspie Frajdy dzieci spędziły aktywnie czas na wesołych harcach i beztroskiej zabawie. Przedszkolaki tego dnia mogły hasać do woli po Małpim Gaju, gdzie czekał na nich basen z kulkami, trampolina, zjeżdżalnia i mnóstwo atrakcji. Ten dzień przyniósł dzieciom dużo radości, gdzie prócz zabawy miały możliwość rozwijać się kreatywnie, pogłębiać swoje pasje i talenty. Po skończonej zabawie zmęczeni, ale zadowoleni z upominkami wróciliśmy do naszego przedszkola na smaczny obiad.
Magdalena Pettke
38
- 28maj
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III „WALKA Z BYKAMI 2019”- ELIMINACJE SZKOLNE
16 maja 2019r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas III „WALKA Z BYKAMI 2019”. Celem konkursu było umożliwienie wykazania się wiadomościami i umiejętnościami ortograficznymi oraz rozpoznanie i wyłonienie uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas trzecich. Szkolnymi mistrzami ortografii zostały: I miejsce Laura Klińska kl.IIIC, II miejsce Bernadeta Formela kl.IIIC, III miejsce Dagmara Przybylska IIIB Uczennice, Laureatki I i II miejsca, będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym „WALKA Z BYKAMI 2019”.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Joanna Konkol, Renata Kosznik
- 28maj
„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. W tym roku maluchy z oddziałów przedszkolnych A,B,C wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu. W ramach realizacji programu w szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia tj.: ,,Dzień marchewki”, trening z trenerem personalnym oraz spotkanie z przedstawicielami straży leśnej. Dodatkowo przedszkolaki wspólnie z rodzicami przystąpiły do wypełniania kart pracy w zamian za co otrzymały dyplom i pieczątki. Wszystkie materiały i zajęcia edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.
M. Jankowska
26
- 28maj
„Z TYCH KSIĄŻEK JUŻ WYROSŁEM"-PODSUMOWANIE AKCJI
Od marca do maja 2019 r. w naszej szkole trwała akcja pt.: „Z TYCH KSIĄŻEK JUŻ WYROSŁEM". Polegała na przyniesieniu przez uczniów do Biblioteki Szkolnej książek, których już nie potrzebują, które przeczytali i w ten sposób podzieleniu się nimi z młodszymi kolegami.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli Biblioteka Szkolna wzbogaciła swoje zbiory o 609 interesujących pozycji książkowych, z których będą korzystali nasi uczniowie-czytelnicy.
Spośród 82 darczyńców wyłoniliśmy uczniów, którzy przynieśli największą liczbę książek. Są nimi:
- Michał Czaja kl. 2a
- Marta Gruchała kl. 4b
- Eryk Izdebski kl. 4b
- Zuzanna Pek kl. 4c
- Oliwia Reszka kl. 4c
- Nikola Gosz kl. 5c
- Mikołaj Kruszyński kl. 6c
- Adrian Stencel kl. 6c
- Natalia Bobrowska kl. 8a
- Ksawery Kryszewski kl. 8b
- Kaja Biankowska kl. 3c Gimnazjum
- Paulina Płotka kl. 3c Gimnazjum
Na tych uczniów czekają drobne upominki, które wręczymy w piątek 31 maja 2019 r.
Za okazane wsparcie serdecznie dziękują bibliotekarki: Anna Knut-Żołnowska i Joanna Rompska.
- 31maj
,,DZIEŃ DZIECKA - DNIEM SPORTU"
31 maja 2019 roku
W naszej szkole tradycyjnie odbywają się zajęcia sportowe z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu zaplanowano ciekawe konkurencje sportowe i wiele atrakcji dla naszych uczniów. Poczęstunek i niespodzianki ufundowali sponsorzy: Pan Stanisław Lamczyk - Poseł na Sejm RP, Pani Anna Górska – Prezes firmy IZOBUD, Rada Rodziców SP w Kiełpinie, Państwo Marcelina i Tomasz Wilczewscy, Państwo Teresa i Józef Stolc.
Najważniejsze, że ten dzień sprawił wielką radość i wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.
Składam serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom, którzy wsparli szkolne przedsięwzięcie „Dzień Dziecka – Dzień Sportu”.
Jolanta Kosznik
Dyrektor Szkoły
827
- 27maj
PIERWSZY WSPÓLNY WYJAZD 18 PRÓBNEJ GROMADY ZUCHOWEJ ,,KIEŁPIŃSKIE PSZCZÓŁKI"
Dnia 24.05.2019 roku wyruszyliśmy do Miastka aby tam razem z innym Zuchami i Harcerzami wziąć udział w kolejnym Rajdzie Rodło. 25.05.19r. pokonaliśmy trasę 10 km, rozwiązaliśmy wszystkie zadania i zajęliśmy I miejsce na trasie I Rajdu Rodło. Wspólna Msza Święta a na koniec wspólne ognisko. W dniu 26.05.19r. braliśmy udział we wspólnym apelu oraz zakończeniu Rajdu. Nasza 7 osobowa grupa spała w SP nr 1 w Miastku. Wszyscy byli dzielni i świetnie się bawili .
Dziękuję ZUCHOM: Victorii, Kalinie, Kajetanowi, Agacie, Piotrowi, Adamowi i Karolowi za wspaniale spędzony czas.
Druhna SYLWIA
2
- 23maj
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR - sukces ucznia klasy V
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu otrzymał uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Kiełpinie Arkadiusz Treder. W konkursie corocznie bierze udział kilka milionów uczestników z całego świata, w tym 51 uczniów z naszej szkoły. Każdy przystępujący do konkursu otrzymał upominek.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Życzymy dalszych sukcesów!
- 23maj
MATEMATYCZNY KONKURS „OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA” ORGANIZOWANY PRZEZ POLITECHNIKĘ GDAŃSKĄ
Arkadiusz Treder uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Kiełpinie zmagał się przez kilka miesięcy z zadaniami konkursowymi przygotowanymi przez wykładowców z Politechniki Gdańskiej. Zwieńczeniem wysiłków był fakt, iż Arek zakwalifikował się do finału, który odbył się 16 maja 2019 roku w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Poziom konkursu był bardzo wyskoki. Tym bardziej gratulujemy Arkowi udziału w finale.
Bożena Mielewczyk
- 20maj
WYCIECZKA DO TORUNIA
Dnia 14 maja odbyła się wycieczka do Torunia, na którą wybrali się uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami Marzeną Rybakowską, Anną Kasprzycką i Ewą Smętoch oraz opiekunami Jolantą Wrońską, Roksaną Rutkowską i Beatą Stromską. Pomimo bardzo wczesnej godziny wyjazdu, humory wszystkim dopisywały. Podróż przebiegła bez większych kłopotów, dlatego u celu wycieczki byliśmy tuż przed 10.00. Najpierw dotarliśmy do Planetarium, gdzie udaliśmy się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Seans w Planetarium zrobił na nas ogromne wrażenie. Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży. Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się na Rynek Staromiejski. Podziwialiśmy Ratusz oraz Katedrę świętych Janów i oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie mieliśmy trochę czasu na zakup pamiątek i pierników. Po posileniu naszych bardzo wygłodniałych brzuchów ruszyliśmy do Piekarni Mistrza Bogumiła na warsztaty wypieku pierników. Po upieczeniu ciastek udaliśmy się na lody, a następnie na rejs statkiem po Wiśle. Od strony Wisły mogliśmy podziwiać piękno tego starego miasta. Po zakończonym rejsie ruszyliśmy w stronę parkingu, skąd udaliśmy się w drogę do domu. Pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach wieczornych.
5
- 17maj
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA
W czwartek 16.05. 2019r. odbył się Konkurs Tańca ,,Dance ma sens" z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Konkurs rozpoczął się od występu szkolnej grupy baletowej ,,Perełki", następnie wszystkie grupy przedszkolne prezentowały układ taneczny do wybranej piosenki. Podczas obrad jury dzieci uczestniczyły w krótkich warsztatach tanecznych. Wszystkie grupy przedstawiły bardzo wysoki poziom zaangażowania oraz kreatywności, lecz trzeba było wyłonić zwycięzców. Za najlepszy wyraz artystyczny puchar otrzymała grupa 0B, za perfekcyjny dobór strojów puchar otrzymała grupa E, za najciekawszą choreografię puchar otrzymała grupa 0C. Niespodzianka okazało się specjalne wyróżnienie jury w postaci pucharu, które doceniło najmłodszych uczestników. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe w pełni zasłużone medale.
32
- 07maj
WYWIADÓWKA
16.05.2019r.- Godz. 17.30 - klasy V-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum
- Godz. 18.30 - klasy 0 -IV Szkoły Podstawowej
Obecność rodziców na wywiadówkach jest obowiązkowa!
Dyrektor Szkoły
Jolanta Kosznik
- 16maj
GMINNY KONKURS POD PATRONATEM BURMISTRZA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIEŁPINIE
15 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się gminny konkurs matematyczny „Krzepki umysł”, nad którym patronat objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.
Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów oraz dostarczanie im możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Udział w zmaganiach wzięło 12 reprezentantów klas III szkół podstawowych: SP nr 2 z Kartuz, SP nr 5 z Kartuz, ZKiW z Dzierżążna, SP z Prokowa, SP z Grzybna i SP z Kiełpina. Wyłoniono następujących laureatów:
1 miejsce – Piotr Wesołowski – Szkoła Podstawowa nr 2 z Kartuz
2 miejsce – Franciszek Dobke – Szkoła Podstawowa nr 5 z Kartuz
3 miejsce – Juliusz Jaskulski – Szkoła Podstawowa z Kiełpina
Wyróżnienie – Jakub Okuniewski – Szkoła Podstawowa z Kiełpina
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody, które w imieniu burmistrza Kartuz wręczył Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Pan Dariusz Las wraz z Kierownikiem Wydziału Oświaty Panią Elżbietą Rejter i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiełpinie Panią Jolantą Kosznik.
Wszystkim uczestnikom konkursu wraz z ich opiekunami składamy podziękowanie za trud włożony w przygotowanie do zmagań, a także życzymy dalszego rozwoju umiejętności matematycznych.
Odpowiedzialne za organizację i przeprowadzenie konkursu były: p. Bożena Mielewczyk i p. Magdalena Godzińska
15
- 13maj
,,DZIEŃ OTWARTY FUNDUSZY EUROPEJSKICH"
Dnia 10.05.2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się ,,Dzień Otwarty Funduszy Europejskich”. Celem realizowanego przedsięwzięcia było uczczenie 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na początku spotkania zebranych na hali widowiskowo-sportowej przywitała dyrektor Jolanta Kosznik, która w swoim wystąpieniu nawiązała do realizowanych projektów. Podkreśliła również, że wszyscy jesteśmy Europejczykami i dzięki funduszom z UE uczniowie naszej placówki mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach wyrównawczych, rozwijających, logopedycznych i terapeutycznych. W tym dniu towarzyszył nam zastępca burmistrza pan Wojciech Jaworowski, który także zabrał głos. Powiedział, że dzięki pozyskanym funduszom można było także zrealizować tak potrzebne inwestycje m.in. jak ,,Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie gminy Kartuzy”. W dalszej części odbyły się zajęcia integracyjne z wykorzystaniem bogatej bazy pomocy dydaktycznych, zaś na hali widowiskowej można było obejrzeć stanowiska edukacyjne:
- stanowisko „Robotyki” (programowanie i konstruowanie robotów) prowadzone przez p. Esterę Jelińską
- stanowisko „Fizyki” – doświadczenia fizyczne, wykorzystanie mobilnego laboratorium fizyczno-chemicznego, prowadzone przez p. Bożenę Mielewczyk
- stanowisko „Chemii” – doświadczenia chemiczne, wykorzystanie mobilnego laboratorium fizyczno-chemicznego, prowadzone przez p. Grażynę Formella
- stanowisko „Pierwszej Pomocy” - pokaz postępowania z osobą nieoddychającą z użyciem AED zapoznanie z wyposażeniem Torby Ratunkowej typu R1. Następnie pod czujnym okiem prowadzącego zajęcia, każdy będzie mógł przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego z jednoczesnym użyciem AED. Prowadzący Dariusz Kurzawski
- stanowisko „Gier planszowych” (szachy, warcaby, inne) prowadzone przez p. Annę Iwanowską
- część sportowa (tor przeszkód) – zajęcia sportowe prowadzone przez p. Błażeja Adamusa
Dzięki zaangażowaniu władz Gminy Kartuzy w pozyskiwanie funduszy europejskich nasza szkoła już od 2009 roku miała możliwość uczestniczenia w następujących unijnych projektach:
- „Rozwój przez kompetencje” (2009-2012);
- „Wczesne wyrównywanie szans edukacyjnych przepustką do sukcesu uczniów gminy Kartuzy” (2009-2010);
- „Za Rękę z Einsteinem – Edycja II” (2009-2012);
- „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Kartuzy” (2011-2012);
- „Mały Galileusz”(2011-2012);
- „Sięgnij po sukces” – zajęcia rozwijają ce dla gimnazjalistów Gminy Kartuzy” (2011-2014);
- „Szkoła daje więcej– zajęcia rozwijające dla uczniów ze szkół podstawowych gminy Kartuzy” (2014-2015);
- „Szkoła nowych możliwości – rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy uczniów i nauczycieli gminy Kartuzy” (2016-2018);
- „Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie gminy Kartuzy” (2016-2018).
19
- 13maj
APEL Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA
9 maja 2019 roku wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas ósmych w montażu słowno-muzycznym pod opieką pana Zdzisława Krause opowiadali o okolicznościach towarzyszących temu wydarzeniu. Mogliśmy wysłuchać utworów poetyckich, usłyszeć o dziejach z kart historii i wysłuchać pieśni patriotycznych.
11
- 07maj
Zaproszenie
Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
zaprasza całą społeczność szkolną i pozaszkolną na wydarzenie p.n.
„Dni Otwarte Funduszy Europejskich”
10 maja 2019 r.
w godzinach: 12.00-14.00
- 09maj
ZBIÓRKA MAKULATURY
W dniach od 1 do 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyła się zbiórka makulatury. Łącznie zgromadzono 3440 kg.
Pozyskane w ten sposób środki zostały podzielone pomiędzy klasy (zgodnie z ilością przyniesionych kilogramów) i uczniowie wraz z wychowawcą sami zdecydowali, na co je przeznaczą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom.
Organizatorzy: Joanna Kurowska, Anna Knut-Żołnowska, Joanna Rompska.
- 07maj
KONKURS LITERACKI ,,PLOTKI O AUTORZE"
W kwietniu redaktorzy Gazetki Szkolnej „Kiełpińskim Okiem” ogłosili Konkurs Literacki „Plotki o Autorze”. Zadanie konkursowe polegało na wyszukaniu i spisaniu ciekawostek lub plotek na temat znanego pisarza polskiego lub obcego pochodzenia. Autorem najciekawszej pracy okazała się uczennica klasy Vc Wiktoria Kańska.
Serdecznie gratulujemy Redaktorzy wraz z opiekunem p. Anną Knut-Żołnowską
- 26kwi
Ogłoszenie
DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE,
W związku z zawieszeniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli, od 6.05.2019 r. zajęcia dydaktyczne będą odbywać się zgodnie z planem lekcji. 29.04, 30.04.2019 r. oraz 02.05.2019 r. są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktycznych, podczas których zapewniamy dzieciom zajęcia opiekuńcze.
W imieniu własnym i wszystkich pracowników szkoły dziękuję za okazane zrozumienie i wsparcie.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Jolanta Kosznik
- 06maj
GALA ROZDANIA NAGRÓD LITERACKICH
Dnia 5 kwietnia 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyła się Gala Rozdania Nagród Literackich Chmielno NON-STOP. Na uroczystość została zaproszona uczennica naszej szkoły Helena Bronk wraz z opiekunem panią Anną Knut-Żołnowską. Podczas Gali okazało się, że dostrzeżono talent Heleny i jury przyznało jej II miejsce w IV Konkursie „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. Zwycięski utwór poetycki pt.: „Chmieleński Październik” zostanie opublikowany w najbliższym wydaniu gazetki szkolnej.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GALA ROZDANIA NAGRÓD LITERACKICH.