Aktualności
- 11paź
- 11paź
II MIEJSCE W IGRZYSKACH DZIECI W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
II miejsce w Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych w eliminacjach gminnych wywalczyli: Lidia Kożyczkowska, Maks Pugęsek, Ksawery i Tobiasz Foks. Turniej odbył się 10 października w Szkole Podstawowej numer 2 w Kartuzach. Gratulujemy!
Barbara Sajek
- 08paź
Hura Chór - NABÓR
Ogłaszamy nabór do chóru dziecięco - młodzieżowego działającego w Kartuzach.
Chór prowadzi dr hab. Małgorzata Kuchtyk, prof. Akademii Muzycznej.Próby odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach na osiedlu Wybickiego.
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 14 lat.
Przesłuchania odbędą się w każdy poniedziałek października o godzinie 16.00 w klasie nr 77
Kontakt do dyrygenta 602669739
ZAPRASZAMY
- 30sie
- 10paź
,,ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT'' W PRZEDSZKOLU
Dnia 4 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Pokazaliśmy dzieciom, że wszyscy jesteśmy zwierzętami i mamy swoje prawa! Tak samo jak one jemy, pijemy, myjemy się i przeżywamy emocje. Czasem jest nam smutno i chcemy się do kogoś przytulić, a czasem śmiejemy się podczas wspólnej zabawy. Ponadto nasze przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt, także tych egzotycznych i rzadko spotykanych, które trzeba chronić przed wyginięciem. Nie zabrakło tego dnia również zabaw ruchowych i dobrej wspólnej zabawy.
Elżbieta Kupiecka
23
- 12wrz
- 09paź
,,ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU'' W PRZEDSZKOLU
W poniedziałek obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Zabawy tego dnia miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy. Był to idealny moment, aby uświadomić dzieciom znaczenie optymistycznego podejścia do życia. Podczas zajęć przedszkolaki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Wykonały wesołe prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych.
Marzena Formela
80
- 04paź
WYCIECZKA EDUKACYJNA UCZNIÓW KLAS IV-VIII W RAMACH LEKCJI JĘZYKA KASZUBSKIEGO
W czwartek 03.10.2024r. uczniowie kl. IV-VIII wraz z opiekunami, w ramach lekcji języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce do Muzeum Ziemi Kościerskiej, młodzież miała możliwość obejrzenia wystawy historycznej ukazującej dzieje Kościerzyny od pradziadów po czasy współczesne. Muzeum prezentuje kulturę ludową Ziemi Kościerskiej m.in. sztukę, przedmioty codziennego użytku oraz meble. Następnym naszym krokiem w zwiedzaniu było Muzeum Akordeonów jedyne w Polsce i trzecie w Europie muzeum o takim profilu. W skład ekspozycji wchodzi ponad 120 instrumentów z całego świata w tym bogaty zbiór przed- i powojenny instrumentów polskich. Na szczególną uwagę zasługują akordeony pochodzące z Francji, wykonane ręcznie, bogato zdobione, o nietypowym brzmieniu- o czym mogliśmy się przekonać na ,,własne uszy” dzięki multimedialnemu przewodnikowi po wystawie. O popularności akordeonu świadczy odbywające się od 2006r. podczas Dnia Jedności Kaszubów, próby pobicia rekordu na tym instrumencie. Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa, które posiada najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycję pojazdów szynowych. Ponadto zwiedziliśmy zabytkową halę ,,Parowozowni” wraz z pomieszczeniami warsztatowymi, obejrzeliśmy ruchome makiety, przedstawiające stację kolejową- Kościerzyna.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był zabytkowy dworek w Sikorzynie tzw. ,,gniazdo rodowe” rodziny Józefa Wybickiego, twórcy ,,Pieśni Legionów Polskich” we Włoszech, która jako ,,Mazurek Dąbrowskiego” stała się hymnem narodowym Polski. Obecnie dworek został kupiony przez historyka sztuki z Gdańska. Dzięki zaangażowaniu nowego właściciela , dworek został odrestaurowany, odbudowany i ogrodzony, a wnętrze dworku pięknie wyposażone na podstawie wyglądu dawnych dworków. Ten uroczy dworek rodziny Wybickich ukryty jest w pięknym parku otoczony dziesiątkami zabytkowych drzew w niewielkiej wsi na Kaszubach.
Zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni, ponieważ odwiedziliśmy region charakteryzujący się unikalną kulturą pełni wrażeń wróciliśmy do Kiełpina. Pomimo deszczowej pogody wycieczka się udała.
Magdalena Pettke
100
- 02paź
,,DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA'' W PRZEDSZKOLU
30 września przedszkolaki obchodziły Dzień Głośnego Czytania. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, którymi mogły się podzielić z pozostałymi. Wspólnie wysłuchaliśmy wiersz pt. „Na straganie” autorstwa Jana Brzechwy. Autor opisuje rozmowę i kłótnię warzyw, które wystawione są na sprzedaż. Szczypiorek pomaga koprowi, groch i kalarepa podziwiają krzepkość rzepy, cebula próbuje namówić na małżeństwo buraka, fasola z brukselką spierają się o miejsce. Na koniec: „A kapusta rzecze smutnie: Moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie! A to feler – westchnął seler”. Wiersz „Na straganie”, mimo że dobrze znany wszystkim dzieciom, wciąż wzbudza dużo emocji. Oczywiście dzisiejszy dzień nie mógł obejść się bez plastycznej twórczości. Dzieci wykonały stragan z warzywami, wszyscy świetnie się bawili. Tak więc, celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest m.in. ukazanie, że zarówno z czytania jak i ze słuchania książek można czerpać radość i przyjemność.
Magdalena Pszczolińska
35
- 01paź
,,DZIEŃ KROPKI'' W PRZEDSZKOLU
16 września dzieci z grup przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka może zmienić sens liter i zdań. Tego dnia kropki gościły w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Dzieci doskonaliły zmysł równowagi skacząc po krążkach gimnastycznych, bawiły się z chustą animacyjną i kolorowymi piłkami do piosenki „Kropka”, a także wykonywały zadania ćwiczące spostrzegawczość. Przedszkolaki stworzyły piękne prace plastyczne i kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność.
Joanna Gierszewska
38
- 01paź
,,PIERWSZY DZIEŃ JESIENI'' W PRZEDSZKOLU
Pierwszy dzień jesieni w naszym przedszkolu obfitował w kolory i niesamowite doświadczenia. Dzieci z wielkim zapałem tworzyły prace plastyczne, wykorzystując dary jesieni – kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Podczas spacerów zbieraliśmy te skarby natury, a przy okazji uczyliśmy się rozpoznawać różne gatunki drzew i roślin, co wzbudziło w dzieciach ciekawość do świata przyrody.
W sali czekało na nas tajemnicze pudełko pełne jesiennych skarbów. Dzieci, biorąc udział w zabawach sensorycznych, odkrywały ukryte w nim kasztany, liście i żołędzie, rozwijając przy tym zmysł dotyku i umiejętność koncentracji. Za pomocą lupy mogły szczegółowo obserwować struktury liści, zachwycając się ich różnorodnymi kształtami i wzorami.
Nie zabrakło także radości podczas zabawy z chustą animacyjną, na której tańczyły kolorowe liście, wprawiając dzieci w doskonały nastrój. Razem kolorowaliśmy grzyby oraz malowaliśmy liście farbami, a następnie odbijaliśmy ich wzory na papierze, tworząc prawdziwe dzieła sztuki.
Dodatkowo dzieci, korzystając z kasztanów, ćwiczyły układanie literek, co pozwoliło im połączyć naukę z zabawą. To był dzień pełen kreatywności i odkrywania, który przybliżył nam piękno jesiennej przyrody oraz rozwijał różnorodne umiejętności przedszkolaków.
Katarzyna Armatowska
18
- 01paź
AKTYWNE DZIAŁANIA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI ,,DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA" 2024r.
29 września 2024 roku w całej Polsce obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego data nawiązuje do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych, obchodzony jest m. in. w szkołach i bibliotekach, gdzie odbywają się sesje czytelnicze. Czytają nauczyciele, bibliotekarze i uczniowie. Z tej okazji w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kiełpinie odbyło się głośne czytanie wiersza „Na straganie” autorstwa Jana Brzechwy. Uczniowie klasy VI b wspólnie przeczytali wiersz młodszym dzieciom z grupy 0a, 0b, 0c, 0d, którzy słuchali utworu z wielkim zaciekawieniem. Autor opisuje rozmowę i kłótnię warzyw, które wystawione są na sprzedaż. Szczypiorek pomaga koprowi, groch i kalarepa podziwiają krzepkość rzepy, cebula próbuje namówić na małżeństwo buraka, fasola z brukselką spierają się o miejsce. Na koniec: „A kapusta rzecze smutnie: Moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie! A to feler – westchnął seler”. Wiersz „Na straganie” , mimo że dobrze znany wszystkim dzieciom, wciąż wzbudza dużo emocji. Dzieci stworzyły pracę plastyczną i otrzymały medale. Na zakończenie przedszkolaki zwiedziły bibliotekę. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, wszyscy świetnie się bawili. Tak więc, celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest m.in. ukazanie, że zarówno z czytania jak i ze słuchania książek można czerpać radość i przyjemność.
Magdalena Pszczolińska
43
- 30wrz
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W poniedziałek 30.09.2024r. odbyły się w naszej szkole Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każda z osób, które zgłosiły swoją kandydaturę przygotowała plakat wyborczy, z którym cała społeczność szkolna przez cały tydzień mogła się zapoznać, a w dniu dzisiejszym odbyła się oficjalna prezentacja programów wyborczych. Następnie uczniowie klas IV - VIII oddali swój głos do urny wyborczej. Poprawnie oddanych głosów było 293, zaś 6 głosów uznano za nieważnych. W wyniku głosowania PRZEWODNICZĄCYM SU został DAWID NIEDZIÓŁKA z kl.7b, ZASTĘPCĄ - AMELIA STOLC z kl.7a, SKARBNIKIEM - ZUZANNA SZCZESNA z kl.7a oraz SEKRETARZEM - KALINA BORYS z kl.7a. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.
Opiekun SU Ewa Magulska-Plichta
5
- 30wrz
,,OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA'' NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO
,,Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”
Dnia 30 września 2024 roku uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka polskiego realizowali ,,Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania". Celem tego działania jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Święto to bowiem zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Głośne czytanie ma tylko zalety, ponieważ wzbogaca słownictwo, poszerza wyobraźnię, poprawia koncentrację i pozwala przeżywać wspaniałe emocje. Niewątpliwie stanowi doskonałą okazję do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Tego dnia chętni uczniowie na forum klasy odczytali fragmenty lektur szkolnych między innymi tekstu Adama Mickiewicza ,,Pan Tadeusz" Księga XII. Wsłuchując się w słowa czytanego głośno utworu mogliśmy usłyszeć Koncert Jankiela, który nawiązywał do ważnych wydarzeń historycznych. Po raz kolejny pokazaliśmy, że głośne czytanie przynosi same korzyści zarówno uczniom jak i dorosłym!
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za udział i namawiamy do codziennego głośnego czytania również w domu:)
30
- 27wrz
WARSZTATY ,,DAJ PRZEDMIOTOM DRUGIE ŻYCIE- MAJSTERKUJ, NAPRAWIAJ, NIE MARNUJ!"
Dnia 27 września 2024 roku z inicjatywy Burmistrza Kartuz Pana Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego uczniowie kl. 3b z p. Ewą Smętoch oraz uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego z klas piątych i szóstych z p. Lucyną Herbasz brali udział w warsztatach organizowanych przez Wydział Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kartuzach w ramach edukacji ekologicznej pn.: „Daj przedmiotom drugie życie - majsterkuj, naprawiaj, nie marnuj!", współfinansowanych ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Tenże projekt ma na celu rozpropagowanie założeń gospodarki obiegu zamkniętego i budowanie postaw, wśród dzieci i młodzieży, zapobiegania powstawaniu odpadów, przygotowania ich do ponownego użycia, tak aby wpoić dzieciom nawyk powtórnego wykorzystywania odpadów. Warsztaty prowadzone były stacjonarnie w PSZOK w Kartuzach.
Zajęcia z majsterkowania dla uczniów były inspirującą lekcją, podczas których młodzi uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności manualnych i kreatywności poprzez tworzenie własnych projektów i konstrukcji. Podczas zajęć uczniowie z wielkim zaangażowaniem oraz z pomocą wykwalifikowanych edukatorów wykonali według dokładnej instrukcji i z zachowaniem zasad ostrożności tratwę żaglową. Kolejnym zadaniem było pomalowanie pracy farbami. Uczestnicy nauczyli się w bezpieczny sposób korzystać z różnych narzędzi, takich jak: młotki, wkrętarki i materiałów/odpadów min. odpady z drewna czy tworzyw sztucznych. Pozwoliło im to na rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów, myślenia przestrzennego i logicznego oraz eksperymentowanie, zdobywanie praktycznych umiejętności oraz zdolności do współpracy w grupie. Zadowoleni majsterkowicze/ mali ekolodzy precyzyjnie wykonane konstrukcje tratwy żaglowej i zabrali ją ze sobą do domu.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na rewelacyjne warsztaty, dzięki którym dzieci i młodzież nabyły kompetencje ekologiczne w zakresie wykorzystania odpadów w drodze różnych technik majsterkowania, w myśl zasady – kto majsterkuje, ten nie marnuje.
Ewa Smętoch, Lucyna Herbasz
42
- 25wrz
,,DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA'' W KLASACH PIERWSZYCH
Pożegnanie lata i powitanie jesieni to najlepsza okazja na Dzień Pieczonego Ziemniaka. Właśnie z takiej okazji wszyscy uczniowie klas pierwszych w tym roku gościli w gospodarstwie państwa Stolc w Kiełpinie. Na dzieci czekało rozpalone ognisko z pieczonymi ziemniakami, ale mogli też piec kiełbaski i później z apetytem je zjeść. Pani Teresa pokazała i ciekawie opowiedziała jakie zboża uprawia się na polach - można było wszystko dotknąć, powąchać i nawet posmakować. Dzieci zobaczyły również warzywa rosnące w ogrodzie warzywnym oraz w kurniku różne gatunki ptactwa. Dodatkowymi atrakcjami była dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżka konna i maszyny rolnicze. Pogoda dopisywała, więc dzieci mogły się też wybiegać na wielkiej łące. Zadowoleni i uśmiechnięci wszyscy pierwszoklasiści wrócili do szkoły.
Elwira Formela, Joanna Konkol, Renata Kosznik, Lucyna Laskowska, Marzena Rybakowska
34
- 21wrz
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września oddziały przedszkolne świętowały Dzień Przedszkolaka. Zabawę rozpoczęliśmy od zawodów w rzutach do celu. Przedszkolaki udowodniły, że są mistrzami w tej dziedzinie. Następnie zmagaliśmy się z tańcem na gazecie, ćwicząc równowagę i poczucie rytmu. Sprawdzaliśmy także nasze zdolności plastyczne wykonując niesamowite dzieła. Czym byłoby świętowanie bez przekąsek i tańców z balonami przy dziecięcych hitach. Wspaniale bawiliśmy się odgadując przedmioty ukryte w worku. Przedszkolaki udowodniły, że świetnie znają zasady obowiązujące w przedszkolu i obiecały, że będą ich przestrzegać. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę Super Przedszkolaka.
Monika Domaros
56
- 20wrz
OKIEM MAŁEGO KASZUBA
We wtorek 17 września w Gospodarstwie Agroturystycznym „u Rychertów” gościła TVP Gdańsk - program pani Karoliny Raszeja „W ogrodzie i zagrodzie”. W związku z tym klasa 3a wraz z opiekunami panią Anną Kasprzycką i Jolantą Wrońską została zaproszona na warsztaty. Program zajęć, które prowadziła pani Anna Rychert obejmował malowanie na szkle, pieczenie bułeczek, lepienie z masy solnej, poznawanie zwierząt znajdujących się na terenie gospodarstwa. Dzieci przed kamerami prezentowały swoje umiejętności kulinarno–artystyczne oraz udzielały wywiadu. Bardzo jest nam miło i chcemy serdecznie podziękować właścicielom gospodarstwa za zaproszenie oraz umożliwienie promocji naszego regionu, kaszubskich zwyczajów, kultury i sztuki. Zapraszamy do wspólnego oglądania: TVP Gdańsk „W ogrodzie i zagrodzie”, dnia 18.10 2024r. godz. 17.30 (link w internecie, zakładka programy-rolnictwo i wieś).
Anna Kasprzycka
16
- 16wrz
Pomoc powodzianom
Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Gminy Kartuzy!
Z wielkim smutkiem obserwujemy sytuację w rejonach dotkniętych powodzią. Na południowym zachodzie kraju żywioł niszczy wszystko, co napotyka na swojej drodze, niszcząc dorobek tysięcy ludzi.
Wśród rejonów najbardziej dotkniętych skutkami powodzi znajduje się m.in. powiat kłodzki, na terenie którego leży nasze miasto partnerskie – Polanica-Zdrój. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi na czele z Burmistrzem Mateuszem Jellinem. Na szczęście żywioł oszczędził tę miejscowość. Niestety wiele sąsiednich ucierpiało bardzo poważnie. Tragedia dotknęła tysiące osób, które pilnie potrzebują pomocy.
W geście solidarności z naszymi rodakami dotkniętymi tragedią powodzi, organizujemy
w gminie Kartuzy zbiórkę dla mieszkańców powiatu kłodzkiego. Listę najpotrzebniejszych rzeczy skonsultowaliśmy z Burmistrzem Polanicy-Zdroju.Apelujemy o włączenie się w pomoc.
Nasi mieszkańcy wielokrotnie udowodnili, że mają wielkie serca.
Wierzymy, że tak będzie też tym razem.
Obecnie najpotrzebniejsze są:
- środki czystości i artykuły higieniczne, w tym pampersy i chusteczki nawilżane,
- artykuły spożywcze o długiej dacie przydatności (konserwy, puszki mięsne, słoiki, herbata, kawa itd),
- sprzęt typu łopaty, siekiery, itp.
- gumowce męskie, ubrania robocze nieprzemakalne, rękawice robocze,
- agregaty prądotwórcze, powerbanki, latarki,
- węże strażackie, liny, pompy wodne i inne, które mogą pomóc przy usuwaniu skutków powodzi.
Na dary czekamy do piątku, 20 września do godziny 11:00!
Dary ze zbiórki szkolnej zostaną przekazane do Urzędu Miejskiego w Kartuzach oraz za pośrednictwem Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego – Burmistrza Kartuz, a następnie Mateusza Jellina - Burmistrza Polanicy-Zdrój trafią bezpośrednio do mieszkańców z zalanych terenów.
- 06wrz
„Kształcenie w młodości – sukcesem w przyszłości“
Gmina Kartuzy pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu pt. „Kształcenie w młodości – sukcesem w przyszłości“. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza, Działanie 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021–2027 (FEP 2021-2027).
Celem głównym projektu jest poprawa potencjału edukacyjnego, wzrost wiedzy oraz złagodzenie dysfunkcji utrudniających naukę u uczniów uczęszczających do szkół podstawowych i liceum gminy Kartuzy, a także trwała poprawa jakości usług edukacyjnych poprzez podniesienie kwalifikacji nauczycieli/nauczycielek tych szkół, wsparcie rodziców/opiekunów prawnych uczniów oraz doposażenie bazy dydaktycznej szkół w specjalne pomoce dydaktyczne komplementarne z rodzajem podjętych w projekcie działań.
W ramach projektu realizowane będą warsztaty rozwijające:
- z j. angielskiego,
- z robotyki i programowania matematycznego,
- warsztaty interdyscyplinarne,
- zajęcia żeglarskie,
- doradztwo zawodowe.
Wsparciem objęci zostaną również uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zajęcia będą przydzielane odpowiednio do potrzeb m. in. zajęcia logopedyczne, terapia pedagogiczna, pomoc psychologiczno-pedagogiczna.
Każda szkoła zostanie wyposażona w pracownie językowe, pomoce dydaktyczne do zajęć z j. angielskiego, zestawy konstrukcyjne do nauki robotyki i programowania. Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami zostaną utworzone specjalne sale do terapii pedagogicznej, logopedycznej, psychologicznej w 8 SP , specjalna sala STEAM w 1 SP.
Projekt realizowany jest od 01-07-2024 r. do 30-06-2026 r.
Szkoły objęte realizacją projektu:
- Szkoła Podstawowa w Brodnicy Górnej
- Szkoła Podstawowa w Dzierżążnie
- Szkoła Podstawowa w Koloni
- Szkoła podstawowa w Łapalicach
- Szkoła Podstawowa w Mirachowie
- Szkoła Podstawowa w Prokowie
- Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
- Szkoła Podstawowa w Staniszewie
- Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach
- Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Kartuzach.
Wsparcie otrzyma łącznie 2 717 uczniów, z tego 2 369 uczniów SP i 348 uczniów LO, a także 58 nauczycieli i 700 rodziców.
Numer umowy: FEPM.05.08-IZ.00-0001/24-00
Tytuł projektu: „Kształcenie w młodości – sukcesem w przyszłości“.
Wartość projektu: 5 032 672,61 zł
W tym wartość dofinansowania: 4 529 405,35 zł
#FunduszeUE#FunduszeEuropejskie