PLAN WYKONYWANIA ZDJĘĆ:
28.11.2019r. (czwartek)
- klasy IV-VIII
- klasa IIIB
29.11.2019r. (piątek)
- oddziały przedszkolne
- oddziały zerowe
- klasy I-III
PLAN WYKONYWANIA ZDJĘĆ:
28.11.2019r. (czwartek)
29.11.2019r. (piątek)
22 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, nad którymi patronat objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.
Miał on na celu umożliwienie uczniom publicznej prezentacji swoich umiejętności artystycznych w trudnym repertuarze pieśni patriotycznej i piosenek o tematyce patriotycznej.
Komisja artystyczna przyznała nagrody czterem laureatom:
Oliwia Węsierska – Szkoła Podstawowa w Kolonii
Dominika Sajek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach
Zespół wokalny VOX CORDIS – Szkoła Podstawowa nr 5w Kartuzach
Duet Filip Markowski i Jakub Bliźniewski – ZKiW w Dzierżążnie
Wyróżnienie otrzymał zespół „School life” i zespół wokalny „Monodia”.
Nagrody w imieniu Burmistrza wręczyła Wiceburmistrz Sylwia Biankowska wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kiełpinie Jolantą Kosznik oraz przewodniczącą Rady Rodziców.
Koordynatorami konkursów byli nauczyciele: Szymon Lewandowski i Magdalena Pestka.
Wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom dziękujemy za udział.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.
W piątek 22.11.2019r. w dzień Pluszowego Misia odbyło się podsumowanie
II Przedszkolnego Konkursu Plastycznego ,, Teddy Bear Day- Mój Przyjaciel Miś”.
Celem konkursu było:
- doskonalenie poczucia estetyki,
- rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej oraz kreatywności,
- wzbogacenie warsztatu plastycznego o różnorodne formy i techniki plastyczne,
- wzmacnianie wiary we własne możliwości.
Na konkurs wpłynęło 33 prac plastycznych z grup przedszkolnych D, E, F,G
Podczas oceny prac, brano pod uwagę: zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu i regulaminem, oryginalność, estetykę, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość i trud włożony w wykonanie pracy. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i pracochłonne, wykonane różnymi technikami w związku z czym komisja miała bardzo trudny wybór. Ostatecznie zostały przyznane następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce: Karol Arendt, Martyna Partyka, Kornel Kryszewski, Daria Klasa
II miejsce: Oliwia Musielak, Paweł Wilczyński, Antonina Arent, Wiktoria Arendt
III miejsce: Daniel Mejna, Natalia Wolska, Zuzanna Paczoske, Milena Borys
Wyróznienia: Zofia Podlasiak, Helena Podlasiak, Anna Puzdrowska, Krystyna Cigenhagen, Jeremiasz Rychert, Wiktoria Kerlin, Adam Tomicki, Julia Wolska, Antoni Bobkowski, Kajetan Skierka
Laureaci otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i słodki upominek. Na zakończenie, odbyły się zabawy z Misiem oraz taniec z repertuaru piosenek dziecięcych.
Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie.
Organizatorzy: Magdalena Pettke, Barbara Moskal
Dzień misia w oddziałach przedszkolnych A,B, C zaplanowany został tak, aby umożliwić dzieciom zdobycie jak najwięcej doświadczeń w emocjonalnym i społecznym obszarze ich rozwoju. To dobra okazja do okazywania sobie wzajemnej życzliwości i wszystkich pozytywnych emocji. Tego dnia przedszkolaki bawiły się przy rytmach misiowej muzyki, malowały porter swojej przytulanki, wykonały zakodowany obraz misia, jednak najważniejsze w tym dniu były zabawy integrujące grupę. Wszyscy świetnie się bawili i zrozumieli, że współpraca to klucz o sukcesu.
Magdalena Piwka
Dnia 22.11. 2019 roku grupy przedszkolne D, E, F i G obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły z domu swojego przyjaciela- misia, który towarzyszył im przez cały dzień w przedszkolu. Niektóre z nich były bardzo małe, które nosimy na szczęście w kieszeni, inne wielkie, które trudno było nam objąć. Wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Świeżaki i inne misie.
Uroczystość zaczęliśmy od rozmowy na temat roli pluszowych misiów w życiu dzieci. Przedszkolaki stwierdziły, iż misie są nie tylko ,,zwykła przytulanką’’. Ta zabawka towarzyszy im zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. Dzieci wysłuchały również wiersza Czesława Janczarskiego pt. ,,Naprawiamy misia", dzięki któremu, teraz już wszystkie wiedzą, że należy szanować wszystkie zabawki. Następnie odbyła się zabawa ,, Tańczymy z misiami” przy muzyce. Dzieci losowały losy z kapelusza i zgodnie z nimi tańczyły np. tańczymy i trzymamy misia za ręce/ na brzuchu/ na ramieniu itp.
Na zakończenie uroczystości dzieci wyciszyły się słuchając opowiadania ruchowego ,, Leśnie misie i miód”. Dzieci również otrzymały misiowe medale i mogły skosztować prawdziwego miodu, ćwicząc przy tym narządy artykulacyjne.
To był bardzo ciekawy dzień ! Mamy nadzieję, że to wydarzenie zostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas.
Barbara Moskal, Magdalena Pettke
Dnia 20.11.2019 wręczone zostały nagrody konkursu Multimedialnego z języka niemieckiego i angielskiego oraz w konkursie Mój Lapbook- ciekawostki o Londynie.
Nagrody otrzymali:
Katarzyna Chejmanowska klasa V d
Agata Węsierska klasa VI c
Oliwier Wilczewski klasa VII A
Roksana Szczesna klasa VII a
Amelia Sikora VIII a
Igor Szymański VIII a
Nikola Gosz klasa VI c
Albert Siebert klasa VI c
Eliza Went klasa V b
Gratulujemy.
Sylwia Łagan , Marzena Cirocka, Łukasz Formela, Ewa Magulska Plichta , Celina Słupecka -Treder
Dnia 20.11.2019r. uczniowie naszej Szkoły brali udział w Obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka . Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasy 0-VIII na zajęciach ze swoimi wychowawcami i nauczycielami przedmiotu wykonywali różne działania mające na celu poszerzeniu wiedzy dzieci na temat Praw Dziecka.
Odbył się również tego dnia apel , na którym uczniowie mieli okazję obejrzeć filmiki stworzone przez UNICEF oraz odpowiadali na pytania w Quizie pt. „ Dowiedz się więcej o prawach dziecka ”. Następnie każdy oddział wziął udział w marszu, przy piosence pt. ,, Wszystkie dzieci nasze są”. Tego dnia uczniowie ubrani byli na niebiesko i w rękach mieli niebieskie baloniki.
20.11.2019 r.
Obecność rodziców na wywiadówkach jest obowiązkowa!
15 listopada 2019 roku uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Kiełpinie brali udział w konkursie „Meditest” organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Na wyniki konkursu czekamy do stycznia.
14 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt reprezentować szkołę podczas konkursu wojewódzkiego w Zespole Szkół Architektury w Gdańsku. Przygotowani pod czujnym okiem pana Szymona Lewandowskiego, pana Grzegorza Laskowskiego i pani Anny Dawidowskiej wystąpili z montażem słowno- muzycznym o charakterze patriotycznym. Odnieśli duży sukces, ponieważ zajęli drugie miejsce w tej kategorii. Rywalizacja była bardzo duża, ale nasi nieustraszeni i bardzo zdolni młodzi artyści wywarli na jury bardzo pozytywne wrażenie. Repertuar obejmował wiersz K.K. Baczyńskiego „ Lincz”, „ Mury”
J. Kaczmarskiego i piosenkę „ Wolność” Chłopców z Placu Broni. Gratulujemy ogromnego sukcesu!
W czwartek 14 listopada 2019 roku w ramach projektu ,, Jem zdrowo i kolorowo”, dzieci z oddziałów przedszkolnych D, E, F i G wzięły udział w wydarzeniu ,, Przedszkolaki na scenie”. Na ten dzień wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami przygotowały kolorowe stroje i przebrane za różne warzywa i owoce przyszły w doskonałych humorach do przedszkola. Pojawiły się: jabłka, truskawki, cytryny, brokuły, szczypiorek, marchewki, cebula, pietruszka, koperek i wiele, wiele innych. Widok był naprawdę niesamowity!
Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki ,, Owoce i warzywa”, po której dzieci wypowiadały się o warzywach i owocach, które pojawiły się w piosence. Mówiły także o zdrowym jedzeniu, które można przygotować z warzyw i owoców.
Następnie przedszkolaki miały nie lada wyzwanie. Za zadanie miały wystąpić na scenie przedstawiając wybraną piosenkę lub wiersz. Każda z grup przedstawiła co innego:
- grupa D- inscenizacja do piosenki ,, Alfabet warzywno- owocowy”,
- grupa E-inscenizacja do piosenki ,, Warzywa”,
- grupa F- inscenizacja wiersza ,, Na straganie” Jana Brzechwy,
- grupa G- inscenizacja do piosenki ,, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.
Wszystkie występy były wspaniałe i dostarczyły dużo wrażeń zebranym.
Minione wydarzenie to był nie tylko dobry pomysł na zachęcenie dzieci do dobrej zabawy, ale także do wyrabiania nawyków zdrowego odżywiania. Na zakończenie spotkania dzieci rozeszły się do klas, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci zdrowego warzywa- marchewki, którą dzieci schrupały ze smakiem.
Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje dla swoich pociech! Wielkie brawa za pomysłowość i zaangażowanie!
Barbara Moskal
Gry dydaktyczne to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z rówieśnikami, a także w domu z całą rodziną. Można określić je jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Gry dają wiele korzyści ich użytkownikom. Każdy może poznać swoje słabe i mocne strony, uczą koncentracji, samodzielnego podejmowania decyzji, a także przewidywania ich następstw. Jednak jedną z ważniejszych cech jest przede wszystkim kształcenie umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami. Tego dnia kształciliśmy wiele kompetencji u dzieci w oddziałach zerowych. Każdy z przedszkolaków biorący udział w wydarzeniu jest ,,wygranym", a zajęcia z grami to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.
Magdalena Piwka
W ramach realizacji projektu pt. „Cisi bohaterowie II wojny światowej – ks. Antoni Arasmus
i Maksymilian Strom” zapraszam do udziału w konkursach uczniów klas:
PRACE KONKURSOWE DOSTARCZAMY DO 18.11.2019r.
Joanna Kurowska
Dnia 8 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne pt. „Zdrowe śniadanie to moje zadanie”. Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat witamin zawartych w warzywach i ich funkcji w organizmie. Dzieci podczas zajęć wykonały swój samodzielny posiłek, czyli zdrowe kanapki, których podstawą były warzywa (źródło witaminy C i prowitaminy A, a także błonnika i składników mineralnych). Do kanapek każdy z uczestników mógł dobrać dodatki według własnych upodobań: pomidor, ogórek, rzodkiewka, papryka, kiełki rzodkiewki, jajko, szynka, ser). Dzieci eksperymentowały z dodatkami, próbowały rzeczy, których wcześniej nie jadły i wszystko im bardzo smakowało.
Nauczyciele świetlicy: Paulina Płotka, Monika Wojtala
Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna. Poetycko o patriotyzmie” przeznaczony dla klas 0-III. Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie: Barbara Sajek, Barbara Celińska-Jakubowicz, Magdalena Piwka, Anna Knut-Żołnowska i Paulina Lewańczyk. Celem konkursu była prezentacja wierszy o naszej ojczyźnie z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz uświadomienie uczniom, co to znaczy być prawdziwym patriotą i dumnym Polakiem. Młodzi ,,artyści” z pełną świadomością i skupieniem deklamowali wiersze czołowych poetów polskich. Komisja konkursowa w składzie: p.Anna Knut-Żołnowska, p. Magdalena Godzińska i p.Paulina Płotka wyłoniła spośród uczestników zwycięzców:
I miejsce: Eliza Sikora
II miejsce: Jan Tomicki
III miejsce: Jan Wróbel
Wyróżnienie: Anna Grzenkowicz
I miejsce: Eliza Chmielewska
II miejsce: Antonina Tomicka
III miejsce: Amelia Wilczewska
Wyróżnienie: Martyna Węsiora, Oliwia Szczesna
Podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały zakupione dzięki wsparciu Rady Rodziców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.
W ubiegłym tygodniu w oddziałach zerowych było smacznie, a przede wszystkim bardzo zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Bardzo smakowała im własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.
Paulina Mackojć
Dnia 8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. ,,Drogi Polaków do wolności”. W swoim pięknym wystąpieniu opowiedzieli o uroczystym momencie odzyskanie niepodległości przez Polskę, przedstawili postać Józefa Piłsudskiego oraz wspomnieli wydarzenia kolejnych lat niewoli narodu polskiego. Czasu kiedy to było Polakom dane zmagać się z trudami II wojny światowej, represjami politycznymi i komunizmem. W swojej prezentacji podkreślili jak ważna jest niepodległość dla każdego Polaka. Występujący nawiązali do współczesnego patriotyzmu odpowiadając na pytanie: ,,Co to jest niepodległość?”. Zespół Iskry, pod kierownictwem pani Anny Kasprzyckiej, w formie tańca opowiedział o ważnych wydarzeniach historycznych uświadamiając nam ogromne poświęcenie naszych przodków na drodze do odzyskania upragnionej wolności. Podczas apelu mogliśmy również wysłuchać pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Monodia pod kierownictwem pana Szymona Lewandowskiego oraz zespołu wokalno-instrumentalnego School Life przygotowanego przez pana Grzegorza Laskowskiego. Oprawę plastyczną zaprojektowała i wykonała pani Jolanta Malanowska. Scenariusz przedstawienia opracowała i nad całością prezentacji artystycznej czuwała pani Grażyna Magulska-Plichta.
Po części artystycznej cała szkolna społeczność przystąpiła do realizacji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży pt. ,,Szkoła do hymnu”. Dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy dzięki czemu wzięliśmy udział w kontynuacji ubiegłorocznego przedsięwzięcia ,,Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu w hali sportowej rozbrzmiewały słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Swoją godną postawą pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwymi patriotami kochającymi swoją Ojczyznę.
WYDARZENIE OPISANO RÓWNIEŻ W MEDIACH:
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Szkolnym organizuje zbiórkę dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.
Joanna Kurowska
Marzena Cirocka
Łukasz Formela
Od września 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji na platformie eTwinning międzynarodowego projektu pt. „My city, my country”. Koordynatorem działań jest pani Anna Kasprzycka pod kierunkiem której klasa Ib będzie aktywnie uczestniczyła w szeregu interesujących działań. Do projektu zgłosiło się 20 szkół miedzy innymi z Turcji, Bułgarii, Rumunii, Włoch, Polski, Litwy i Ukrainy. Celem projektu jest poznanie krajów i miast partnerskich poprzez realizację opracowywanych przez szkoły zadań. Łącznikiem będzie książka, którą będziemy przesyłać do naszych partnerów. Już dzisiaj wiemy, że dostaniemy ją jako piąta placówka od naszych kolegów z Włoch. Efekty współpracy można obserwować na szkolnej stronie internetowej w zakładce eTwinning lub klikając w poniższy link:
Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić ,,Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Z tej okazji przygotowane były różnorodne zabawy muzyczno- ruchowe z bohaterką dnia w roli głównej. Przedszkolaki z zapałem zabrały się do odkrywania ,,dyniowego wnętrza" oraz degustowały pestki dyni. To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień, nie ze względu na różnorodne zabawy, ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić.
Karolina Wolska
Powered by aSc EduPage