Miś pluszowy, miś kudłaty,
biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie my kochamy,
bo ich święto dzisiaj mamy!!!
Dnia 25.11. 2020 roku grupy przedszkolne D, E, F i G i oddziały zerowe obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Wydarzenie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat roli pluszowych misiów w życiu dzieci.
Przedszkolaki stwierdziły, iż misie są nie tylko ,,zwykłą przytulanką’’. Ta zabawka towarzyszy im zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały znane im misie z bajek np. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi oraz wykonywały prace plastyczne, wykorzystując różnorodne materiały.
Przedszkolaki śpiewały piosenki ,,Jadą, Jadą misie”, ,,Mój miś”, uczestniczyły w zabawie orientacyjno- porządkowej ,,Misie w domku, misie na spacerze” oraz słuchały wiersza Czesława Janczarskiego pt. ,,Naprawiamy misia", dzięki któremu, teraz już wszystkie wiedzą, że należy szanować wszystkie zabawki.
Na zakończenie uroczystości dzieci wyciszyły się słuchając opowiadania ruchowego ,,Leśnie misie i miód”. Największą atrakcją dnia okazały się misiowe opaski, które otrzymały wszystkie dzieci oraz degustacja prawdziwego miodu, który przedszkolaki zajadały ze smakiem, wykonując przy tym ćwiczenia logopedyczne.
Dzieci z zerówek w tym szczególnym dniu przyszły do przedszkola ze swoimi przytulankami. Chętnie opowiadały o nich na forum grupy. Podczas zajęć zapoznały się z historią powstania pluszowego misia oraz zobaczyły, jak zmieniał się wygląd misia na przestrzeni wielu lat. Bawiły się również oraz wykonywały ćwiczenia słuchając piosenek, których głównym bohaterem był miś. Dzieci wysłuchały bajki pt. ,,Złotowłosa i trzy niedźwiadki" oraz oglądały książki poświęcone misiom. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, swoje misie z wykorzystaniem płyt CD. Na zakończenie pozowały w foto-budce ,,Jestem misiem".
To był bardzo ciekawy dzień! Mamy nadzieję, że to wydarzenie zostanie w pamięci dzieci na długi czas.
Barbara Moskal, Magdalena Pobłocka, Katarzyna Baranowska