Aktualności
- 06cze
VII Rejonowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Mikrofon Burmistrza Miasta Kościerzyna
Dnia 02.06.2014r. odbył się VII Rejonowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Mikrofon Burmistrza Miasta Kościerzyna. W konkursie brały udział trzy uczennice z naszej szkoły, wytypowane w eliminacjach na etapie szkolnym:- Roksana Zielińska z kl. IIISP- Urszula Flisikowska z kl. VISP- Natalia Klewicz z kl. IGMW etapie rejonowym w kategorii klas IV - VI zwyciężyła:- Urszula Flisikowska - I miejsceW kategorii klas I - IIIGM zwyciężyła:- Natalia Klewicz -I miejsceGratulujemy!! C. Słupecka-Treder, J. Wrońska
- 05cze
Dzień Dziecka
30 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. W czasie uroczystości nasi uczniowie brali udział w konkursach z nagrodami, mogli podziwiać występy szkolnych grup artystycznych oraz dopingować szkolne drużyny klas V i VI, które rozegrały wraz z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie Towarzyski Turniej Piątek Piłkarskich w Piłce Halowej. Zwycięzcami turnieju zostali reprezentanci szkoły z Dzierżążna. Cały turniej uświetniony został gromkim dopingiem naszych uczniów, którzy wraz z wychowawcami przygotowali na tą okoliczność bardzo ciekawe oraz oryginalne przebrania. Dla wszystkich dzieci w ramach obchodów Dnia Dziecka został przygotowany także drobny poczęstunek.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Dziecka.
- 01cze
III miejsce w quizie na Forum Samorządów Uczniowskich w Stężycy.
Dnia 27.05.2014 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły w składzie Dominik Plichta i Joanna Węsierska wraz z opiekunem p.Ewa Magulską-Plichta wzięli udział w „Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kartuskiego” zorganizowanym przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy.
Reprezentanci samorządów uczniowskich, w sumie z 9 szkół powiatu kartuskiego, zaprezentowali swoje działania i osiągnięcia w ramach samorządności na terenie swoich placówek. Forum służyło wymianie doświadczeń i poglądów w odniesieniu do aktywności samorządów uczniowskich, a także stanowiło inspirację do działania.
Po prezentacji organizatorzy zaprosili samorządy do rywalizacji w formie quizu, w którym przedstawiciele naszej szkoły zdobyli III miejsce.
Spotkaniu patronował Wójt Gminy Stężyca pan Tomasz Brzoskowski, który podczas swojego wystąpienia zaznajomił młodzież z podstawami samorządności, a także przedstawił plany inwestycji w gminie Stężyca.
- 20maj
I GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „Let’s get loud!!!”
I GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
„Let’s get loud!!!”
Cele i założenia konkursu:
- Prezentacja piosenek w języku angielskim
- Propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę
- Utrwalenie i wzbogacenie leksyki
- Budzenie wiary we własne siły i talent
Miejsce:
Zespół Szkół w Kiełpinie. Hala sportowa.
Organizatorzy: Ewa Magulska-Plichta, Celina Słupecka-Treder, Marzena Cirocka
Karta_zgloszenia-1-KONKURS_PIOSENKI_ANG.doc
Regulamin_konkursu-_PIOSENKI_ANGIELSKIEJ.doc
- 07maj
LPRO+ Lokalny Program Recyklingu Odzieży
6 maja uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej programu edukacyjno-szkoleniowego o nazwie LPRO+ czyli Lokalny Program Recyklingu Odzieży. Wszyscy wyrazili chęć udziału w tym projekcie. Liczymy też na duże zainteresowanie rodziców.
Lokalny Program Recyklingu Odzieży to odpowiedź na ogólnoświatowe potrzeby w zakresie rozwoju zachowań ekologicznych. Biorąc udział w zbiórkach odzieży w Twojej szkole w ramach LPRO + chronisz przyrodę i pomagasz innym. Segregowanie odpadów to we współczesnym świecie konieczność i obowiązek każdego z nas. Uczymy się do jakich pojemników wyrzucać plastik, szkło czy papier, ale wciąż niewiele wiemy na temat tego co zrobić z niepotrzebną odzieżą.
Ubrania i tekstylia wyrzucone na śmietnik , będą się rozkładać na wysypisku przez niemal 50 lat, a przecież mogą zostać użyte ponownie lub zostać przetworzone na włókna , z których w dalszym etapie powstaną nowe produkty. Pamiętajmy nadto, że w ubogich krajach Afryki i Azji wiele osób czeka na ubrania, które My wyrzucamy. W Polsce jest ponad 1000 czynnych wysypisk, które stale się powiększają.
Gdyby połączyć je wszystkie, to utworzyłyby góry wielkość Tatr. Te gigantyczne sterty śmieci będą rozkładały się przez setki lat. Najlepszym sposobem ochrony środowiska jest recykling, czyli odzysk odpadów prowadzący moich ponownego użycia. Zrób porządek w swoje szafie – wybierz zużyte, niepotrzebne już ubrania i zabierz je do szkoły, aby przekazać na zbiórce w ramach Lokalnego Programu Recyklingu Odzieży.Zbiórka odzieży używanej , obuwia, zabawek, artykułów szkolnych w naszej szkole odbędzie się w dniach 7.05.2014r. – 8.05.2014r. w godz. od 7.45-14.00 oraz dnia 9.05.2014 w godz. 7.45-8.00 w wyznaczonym miejscu Szkoły.
- 23maj
VI TIDZÈŃ KASZËBSCZI - podsumowanie
W dniach 12-16 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Kiełpinie uczniowie przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego - VI Tygodnia Kaszubskiego „W Remùsowim Krãgũ”.
Rok 2014 został ogłoszony „Rokiem Książki”, toteż realizując projekt organizatorzy skupili się na twórczości Aleksandra Majkowskiego, gdyż jego ”Żëcé ë przigòdë Remùsa” wiernie odzwierciedlają życie na Kaszubach: „naszą pobożność i gościnność, nasze smutki i radości, pragnienia i marzenia”.
Przez cały tydzień uczniowie podejmowali różne działania mające na celu rozwijanie poczucia przynależności do naszego regionu - do Kaszub.
W poniedziałek nasi najmłodsi spotkali się z p. Jerzym i Krystyną Walkusz - regionalistami - twórcami ludowymi z Hopowa, którzy opowiadali o starych zwyczajach kaszubskich. Następnie uczniowie obejrzeli występ kaszubskiej kapeli „Zómkòwô Góra”. Zapoznali się z instrumentami, które towarzyszą Kaszubom nie tylko w poważnych chwilach w życiu, ale i podczas pracy, odpoczynku. Instrumenty, jakie widzieli to: akordeon, burczybasy, diabelskie skrzypce, różnego rodzaju klekotki, bazunę. Kolejnym punktem programu była scenka pt. „Remus i jego Królewiónka” w wykonaniu uczniów grupy języka kaszubskiego z gimnazjum. W tym dniu zapowiedziano konkursy dla kl. ”o” i kl. I-III „Kaszubska Królewiónka” i „Zapadły zómk i królewiónka”.
Dla klas IV-VI wtorek był dniem kaszubskim. Uczniowie mieli okazję spotkać się z kaszubską poetką - panią Karoliną Serkowską, która opowiadała o swojej twórczości literackiej, o początkach zainteresowania kulturą Kaszub, a także o historii Remusa - bohatera powieści „Żëcé ë przigòdë Remusa” Aleksandra Majkowskiego. Uczniów odwiedził kaszubski duszek „srel” i Remus. Wszyscy obejrzeli scenkę „Zapadłi zómk” oraz występ Szkolnego Zespołu Regionalnego „Wesołe Ludki”.
Tego dnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania fragmentów powieści Majkowskiego. W tym miejscu można było również podziwiać wystawę literatury kaszubskiej. Miłą niespodzianką było przygotowanie przez uczniów prezentacji o Kaszubach.
Uczniowie gimnazjum uczestniczyli zaś w rajdzie pieszym: „W lasach mirachowskich”, podczas którego obcowali z pięknym, wiosennym krajobrazem Kaszub.
W środę gimnazjum gościło członka Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego p. Bernarda Hinca, który opowiadał o dawnych zwyczajach na Kaszubach a także o wędrówkach po naszym regionie ”Śladami Remusa”. Z tej okazji uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne ”Kaszuby – moje miejsce zamieszkania”, wystawę „Galeria Książąt Pomorskich” oraz obejrzeli scenkę „Zapadłi zómk” – w wykonaniu uczniów grupy języka kaszubskiego. W tym dniu odbył się konkurs pięknego czytania fragmentów Remusa.
W czwartek dzieci wyruszyły na wycieczki po Kaszubach. Uczniowie klas I-III udali się do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie, gdzie uczestniczyli w warsztatach garncarskich, zwiedzili starą checz kaszubską oraz park kamienny nad jeziorem Kłodno, a także stare grodzisko, gdzie dawno temu mieszkała księżniczka Damroka. Natomiast uczniowie klas IV-VI zwiedzili Katedrę Oliwską - Kaszubski „Wawel” w Oliwie oraz Park Oliwski.
W piątek nastąpiło podsumowanie VI Tygodnia Kaszubskiego „W Remùsowim Krãgù”. Zebrani goście, rodzice i uczniowie obejrzeli m.in. występ Szkolnego Zespołu Regionalnego „Wesołe Ludki” oraz Szkolnego Chóru „Monodia”, obejrzeli scenkę w wykonaniu uczniów języka kaszubskiego. Podczas uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych: „Kaszubska Królewiónka”, „Zapadły zamek i Królewiónka” oraz literackich: „Konkurs pięknego czytania fragmentów Remusa”.
Serdeczne podziękowania płynęły w stronę wszystkich, którzy wsparli projekt „Tydzień Kaszubski”.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu VI TIDZÈŃ KASZËBSCZI - podsumowanie.
- 07maj
PROJEKT MULTISPORT W ZESPOLE SZKÓŁ W KIEŁPINIE
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie zakwalifikowało się do Projektu Multisport, w ramach którego otrzymało wsparcie finansowe na zorganizowanie zajęć sportowych dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej w Kiełpinie.
Projekt organizowany jest przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej
Zajęcia sportowe w zakresie lekkiej atletyki, piłki ręcznej i tenisa stołowego już się zaczęły i potrwają do końca grudnia 2014r. Bezpłatne treningi 3 razy w tygodniu po 90 minut prowadzić będą trenerzy: Dariusz Kurzawski i Grzegorz Laskowski.
Ponadto szkoła pozyska sprzęt sportowy niezbędny do realizacji tych zajęć .
- 14maj
VI TIDZÈŃ KASZËBSCZI
W dniach od 12 do 16 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Kiełpinie odbędzie się VI TIDZÈŃ KASZËBSCZI „W Remùsowim Krãgũ”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnej realizacji zaplanowanych działań.
W programie przewidziano:
KL. 0-III PONIEDZIAŁEK – 12.05.2014 r.
- Spotkanie uczniów klas „O” z regionalistką Panią Walkusz z Hopowa
- Prezentacja multimedialna „Kaszuby - moje miejsce zamieszkania”
- Zapowiedź konkursu plastycznego:
„Kaszubska Królewiónka” dla klas „O”,
„Zapadły zamek i Królewiónka” dla klas I-III
- Scenka teatralna „Remus i jego Królewiónka”
- Występ kaszubskiej kapeli
KL. IV-VI WTOREK – 13.05. 2014 r.
- „Remus wśród uczniów” – prezentacje o Kaszubach
- Spotkanie z regionalistką Panią Karoliną Serkowską
- Scenka „Zapadłi zómk” w wykonaniu uczniów grupy języka kaszubskiego
- Występy Szkolnego Zespołu „Wesołe Ludki”
- Konkurs czytania fragmentów powieści Majkowskiego
- Wystawa literatury kaszubskiej w bibliotece szkolnej
- Rajd pieszy dla uczniów gimnazjum „W lasach mirachowskich”
GIMNAZJUM ŚRODA – 14.05.2014 r.
- Prezentacja „Kaszuby - moje miejsce zamieszkania”
- Poznanie historii Remusa
- Scenka „Zapadłi zómk” w wykonaniu uczniów grupy języka kaszubskiego
- Konkurs wiedzy o legendach kaszubskich
- Galeria Książąt Pomorskich
CZWARTEK – 15.05.2014 r.
- Wycieczka dla uczniów klas I-III: Kiełpino - Chmielno
- Wycieczka dla uczniów klas IV-VI: Kiełpino - Oliwa
PIĄTEK – 16.05.2014 r.
- Podsumowanie VI Tygodnia Kaszubskiego „W Remùsowim Krãgũ”"
Organizatorzy
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu VI TIDZÈŃ KASZËBSCZI.
- 03maj
Ogólnopolska akcja pomocy dla hospicjum
27.04.2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pomocy dla hospicjum "Pola Nadziei 2014 r.". Gimnazjaliści zbierali datki przy kościołach w Kiełpinie i w Borowie oraz przy kaplicy w Dzierżążnie. Nasi uczniowie rozdawali ofiarodawcom żonkile.
Zdjęcia: Ogólnopolska akcja pomocy dla hospicjum.
- 29kwi
Kanonizacja
Dnia 28.04.2014r . w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony kanonizacji dwóch papieży - Jana Pawła II i Jana XXIII. Najmłodsi uczniowie ukazali kolejne etapy życia tych niezwykłych postaci będące ich drogą do świętości. W wykonaniu chóru „Monodia” i „Melodyjka” usłyszeliśmy słowa pieśni: „Czarna Madonna”, „Abba Ojcze” i ,,Ave Maria”, które nieodłącznie towarzyszyły naszemu wybitnemu rodakowi – Karolowi Wojtyle podczas trwania Jego pontyfikatu. Szczególnie wzruszającym momentem było zaśpiewanie przez wszystkich obecnych na uroczystości ukochanej pieśni ,,Barka”, która i tym razem zjednoczyła i napełniła każdego radością.
Na zakończenie organizatorzy: Jolanta Wrońska, Joanna Kurowska, Magdalena Godzińska, Anna Knut –Żołnowska, Barbara Celińska-Jakubowicz wręczyły laureatom Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego pod hasłem „Mój Papież – Jan Paweł II” dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdeczne gratulacje popłynęły z ust proboszcza Parafii Kiełpino dr Arkadiusza Okroja.
Następnie nadszedł szczególny moment pożegnania diakona Mateusza, któremu podziękowania za wspólnie spędzone chwile oraz pamiątkowy upominek wręczyły uczennice gimnazjum.
- 15maj
Planeta Energii
W roku szkolnym 2013/2014 klasy I-III ,pod kierunkiem p.A.Kasprzyckiej i p.M.Godzińskiej realizowały Ogólnopolski Program Edukacyjny „Planeta Energii”. Jego głównym celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Realizacja przybliżyła uczestnikom m.in. skąd bierze się prąd i jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać. Dzieci poznały także zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych. Zdobyte wiadomości zostały potwierdzone CERTYFIKATEWM udziału w IV edycji programu „Planeta Energii” oraz uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Planeta Energii.
- 04maj
„Szkoła daje więcej – zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy”
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie realizuje projekt „Szkoła daje więcej – zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy".
Projekt napisany przez zespół ds. oświaty z inicjatywy Burmistrz Kartuz Mirosławy Lehman, współfinansowany jest przez Unię Europejską, realizowany będzie w latach 2014-2015.
Celem projektu jest wzrost wiedzy, zmniejszenie deficytów oraz zwiększenie poziomu umiejętności ogólnorozwojowych uczniów poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach:
- rozwijających kompetencje matematyczne – gra w szachy;
- rozwijających z j. angielskiego, niemieckiego i sportowych;
- logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, doradztwa zawodowego;
- z technik szybkiego czytania i uczenia się;
- edukacyjnych zajęciach wyjazdowych.
Szczegóły projektu w zakładce projekty edukacyjne.
- 08maj
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY - WYNIKI
Wyniki II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO, zorganizowanego w ZS w Kiełpinie w dniu 08.05.2014. Do konkursu stanęło 5 szkół.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
I - Kacper Pestka SP Kiełpino (128/135pkt)
II - Kamil Konkol SP Brodnica Górna (113/135pkt)
III - Wiktoria Kwidzinska SP Staniszewo (105/135pkt)
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY.
- 09kwi
Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka rozpoczyna treningi
Szanowni Państwo
Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka rozpoczyna treningi w Zespole Szkół w Kiełpinie (ul.Szkolna 29).
Pierwszy już 15.04.2014(wotrek)!!!
Harmonogram zajęć:
Soboty:
10:00-11:00- klasy 0-III
11:15-12:15- klasy IV-VI
12:30-13:30- klasy gimnazjalne
Wtorki:
14:00-15:00- klasy 0-III
15:00-16:00- klasy IV-VI
16:00-17:00- klasy gimnazjalne
Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony www.akademiapilkirecznej.pl w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz pod nr telefonu 533 752 914.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!!!!
- 31mar
Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII
Dnia 27 marca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego i recytatorskiego o Janie Pawle II.Zwycięzcami konkursu plastycznego są:I miejsce: Natalia Bobrowska kl. IIIaII miejsce: Karolina Gmiterek kl. IIIbIII miejsce: Małgorzata Formela kl. IIIbUczniowie wyróżnieni to:- Anna Sobisz kl. IIIc- Maja Antosiak kl. IIIc- Agata Kropidłowska kl.IIIa- Amelia Krupowies kl. IIIcNatomiast zwycięzcami konkursu recytatorskiego są:I miejsce: Justyna Jelińska kl. IIb GmII miejsce: Weronika Plichta kl VIaIII miejsce: Ewelina Sikora kl. VIboraz uczniowie wyróżnieni:- Julia Liedtke kl.Vb- Aleksandra Wołowska kl.Ia GmUczniowie z zespołu "Melodyjka" zaprezentowali program artystyczny, poświęcony pamięci Jana Pawła II.Dnia 28.IV.2014r. odbędzie się uroczyste podsumowanie Dni Papieskich.Organizatorzy: Jolanta Wrońska, Joanna Kurowska, Magdalena Godzińska, Maria Dmochowska, Anna Knut-Żołnowska, Barbara Celińska-Jakubowicz
- 31mar
Dzień Języków Obcych
Tradycją naszej szkoły jest Dzień Języków Obcych, który obchodzimy zawsze 21 marca (pierwszy dzień wiosny).
Dzień Języków Obcych łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania dla wszystkich uczniów.
W tym roku uczniowie klas IV- VI i I gimnazjum brali udział w następujących konkurencjach:
- Konkurs recytatorski „ NURSERY RHYMES”
- Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
- Konkurs piosenki angielskiej
Każda klasa przygotowała flagę wcześniej wylosowanego kraju. Ubrała się także w strój, który kolorystycznie barwom narodowym reprezentowanego kraju.
Nad przebiegiem zmagań językowych czuwało jury, w skład, którego wchodzili nauczyciele naszej szkoły.
Jak widać na zdjęciach, zarówno uczniowie jak i nauczyciele świetnie się bawili. Dzień Języków Obcych to doskonała zabawa i integracja uczniów, jak również okazja do zaprezentowania swoich zdolności i talentów.
Zdjęcia Dzień Języków Obcych.
- 24mar
Artur Siódmiak zaprasza wszystkie dzieci do swojej Akademii Piłki Ręcznej
Artur Siódmiak zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5- 13 lat do swojej Akademii Piłki Ręcznej, która pragnie zainaugurować swoja działalność szkoleniową w Kiełpinie.
- Po zakończeniu kariery zawodniczej pomyślałem, że zgromadzony potencjał szkoleniowy warto przekazać dzieciom i młodzieży. Jest to szczególnie ważne w kontekście dzisiejszych braków autorytetów, zwolnień lekarskich z lekcji wychowania fizycznego oraz dominacji internetu w życiu codziennym dzieci. Organizowane przeze mnie CAMPy pokazały, że aktywność fizyczna zaserwowana w ciekawej formie, z udziałem rozpoznawalnych sportowców, spotyka się z masowym zainteresowaniem dzieci i ich rodzin- powiedział Artur Siódmiak.
Już 29 marca odbędzie się otwarty trening z kołowym Reprezentacji Polski w Zespole Szkół w Kiełpinie na ul.Szkolnej 29. W sobotę okazję do posmakowania emocji sportowych z piłki ręcznej będą miały dzieci z klas IV- VI szkół podstawowych i gimnazjalnych, oraz dzieci z klas 0- III.
- Przyglądałem się różnym systemom szkoleniowym najmłodszych podczas mojej kariery zawodniczej w Szwajcarii, Niemczech czy Francji. W metodyce nauczania chcę wykorzystać to co uważam za najlepsze z moich doświadczeń jako młodego adepta sztuki piłkarskiej oraz to co najlepsze z uznanych systemów szkoleniowych w Europie. Mam nadzieję, że w przyszłości wychowanek mojej Akademii wystąpi z Orłem na piersi- zapowiedział Siódmiak
APR_Trening_otwarty-__Kielpino_29.03.2014.pdf
- 22mar
POWIATOWE ELIMINACJE XXXI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO PROZY I POEZJI ŚPIEWANEJ
20 marca 2014 roku uczennica naszej szkoły Natalia Klewicz reprezentowała Gminę Kartuzy w powiatowych eliminacjach XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Śpiewanej. Konkurs odbył się w Kartuskim Centrum Kultury ,,Kaszubski Dwór”. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 53 uczestników z terenu powiatu kartuskiego. Konkurs przebiegał w kategoriach klas I-III SP, IV-VI SP, gimnazjów i poezji śpiewanej. Jury w składzie aktorów gdyńskiego teatru: Zbigniew Jankowski, Jolanta Zaworska, Jarosław Tyrański oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Po przesłuchaniu wszystkich recytatorów okazało się, że Natalia zachwyciła swoim występem artystycznym nie tylko zgromadzoną publiczność, ale i jury, gdyż zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich.
Za przeprowadzenie eliminacji szkolnych, przygotowanie uczniów do eliminacji gminnych i powiatowych odpowiedzialne były następujące Panie: Grażyna Magulska-Plichta, Barbara Celińska-Jakubowicz i Anna Knut-Żołnowska.
- 27mar
Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej
13.03.2014r w Kartuskim Centrum Kultury ,,Kaszubski Dwór” odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Naszą szkołę prezentowali uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych;
- Szkoła Podstawowa: Dominik Lewańczyk, Marta Stolc ,Klaudia Konkol i Ewelina Sikora.
- Gimnazjum :Justyna Jelińska, Oliwia Waszak, Joanna Węsierska oraz Natalia Klewicz.
Reprezentanci przygotowali po dwa utwory polskich poetów zarówno w Konkursie Recytatorskim jak i Poezji Śpiewanej. Wszyscy bardzo dobrze się zaprezentowali, a szczególne uznanie ze strony jury zyskała Marta Stolc, która zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim, Natalia Klewicz, która zdobyła II miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej i będzie reprezentować nasza szkołę w etapie powiatowym już 20 marca oraz Ewelina Sikora, która w tej kategorii zdobyła wyróżnienie.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!
- 10mar
Szkolny konkurs "Czytam więc jestem"
Szkolny konkurs "Czytam więc jestem":
opiekun Sabina Trzcińska,
I miejsce Karolina Gmiterek
II miejsce Agata Zielińska
III miejsce Kinga Przychodna