Aktualności
- 26kwi
- 23kwi
NAUKA HYBRYDOWA DLA UCZNIÓW KLAS I-III
W związku z decyzją MEiN od 26 kwietnia 2021 r. zajęcia dla uczniów klas 1 - 3 realizowane będą w trybie hybrydowym.
Podczas nauki stacjonarnej uczniowie bez zmian mogą korzystać ze stołówki szkolnej. W szkole prowadzona jest opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.
Szczegółowy harmonogram nauki hybrydowej zostanie przekazany przez wychowawców klas poprzez dziennik elektroniczny.
- 30kwi
SUKCES UCZENNICY OLIVII KLOSKOWSKIEJ Z KLASY 7 B
Olivia wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Niemieckiego organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych. Na początku najlepiej napisała konkurs na poziomie szkolnym, po czym dostała się do konkursu powiatowego. Tam też poszło jej wspaniale, dostała się do konkursu wojewódzkiego. Na poziomie konkursu wojewódzkiego zdobyła ponad 90%, co dało jej TYTUŁ LAUREATA . Gratulujemy i życzymy Olivii kolejnych sukcesów.
- 27kwi
XI WOJEWÓDZKI KONKURS ,,MASZ TALENT"
Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku podsumowała XI Wojewódzki Konkurs pt. ,,Masz Talent?” „Tańczycie, śpiewacie, gracie –miejsce na scenie macie!”, który ze względu na sytuację epidemiczną odbywał się w formie online. W konkursie udział wzięło 127 uczestników. Jury jednogłośnie uznało, iż poziom konkursu był bardzo wysoki!
Nasza uczennica Katarzyna Litka zajęła III miejsce, prezentując grę na perkusji do utworów:
„You Should See Me in a Crown” oraz „Steve Gadd Etude” .Gratulujemy !!!
Joanna Kurowska
- 27kwi
INNOWACJA ,,MAŁY ARTYSTA"
Przedszkolaki z grupy F uczestniczą w innowacji pt. „Mały artysta”. Głównym jej celem jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci oraz kształtowanie ich kreatywności i twórczego działania. Innowacja łączy w sobie nie tylko elementy sensoplastyki, ale również muzykoterapii. W trakcie zajęć, odbywających się raz w tygodniu, dzieci doświadczają ciekawych zjawisk łączenia produktów różnej faktury, mieszając je, przysypując i tworząc różne dzieła pod wpływem własnych emocji, przeżyć i muzyki, która jest nieodzowną częścią plastycznej twórczości przedszkolaków.
Do tej pory udało nam się zrealizować trzy rodzaje zajęć:
- „Pachnące obrazki” przy wykorzystaniu farb z przypraw i innych produktów spożywczych na bazie mąki i wody;
- „Foliowe malunki” – malowanie palcami na folii spożywczej;
- „Pejzaże na piasku” – rysowanie stopami na piasku kinetycznym i innych, sypkich produktach.
Zrealizowane zajęcia dały dzieciom mnóstwo radości i przyjemności oraz dostarczyły nowych wrażeń i doświadczeń, a wszystko to odbyło się dzięki dużemu wsparciu i zaangażowaniu rodziców, którym składam serdeczne podziękowania.
Magdalena Gawkowsk
37
- 24kwi
DZIEŃ MARCHEWKI ORAZ ZAJĘCIA KULINARNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH I ZEROWYCH
„Pomarańczowa, słodka z ziemi wyrwana
pyszna w surówce i gotowana.
Dobrze jej w dłoni i salaterkach,
więc chrup ją zawsze zamiast cukierka”.W piątek 23 kwietnia 2021 roku przedszkolaki z oddziałów zerowych i przedszkolnych przyszły do przedszkola w pomarańczowych strojach, nie mogły doczekać się obiecanych niespodzianek, a to wszystko z okazji obchodzonego Dnia Marchewki.
Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego ,,Kubuś i dzień marchewki”, z którego dzieci poznały wartości odżywcze marchewki. Ten bardzo zdrowy, dzień pomarańczowy, wypełniony był zabawami przy piosence ,, Urodziny Marchewki” oraz pracami plastycznymi w grupach. Odbył się również konkurs na króla i królową marchewki, którymi zostały dzieci mające na sobie najwięcej koloru pomarańczowego.
Dzieci z grup zerowych pod okiem nauczycieli przygotowywały surówkę, natomiast dzieci z przedszkola przygotowywały pyszny sok. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki wspólnie degustowały przygotowane smakołyki oraz brały udział w sesji zdjęciowej, w wykonanej przez nich wcześniej ,,marchewce”.
Był to udany dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!!!
Barbara Moskal, Adriana Zielke
1754
- 23kwi
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH I ZEROWYCH
Po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jakie zagrożenia płyną z działalności człowieka oraz w jaki sposób możemy im zaradzić. Jednym z bardzo ważnych elementów jest segregacja odpadów. Poprzez liczne zabawy, piosenkę i prezentację dzieci nauczyły się podstaw segregacji i poznały znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. Pojawiła się również okazja do zaprojektowania własnej gry planszowej, utrwalającej wiedzę na temat ekologii. Wszystkie grupy stworzyły także pomysłowe plakaty promujące konieczność dbania o naszą piękną planetę.
Punktem kulminacyjnym obchodów z okazji Dnia Ziemi było zorganizowanie akcji Sprzątania Świata. Wszystkie zebrane odpady zostały przez dzieci starannie posegregowane, co było prawdziwym testem zdobytej wiedzy i umiejętności. W taki oto sposób przedszkolaki zasłużyły na odznakę przyjaciela przyrody i mamy nadzieję, że troska o dobro Ziemi i ekologiczny styl życia będzie nam towarzyszył na co dzień.
Magdalena Gawkowska
90
- 24kwi
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
,,Książka i możliwość czytania,
to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji"23 kwietnia 2021 roku obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich". To doroczne święto organizowane przez UNESCO. Podczas lekcji zdalnych języka polskiego realizowaliśmy różne projekty i zadania wspierające rozwój czytelnictwa. Uczniowie zachęcali rówieśników do przeczytania prezentowanych przez nich książek oraz przedstawiali różne formy reklamy nakłaniającej do czytania. Hasłem przewodnim stał się slogan: ,,Czytam wszędzie" i niewątpliwie uczestnicy pokazali na swoich fotografiach, że na czytanie książek jest zawsze odpowiednia pora i miejsce. Młodzież tworzyła także prace literackie lub plastyczne. Pojawiły się wiersze, projekty okładek ulubionych książek, wykonano również tzw. ,,żywe okładki", czyli zdjęcia odtwarzające to, co znajduje się na okładce wybranej książki. Bohaterką tego dnia była KSIĄŻKA prezentowana w różnych odsłonach. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o prawach autorskich i przekonywaliśmy, dlaczego warto czytać. Zachęcamy wszystkich do czytania książek, bowiem one wskazują nam drogi do realizacji celów i pozwalają spełniać marzenia. Niech książki zagoszczą w Waszych domach i staną się ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu.
Grażyna Magulska-Plichta
- 16kwi
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
W związku z decyzją MEiN od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.
- 20kwi
„STRATEGIA RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA”
13 kwietnia odbyły się Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze Polityki Młodzieżowej, prowadzone przez Pełnomocnika Rządu pana Piotra Mazurka oraz Radę Dialogu. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w niej udział zabierając głos w najistotniejszych kwestiach oraz problemach Młodego Pokolenia.
W konsultacjach wzięło udział niespełna 900 młodych osób z całego województwa pomorskiego, którzy poruszali kwestie 12 różnych obszarów problemowych takich jak; edukacja i szkolnictwo, rynek pracy i przedsiębiorczość, ekologia i klimat, polityka społeczna, a także zdrowie i sport. W tej ostatniej głos zabierali uczniowie naszej szkoły.
Uczniowie naszej szkoły pracując w grupach roboczych wspólnie z uczniami pozostałych szkół województwa pomorskiego wypracowywali plan działań w obszarze problemów związanych ze zdrowiem oraz sportem. Kilkugodzinna debata pomiędzy uczniami a przedstawicielami Rządu została podsumowana zaprezentowaniem przez liderów poszczególnych grup wspólnie wypracowanych rozwiązań.
Dziękujemy naszym uczniom na udział oraz zaangażowanie w proces budowania lepszej przyszłości dla Młodego Pokolenia.
- 14kwi
WYWIADÓWKA 21.04.2021 r.
21 kwietnia (środa) 2021 r. poprzez platformę MS Teams odbędzie się spotkanie z rodzicami.
Wychowawcy klas połączą się z rodzicami poprzez zespoły klasowe uczniów (klasy I-III „Edukacja wczesnoszkolna”, klasy IV-VIII „Zajęcia z wychowawcą”).
Rodzicu,
aby wziąć udział w spotkaniu należy zalogować się poprzez konto swojego dziecka. Spotkanie będzie widoczne w kalendarzu na MS Teams.
Harmonogram spotkań:
- klasy I – III godzina 17:00
- klasy IV – VIII godzina 18:00
- 09kwi
PRZEDŁUŻENIE OBOWIĄZUJĄCYCHOBOSTRZEŃ DO 18 KWIETNIA 2021 r.
Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.
Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.
Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami.
- 07kwi
- 15kwi
KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Choć przedszkola zamknięta, edukacja naszych przedszkolaków trwa nadal. Umilając czas dzieci, każdy z wychowawców wysyła propozycje zabaw i zadań do wykonania w domu. Wykorzystujemy przy tym nowoczesne metody i narzędzia multimedialne oraz dostępne środki komunikacji. W procesie tym współpracujemy też na bieżąco z rodzicami, których pomoc jest w tej chwili nieoceniona.
Przedszkolaki!
Bardzo dziękujemy za nadesłane zdjęcia z efektami Waszej pracy! Jesteśmy z Was bardzo dumni i już nie możemy się doczekać spotkania z Wami!
Tymczasem życzymy wszystkim rodzicom i naszym podopiecznym dużo cierpliwości i zdrowia. Do zobaczenia!
Pozdrawiamy
Wychowawcy Oddziałów Przedszkolnych
97
- 25lut
Mobilne Centrum Stomatologiczne - Dentobus
W dniach 11-18.03.2021 r., w godzinach 8.30-12.30 w naszej placówce, w ramach programu finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, odbędą się bezpłatne świadczenia stomatologiczne udzielane w Mobilnym Centrum Stomatologicznym (Dentobus).
Badaniem będą objęte dzieci z klas 1-3 oraz przedszkolaki, których rodzice wyrażą zgodę.
Aby dziecko/uczeń został przyjęty w mobilnym gabinecie stomatologicznym, musi przedstawić dokument zawierający zgodę rodzica/opiekuna na badanie oraz oświadczenie związane ze stanem epidemicznym dotyczącym zakażenia SARS-CoV-2. Elektroniczna wersja dokumentacji: Zgoda/Oświadczenie
- 09kwi
TRWAJĄ ZAPISY NA KONSULTACJE STRATEGII DLA MŁODZIEŻY W WOJ. POMORSKIM!
Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.
Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względu na poglądy – mówi inicjator konsultacji Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie
i sport” oraz „ekologia i klimat”.Konsultacje dla woj. pomorskiego rozpoczną się 13 kwietnia br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/. Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 12 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.
Harmonogram konsultacji dla kolejnych województw będzie sukcesywnie ogłaszany na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.
Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.
- 13kwi
- 12kwi
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ,,CZYTAM, WIĘC JESTEM"
Dnia 9 kwietnia 2021r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Pięknego Czytania ,,Czytam, więc jestem”, który został przeprowadzony online na platformie Microsoft Teams. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV i V.
Ma on na celu popularyzację czytania wśród dzieci, propagowanie wartościowej literatury oraz zwrócenie uwagi na posługiwanie się piękną polszczyzną.
Siedemnastu uczestników zaprezentowało fragmenty wybranych przez siebie tekstów, które pochodziły z ich ulubionych książek. Komisja konkursowa oceniała płynność, poprawność, wyrazistość, modulację głosu, postawę i zachowanie uczniów podczas czytania
Nauczycielki języka polskiego : pani Barbara Celińska- Jakubowicz i pani Magdalena Pestka wyłoniły dwóch laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach gminnych w Kartuzach. Jest to: Antonina Tomicka ( kl. IV A) i Marta Krampa ( kl.VA).Wyróżnienia otrzymali: Juliusz Jaskulski( kl. V a), Amelia Wilczewska( kl. IV B) oraz Eliza Chmielewska( kl. IVC).Gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie zaangażowanie i rozwijanie pasji czytania, bo jak powiedział Umberto Eco ,,Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”.
Opiekunowie: Barbara Celińska-Jakubowicz, Magdalena Pestka
- 06kwi
INNOWACJA ,,KREATYWNE ŚRODY MAŁEGO BADACZA- POPRZEZ MAŁE EKSPERYMENTY DO DUŻEJ WIEDZY"
Przedszkolaki z grupy E uczestniczą w realizacji innowacji pt. ,,Kreatywne środy małego badacza- poprzez małe eksperymenty do dużej wiedzy”.
Głównym celem tej innowacji jest rozbudzanie u dzieci ciekawości związanych z otaczającym je światem, nauczanie ich prowadzenia badań, eksperymentów i obserwacji oraz wyciągania z nich wniosków. Zaplanowane eksperymenty są realizowane raz w tygodniu podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych, dzięki którym dzieci rozwijają wytrwałość, dokładność, koncentracje i spostrzegawczość.
W marcu 2021 udało nam się zrealizować 3 tematy badawcze:
- lupa z kubeczka,
- magiczne gwiazdki,
- perełki w oleju.W trakcie zabaw badawczych przedszkolaki dowiedziały się co to jest lupa i mikroskop, mogły obejrzeć różne przedmioty w przybliżeniu i następnie wykonać własną lupę, wykorzystując przedmioty codziennego użytku. Niebywałą atrakcją dla dzieci było zabranie jej do domu i obserwacja przedmiotów wspólnie z rodziną. Dzieci nauczyły się również, jak oddziaływuje woda na złożony papier oraz jak zachowują się w wodzie rożne substancje.
Wszystkie przedszkolaki były bardzo zainteresowane i z niecierpliwością czekały, co się wydarzy podczas eksperymentów, które z wielką chęcią powtarzały w domu.
Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie eksperymentów.Barbara Moskal
33
- 06kwi